PDA

View Full Version : Излишни килограми !



LoveSong
06-25-2011, 07:27
Здравейте , днес реших да се допитам до вас.
Значи , висока съм 169 см. и тежа 70 кг. (даа, знам че е много).
Имам много слаба воля и по принцип като спазвам диета се пречупвам бързо.. въпросът ми е :
- Може ли да ми предложите по-лека диета , може да се сваля по-бавно но да сваля поне 10 килограма без да има йо-йо ефект?

Ако може да ми предложите и упражнения за отслабване в коремната част и най-вече паласките ! :)
Благодаря предварително. 8-[

Rikity
06-25-2011, 07:35
И аз съм така имам проблем с килограмите и не мога да пазя дълго време диети то точно диети не съм пробвала, а спирам да ям сладко и намалям мазните и вредни храни мисля, че и безалкохолното трябва да се спре. Пробвай с повече фитнес и упражнения и по малко вредна храна, а и сега е лято и не се яде много :)

LoveSong
06-25-2011, 07:44
Имам проблем с десния крак , не трябва да го претоварвам , за това разчитам повече на диетите.. иначе си бях редовна във фитнеса .

firstdiesel
06-25-2011, 08:40
Имам проблем с десния крак , не трябва да го претоварвам , за това разчитам повече на диетите.. иначе си бях редовна във фитнеса .

иди на ортопед!

по темата : само с диети нищо не става, трябва да имаш някво физическо натоварване. С упражнения не се отслабва. Отслабва се с кардио тренировка(което ще рече, че крака трябва да ти се оправи). Не можеш да сваляш мазнини само от едно място, мазнини се горят от всички точки на тялото. В коремната област се "складират" първо и се горят като не остане другаде.

за яденето : ся калории няма да смятам, но може да ти дам няколко съвета.
Яж 5-8 пъти на ден по-малко, като повечето от калориите са от белтъчъни и мазнини(ненаситени). Въглехидратите не бива да са повече от 30% в диетата ти.
Пий поне 3 литра вода на ден.
Избери си режим от тука:
http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi

От тука виж кво ще ядеш
http://www.bb-team.org/hrani

firstdiesel
06-25-2011, 08:42
и да не ти пука много, че да не хванеш анорексия!!!!!!!!!!!!

HatersAlwaysGonnaHate
06-25-2011, 08:53
Не забравяй да ядеш много мазнини :)

LoveSong
06-25-2011, 09:02
Била съм на ортопед , то болестта по-точно е на ставите и костите. По принцип тази болест (забравих как се казва , синдром на някой си..) минава с пубертета , ако и след това продължава да се развива се приемат медикаменти ..
А пък и аз не водя заседнал начин на живот , правя бързо ходене (2 часа на ден) като имам почивки през определен интервал от време , за да не претоварвам много краката си (особено десния) , също така правя коремни преси , вдигам гирички (по 2 килца).
:)

bathory
06-25-2011, 11:21
Щом ходиш бързо по 2 часа на ден, това е супер. Както са написали по-горе намали сладкото, пърженото и въглехидрати не приемай след 17ч. Свалянето на килограми ще става бавно, но няма да има йо-йо ефект. :)

HatersAlwaysGonnaHate
06-25-2011, 11:40
Щом ходиш бързо по 2 часа на ден, това е супер. Както са написали по-горе намали сладкото, пърженото и въглехидрати не приемай след 17ч. Свалянето на килограми ще става бавно, но няма да има йо-йо ефект. :)

Не е точно така.2 часа на ден е много,освен ако не го разделиш и то пак си е много! Говоря за бързо вървене на 6.5-7 km/h и поддържане на пулс около 120-130,за да гориш мазнини.

Но ако си почнала от единият ден към другият с 2 часа това е грешка :)

LoveSong
06-25-2011, 12:40
Благодаря ви , ще го имам в предвид.