PDA

View Full Version : Кучките винаги печелят



NessieCCB
06-26-2011, 20:47
Предлог



Никога не съм предполагала в какво ще ме превърне животът, никога не съм предполагала, че ще бъда такава - точно като тези, които най – много мразя..
Бях лъгана, използвана и захвърлена.Сега аз ще лъжа, използвам и захвърлям.
Ще стана такава, каквато никой не е мислил, че бих могла да бъда.
Живота ми показа, че само така ще оцелея.Дълго време играх по неговите правила, сега той ще играе по моите!
Навярно много хора ще ме наричат кучка, гаднярка и прочие, но това мен не ме засяга.Аз съм просто оцеляващ.
На който не му харесва, това е негов проблем.
За пръв път се почувствах победител, и няма да лъжа, чувството ми харесва..
Погледнато от друга страна да си гадняр изобщо не е толкова лошо:
Егоизмът - това е част от съществуването ни и не можем да го избегнем..А и колкото повече, толкова по-добре..за мен.
Лъжата – ежедневие, което казано както трябва се превръща в силно оръжие.
Лицемерието – умението да не показваш истинската си същност пред другите може да бъде коз за теб.
Алчността – никой не е забранил да искаш повече от това, което имаш, нали..?!
Ревността – всеки има право да пази това, което е негово и това не е грях.
Самовлюбието – ако ти не се обичаш, кой друг би те обичал?Ако ти не се харесваш, кой друг би те харесал?Замисли се върху това..
Да бъда кучка – въпрос на самосахранение.Един от малкото начини, да останеш почти непокътнат в този жесток свят.
Да бъдеш кучка не е толкова лошо.
Това е нещо ново за мен, но аз бързо се уча.
Вече единственото нещо, което наистина ме интересува съм самата аз и нищо или никой друг.

xoxi
06-26-2011, 21:21
Едно и също повторено по различни начини.
На мен не ми е интересно..

OddBird
06-30-2011, 17:36
Имаш доста работа да свършиш по това преди да заприлича на нещо, което се вписва в определението "есе" (ако това си целяла да напишеш, разбира се.) Лично на мен ми се видя доста постно а и доста от идеите ти се повтаряха. Но има хляб в него. Преработи го и ще видиш, че ще стане още по- добре =))) :)

iiordanova
07-01-2011, 13:05
Доста в стил "Паулу Куелю".