PDA

View Full Version : Въпроси за обица на хрущяла.



DragonFlame
06-23-2011, 21:44
В близките дни мисля да си сложа обица на хрущяла, но:
- с абокат ще е, но каква ще е обицата, която ще се сложи след това (не искам да е халка), обица за лабрет или... обикновените си от пистолета или друго?
- в какво горе-долу се състои поддръжката, знам за кислородната вода първите дни при прясна рана и физиологичен разтвор по-нататък, но... в какво се състои физиологичният разтвор? Има ли различни видове, какво трябва да кажа в аптеката, как се нанася, колко пъти на ден?

marin4itu
06-23-2011, 22:04
Моята обица беше с винтче. Всъщост използва се кислородна вода ИЛИ физиологичен разтвор. Аз с кислородна вода съм си почиствала дупчицата.

divacheee
06-24-2011, 07:21
В близките дни мисля да си сложа обица на хрущяла, но:
- с абокат ще е, но каква ще е обицата, която ще се сложи след това (не искам да е халка), обица за лабрет или... обикновените си от пистолета или друго?
- в какво горе-долу се състои поддръжката, знам за кислородната вода първите дни при прясна рана и физиологичен разтвор по-нататък, но... в какво се състои физиологичният разтвор? Има ли различни видове, какво трябва да кажа в аптеката, как се нанася, колко пъти на ден?


За коя точно част на хрущяла става въпрос .. ?
Предполагам, че в студио ще се дупчиш .. ако е така .. питай там ще ти обяснят :) Ти не искаш халка, но на мен са ми казвали, че халката е възможно най - добрата обичка за хрущяла ( аз имам на трагуса и там стои добре .. но ако искаш хеликс определено халка няма да ти хареса как стои :Д )

Физиологичния разтвор е един, няма видове :Д .. представлява течност максимално близка до обичайната вътрешна телесна среда на организма.. Продава се в аптеките в разфасовки от 500 мл .. и едни малки капсулки от по 5мл.. За голямата разфасовка не мога да ти кажа цена, а малките са по 50-60 ст. бройката :)