PDA

View Full Version : Прическа (мъжка)



Alekssandyr
06-26-2011, 23:19
Welcome, интересувам се от една коса (прическа) - http://imageshack.us/photo/my-images/638/108197m.jpg/
Та, интересува ме как се прави (на око преценете). Известно ми е, че с лак и пр. но също така се интересувам от дължината (приблизително) отстрани - 3/4 номер ли е, кво ?

Общо взето, каквото ви дойде на ум ми кажете.

Нямам против и за тая - http://imageshack.us/photo/my-images/6/7800ab87d97b.jpg/ да ми споделите малко инфо ;)

btw - косата ми е като неговата - чуплива :)

Cucko0
06-26-2011, 23:21
на първата снимка ...сякаш го е лизало теле
иначе косата му е изправена и с гел/вакса е вдигната,а на втората е разрошена пак с гел/вакса

Alekssandyr
06-26-2011, 23:22
Първата ме радва мега много, и не мисля, че толкова голяма коса би могла да се вдигне с гел/вакса :-o

Cucko0
06-26-2011, 23:26
нищо не ти пречи да пробваш...пък ,ако не стой слагай и лак :D

Alekssandyr
06-26-2011, 23:30
Я и няква маска ми препоръчай/те за да поддържам тая коса, както и някакви продукти, като имате в предвид, че косата ми бързо се омазнява (24-48 часа) :) И не искам да ми втълпявате неща от рода на тва, че е много вредно за косата ми и пр. Щом съм решил съм го премислил и ше го направа ;) И БЕЗ ТЪПИ КОМЕНТАРИ !

Josefinne
06-27-2011, 06:36
Оф, имах един приятел, който си правеше бритона, както на първата снимка. На мен лично хич не ми харесва, но може пък на друг да отива. За целта - слагаш си пяна за коса или вакса, както те посъветваха по-горе и след това със ситно гребенче сресваш нагоре, изсушаваш със сешоар, за да застане на място. Останалата коса сресваш назад.
Втората - използваш стилизиращ продукт, според мен за тази прическа най-добре е пяна за коса, за да изглежда естествено. Слагаш си в ръката топче от пяната, колкото...кайсия някъде размазваш и на двете ръце и след това започваш да оформяш тези стърчащи кичури като просто издърпваш косата между пръстите си. Ето ти и едно клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=qLlFROLh-50

PinkPan7her2
06-27-2011, 06:38
Я и няква маска ми препоръчай/те за да поддържам тая коса, както и някакви продукти, като имате в предвид, че косата ми бързо се омазнява (24-48 часа) :) И не искам да ми втълпявате неща от рода на тва, че е много вредно за косата ми и пр. Щом съм решил съм го премислил и ше го направа ;) И БЕЗ ТЪПИ КОМЕНТАРИ !

Мъжката коса се мие всеки ден или през ден. Колкото е по-къса, толкова повече се омазнява.

Josefinne
06-27-2011, 06:39
За цялостна поддръжка на косата препоръчвам ти сериите на Пантен ( но ако можеш си намери цялата серия продукти - шампоан, балсам и маска от един вид) или на Шварцкопф серията. Ще си избереш вид в магазина според вида на косата ти :)

Sunshin3
06-27-2011, 07:19
потърси в гугъл или тук, има доста теми, намери си някаква домашна маска :)

Auriss
06-27-2011, 07:36
Божке .... баси.

Така. Първата снимка е пяна + лак ,гарантирам ти.
Втората е или само лак ,или доста суха вакса + лак.

Маски не ти трябват ,освен ако няма да ползваш разни преси или подобни помии. Единствено свестен шампоан.

Косата ще трябва да си я миеш всеки ден ,или в най-добрия случай - през ден. Сори ,ама това е положението.

