PDA

View Full Version : Брекети - въпроси



theonlyone123
06-26-2011, 12:06
Здравейте !
Имам проблем с зъбките - криви и обратна захапка ..
Наште решиха да ме заведат на ортодонт ии ми казаха,че ще се наложи да ми сложат брекети и скоро пак ще ходя за още няква консултация и тн
Искам да попитам по-скъпи ли са тези по-недивидимите брекети (естетични май бяха ;д ) и г/д колко лева им е цената ? Ии има ли значение дали ще са такива или метални ?
Искам да попитам момчетата дали това ,че момичето има брекети би ви попречило ?
Мерси предварително :)

monoemo
06-26-2011, 12:15
мисля ч етова и ортодонта може да ти го каже

rammstein123
06-26-2011, 12:26
Прозрачните не са подходящи за хора на тийнейджърска възраст и са много по-скъпи от нормалните. Иначе не пречат на целуването, ако внимаваш. 8-)

theonlyone123
06-26-2011, 13:17
мисля ч етова и ортодонта може да ти го каже

Да , но просто чак след 1-2 седмици ще отида при нея , тъй като преди това няма да имам възможност ии искам да съм наясно ,за да мога да ориентирам и родителите ми :)

Dannie96
06-26-2011, 13:25
ако се срамуваш да носиш брекети можеш да носиш нощни скоби. 3 години съм спала с такива и никой не ме е виждал с тях. имат си и недостатъци но пък от друга страна са по добре от брекетите :)

modelcheee
06-26-2011, 14:20
много по - добре с брекети отколкото с обратна захапка . сори че ти го казвам ама аз сега нося брекети и утре ще ми ги махат и знам какво е с обратна захапка . аа даже аз сега много си се привързах към брекетите и ми е жал че ще ми ги махат . прозрачните са същите като другите но са 2 пъти по - скъпи . например мойте са обикновенни и струваха около 1500 , 2000 а на брат ми му бяха прозрачни и струваха 4000 - 4200 някъде там . направи си сама заключение .

schhhhhhh
06-26-2011, 22:07
Разлика в работата, която ще ти вършат прозрачните и нормалните няма. М/у другото има и такива, които се слагат от вътрешната страна на зъбите и въобще не се виждат, но поддръжката им е по-трудна, за цена не знам, но питай ортодонта си, ако се интересуваш.
:)

bubbety
06-27-2011, 12:26
аз съм чувала че тези които се слагали зад зъбите били много по-скъпи от обикновените и от безцветните

Tonni
06-27-2011, 14:24
Ей Мони,здрасти аз съм от 17-то,вече не де :D
Таа по темата,преди бях с брекети,не се подлагай,това си е чисто мъчение.Когато ти ги сложат няколко дни ще те болят супер много зъбите и ще ти е трудно да ядеш заради болката.Но после всичко ще отмине.Но въпроса ,че аз бях близо 2 години и няма как зъбите да се изчистят достатъчно добре,поради тази причина,когато ти махнат брекетите е възможно да се появят бели петна по зъбите ти,за които разбира се се дава нещо като паста,която би трябвало да помага,на мен не помогна,но за щастие петната бяха много малкии не се виждат.Когато махнеш шините зъбите се връщат на предишната си позиция.За да не стане това около седмица-две ще трябва да носиш ежедневно друга шина,прозрачна е и почти не се забелязва.Но след тези една две седмици трябва да продължиш със шина само когато си си вкъщи и после само вечер.Не съм с брекети от година и половина ,но все още нося шината,но разбира се през няколко дни вече.Не мисля,че с другата шина ще ти бъде много по добре и те съветвам, освен ако не ти се появяват проблеми заради зъбите, да не слагаш шини.Успех :)

gab4ooo
06-27-2011, 18:30
tonni ти луд ли си кво мъчение . от две години нося брекети . днеска ми ги махнаха щях да рева . много си ги обичках . само първите дни те боли и кво . трай бабо за хубост . плюс тва кой знае къв е бил некадърен твоя ортодонт . мен днеска като ми ги махна ми ги изчисти зъбите с хиляда различни машинки и светят от чистота и белота . не те съветвам да слагаш от вътре много гадно е . и струват около 5000 мисля че сама можеж да си направиш изводите . сложи си брекети , ще се оправиш и един ден ще бъдеш благодарна .

