PDA

View Full Version : Областите около София.. ?!



myNameIsImmortal
06-25-2011, 21:23
Здравейте отновооо 8-)

Интересува ме дали може да ми предложите някакъв интересен поход с кола, примерно на разтояние 100 км от София, независимо в каква посока..
Някакво градче, с някакви архитектурни, исторически и какви ли още не забележителности..
Гледах из интернет за Своге, и скалите които се намират там.. водопада..
" В Своге се намира известния завод за шоколадови изделия "Крафт Фуудс", станал емблематичен за града."
Може ли да се направи някакво посещение на тоя завод ?? :?

Търся нещо, което да направи впечатление с неподправена красота..
Да ти грабне окото и да ти задържи внимание към него за повече от минута..


Някакви идеи?? :)

Joc
06-25-2011, 21:26
студентски град :lol:

myNameIsImmortal
06-25-2011, 21:58
студентски град :lol:
е някъде по-далеч.. 8-)

наистина, някой може ли да ми помогне??
Идеи някакви..
Места които са ви харесали и ви е било приятно.. било то сред природата, или някъде в някое малко градче.. не знам.. нещо което да се отличава от поредното монотонно ежедневие..

Joc
06-25-2011, 23:33
копитото?


задълже ли да е далеко?

myNameIsImmortal
06-25-2011, 23:44
копитото?


задълже ли да е далеко?
Бях с нея на копитото, на Кулата, на Златните мостове.. из цяла Витоша, из всеки мол, из южния, из борисовата.. на много места..

Просто тя не е пътувала много, в смисъл нали преди си е идвала до тук сама с рейса (сега аз си я забирам с колата и си я карам), ходила е на море на Китен, Созопол и Несебър (сега лятото ще я водя във Варна (никога не е била там)), а след това ще направим една обиколка из България из разни градчета, като Търново, Габрово, Русе, Шумен, Хасково, Балчик, Бургас и разни такива, където може да види много неща и да сме на места, където никога не е била.. било то в някой музей, голяма църка с историческо минало, красив водопад, безкрайни поля..

Била е и в пещерата Леденика..
А искам да си направим една малка екскурзия за един ден да идем сутринта някъде.. да седнем след природата, да си направим питник, да си легнем и да гледаме към небето.. нещо, което не правиш всеки ден .. и да е някъде, където досега не е била .. аз не искам нали да е далеч, ама като в София е била на много места а и сичко е сгради и хора.. има и природа ама там където има е била.. а искам да идем някъде където дори и не си е мислела, че ще отиде..

Имам кола, проблеми няма нали разстоянието може да е 100-150 км за да не пътуваме 3-4 часа.. ами примерно да тръгнем в 10, в 12 да пристигнем да се разходим.. да обядваме някъде.. следобяд да се разходим тук и там, да поседнем на някоя ливадка.. вечерта да отидем в някое малко ресторантче, и да се приберем :)

Briseis
06-26-2011, 07:14
Пловдив?

iziskan88
06-26-2011, 07:30
кичука париж ? колежа ? лаута ? стадиона на МИРА ?

bloodyF
06-26-2011, 08:20
да си направим питник

:lol: :lol: :lol:



и щот` беше адски трудно да пуснеш в гугъл 'на 100км от софия'

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=7434


Говедарци е на 70 км от София и там е чудесно! Има и полянки нагоре и никой не ходи там ;)

tuzaro
06-26-2011, 08:43
кичука париж ? колежа ? лаута ? стадиона на МИРА ?тва е екскурзията 8)
Бачковския манастир, Асеновата крепост, гребната

iziskan88
06-26-2011, 14:45
викаш ше я водиш във Варна,мейт ?

слушай са

отивате директно в Трошево (задълже с шалче на морето/левски/локо пловдив) , естествено го раздаваш здравеняк с походката и ше разбереш защо му викат ТРОШево хахахах


после минавате към пазара - моя квартал ! (задълже с шалче на морето/левски/локо пловдив) , естествено го раздаваш здравеняк с походката и ше разбереш
що куките не идват в тоя квартал хахах

NomNomNom
06-26-2011, 17:02
Самоков , Боровец, Говедарци , Бели искър - от 50 до 80км от София са .
Качваш се на Цариградско , отбиваш за Горубляне , излизаш на Самоковско шосе и караш . По пътя са Панчарево , Пасарел, Щъркелово гнездно - язовир Искър + пързалка , заведения , езера и т.н.
В Самоков има исторически музей, който работи всеки ден , гуугълни го да видиш работно време.
Има джамия, която е супер красива.
Има девически манастир, в който се е крил Левски + още църкви .
Голямата чешма - огромна чешма, като къщичка.
Местността Ридо - хълм , има мото писта и най-горе - заведение, от което се вижда цял Самоков, супер красиво е.
Следва Боровец - курортен комплекс . По пистите е много хубаво . Можете пък по пътя да отбиете за Бели искър , Говедарци или Мальовица - можете да отидете на пикник при р. Искър , която е по пътя , има много хора, но е чисто и е супер направо .
Има ново строителство в тази местност , и но и стари къщета, и е много спокойно, китно , абе - супер е този край .

