PDA

View Full Version : ГУБИМ БЪЛГАРИЯ! Турция и ислямът настъпват!



Vesk0u
06-26-2011, 23:35
Губим България - Турция и ислямът настъпват (26.06.2011)

http://www.youtube.com/watch?v=b4HsvHQ3mAo

GregoryHouse
06-27-2011, 01:17
Това сега ли го разгадахте? Всяка държава се стреми да увеличи влиянието си върху останалите и ако може да ги завладее. Просто в днешно време е много по-лесно да се направи чрез религия и икономически и политически трикове отколкото с открита война.
В такива села съм виждал 50 годишни хора, които не могат да говорят български. Диви селяни, свикнали да си селския живот, в България впрочем. Това ли е армията която ''настъпва.'' Евалата направо, ако това трябва да ни уплаши.

А на вас от ВМРО, АТАКА и други псевдонационал партии, не ви ли писна да сеете раздор в тая държава? Давайте да сеем разделение и омраза. Колкото ненавиждам враговете на държавата ни, толкова ненавиждам и вас.

Auriss
06-27-2011, 06:10
Аз от целия клип разбрах ТОЧНО едно нещо и то е - Блаблабла-бла-блалалабла-блабла-блаблабла-блаблаблаблаблаааааа. Бла-бла-бла-блаааа.

Къде е доказателството за някакви такива намерения ,питам аз ? Имало турски училища - и това какво доказва ? Има и Американски колеж ,в границите на който е ЗАБРАНЕНО да се говори български език. Това какво доказва ? Че ще ни превземат американците ли ?

Имало хора ,дето не говорят български в Б-я ? И какво - жената при която ходех да се подстригвам едно време децата й не говорят български as well. Знаят си гръцкия ,макар да са родени тук. И какво ? Трябва да им се налага езикът ни просто защото насилствено сме окопирали дадена територия и сме поставили някакви фантастични граници около себе си ? ОК - ако това е държавата България за теб ,то бих се гордял да се разгранича.

Някой си казал ,че иска да върне границите на Ои ? И какво - половината ненормалници-националисти пропагандират България на три морета... И кво ? Къде им е ресурсът ; кой ще ги подкрепи ? Кой въобще ще им позволи ?

Айде вземете се осъзнайте най-сетне ,бе ,хора ... Бива плиткоумие и ксенофобия ,ама е вече прекалено. Едно е да отричаш исляма като религия и символ на некоректна морална система ,съвсем друго да хвърляш обвинения по адрес на цяла нация на базата на това ,че са последователи на въпросната религия. А тоя клип е толкова плитък ,колкото и самосъзнанието на създалите го.

Помня съвсем доскоро (няма и половин година ,всъщност) бях готов да викам по митинги и да защитавам българското. После останах тотално разочарован ,виждайки що за стока е държавата ми. Накрая за щастие осъзнах ,че не е само тя - целият свят е зле и всички са готови да се изколят за едното име... Последното отне най-много време ,но беше най-поучително ,имайки предвид надеждите ,които имах за бъдещето си далеч от родното пространство.
Е ,викайте си "България" ,други ще викат "Турция" ,трети "Русия" и така до края на света. Интелигентно и проникновено.
Жалко само ,че съм на някакви си 20години ,а вече се разделих с това си мислене ,а колко хора прекарват живота си с него ... Държава ... да ти пикам и на държавата ,и на 'настъплението' ,и на християнството ,и на глупостта.

ПС: ъм ,реших покрай обидите да вкарам и малко инфо - в Ню Йорк искаха да строят джамия насред руините от 11/9 ,а в Лондон една доста огромна (г/д колкото игрище) баш в центъра на града. В Германия на ислямското население му е позволена законно полигамията ,а в Белгия съдиха писател за някаква шега с полумесеца. На практика това ,което правят Сидеров ,ВМРО и разни подобни щеше да ги е вкарало в затвора в повечето европейски държави. Не че е редно - не е. Ама не е редно и да мразиш просто ей-така. Аз мога да ти дам пример защо ненавиждам исляма ,но можеш ли и ти ?

/// Атеист съм и не съм от турски ,ромски или прочие произход. Да не се объркаме нещо.

Vesk0u
06-28-2011, 00:41
Мале, какви "страшни" разсъждения... Човек шапка да ти свали!

Не е страшно, когато има национализъм. Страшно е когато го няма!

Не е въпроса за "България на три морета" - въпроса е, че ние като начало не сме народ, а камо ли пък да говорим за такива идеали, като "България на три морета"... Не случайно тефтерчето на Апостола завършва с "НАРОДЕ????" (обърни внимание на 4-те въпросителни - точно така е написано)

Става въпрос за овцедушието, за това че младите са се предали толкова, колкото и старите...

