PDA

View Full Version : Петна..



CupcakeKitty
06-25-2011, 19:51
Амиииииииии много хубавичко изгорях на плажа.. и сега започнах да се беля обаче кожата ми става на "петна" ;х или по- точно изглежда все едно е мръсна на места O_O таа ще се махнат ли бързо тези "петна" 8-)

mimsi7o
06-25-2011, 20:41
Зависи от чувствителността на кожата ти .. ако е по - нежна , ще останат повече време.. Също ако се излагаш по - малко на слънце , ще се ускори заличаването им предполагам..

modelcheee
06-26-2011, 14:57
може да са пигментни петна . аз съм предразположена към тях и ми се получават като се излагам на слънце .

bubbety
06-26-2011, 15:03
и на мен ми се беше ми се случило нещо подобно,някъде преди 10 години.бях много изгоряла след това почнах да се беля и изгорях отново.и ми се получиха тъмни петна кафеникави тъмни.Майка ми не ме заведе веднага на лекар с мисълта че ще изчезнат,но уви не изчезнаха(по гърба са петната-по-скоро едно голямо петно)Преди 2-3 години отидох на кожен сама исках да разбера какво ми има понеже нарастваше и лекарката ми каза че нараствало защото просто съм пораствала и самата кожа се разтягала.А относно петното ми каза че нямало да се махне единствения начин бил хирургичека намеса,но операцията била много тежка и не се препоръчвало дете да се подлага на това.Причината за това било генетично заложена бемка и някаде където се намирало петното щяло да се появи бенката и самото слънце спомогнало понеже тази част от тялото ми била по-нежна да се появи това петно.И лекарката ми каза също че дори ако се направи тази пластична операция не било гаранция че пак няма да се появи това петно.Но да не те плаша казвам това е моя случай ,при теб можи съвсем да е различна диагнозата.За най-сигурно върви на лекар ;)) Пак казвам не се плаши може и да се махне с времето просто разказах моята историята

CupcakeKitty
06-27-2011, 10:46
и на мен ми се беше ми се случило нещо подобно,някъде преди 10 години.бях много изгоряла след това почнах да се беля и изгорях отново.и ми се получиха тъмни петна кафеникави тъмни.Майка ми не ме заведе веднага на лекар с мисълта че ще изчезнат,но уви не изчезнаха(по гърба са петната-по-скоро едно голямо петно)Преди 2-3 години отидох на кожен сама исках да разбера какво ми има понеже нарастваше и лекарката ми каза че нараствало защото просто съм пораствала и самата кожа се разтягала.А относно петното ми каза че нямало да се махне единствения начин бил хирургичека намеса,но операцията била много тежка и не се препоръчвало дете да се подлага на това.Причината за това било генетично заложена бемка и някаде където се намирало петното щяло да се появи бенката и самото слънце спомогнало понеже тази част от тялото ми била по-нежна да се появи това петно.И лекарката ми каза също че дори ако се направи тази пластична операция не било гаранция че пак няма да се появи това петно.Но да не те плаша казвам това е моя случай ,при теб можи съвсем да е различна диагнозата.За най-сигурно върви на лекар ;)) Пак казвам не се плаши може и да се махне с времето просто разказах моята историята

Не мисля че е това... когато се белиш този тен който си хванал си изчезва и понеже не можеш да си съблечеш цялата кожа наведнъж остават места на които кожата не е паднала и е по- тъмна O_O (май) :razz:

bubbety
06-27-2011, 12:22
аз не съм ти казала че е товаа пхахххх :D казах ти при мен как е и какво ми е казала лекарката за МОЯ случай.Споделих мнение нищо повече а ти като си толкова знаеща защо питаш :D

bubbety
06-27-2011, 12:25
със сигурност лекар с 20 стаж знае много повече от тебе за моя случай.

CupcakeKitty
06-27-2011, 16:25
със сигурност лекар с 20 стаж знае много повече от тебе за моя случай.

Що се палиш бе мацко? Аз за твоя случай нищо не съм казала :razz:

bubbety
06-28-2011, 15:25
извинявай!!друг път се уточнявай че и друг беше ще се да се обърка.Айде успех :)