PDA

View Full Version : Да скъсаме ли - много моля за съвет :(



elle111
06-25-2011, 13:14
С приятеля ми или по скоро бившия, бяхме заедно 2 години. Обичахме се, но мисля че всичко се изчерпа... миналата седмица в яда си му казах нещо, което доста го обиди. От тогава спряхме да се търсим. Преди 2-3 дена го потърисх не знам защо го направих, но каза че ако се извиня ще забрави случилото се. Не го направих и скъсахме. Сега се замислям дали да се извиня и да продължим или е дошло време да се разделиме. Вие как мислите, защото съм много объркана, а и не съм сигурна, че чувствата ми са толкова силни както преди.......
Вероятно информацията която ви давам е доста оскъдна, но питайте - не знам какво да кажа допълнително.

forside1
06-25-2011, 13:19
Ако още го обичаш трябва да се бориш.Ако не е така, няма смисъл само да се наранявате :)

elle111
06-25-2011, 13:28
Смятам, че ако се извиня ще ми прости. Проблемът е в това, че не знам дали исакм да съм с него. Може би не искам да сме заедно, обаче искам да му споделям какво ми се случва и.... много съм объркана. Прекалено ревнив е което адски ме задушава.

mimsi7o
06-25-2011, 13:49
Зависи от много неща :) Защо не си направиш един списък '' защо искам и защо не искам да съм с него ? '' Подреди си причините и виж коя страна надделява :) Ако нещата между вас са се изтъркали и чувстваш , че не ти пречи да продължиш и без него давай напред ! ! !

elle111
06-25-2011, 13:53
Мисля, че бих могла да продължа, обаче ми липсват целувките му и ми се иска да го гушна. От друга страна не си представям как ще живея без да знам днес какво е правил и ей такива елементарни нещица

Tonni
06-25-2011, 13:57
По това,което казваш си личи,че е ценен за теб.Щом знаеш ,че това,което си му казала го е одило много му се извини.Поговорете за връзката си,за нещата,които ви харесват и тези,които не ви.Ако нещата не се оправят се опитаите да бъдете приятели :)

elle111
06-25-2011, 14:16
Благодаря на всички за съветите. Дилемата ми сега е дали да му се обадя или да приключи всичко

forside1
06-25-2011, 14:22
Това вече трябва да решиш сама :)

Rikity
06-25-2011, 14:23
Според мен се извини и се сдобрете, а пък после ще видите имате ли още чувства един към друг. Не мисля, че трябва да приключите така

Hilary_
06-25-2011, 14:23
Какво си му казала? ..

elle111
06-25-2011, 14:29
Ами казах че не искам да го виждам повече и той сякаш си търсеше повод да се разсърди.

elle111
06-25-2011, 15:05
Бях на ръба да му се обадя, извиня, но само толкова без да се събираме, докато той не ми се обади да ме пита дали съм решила да се извиня..... не знам какво да правя решихме да си помисля и по - късно да се чуем пак. Май ще получи своето, а пък до където изкараме, защото се съмнявам да е още много.

Hilary_
06-25-2011, 18:40
Абе честно да ти кажа и на мен да ми кажат "не искам да те виждам повече" и аз щях да се разсърдя и то доста .. :?
В случая си мисля, че ти си в грешка .. не му се извинявай в някакви километрични обяснения, а просто му кажи "не исках да го кажа .. не съм го мислила .. искаш ли да забравим случилото се и да продължим?" ако тогава ти се направи значи наистина си е търсил само повод .. ;)

IseeDEADbodies
06-25-2011, 19:07
Ако наистина го мислиш, за к'во да се извиняваш ? сеш се.. ?

OtkrovennoBezrazlichna
06-25-2011, 19:49
Аз мисля че за тези 2 години просто си свикнала с него познаваш го добре и той те познава свикнала си да споделяш и така може би го обичаш по навик
помисли наистина добре дали го обичаш и дали искаш да си с него
човек в яда си казва истини така че това което си го казала даже и да си казваш че не го мислиш щом си го казала значи дълбоко в себе си си го почувствала
може да му кажеш че искаш да си останете приятели и може да започнете едно много добро приятелство заедно защото се познавате може да си споделяте всичко и всичко ще е супер :П

mimsi7o
06-25-2011, 20:03
Прочетох следващите ти коментари и честно казано това , че ти се е обадил и те е попитал дали си решила да се извиниш меко казано ме ПОДРАЗНИ ! Абе в какъв се вживява този ? Ако си искала да си го направила още тогава ;д хаха смешник . За какво ти е такова момче , да ти се обади и да те пита реши ли да се извиниш :Д

elle111
06-25-2011, 20:53
Благодаря на всички за мненията. До преди малко бяхме заедно, видяхме се, поговорихме, уж се разбрахме, но не съм сигурна, че няма да е пак така до следващото скарване.