По-нататък около Долна баня има летище и щраусова ферма, минерални басейни , места за пикник , абе , прекрасно е , има всичко .

Не знам , ще изгубиш , ако не се разходиш в този край . Ако искаш повече инфо за маршрут , или кое къде се намира - пиши ми ЛС да разменим скайп .

Pwnmaster
06-26-2011, 18:17
Перник.
Nuff said 8-)

iziskan88
06-26-2011, 18:31
Има джамия, която е супер красива.
Има девически манастир, в който се е крил Левски + още църкви .


как можа да споменеш джамия и в следващия ред да говориш за свещенния храм и Апостола ?

http://www.youtube.com/watch?v=gKyZBNfWiRs

victoriassecret1
06-26-2011, 19:07
Около Своге има едно селце Осеновлаг. Там е и манастира "Седемте Престола", а в самото село има една ферма с щрауси и разни други животинки. Много е красиво.
Водопад "Скакля" и "Вазова екопътека" пак там.
Драгоманско блато.
Водопада при село Врабча.
Трънското Ждрело.
Връх Ком - също много приятно местенце за отдих.

За тези се сещам.

Joc
06-26-2011, 20:31
такова нещо като красива джамия няма... с тия ракетните установки отстрани си ебалко шпека, кур за джамиите.

GrindBlardian00
06-26-2011, 21:10
Един глас от мен за предложението на NomNomNom за Самоковско. Обожавам всичко край Рила и се вписва в търсенията ти.

Няма по-добър вариант.

Наистина, няма.

myNameIsImmortal
06-26-2011, 21:40
Мерси на всички, които ми помогнахте :)
Така, значи сега ще се ровя из гугъла и ще реша най-удобния маршрут..
Ще споделя какво съм решил от гореспоменатите и ще опиша трипчето..
Сега ще е малък еднодневен, но лятото ще си направим примерно от 3 до 5 дни из цяла България :)

bloodyF
06-27-2011, 15:38
Като си правите голямото пътуване, съветвам ви да отидете в Балчик! Хем е на морето, хем има страхотна ботаническа градина. Невероятно е ! Горещо препоръчвам! Наблизо има и дворец, не знам дали е свободно за туристи обаче. И Варна не е далече.
Според мен е чудесно ! :))))


Други прекрасни места са Карлово, Калофер, Сопот, Казанлък, Шипка и общо взето този край на България..страхотно е за хора, които обичат да се ''върнат'' в миналото :)

baceto
06-27-2011, 18:08
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82

LudotoDevoiche
06-28-2011, 10:42
Най - хубавото село и недалеч от София (на 45 км. г/д) е Искрец. Там има мноооого забележителности и съм сигурна, че няма да ви е скучно. Като започнем от множеството карстови извори (най-известния сред който е пещерата "Душника") , манастира, реката - Искрецка (приток на Искър), невероятните гледки, уникалното съчетание на иглолистни и широколистни дървесни видове. Просто красота :) Селото е оживено и не е забутано. Виж в уикипедиа има доста инфо за селото. Пък и аз знам всичко за него ако има нещо само питай 8-) ... На връщане/отиване може да минете и през Лакатнишките скали и Своге :)

NomNomNom
06-28-2011, 15:59
Има джамия, която е супер красива.
Има девически манастир, в който се е крил Левски + още църкви .


как можа да споменеш джамия и в следващия ред да говориш за свещенния храм и Апостола ?

http://www.youtube.com/watch?v=gKyZBNfWiRs
И двете са религиозни храмове ? Имат стойност като архитектура .
И джамията е само туристически обект, не е действаща. Поддържана е .
Хайде да не се хващаме за гушите за нещо, което отдавна е минало .
И да ми се зъбиш , и да не се зъбиш , и да съм атеист и предател, и да не съм, няма особено голямо значение.

Infinity
06-28-2011, 17:16
- Гигински манастир ?
- Ждрелото в Трън ?
8-)

iziskan88
06-29-2011, 04:35
сметай то кво да ти се зъбя,ти си атеист бате
ХАХАХАХАХАХ
ХАХАХХАХА



кога ше е модерно да сме православни християни ?

cherinka
06-29-2011, 05:09
Давам ти идея за когато решиш да ходиш (буквално и метафорично) на повече от 100км. от гр.София - Райското пръскало!

Идея си нямате колко много искам да ида там! Мразя мързела на познатите си, мразя и тях! 15 часа поход отиване и връщане ЩЕ го направя! Обещавам! Да го има черно на бяло във форума!

iziskan88
06-29-2011, 19:03
то бате толко тъпотия си написала черно на бело 8-)

PainMonopoly
06-29-2011, 23:47
Копривщица е на 2 часа с влак, с кола би трябвало да е... приблизително толкова. Уникално място е, както като природа, така и като възрожденски дух. :)