PDA

View Full Version : фитнес



MoonFang
06-24-2011, 20:29
ще започвам да ходя на фитнес но съм висок 180 и тежа 87 кила казаха ми първо трябвало да отслабна и чак тогава да ходя на фитнес да има някакъв ефект от него та въпроса ми е това вярно ли е ?

ZipFail
06-24-2011, 20:49
Не.

navar
06-24-2011, 20:51
кратко и ясно- НЕ

JekoV
06-25-2011, 06:53
ще започвам да ходя на фитнес но съм висок 180 и тежа 87 кила казаха ми първо трябвало да отслабна и чак тогава да ходя на фитнес да има някакъв ефект от него та въпроса ми е това вярно ли е ?

Значи обърнал си се към хора не в правилния форум, тук я има някой компетентен, я не.. Относно питането ти, попринцип няма никаква взаимовръзка, между покачването на функционална мускулна маса и това, че просто имаш висок процент на подкожните мазнини, но ако ще качваш килограми мускулно, това предполага и това, че ще качиш още допълнителни килограми, като излишни и ефекта ще е - малко мускули и още повече мазнини... За това най-добре е първо изчисти после на чисто качвай само мускулна маса доколкото може да е чисто после, като омазниш пак чистиш гледаш да запазиш масата(мускулната) и след като си изчистил пак качваш и така та докато станеш як колкото искаш и мани не слушай кой кво ти говори - интересувай се сам, питай, разпитвай, но тези, които знаят, не просто некви си там хора.. ;)

navar
06-25-2011, 07:54
ама как да не е объркал форума,друго си е бб-тийм ,там всеки е компетентен..та от много четене там ,после не можем да оправим поразиите които сами си нанасят ,тези които четат в "компетентните" форуми...
като гледам ,ти си типичен представител на тяхното ( бб-тийм ,го хард и пр) схващане..
да предложа и на теб бас че е възможно едновременно качване на ММ и сваляне на мазнини?? особено пък в тийнейджърска възраст ,когато тестостерона и ДХЕА са на макс??
и само за справка ,случайно тук пишат доста компетентни на тема спорт ,нали не живееш в заблуда че в тийн форум пишат само тийнове..
или си поредния решил ,да ни покаже колко сме назад с мат'ряла??

firstdiesel
06-25-2011, 08:25
Jekov и ти нищо не каза.

Мазнината се чисти и с тренировка за качване, то по-принцип така чистят сички боди билдери. Защото като минеш на леки килограми/много повторения оная мускулна маса не ти е нужна и гориш и от нея!

Такаче се тренира за маса, но хранителния режим е барнат и гориш мазнините. Минимално количество въглехидрати до тренировката + 10-15 мин кардио след тренировка (тип спринт-умерено-спринт) и чак след тва лапаш въглехидратите.

Ако не се лъжа той няма стаж и като спортист, което означава че като почне да прави някво физическо усилие ша ускори метаболизъма много рязко, което ще доведе до горене и на мазнините.

Към автора : Сега му е времето да градиш мускулна маса, докат имаш "химия" без пари (тинеждърския растеж).

пп: Чистенето е далеч по-лесно от качването на мускулна маса! (тва за мързеливи не важи)