"не исках да го кажа .. не съм го мислила .."
Точно това му казах и аз, а той се примири. Не съм се извинявала.


Аз мисля че за тези 2 години просто си свикнала с него познаваш го добре и той те познава свикнала си да споделяш и така може би го обичаш по навик.......започнете едно много добро приятелство заедно защото се познавате може да си споделяте всичко и всичко ще е супер
От това се опасявам да не би всичко да опира на привързаност от моя страна специално, защото мисля, че той наистина много ме обича. Чувствам се зле, защото той ме обича толкова, а аз не съм сигурна в чувствата си към него и един вид го разигравам. Ако се разделим много ми се иска да сме поне добри приятели, защото ми е споделял много неща и вероятно знам за него повече от колко всички около него, както и той за мен. От друга страна миналото е минало и при следваща връзка вероятно ще има ревност от настоящия или поне аз бих ревнувала от бивша.


обадил и те е попитал дали си решила да се извиниш
Според мен искаше просто да намери повод за контакт, защото много рядко след скандал ми проговаря пръв, а сега може би се е страхувал да не се разделим.

elle111
06-26-2011, 14:08
Ох, някой друг няма ли какво да добави.......

LoveMnmL
06-26-2011, 14:49
Може би наистина чувствата ти са изстинали.Щом като вече сте се сдобрили пробвай пак с него,виж как ще се чувстваш.Ако наистина това е така,както и ти смяташ,няма смисъл да си с него и да го залъгваш.Ще бъде кофти и за двамата,най-вече за него,но по-добре ще е така отколкото да го лъжеш отностно чувствата ти.

elle111
06-26-2011, 15:00
Може би наистина чувствата ти са изстинали.Щом като вече сте се сдобрили пробвай пак с него,виж как ще се чувстваш.Ако наистина това е така,както и ти смяташ,няма смисъл да си с него и да го залъгваш.Ще бъде кофти и за двамата,най-вече за него,но по-добре ще е така отколкото да го лъжеш отностно чувствата ти.

Ако трябва да съм честна не зная дали той е наясно с чувствата ми, което не мисля, че е справедливо спрямо него. :(

LoveMnmL
06-26-2011, 15:08
Ако трябва да съм честна не зная дали той е наясно с чувствата ми, което не мисля, че е справедливо спрямо него. :(

Ами,не е.Затова,ако смяташ,че нямаш чувства към него и няма да е същото каквото е било,то няма смисъл да го лъжеш.

elle111
06-26-2011, 16:25
Имам чувства, но може би не са толквоа силни като преди...........а и ме е страх, че ако му кажа всичко, което написах тук ще му разбия сърцето. :cry:

mimsi7o
06-27-2011, 21:19
Остави всичко да си стане само ! СТИГА си го мислила .. стига си чела какво пишем .. Легни си спокойно , стани си спокойно .. Ако вътрешно усетиш , че искаш да набереш номера му - ОБАДИ СЕ .. Ако усещаш , че не ти се говори чак толкова много с него - недей .. Ама не го мисли ! Като много време умуваш над едно нещо .. си променяш мнението 100 пъти и намираш хиляди причини и начини да го правиш и да не го правиш.. каквото ти дойде отвътре.. махай я тази тема - не ти трябват чужди съвети ! Имаш сърце и чувства , те ще преценят :*

badsector
06-28-2011, 09:36
...Прекалено ревнив е което адски ме задушава.
Ако му даваш повод, нормално да е. Имай предвид, че според теб нещо може да не е повод, но според него да е. Колкото до караниците, всички се карат и минават през трудни моменти.

elle111
06-28-2011, 10:26
...Прекалено ревнив е което адски ме задушава.
Ако му даваш повод, нормално да е. Имай предвид, че според теб нещо може да не е повод, но според него да е. Колкото до караниците, всички се карат и минават през трудни моменти.

Става въпрос за най - дребни неща, че някой ми се е обадил за рожден ден, обличам се както той каже, защото можело да се види нещо и такива според мен дребни неща.


СТИГА си го мислила .. стига си чела какво пишем .. Легни си спокойно , стани си спокойно .. Като много време умуваш над едно нещо .. си променяш мнението 100 пъти и намираш хиляди причини и начини да го правиш и да не го правиш.. каквото ти дойде отвътре.. махай я тази тема - не ти трябват чужди съвети !
Опитах без чужди съвети, но както казваш ти от много мислене се обърках още повече, затова исках да видя как изглеждат отстрани нещата. Повечето ме съветвате да скъсам с него обаче ми е трудно :cry:

Markuss
06-28-2011, 10:47
Хлапашки му работи. Явно повечето търсите само тръпката и "нестихващатата страст". В една връзка има много повече от това.
Относно темата, по-добре си останете разделени, щом едно извинение не можеш да предложиш за собствена обида. Не ти пука достатъчно за него, от това, което си написала това се подразбира, което автоматично изключва щастливо бъдеще за връзката м/у вас.

iveetyy
06-28-2011, 10:54
Казаха ти го - спри да го мислиш! Остави се на нещата !
Ако чувстваш , че имате проблем седни и поговори като голям човек с него.До скоро сте били скарани , била си му ядосана и т.н. Мисля,че колебанието ти относно чувствата ти се дължи на това.Виж с времето как ще е и говори най-вече с него ако има нещо за напред!

elle111
06-28-2011, 10:58
Относно темата, по-добре си останете разделени, щом едно извинение не можеш да предложиш за собствена обида. Не ти пука достатъчно за него, от това, което си написала това се подразбира, което автоматично изключва щастливо бъдеще за връзката м/у вас.

