PDA

View Full Version : Ctrl-ът и Shift-ът си правят каквото си искат.



anonymous708973
06-26-2011, 18:41
Така. Въпросът ми е супер малоумен, защото никаква ме няма в тази сфера, затова нека знаещите да кажат.

Преди 2 дни си разлях вода по клавиатурата - не съм с лаптоп, напълно нормално PC e. Единствено по клавиатурата имаше вода, избърсах я, не остана и капка.

Сега обаче имам проблем с контрола и шифта. Не знам дали е от водата, но няма от какво друго да е.
Като натисна контрол, ми се отваря гугъл, а като натисна шифт - таск мениджър.
Има ли някакви настройки в Контрол Панела, където да мога да задам функциите на тия два бутона или имам нужда от нова клавиатура?

doomkillerr
06-26-2011, 18:48
НЕ - от Контрол Панела няма такива настройки!

Решението е клавиатурата да се разглоби и да се избърше "платката"... :) Процедурата е точно за 15 минути...

Rolezzz
06-26-2011, 19:12
НЕ - от Контрол Панела няма такива настройки!

Решението е клавиатурата да се разглоби и да се избърше "платката"... :) Процедурата е точно за 15 минути...
Не мисля, че е уместно да даваш такъв съвет на човек не занимаващ се с компютри. Просто ако я отвори шанса да я затвори е 1% ...(Мисля така защото от моите приятели които е отворил за първи път не я е затворил после...)

Kinghood
06-26-2011, 19:13
Ако не стане с избърсването на въпросната "платка", свържи друга клавиатура към твоя компютър и виж как ще му понесе. Ако го няма проблема, значи си е от клавиатурата и ще ти трябва нова, защото няма смисъл от оправянето й.

naksdy
06-26-2011, 19:47
Пантерке, случайно до шифт-а и контрола да имаш други мултимедийни бутони? Защото ако е така значи функциите и са се "прелели". Преди една моя приятелка бутна чаша с газирано върху нейната клавиатура и като натиснеше "К" и буквите около нея се изписваха също. Решихме да се направим на майстори и я разглобихме... Вътре намерихме 2 залепени найлона (ако може така да се изразя :D ) и мнооого Дерби Кола :D Накрая естествено нищо не стана. Така че опитай се да я изсушиш някак си твоята клавиатура и дано имаш късмет, ако ли не ще ти трябва нова :(