Всичките масови марки ги заеби - ще ти идва да си накълцаш косата след няколко къпания с шампоан за 5 лева - става или адски 'бухнала' ,или без никъв обем ,или спластена ,или адски рядка. Абе просто ги заеби. На Лореал са окей ,ако ти се дават 20 лева. Cover Line също ,но и те са скъпи. Ако решиш все пак да си спестиш излишни разходи - Orzene Beer е екстра и беше към 5 кинта. Преди Нова Година попаднах в един магазин и си го взех от чисто любопитство. Супер се оказа.

Относно лака - ако вземеш прекалено силен косата ще ти се слепва. Ако е прекалено слаб - ще става рехава и вместо да я фиксираш ще си докараш пласт изкуствен 'пърхот'. Syoss зеленият май ще е екстра ,но фризьорът мисля лесно ще си прецени.
Все пак пробвай да минеш и само с пяна - най-добре ще е.

Другото ,което е - втората прическа е постигната със доста солидно филиране и от опит ти го казвам - късата коса расте бързо и оттам нуждата често да се разходжаш до фризьора. Идеята на филажа е да свали обем и да придаде форма. На практика кичурите се режат под ъгъл с бръснач - това представлява ,в случай че не знаеш. Ако решиш да избереш нея си намери кадърен фризьор ,щото съм си патил :D . Ей тва ,дето ми е на аватара и дето и малко дете ще го направи ,един симпатяга в Капанов го фейлна. Та после майка ми се наложи да му оправя тъпотата...

Първата прическа от друга страна изисква перфектна поддръжка на дължината ,което означава ,че на всеки 2 седмици или ще трябва да се подстригваш ,или да сменяш малко 'зализването' :D. Не бих я избрал ,честно казано ,но ако те кефи и ти се занимава да се фъкаш често - лошо няма.

Josefinne
06-27-2011, 07:42
^ да, ще ти стане доста бухнала и ала-бала, ако не ползваш шампоан + балсам, защото по принцип шампоана измива кожата и корените, а балсама възстановява нормалното pH и помага на косъма.

Auriss
06-27-2011, 07:49
Имам си балсам ;] - няма особена разлика с или без него. Точно затова му казах да не си купува Head&Shoulders , Pantene , Nivea ,Wash&Go и разните там производни.

Josefinne
06-27-2011, 07:51
Head and Shoulders е гадно. Имам наблюдения и върху своята и върху мъжка коса как влияе Panten/ Шаума, за това ги препоръчах. Цаката е да нацелиш продукта, който е за твоята коса, не просто марката.

FuckingFreak
06-27-2011, 07:53
Каква маска бе приятел? Да не би да искаш да я пускаш дълга до кръста, или кво ? :lol:

Alekssandyr
06-27-2011, 10:09
Благодаря на смислените коментари! Мерси! В момента имам на Тафт Синио-розовия лак за коса с Ultra Strong фиксация ;) Доста добре ми действа :) Ще потърса за свестна пяна, а за фризиора - не ми пречи да се фъкам често, но най-вероятно по-лесната прическа ше си права (тая на втората снимка) :-D

А питах за маски, щото реших, че е полезно за косата и т.н :D

Alekssandyr
06-27-2011, 18:31
Auriss - откъде да го зема тоя Orzene Beer в големите вериги магазини има ли го? И в кои по-точно?[/b]

malka_sladkka
06-27-2011, 18:39
Welcome, интересувам се от една коса (прическа) - http://imageshack.us/photo/my-images/638/108197m.jpg/
Та, интересува ме как се прави (на око преценете). Известно ми е, че с лак и пр. но също така се интересувам от дължината (приблизително) отстрани - 3/4 номер ли е, кво ?

Общо взето, каквото ви дойде на ум ми кажете.