Ами уж се разбрахме преди няколко дена. Пак се появяват дразги, което ме кара да мисля, че на сто процента няма да го бъде. Може би сме твърде различни. Явно трябва да скъсаме, но нямам такава смелост......


Ако чувстваш , че имате проблем седни и поговори като голям човек с него.До скоро сте били скарани , била си му ядосана и т.н. Мисля,че колебанието ти относно чувствата ти се дължи на това.Виж с времето как ще е и говори най-вече с него ако има нещо за напред!
Имаме проблем със сигурност, проблема е в това, че не мога да разбера точно заради някой от нас ли или и двамата сме виновни - неразбирателство или не можем да си напаснем характерите, което ако до сега не е станало няма как да стане.

Markuss
06-28-2011, 11:05
Ами уж се разбрахме преди няколко дена. Пак се появяват дразги, което ме кара да мисля, че на сто процента няма да го бъде. Може би сме твърде различни. Явно трябва да скъсаме, но нямам такава смелост......

"Глупакът реагира, войнът действа". Недей да те е страх от действието, то е част от нашето израстване като личности. Ако не го чувстваш правилно - промени го! Без колебание.

Hukuu
06-28-2011, 15:10
Според мене вариантите са ти 2, да го оставиш без да му звъниш или да му се обадиш да се видите да се извиниш(вече ти си преценяш как), но според мен просто връзката ви е била в застой(не знам от колко време) и за това колегите ти казват, че просто си свикнала с присъствието му, поговорете си и си нагласете нещата, а и малко разнообразие няма да ви дойде в минус. Нормално след една такава връзка от 2 години да настъпват такива момент, липсата на флиртове и страстта намалява просто защото вече познаваш човека до теб и интереса до някаква степен се губи, но пък поне за мен една 2годишна връзка има много повече предимства, няма да ти изброявам сама можеш да се сетиш за доверието и за това, че най-малкото има пред кой да си излееш душата или от кой да вземеш съвет :) това е моето виждане за тези неща, казвам ти го просто, защото наскоро прекратих една връзка от 2години и 4месеца макар, че аз исках да нагласим нещата ;) ти си преценящ дали да послушаш съвета ми, успех надявам се да съм помогнал :)

4o4ina
06-29-2011, 07:08
Щом той е склонен да забрави всичко ако му се извиниш,значи още те обича.Друг е въпроса,че ти не знаеш какво искаш!

elle111
06-29-2011, 09:22
Знам, че ме обича, което ме обърква, защото не съм сигурна, че моите чувства са точно същите, а ме е страх, че ще му разбия сърцето ако му кажа.

iveetyy
06-29-2011, 11:12
Абе защо не си дадете седмица почивка ?

elle111
06-29-2011, 12:05
Абе защо не си дадете седмица почивка ?
Точно толкова (дори малко повече) не се търсихме когато бяхме скарани и при нас не действа особено, защото продължаваме от там където е започнала "почивката"

smalltalk
07-02-2011, 11:48
на по колко години сте

playboyche
07-02-2011, 11:51
зависи какво си му казала .. защото ако е нещо наистина тежко нямаш право да му искаш прошка а дори и да го погледнеш в очите .. но все пак всеки е различен.Ако имаш още чувства пробвай .. ако не недей защото няма смисъл след 1 месец пак да скъсате ..

umri
07-02-2011, 12:38
Две години са много време. Като си охладняла спри взаимната мъка и продължи напред. Ти си мислиш, че е по-добре да не го правиш, но наистина, ако го скъсаш ще е по добре и за двамата.

Какво толкова си казала. Кажи да знам.

Аз лично обичам жените да се обличат по предизвикателно ( не като пълни курви, де..) Един вид показваш на света ти какво имаш, а другите нямат. Отделно и жената се чувства по-добре, когато знае, че е желана от другите, но си има сигурна почва.

Различни хора, различни разбирания...

mugsinka
07-02-2011, 19:24
явно си много привързяна към него и наистина го обичаш, но тръпката след толкова време е изчезнала,въпреки това не е лошо да опитате да продължите, защото двегодишната връзка си е сериозно нещо.. разпитай го той как се чувства, какво мисли за връзката и т.н. :)