PDA

View Full Version : Цитати, сентенции, фрази... :)



darkness848
06-24-2011, 23:34
Здравейте, реших да направя една темичка в коато можем да покажем нашите любими цитати били те от книги, песни или известна личност, или пък сентенции, мъдри мисли и т.н.
Проверих за друга такава тема и честно казано не открих... Пък ако има... Може да изтриете тази (: Надявам се да е в правилният раздел. :)
Иии най-вече... enjoy (:
Тук аз ще пусна някои които харесвам най-много...

Никога не казвай "Никога", защото няма начин,да няма начин!
Животът не се измерва с броя вдишвания, а с моментите, в които дъхът ти спира.
Колкото е по-малко умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!!!
В блатото на колективната вина е много по-уютно, отколкото на индивидуалната клада!!!
Глупавите хора се радват на казаното, а умните се ровят в премълчаното!
Виждаме нещата не според това какви са те,а според това какви сме ние.
Всеки човек умира,но не всеки живее достойно!
Ако падна искам да знам, че съм скочил а не че някой ме е бутнал.
Всичко хубаво на този свят или е забранено, или е аморално, или от него се пълнее…
Приятели са ти тези, които те познават и въпреки това те обичат.
Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.
Има само два начина да се справиш с жените… но никой не ги знае.
Няма не мога, има не искам!
Когато има някой не зад теб, не пред теб, а до теб… когато има някой, който винаги ще бъде там във време на трудности, във време на нужди… когато има някой, който ще ти прати светъл лъч когато си тъжен… някой който ще ти се усмихне, ще те прегърне и ще стои с теб – тогава можеш да бъдеш сигурен, че имаш така нареченият приятел!
Противник, който посочва грешките ви, е много по-полезен от приятел, който ги крие. (Лопе де Вега)
Добрите навици удължават живота, а лошите го правят по-приятен.
Когато се изкачваш по стълбата - поздравявай, защото когато слизаш ще срещаш същите хора.
Ако ще вървиш по собствен път, не чакай друг да ти го асфалтира.
Нищо не учи човекът така, както го учи опитът.
Повечето хора са толкова щастливи, колкото са решили да бъдат. (Ейбрахам Линкълн)
Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради това, което си или по-точно въпреки това, което си. (Виктор Юго)
Не позволявай на това, което не умееш да пречи на това, което умееш.
Всеки е неповторим в своята индивидуалност.
Не се смей на онзи, който прави крачка назад. Може да се засилва.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се
отдадеш.
Силата на жените се определя от слабите места на мъжете.
Ако нямаш врагове, значи не си постигнал нищо в живота си.
Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш.
Бъди себе си, има достатъчно други хора.
Благодарен съм, че имам два средни пръста, въпреки, че не би било лошо да имам още няколко. (Мерилин Менсън)
Има само две безгранични неща - Вселената и глупостта. Въпреки, че за Вселената не съм напълно сигурен. (Алберт Айнщайн)
Мъжът открил оръжието и изобретил ловa, жената открила лова и изобретила кожите. Мъжът открил цветовете и изобретил боите, жената открила боите и изобретила гримовете. Мъжът открил думите и изобретил разговора, жената открила разговора и изобретила клюките. Мъжът открил хазарта и изобретил картите, жената открила картите и изобретила врачуването. Мъжът открил земеделието и изобретил храната, жената открила храната и изобретила диетите. Мъжът открил приятелството и изобретил любовта, жената открила любовта и изобретила брака. Мъжът открил жената и изобретил секса, жената открила секса и изобретила мигрената. Мъжът открил търговията и изобретил парите, жената открила парите и ебала мамата на всичко.

