PDA

View Full Version : мазна кожа



iwanow91
06-24-2011, 00:02
за начало да се извиня,ако вече има подобна тема,но не съм в България и бавно ми зарежда сайта и немога да прочета всички теми ..
проблемът ми е свързан с лицето .. на 19 години съм и кожата ми е ужасно мазна .. когато бях в 7-ми клас започна да ми излиза акне и аз естествено с лапешкия си акъл започнах да ги чопля и т.н. от там цялото ми лице стана в пъпки ... кожата ми като цяло е доста мазна,но в момента съм в САЩ и мисля,че от климата се омазнява много по бързо и постоянно ми излиза акне ..ходил съм на дерматолог преди 2 години изписа ми един мехлем немога да ви кажа името не се сещам,който ми помогна малко с акнето,но сега е отново същата работа...та въпроса ми е : как да се справя с мазната кожа и акнето..да ми препоръчате нещо ефикасно,което по възможност мога да си го купя от щатите и да ме посъветвате какво да правя .......
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

cooool
06-24-2011, 16:54
Аз съм със същият проблем.

Решението е: спорт, любов, хубава храна и здрав дух. :)

П.П. ползвала съм какви ли не глупости, всичките проверени и сигурни, но това лекува следствието. Едва сега, когато съм на 20 и що горе отново спортувам и се храня по -добре, проблема го чувствам като овладян без много козметика.. :)
Пиши на лична, ако имаш въпроси, че сега нямам време да пиша много подробно.

marmalad400
06-25-2011, 00:47
Пък при мен е обратното много ми е суха кожата само на лицето и на ръцете след кат си измия лицето винаги си слагам крем .. кат се изкъпя също даже на трен кат ида си вземам в една кутияка крем си слагам след трен кат се изкапя си слагам иначе имам чуството че немога да си отворя очите.. с една дума.. повече крем си слагам от колкото майка ми .. 8-)

kalpazanka
06-26-2011, 12:01
Медицинска козметика+пълно отрицание на сапуна /що се касае за миене на лицето!/

titinkaa
07-04-2011, 17:39
използвай медицинска козметика,а когато си дойдеш иди на добър дерматолог.