PDA

View Full Version : Потребността от секс



unbelievable666
06-23-2011, 21:01
Здравейте,
чуди ли сте се защо ви се прави секс и че той е причина за проблемите. Ако на мъжете/момчетата не им се правеше секс, може би нямаше да има това напрежение.

AlokiNn
06-23-2011, 21:04
http://lenta.iadlab.ru/2010/08/21/piramida-maslou-dlya-kogo-voobshhe-ona/ Извинявай че е на руски ама.. Това предстсавлява пирамидата на маслоу и потребностите на човека.. От най-долно ниво на горе. Ако ти липсва нещо не можеш да стигнеш върха. А секса е 1 от 1вите неща. А и потребността от секса имат всички не само момчета

unbelievable666
06-23-2011, 21:08
Маслоу съм го учил, имах и изпит. Въпросът е защо хората сме такива животни мама му стара - и мъже и жени. Не можем ли да спрем тоя скапан нагон и да го отключваме, когато искаме.

AlokiNn
06-23-2011, 21:10
Природа.. Феномен.. Както искаш го наречи. Нужда. Няма обяснение

ccdesigns
06-24-2011, 00:41
Това си е в природата на човека, няма какво да направиш.

WhiteOneBG
06-24-2011, 01:08
http://lenta.iadlab.ru/2010/08/21/piramida-maslou-dlya-kogo-voobshhe-ona/ Извинявай че е на руски ама.. Това предстсавлява пирамидата на маслоу и потребностите на човека.. От най-долно ниво на горе. Ако ти липсва нещо не можеш да стигнеш върха. А секса е 1 от 1вите неща. А и потребността от секса имат всички не само момчета

Охоо бъдещ управленец :))

LambOfGod
06-24-2011, 01:25
Потребността на човек към сексът е субективна през годините на животът му. Има много външни фактори, които вляят на развитито на тази потребност.. Не разбирам какви проблеми може да ти донесе един доброволен полов акт в който се използва кондом. Според мен е глупаво да обвиняваш сексът за проблемите си и напрежението, което изпитваш, контактувайки със срещуположния пол.

dimitar_ak
06-24-2011, 06:06
Сексуалното желание е енергия, която може да се впрегне и в друго, не само в правене на секс.

OnlyMeAndYou
06-24-2011, 06:06
Напълно подкрепям, както каза LambOfGod "Не разбирам какви проблеми може да ти донесе един доброволен полов акт в който се използва кондом." Искам само да добавя, освен ако не си толкова разгонен да ходиш да кръшкаш на приятелката си /ако имаш/ и после да се чудиш защо се държи като откачена кучка. :D

anonymous708973
06-24-2011, 06:23
Първо, животът е секс, животът е циничен, get used to it :)

Второ, не само на мъжете/момчетата им се прави секс. Лично аз не мога да "впрегна сексуалната си енергия" в нещо друго, затова и смятам теорията на Фройд за пълна глупост.

Трето, какво напрежение?

И последно: АЗ правя секс, защото ми харесва емоцията, чувствам се много близко до човека до/върху/под/зад себе си :)

Shia
06-24-2011, 10:31
Сексът трябва да го има,за да съществува.Удоволствието успокоява.

MojoJojo88
06-24-2011, 10:36
Първо, животът е секс, животът е циничен, get used to it :)

Второ, не само на мъжете/момчетата им се прави секс. Лично аз не мога да "впрегна сексуалната си енергия" в нещо друго, затова и смятам теорията на Фройд за пълна глупост.

Трето, какво напрежение?

И последно: АЗ правя секс, защото ми харесва емоцията, чувствам се много близко до човека до/върху/под/зад себе си :)
По принцип смятам, че Фройд е бил комплексиран, импотентен идиот и не вярвам в неговите безумни теории, за това те подкрепям.
Второ, за мен само човек, който е ужасно несигурен в себе си, ще намери секса като причина за проблемите си.

thefreak2
06-24-2011, 11:34
Сексуалното желание е енергия, която може да се впрегне и в друго, не само в правене на секс.
Като например?

badsector
06-24-2011, 12:03
...Не можем ли да спрем тоя скапан нагон и да го отключваме, когато искаме.