Да се опиташ да забравиш някой, когото обичаш е същото, както да опиташ да запомниш човек, когото никога не си виждал!
Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш. За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване. А щом сте приятели, непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота.
Само повърхностните хора съдят за другите по външния им вид.
Целувката е мил начин, измислен от природата, за да спре речта, когато думите станат излишни.
Приятел е този, който знае песента на сърцето ти и може да ти я запее дори, когато си я забравил. (Дейв Бари)
Нейните устни долепени до неговите можеха да му кажат повече неща, отколкото колебливите й думи.
„Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго.“ (Джон Стайнбек – „На Изток От Рая“)
Аз живях достатъчно, за да видя, че различието ражда омразата.
„Да си естествен е поза, която дразни хората повече от всички други.“ (Оскар Уайлд – „Портретът на Дориан Грей“)
„Има само едно нещо на света по-лошо от това да говорят за теб и то е да не говорят за теб." (Оскар Уайлд – „Портретът на Дориан Грей“)


Ами... Това са част от тях... Ако темата има развитие и не се изтрие, оспами или заключи ще се радвам да напиша още...
Вие сте на ход...



:) :) :)

kuklichka_bg
06-25-2011, 06:48
Спомените ни дърпат назад - Мечтите ни тласкат напред !

It's like taking me to the highest mountain, Showing me the world & saying, "This is what you can't

Love is just a word. Until someone comes along and gives it meaning

...and one day what's lost can be found...

I may forget what you said, but I'll never forget how you made me feel.

we all want what we can't have : ) ~

Destiny is for losers. It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen

People say u don't know what u've got till it's gone.Truth is ,u knew what you had,u just never thought u'd lose it!

Понякога очакваме повече от другите, просто защото ние бихме направили повече за тях.


Never give up on something that you can't go a day without thinking about.

iziskan88
06-25-2011, 08:59
When somebody challenges you, fight back. Be brutal, be tough !
мисля,че беше на Доналд Тръмп тва :lol:

NomNomNom
06-25-2011, 11:51
Любимата ми мисъл е " Когато искаш да намериш тъпи клишета, отваряш гугъл и пишеш - 'мъдри мисли' . Когато искаш да се правиш на умен и готин - не пишеш тези простотии " .

darkness848
06-25-2011, 19:40
NomNomNom, да ти кажа, далеч съм от мисълта да се правя на умна и готина с една тема... :)
Ако притежам горепосочените качества ще си проличи и по друг начин... Ама това настрана...
Пуснах темата просто за споделяне на наши любими фрази, които може би в някои от случаите са и като движещо мото и доста верни... Като не ти харесва темата не пиши в нея. :)
Пък и в подписа ти също има мисъл на Тур Хейердал. Нима тези епитети които изреди относно темата се отнасят и за теб? Или викаш ти си изключение?

Ако вратата е заключена, потърси отворен прозорец. (Лио Бускалия)
Само защото някой не те обича, както на теб ти се иска, не значи, че не те обича от все сърце.
Никога не се разделяй с усмивката си, дори когато ти е много тъжно, откъде да знаеш, може някой в тоз момент да се влюби в нея.
Парфюмът оповестява появата на жената преди да е дошла и остава дълго след като си тръгне. (Коко Шанел)
Когато всички мислят еднакво , никой не мисли достатъчно.
Постави се на мястото на другите, замисли се и тогава реагирай.
Да бъдеш, а не да изглеждаш!

Amazin
06-25-2011, 19:45
Целта оправдава средствата.

Joc
06-25-2011, 20:45
Повечето хора са живи, само защото убийството е наказуемо.

Малката пичка, всъщност е голяма пичка.

Геноцидът изгражда характера.

BlindedAngel
06-26-2011, 10:00
Burn rubber, not your soul !

Това го видях в залата където тренирам - Там където юмруците говорят, думите са излишни 8-)

Colouring
06-26-2011, 12:56
"Две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост. Но за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн :wink:

"Книгата е като огледало. И ако в него гледа маймуна, от там не може да се види лик на апостол." Лихтенберг

‎"Да обичаш-това означава да бъдеш направен от сълзи и въздишки,от пламък и вярност,докато станеш на пепел." Уилям Шекспир


„Понякога в живота има моменти на неизразимо удоволствие, което не може напълно да бъде обяснено със тези символи, наречени думи. Тяхното значение може да бъде изразено само от недоловимият език на сърцето.” Мартин Лутер Кинг

"Не е важно дали хората хвърлят камъни по теб, важното е ти какво градиш с тях - стени или мостове."

"Още не съм срещала котарак, който да го интересува какво говорят за него мишките!"

После пак. :)