Tonni
06-28-2011, 05:57
Момиче съм :D
И моят зъболекър ми почисти зъбите с всякаквите пасти и подобни.Ти в момента носиш ли шина?За да се свикне с брекетите трябва най-много месец и на мен ми беше много мъчно като ми ги махаха.Лечението с брекети е около 4-5г. ако не и повече,пък и е много по скъпо.Обикновените шини вършат същата работа и за горе долу за същото време.Но това си е въпрос на предпочитание.Попринцип шини,каквито и да са,се носят, когато си по малък,всички ортодонти го казват.До колкото знам theonlyone123 е на 14,а брекетите са голяма грижа,да гледаш да не ти е остнало нещо когато си ял,да си си изчистил добре зъбите.По възможност си сложи безцветни.Сигурна съм,че зъболекарят ти ще ти каже,че можеш да си сложиш брекети и от вътрешната страна на зъбите ,но недей,до колкото знам се получават ранички на езика и е доста неприятно.Тъй като спомена,че трябва да ти се оправи захапката,сигурно ще ти дадат и ластици,ортодонтът ти ще ти покаже как се слагат,а пък ти,ако ти харесва повече,можеш да го помолиш за едни малко по различни цветни ластици ,които се слагат на самите брекети.А относно цената, мисля че моито брекети бяха 2400 евро. :)

gab4ooo
06-28-2011, 17:52
е то е до въпрос на пари сеш се . са техните ако не им се дават 4000 лева за безцветни биха предпочели 2000 лева за обикновенни . обаче по - добре брекети отколкото шина защото нали се сещаш че ще я маха и така и то келфайда < ако така се пише :Д пък и тийнейджърите с брекети са супер много в днешно време . на супер мода е като ония тийн очилата на рейбан :ДДД

badsector
06-29-2011, 11:18
...дали това ,че момичето има брекети би ви попречило ?...
Не. Бих я изчукал без значение дали има, или няма.

_InSaNe_
07-02-2011, 08:53
хора защо се наемате да давате толкова много пари,за да не си личи,че имате брекети? аз нося обикновени и всички,на които досега съм видяла с такива,им седи супер сладко:) плюс това пак имат супер ефект.. и аз имах много проблеми зъби и леко обратна захапка обаче сега всичко ми се оправи и в момента съм на 6 месеца допълнителен период и покрай Коледа ги махам..
ама все пак,всеки с мнението си. :)

Uncredible
07-04-2011, 20:30
На мен също ще ми слагат брекети (август месец) ... Искам да ти кажа, че лекарят ми обясни всичко ... За цената (различно е) моите са 3 000 лв ... Но има някои за толкова в ЕВРО, така че е различно. По-добре да са метални (НЕ керамични), трябва да ходиш да ти ги стяга през 2/3 месеца и общо взето се носят около 3 години ... Керамичните пък са по-евтини, но могат да се счупят и се носят повече време :) Можело в началото да те боли първите два дена, но после свикваш и така ... :D

kikerizza
07-10-2011, 08:36
Аз пък съм чувала, че в най-добрия случай се носят 1 година и 6 месеца. Принципно съм съгласна , че са добро решение. Само че имам въпрос (съжалявам за офтопика) : Зъболекарката ми каза, че си имали плюсове и минуси, един от които бил, че зъбният емайл се увреждал в следствие на метала- реагирал със слюмката и се получавало нещо на киселинна основа, което не само че ти оставяло петна по зъбите, но и предпоставка за развиването на кериеси. За това ли са въпросните "пасти", за които стана на въпрос по-горе?

Chrisi347
09-08-2011, 16:05
Нося брекети на горната челюст вече 8 месеца, а на долната от около месец. Метални са и засега съм много доволна. Вижда се голяма промяна. Първите няколко дни наистина е неприятно - челюстта ти е изтръпнала и малко трудно се храниш. След около седмица се свиква и не ти правят впечатление. Естествено изискват високо ниво на хигиена. Според мен си заслужава носенето. На мен ортодонтът ми каза, че ще ги нося до май-юни месец другата година. :) :P

_InSaNe_
09-10-2011, 11:01
така,значи аз преди 3 години носих брекети на горната челюст и зъбите ми се оправиха и преди година и нещо реших да сложа и долу щото както и ти ми бчха малко кривнали и имаХ леко обратна захапка... сложих ги и сега и захапка и всичко ми е супер и се радвам че го реших на време щото после щях да съжалявам..
колкото до самите брекети... човек аз не мисля че има смисъл да се изхвърлят ваще с толкова много пари за тич прозрачни брекети.. всмисъл те пак личат малко или много а и за мен обикновените брекети винаги са ми седяли супер сладко на който и да съм виждала.. така че те съветвам .. сложи си обикновени хем ще спестиш пари хем резултата пак ще е налице и няма да си "обект на подигравки" :)