PDA

View Full Version : Вентилатор



capslock
06-26-2011, 19:04
От доста време имам един проблем.Като включвам компютъра се чува силен шум все едно перката на вентилатора на захранването (може и друго да е) опира в нещо.Въпроса ми е може ли да се оправи или трябва да се копува ново. :(

MrCreeper
06-26-2011, 19:08
Еми ако е в гаранция го води на сервиз. Ъначе отвори кутията и почисти прахта.

doomkillerr
06-26-2011, 19:13
Някой от вентилаторите е за смяна! :)

Gloppp
06-27-2011, 06:48
При мен така беше като е по-студено в стаята. Например зимата като отворя прозореца да се проветри и като паднат температурите в стаята прочваше да ми чегърта... А твойто може да е от мръсотия,прах или изхабени лагери

DarkAngelOfHope
06-27-2011, 07:19
най вероятно е от захранването щом от там го чуваш ... но щом е почнало толкова да бръмчи няма да минеш само с почистване на прах. Трябва да отвориш захранването, да разглобиш вентилатора (да махнеш перката от корпуса) и да почистиш хубаво от мръстотията, след това смазваш с високооборотна грес и сглобяваш. Ако е гаранционен или не знаеш как става ... сервиз, за 15 лв не си струва да повредиш още повече компа :)

SwallenPwnz
06-28-2011, 17:51
Ако е от захранването,процесора те се смазват със смазка .. на самата перка би трябвало да има 1 лепенка отлепяш е но не цяла там , след това има 1 гумено капа4е отворя се със игла или нещо др .. капва се по 1-2 капки и няма да имаш проблем ..