PDA

View Full Version : Хранене при спортист



playfootball6
06-24-2011, 18:58
Тренирам футбол(в момента сме почивка де, но аз пак хода да ритам почти всеки ден), отделно вкъщи си правя лицеви и коремни.
Висок съм 180/1
тежа 60кг 14год.
Как се храня сега(примерно меню от днес)
закуска 3 сандвича (8 часа)
тренировка
обяд леща с 3 филии хляб (12 часа)
училище
вечеря пилешко месо в сос (по-малко количество)+3 сандвича+торта(по-голямо парче) 19часа

Всеки ден се храня по едно и също време. Естествено всеки ден менюто е различно. В училище не ям нищо, защото хем не ми се яде в повечето дни, пък и нямам навика.

Газирано не пия, чипсове, снаксове и тем подобни не ям. Шоколадсъщо не ям(имам предвид тия в опаковки Милка, Своге и т.н, иначе когато има шоколад във нещо друго напр. торта ям)

Искам да попитам така правилно ли ми е разпределена храната като количество и часове през деня?

bathory
06-24-2011, 20:55
Ако се чувстваш добре по този начин, значи е правилно.. И много хубаво, че се храниш по едно и също време, аз колкото и да се опитвам, не ми се получава..
П.С.: Струват ми се малко тези килограми на ръста ти..

firstdiesel
06-24-2011, 21:24
Висок съм 180/1
тежа 60кг

това обеснява цялото ти хранене :D

ZipFail
06-24-2011, 21:25
Далеч е от добре, но за това физическо натоварване е приемливо, хранителен режим не ти трябва.
Раздели си храната на поне 4 хранения, най-добре 5-6, сутрин яж повече, вечер по-малко. Ако ти се яде нещо мазно, сладко и т.н. по-добре сутрин. Ако целта ти обаче е да качиш - така няма да стане.

Не очаквай кой знае кви съвети да можем да ти дадем, след като си си дал храненето само за 1 ден.

playfootball6
06-25-2011, 13:59
И трябва да се яде когато се огладнее нали?
Даже аз изчаквам да огладнея хубаво и тогава ям.

pencilwarrior
06-25-2011, 14:05
И трябва да се яде когато се огладнее нали?
Даже аз изчаквам да огладнея хубаво и тогава ям.

Пич, имал съм периоди, в които цял ден не съм огладнявал изобщо, сам разбираш колко е прецакващо, ако не ядеш през тва цялото време. Храненето става често и по малко, за да можеш след 2-3 часа да се почувстваш отново гладен. 2-3 ядения на ден не са особено приемливи.
Иначе храненията ти засега са добре. 1 идея обаче - сандвичите вместо да ги ядеш наведнъж сутринта, яж ги на равни периоди от време, или примерно два сутринта и после един между закуската и обяда. То така или иначе идва лятото и училището няма да те ограничава много, имаш повече възможности по отношение на хранителния режим.

playfootball6
06-25-2011, 14:19
Аха, ясно. Мерси!