PDA

View Full Version : Лекарски грешки



NessieCCB
06-24-2011, 14:37
Навярно на всички ви е известно, че лекарските грешки не са рядкост в България и дори е имало смъртни случаи, поради немарливостта на някои доктори.
През последните девет месеца аз също бях в подобна ситуация.Поради припадък и гърч (който, според специалист може да се случи на всеки, независимо дали е болен или не) ме изпратиха в болница за около седмица на системи и ми казаха, че съм болна от епилепсия.Въпреки, че знаех, че вероятно не са прави това беше един огромен шок за мен, семейството ми и приятелите ми.Цялата ми психика беше едва ли не разбита.Започнах лечение с Депакин и ходех постоянно по изследвания и доктори, а скоро след това решиха, че не ми е достатъчно и започнах да взимам втори лекарства.
Вероятно семейството ми е похарчило хиляди левове за мен и за едно ненужно лечение.
И така аз трових организма си с лекарства и си късах нервите девет месеца, докато не ми казаха с цялата си наглост, че съм оздравяла от болест, която се лекува с години, а понякога и цял живот, но не ми дадоха да спра хапчетата.
Тогава родителите ми решиха да сменим лекаря с друг специалист, който ми каза, че изобщо не съм болна и всичко е било безсмислено.
Разказвам Ви това, не за да се оплаквам, а за да ми кажете не е ли редно докторите да обръщат по-голямо внимание на порофесията си?Не трябва ли смъртните случаи заради лекарски грешки да бъдат наказвани?Защо държавата ни не предприема нищо по въпроса?

П.П. Съжалявам, ако темата се повтаря, но не забелязах друга такава.

GLaDOS
06-24-2011, 16:12
Е , че ти още нищо не си видяла ...

NessieCCB
06-24-2011, 16:21
Вероятно е така, но това, което видях не беше малко поне за мен и съм възмутена, защото можеше да стане и много по-сериозно.

ThisIsMe
06-24-2011, 16:47
Има и изключения,но като цяло си права.Аз обаче не обвинявам лекарите.Обвинявам държавата,защото всичко това се е породило от липсата на пари.Всичко е един кръговрат,в който става въпрос за пари.Тоест:
Лекарите биха си вършили работата страхотно,ако получаваха по-добри заплати.Ако получаваха достатъчно,щяха да се държат с пациентите си учтиво ,а не пренебрежително.Щяха да обичат повече професията си и щяха да я вършат с удоволствие.Следователно смъртните случаи щяха да са много по-малко.Но в действителност заплащането в България е на ниско ниво.Лекарите са разочаровани са от заплатите си и повечето от тях тръгват по един корумпиран път и се получава така,че обръщат внимание най-вече на пациентите ,които им сложат някоя стотачка допълнително в джоба.
Аз обвинявам политиката ни.Горестоящите ни управници си взимат милионите,купуват си самолетчета и хотелчета,а ние тук долу да духаме супата.Сега някои ще кажат,че ние сме си ги избрали.Така е,но нали всеки обещава нещо преди да се възкачи на ''политическата стълбица'' и ние влагаме надежди в тези хора,а те излизат все ,ама все неоправдани.На едно от последните места сме в Европа.Да.Имаме уникална политика в най-лошия смисъл на думата.

Red_Hair
06-24-2011, 17:18
Виж, практиката на повечето лекари в България е; колкото повече пари дадеш, толкова повече внимание ти обръщат.В моя град има няколко такива, няма да им казвам имената, защото така или иначе няма значение.Дядо ми ходи при тях заради синузит.Аз отидох с него за да ги разпитам тези лекари какво точно правят за да му помогнат.И изненадващо беше, че дори и в мое присъствие един от тези лекари, с цялата си наглост каза:
-"Изчакай малко!"(цъкайки нещо на компа).Аз леко тактично надникнах да видя какво толкова важно прави все едно изстрелва ракета.И педалчето си реди пасианс, но явно колегите му го бяха научили скоро как се играе и беше леймъв.Аз започнах да му задавам въпроси-защо не е праден на снимка, защо не е правена пункция, защо не са му предписани лекарства и т.н.На всичките ми въпроси отговора беше:"Не е нужно,няма нищо и пр."Сигурно лекаря се изнерви от настойчивостта ми за снимка и стана от компа и го погледна и каза:"Утре ела за снимка и ще ти направим пункция".Понеже не познавах този лекар, защото беше от новите и разпитах другите за него и един ми каза:"Специално той обръща внимание, ако му се дадат пари на ръка, в порядъка на 30-40 до 50лв.И аз му викам:"Ебаси лекаря,кой го е назначил".И отговорът беше,с препоръки от баща му и тук там връзки.Даже и спомена нещо, че и изпитите в мед. скуул си ги е взел със шуробаджанащина.Така че, не се очудвам от нищо вече.Как искате да няма лекарски грешки, ако предположим, че 10% от новите са си взели изпитите с връзки.А и да не говорим, че и аз самия бях почти мъртав, заради лекарска немърливост.

gab4ooo
06-24-2011, 22:33
В първия коментар казаха че ако им плащат на лекарите повече те ще си обичат професията . това не трябва да е така . познавам няколко човека едвам свързващи двата края но обичат работата си . според мен за да се захванрш с работа като доктор ти трябва да искаш да помагаш на хората да виждаш живот в очите на едвам държащите се на бял свят пациенти . идеята ми е такава че ако нещо не се прави с желание а само заради парите никога няма да се върши перфектно.

ThisIsMe
06-25-2011, 06:13
В първия коментар казаха че ако им плащат на лекарите повече те ще си обичат професията . това не трябва да е така . познавам няколко човека едвам свързващи двата края но обичат работата си . според мен за да се захванрш с работа като доктор ти трябва да искаш да помагаш на хората да виждаш живот в очите на едвам държащите се на бял свят пациенти . идеята ми е такава че ако нещо не се прави с желание а само заради парите никога няма да се върши перфектно.

Аз съм съгласна с теб,обаче има и друго.Разбира се,че на първо място трябва желание и че е най-важно лекарите да искат да помагат на хората,обаче защо тогава има толкова лекари тръгнали по корумпиран път?Защо има толкова смъртни случаи?Защо има такова пренебрежение към пациентите,които не са особено добре финансово?Замислял/а ли си се от къде идва всичко това и на какво се дължи???
Аз това се опитвах да обясня.
Че макар и лекарите да обичат да помагат на хората ,заплащането не е достатъчно,за да компенсира техния труд и това се отразява върху пациентите.Това се опитах да обясня в горния си пост,а не че за да си лекар ,трябва просто да ти плащат.Първо ,за да си предприел стъпката да бъдеш лекар,на първо място трябва да обичаш да помагаш на хората,но в България като цяло това става трудно,но разбира се има и изключения.