Нямам против и за тая - http://imageshack.us/photo/my-images/6/7800ab87d97b.jpg/ да ми споделите малко инфо ;)

btw - косата ми е като неговата - чуплива :)

Не съм чела всички мнения, но мисля, че това си е специална подстрижка, тоест може да отидеш на фризьор да те подстриже така и да питаш как може да си я поддържаш така :)

Alekssandyr
06-27-2011, 18:41
И аз имам такова предчуствие и ше отида на проф. фризьорче да ме офъка :)

Cucko0
06-27-2011, 19:02
Auriss - откъде да го зема тоя Orzene Beer в големите вериги магазини има ли го? И в кои по-точно?[/b]
има го да...казвам ти на такъв боклук не се бях натъквала скоро.Ползвах го веднъж и го захвърлих ,но на всеки може да влияе различно

Auriss
06-27-2011, 19:25
Да ,в големите вериги го има. Другото ,което е - има бира вътре ,оттам и името. На cucko може действително да й се е отразило кофти ,защото е женско и предполагам с дълга коса ,а въпросният шампоан (поне при мен ... ) я направи ... ъмм ... пухкава е точната дума :D . Абе стана като козината на плюшена играчка ,което ако си с дълга коса предполагам не е много приятно :D

А иначе въпросната 2ра прическа си е чисто филиране без никакви ножици и ако видиш фризьорът да тръгва към тях го питай дали въобще знае какво прави. Единственото обяснение би могло да е ,че си с твърде дълга коса ,което в случая ще трябва да е 7-8 см и нагоре ,в което се съмнявам. Абе намери си кадърен фризьор ,верно 20-30лв ще трябва да дадеш ,ама после и сам можеш да я поддържаш - като те дразни дължината някъде хващаш бръснача на влажна коса и го плъзгаш по дължината без да натискаш много ,че да не я накълцаш ;д.

Аз като си бях харесал това : http://nd01.jxs.cz/815/632/3942923ac5_33262498_o2.png
преди няколко години отидох без снимка и с някакво калпаво обяснение и ме направи като Соник оня капут. Няква дълга отгоре и отзад и къса отстрани - тип мазен чалгар - педеруга. Направо ми идваше да го изкормя ... ;d Та пооправихме положението в нас ,порастна малко и реших да пусна втори дубъл ,ама със снимка. Както виждаш - сравнително добре му се получи и от тогава си се дундуркам така.

Иии последното - ако си си добре с къса коса те съветвам ИЗОБЩО да не се занимаваш с 'прически' и прочие - първо ,че която и жена да питаш ще ти каже ,че предпочита мъже с къси коси и второ - адски досадно е всеки ден да я миеш ,щото я клепаш с какво ли не за да застане в някаква форма. Кво ли не бих дал да изглеждах прилично с къса коса .... мдам.

Alekssandyr
06-27-2011, 20:54
Принципно сега съм с около 4 номер коса и ми стой доста добре. Искам да праа прически понякога, за да се почуствам специален :D а и за самочуствие :) И мерси ОТНОВО !

YouAteMyHeart
07-02-2011, 08:51
Ужс :lol: ако излезнеш така,определено ще избиеш рибата брат!

Защо ти е да си слагаш по косата 1 тон боклуци?Пази си косата,че като станеш на 30 ще си я търсиш! След 1-2 месеца от лаковете и ваксите ще имаш пърхот,без значение колко скъпи са нещата,които ползваш.
И аз преди слагах такива простотии,но косата започна да ми става мазна,появи се пърхот и тн.Отне ми 1год. да я оправя после.
Хич не се занимавай! :?

Auriss
07-02-2011, 09:10
^ Да ,ве , и рекламата на Милка за капак. Глупости са това за пърхота - изобщо не е наложително да ти се появи. Аз такъв нямам ,а от години си цвъкам.

bloodysunrise
07-02-2011, 09:29
http://prikachi.com/images/529/3521529s.jpg
е тва е мощна прическа

Alekssandyr
07-02-2011, 11:51
Не е зле, но все пак косата ми е чуплива (бая) и само ше си мечтая за тая прическа, а да ползвам преси и пр. дума да не става !