PDA

View Full Version : Провал на КСК



vesna12
06-24-2011, 16:03
Здравейте ... пиша тук, защото искам да си излея всичко , което ми се е натрупало ... и да ви помоля за съвет
Както показва заглавието ми предстоят КСК след няколко дни и процентът да ме приемат и да не се проваля е много малък. Винаги съм била отлична ученичка, ако трябва да се определи зубър на класа, то ще съм аз. Завърших с диплома 5,91 ... въобще винаги съм била мн отговорна към ученето.
Мислех да кандидатствам с немски и математика, но в средата на 11 клас си промених мнението и реших да е медицина. По химия се справям много добре и госпожата ми от уроците мн разчита на мен ... към биологията обаче се отнесох несериозно и до 1 юли когато ми е първият изпит имам мн теми за преговаряне ,а някои и за заучаване, които пък ще ми отнемат времето за химията и ще се прецакаам и на двата изпита мн жестоко. Така че провалът ми е почти сигурен :-# :-# , а досега никога не съм изпитвала какво е това провал за нещо толкова важно.
Цял ден плача и не мога да се стегна и да си дам зор до последно с ученето. Майка ми и баща ми са убедени ,че ще ме приемат , макар че им повтарям ,че няма да успея ... а не искам да ги разочаровам, не го заслужават. Хорското мнение не ме засяга, но това чувство на неудовлетвореност от самата мен може да ме вкара в дълбока депресия :-#
Моля ви, дайте ми някакъв съвет как да се успокоя, за да мога да уча максимално в оставащите дни ,а не да ги пропилея в рев като днес. Докато го напиша това и вече плувнах в сълзи :( :(
Също така, ако има някой ,който първата година от кандидатстването му не са го приели ,нека сподели как се е справил след това, защото не искам подобно нещо да ме разбие на парченца :(

Blab
06-24-2011, 16:36
така, и аз съм с болни амбиции откакто се помня.
не ме приеха първата година, в която кандидатствах (причините са много, нищо не зависеше от мен), на следващата бях пред самоубийство, нервите ми бяха опънати до краен предел, докарах си болести и прочеее чудесии. държа да спомена, че годината, в която не учих, е сигурно най-пълноценното време в живота ми досега, така че не мисля, че трябва да се притесняваш от евентуален провал на тази кск.

искам да кажа нещо по-важно, което е под формата на лаконичен съвет:
самодисциплина и повечко самоувереност!
без тях ще продължиш със същите нервни състояния преди всяка сесия, което ще ти се отрази, както на оценките, така и на здравето.

но не си мисли "ами ако", "ами ако не", стягай се и си вземи изпитите!
успех!

vesna12
06-25-2011, 13:24
Благодаря ти за съвета :)
Днес съм малко по-свежа, но пак ми е много притеснено ...
Ще се опитам да дам всичко от себе си сега, а пък каквото стане.
Поговорих с родителите ми (те още са убедени ,че ще влезна и мислят ,че това е номалният период на "нищо не знам " пред изпита) и те ми казаха ,че има далеч по-лоши неща от това да не ме приемат и ,че най-важното за тях е да съм жива и здрава, а пътят в живота ще си го намеря :)
Да се надяваме обаче ,че ще имам и голяма доза късмет, за да не се наложи да чакам втора година ...

vesna12
09-02-2011, 21:19
Ииии в крайна сметка си ме приеха в два от трите университета, където кандидатствах :) :---)

zero
09-02-2011, 21:59
Не се притеснявай ..
Ако имаш няколко дена отдели част от тях да си починеш и да се опомниш! Аз винаги така правя - ден преди изпит почти нищо не мога да науча, дори и да ми е разпределено в графика, че трябва да уча ..
Пищовите и това е :D (но при теб е малко сложно все пак кандидат-студентски)
Не ставай враг на себе си, така само си вредиш !!!
През времето в което си почиваш си прожектирай 1 филмче в ума си с това, което го знаеш ;) иии ще видиш, че успехът ти ще е по-голям :)
Чудно как си толкова добра по химия, а не толкова по биология :shock:
Биологията се учи мн лесно (поне на мен мн ми вървееше)

Провал има ! И той е, че не вярваш в себе си ... ако отиваш с отрицателна нагласа на изпит - по-добре се прибирай :)
Отиваш, за да дадеш най-доброто от себе си, и за да НЕ ТЕ утешавам щи кажа, че ще те приемат ;-) но само трябва да се концентрираш...
Притеснението е по-страшно дори от незнанието !!!

Редакция:
Ехх кога ще се науча да допрочитам темите ...
Честито !!! Щях да ти предлагам офертата да ме черпиш 1 кафе ако те приемат, а ако не те приемат аз да черпя, нооо явно съм закъснял :)
Интересното е, че бях 99.9% сигурен, че ще те приемат :)
За напред можеш да си извлечеш малка поука, че трябва да четеш отново редовно :) ии да НЕ се притесняваш .. Успех и мн взети изпити :)

TVDQueen
09-02-2011, 23:05
Браво! :grin:
Да ти кажа и аз като родителите ти си помислих, че е типичното преди изпит''няма да успея'' :D . Много се радвам, че си успяла, сега вече знаеш, че трябва да се учи редовно в университета. :)

vesna12
09-03-2011, 08:24
Благодаря ви :---) Да, определено ще ми е за урок да бъда по-организирана и да не оставям нищо за последния момент.
Ех, трябваше да вкараш офертата, щеше да имаш едно кафенце от мен ;)