PDA

View Full Version : Моля ви помагайте спешноо



mim4encetyyyy
06-24-2011, 17:11
Значи имах много важни видеоклипове на фотоапарата но без да искам съм ги изтрила :((( Моля ви кажете ми има ли някакъв начин да ги възстановя с някаква програма или нещо от сорта

naksdy
06-24-2011, 17:59
Може, аз лично съм връщала снимки след форматиране на цифров фотоапарат, на картата на GSM (не сим де), както и съм си връщала файлове от харда. Ще можеш да ги върнеш обаче само и единствено ако след това не си снимала с него, или ако си го правила са били 1-2 снимки.
Програмата ти се казва O&O DiskRecovery. Внимавай от къде я теглиш, защото може да се натъкнеш на вирус! Аз по принцип ползвам версия 4.1.1334
След като я стартираш си избираш какъв тип файлове искаш да ти "изкопае". Недей давай всичките,защото 5 дена няма да приключи с изкарването на файлове. Примерно за снимки само .jpg или jpeg...

Забележка!
Докато вадиш снимките (става адски бавно), да знаеш че компа ще ти лагва яко, а ако е от по-старичките няма да можеш нищо да направиш на него. Затова за предпочитане е вечер да го правиш - пускаш и лягаш :wink:
Успех! :)

doomkillerr
06-24-2011, 18:04
Пробвай да възстановиш информацията, чрез програмата: >>> Flash Memory Toolkit 1.20 PRO <<< (http://zamunda.net/details.php?id=219060&hit=1)

За целта трябва или да свържеш фотоапарата, чрез кабела с компютъра или да използваш четец на карта памет...

П.С. - Успех! :)

JDeel
06-24-2011, 22:01
За такива карти аз харесвам WinHex, която не е програма точно за това, но има и такава функционалност. В менюто си тя има Tools - Open Disk... и като зареди картата изтритите файлове се виждат като по-бледи... освен ако не са презаписани де. Пробвай с някоя, все ще стане.

И програми винаги се свалят или от известните торенти, или от официалните им сайтове, иначе е рисковано.