Сексуалното желание е енергия, която може да се впрегне и в друго, не само в правене на секс.
Точно, т.е. можем. Разбира се не всички. Ето ти един цитат от мое мнение в друга тема :



Високо в планината, встрани от оживените пътища живеели разбойници. За да преживяват нападали самотни търговци на ориз. Понякога заблудени пътници търсели подслон в колибите им. Никога не виждали отново близките си. Един ден заблудил се самурай дошъл до една таква колиба, бил гладен и уморен и не усещайки възможната опасност, решил да влезе и потърси помощ. Едва успял да влезе и разбойникът го убил.
След известно време друг един самурай, също заблудил се наближил колибата. Той, обаче бил вещ в изкуството на боя, бил винаги нащрек, тяло без желание, без мисъл - само готовност и бързина. Избегнал атаката на разбойника и го убил .
Трети самурай, гладен и уморен минал край една такава колиба, в която живее също такъв разбойник. Той почувствал опасността и не влязъл, за да потърси подслон.
Горните примери илюстрират три човешки нагласи към една и съща житейска ситуация.
Първият самурай се намира на материално ниво, пасивен в ситуацията, неприлагащ контрол над съдбата си. Той е роб на своите желания/нужди. Победен от глада, той е загубил в една битка с реалността.
Вторият самурай живее в обстоятелствата. Той е можещ, осъзнава реалността в бързина и смелост. Затова живее нащрек, с вдигнат гард, готов да побеждава, непрекъснато доказвайки себе си. В една друга реалност, при по-добър противник, би загинал. Този самурай е символ на логиката и света на изкуството, където човек, изучавайки законите на природата ги прилага в действие. Но науката не обхваща реалността в движене и затова тя е само една моментна скица на действието.
Третият самурай не е изпитвал нужда от победи над обстоятелствата, живеейки в свят на разбиране и интуиция. Той не доказва себе си, не поема излишни рискове. Свободен е и е господар на себе си. Не е продукт на реалността, а част от нея.
Промени го по отношение на секса и ще получиш отговора. И да, вярно е това, въпреки, че посредствените теинйджъри няма да го осъзнаят.

dimitar_ak
06-24-2011, 12:47
Аз ще допълня мнението си. Обичам приятелката си и много я желая, но все още не живеем заедно. Това донякъде ограничава възможността, но пък освен секса има толкова много приятни начини да прекарваме времето си заедно.

straus
06-24-2011, 14:15
Мен пък постоянния нагон си ми харесва 8)

anonymous708973
06-24-2011, 17:28
И да, вярно е това, въпреки, че посредствените теинйджъри няма да го осъзнаят.

Аха, демек, всеки, който не е съгласен с теб, е посредствен тийнейджър. Брех, колко си важен.

MojoJojo88, абсолютно съм съгласна за Фройд.
Според него, сексуалната незадоволеност можела да бъде причина както за лоши постъпки, така и за добри. Дал е за пример стихотворение.
Много ми е интересно как ще седнеш да пишеш поезия, когато толкова ти се е**, че две не виждаш.

DarkTemplar
06-24-2011, 21:08
MojoJojo88, абсолютно съм съгласна за Фройд.
Според него, сексуалната незадоволеност можела да бъде причина както за лоши постъпки, така и за добри. Дал е за пример стихотворение.
Много ми е интересно как ще седнеш да пишеш поезия, когато толкова ти се е**, че две не виждаш.
Бая мръснишко ще е тва стихотворение. :D

По темата: хормони.

naQkataRaota
06-25-2011, 11:27
Както учи биологията, основна задача на всеки индивид е да продължи своя вид. Удоволствието и загорялостта са инструменти на самата природа да кара индивидите да се размножават, за да не изчезне вида. Тази манипулация от нейна страна, е в следствие на хормоните, които буквално надрусват мозъка ти, карайки го да мисли за секс.

При мъжкото не личи толкова, но при женските е ясно: При цикъла от горе долу месец има няколко дена, които са най-добри за зачеването. И точно в тези дни на жените им се прави най-много секс.

Цялата работа е гениално измислена: индивидът гледа да направи още индивидчета, които да го заместят и да продължат нататък вместо него. Все едно компютърът ти преди да остарее или развали, да избълва няколко лаптопчета, за да не останеш без компютър

umri
06-25-2011, 15:55
И да, вярно е това, въпреки, че посредствените теинйджъри няма да го осъзнаят.

Аха, демек, всеки, който не е съгласен с теб, е посредствен тийнейджър. Брех, колко си важен.

MojoJojo88, абсолютно съм съгласна за Фройд.
Според него, сексуалната незадоволеност можела да бъде причина както за лоши постъпки, така и за добри. Дал е за пример стихотворение.
Много ми е интересно как ще седнеш да пишеш поезия, когато толкова ти се е**, че две не виждаш.
nice