PDA

View Full Version : снимки



The_Last_Rider
06-24-2011, 15:59
компа ми вече е ужасно пълен и няма място за нищо.имам около 43 ГБ снимки и въпроса ми е можете ли да ми кажете някакъв сайт,в който мога да ги кача без да има възможност за виждане и теглене от други хора

GregoryHouse
06-24-2011, 16:04
DVD дискове?

Иначе има сайтове където можеш да сложиш пас на това което си качил, но ако държиш на тея снимки силно ти препоръчвам да не ги качваш из интернет и да нямаш резервно копие.

naksdy
06-24-2011, 16:05
По-добре не ги качвай никъде, защото има шанс да ги загубиш след като мине няква давност на линка, или се получи срив в сървъра. Аз така качих едни неща в 4storing и сега... :-x
Дискове само ще те спасят :)

The_Last_Rider
06-24-2011, 16:06
сигурно ще кача повечето но дискове,но исках и в някой сайт,защото напоследък на дисковете все им се случва нещо

naksdy
06-24-2011, 16:23
Ами това до колко си ги пазиш е отделен въпрос. Но ако питаш мен, по-голям шанс имат да оцелеят на дискове, отколкото някъде на сървър.

doomkillerr
06-24-2011, 17:55
Ами това до колко си ги пазиш е отделен въпрос. Но ако питаш мен, по-голям шанс имат да оцелеят на дискове, отколкото някъде на сървър.

Не е точно така! На сървъра информацията е много по защитена от колкото на DVD-диск! Друг е въпроса, че информацията е голяма по обем, пък не се сещам за сайт предлагащ безплатен хост с такъв капацитет, обаче има и платени услуги за съхранение на информацията. На мен ми се е случвало след като съм записал информация на DVD носител и успешно съм я копирал няколко пъти от него след време самото DVD да не може да се прочете! Все пак сървърите използват RAID технологията, тоест информацията не се съхранява само на един хард диска, а на няколко... :)

dubi95
06-24-2011, 18:00
купи си външен хард диск 500 гб и си качвай спокойно снимките без дискове които могат да се счупат или повредят

doomkillerr
06-24-2011, 18:09
купи си външен хард диск 500 гб и си качвай спокойно снимките без дискове които могат да се счупат или повредят

Да по добре така, ама щом са важни снимките да си ги запише и на ДВД-та. Поне така ще ги има 2 пъти, за по сигурно! 8)

JDeel
06-24-2011, 21:52
Дисковете са ужасни за запазване на информация. Трябва да са поне презаписваеми за да имат някакъв шанс да оцелеят дори до 5 години. Пак е хубаво снимките да се запишат на такива и да се забутат на тъмно, но и външните харддискове са добра алтернатива.