България леко по леко си отива, и на никой не му пука!

С това темпо, с което циганите правят деца, и с темпото, с което все повече българи емигрират - след 20 години ще бъдем малцинство в собствената си страна! ЧЕСТИТО!

А ние "псевдонационалистите" ще продължаваме да си викаме, белким някой ни чуе (не вярвам)... Току виж сме отворили очите на някой и започне да и той да си вика и да се опитва бъде чут. Или пък може да не отваряме очите на никой, за да не се мъчи за родината?! Не знам вече кое е правилно и кое не...

http://store.picbg.net/pubpic/5F/BF/a2eb7176421d5fbf.jpg

Auriss
06-28-2011, 02:28
А ти осъзнаваш ли ,че си последовател на една пропаганда и илюзия ,целяща разделение и власт ,наречена държава ? Усещаш ли ,че "България" означава просто това петно на картата ,в което се говори български език ,живее българския народ и се изповядва православното християнство. Нищо повече ,нищо по-малко.
Сериозно ли си въобразяваш ,че баба Айше и дядо Мустафа ще се облажат ако държавата им заема целия балкански п-в. Или че нещо ще се промени тук ако България е лишена от турци ,цигани или пък е ако ще и на сто морета.
Говориш ми за 'събуждане' ,а ти живееш в античността. Каква полза носят расизма и ксенофобията ? Вместо да викате какво не ви харесва ,седнете и помислете как да го промените. И викайте тогава ,когато ви трябва подкрепа за да осъществите промените ,които сте обмислили. Останалото е глупости на търкалета.


България леко по леко си отива, и на никой не му пука!
Аз ти го казвам в прав текст - НЕ ми пука ! . Стига да живея добре ,да ми е приятно и да съм заобиколен от свестни ,интелигентни и образовани хора ,изобщо НЕ МИ ПУКА дали ще е България ,Турция ,Германия или Русия. Друг е въпросът ,че последователи на исляма сред интелигентните и образовани хора едва ли има ,или ако има - то е с някаква цел.

ПС: моля те не ме разсмивай с примери от българското възраждане. Макар да уважавам саможертвата на въпросните хора ,това изобщо не ги прави мерило за морал и ценности. Виж Ботев комуниста-самоубиец ,застрелян от собствената си чета (най-вероятно). Лабилен идеалист.

amk933
06-28-2011, 08:16
К'во се разправяте с някакъв болен човек с промит мозък? И да му говорите няма да се осъзнае сега...с времето ще се оправи. :)

ZipFail
06-28-2011, 09:56
И какво предлагаш ти, че да се промени положението ? Аз видях само мрънкане на дребно, ама не и решение на проблема..

Vesk0u
06-28-2011, 15:03
Левски детеубиеца...

Човек, ти току що ме удари от земята с т'ва изказване... А уж аз съм се поддавал на пропаганда. Още малко ще започнеш да ми разправяш и че сигурно не е имало Баташко клане, и че не е имало турско робство, а турско ВЛАДИЧЕСТВО. Такива работи започнах да слушам последно време от млади хора... Точно вие сте тези, които се поддавате на антибългарската пропаганда.

Боже, обречени сме...

http://www.books.balkanatolia.com/d-prdimages/prd-42673.jpg

amk933
06-28-2011, 15:40
:lol:

А какво те кара да си мислиш, че ти самият не си продукт на една пропаганда ми е много интересно? :booooomb:

mitternacht
06-28-2011, 16:45
Още малко ще изкарате теория, че е по-добре човек да не знае езика на държавата, в която се намира и че така ще е по-продуктивен и полезен за обществото като цяло.

Ако отида да живея нейде, в чужда държава, първото което ще направя е да се постарая да науча езика и. Надали някой ще ме търпи в х'Америка, примерно, ако не говоря английски и никой няма да тръгне да ми говори на български.

Колкото до вероизповеданията- всеки е свободен да избира своето, но не е хубаво, когато дадено се налага насила.Никой не налага християнството насила в предимно българските територии, за разлика от исляма в предимно уж-турските.
Но това вече е прекалено дълга тема, също и раздорите са цел на някои хора, а с това печелят парички. Да.... дълга и широка.

KarlDionic
06-28-2011, 22:20
абе съгласен съм с Veskou, че има и млади образовани хора, дето не само, че отричат робството, ами и изкарват, че турците едва ли не са постъпвали съвсем нормално...
Преди 1 седмица един ми разправяше, че то робството било просто неква си там окупациика временна нали.... и едва ли не ние сме си били виновни, че са ни избивали, щото сме им дигали разни там малки въстаниица като двете Търновски например... те и другите държави били трепели завладените, така че то си е съвсем в реда на нещата.... пък 18 век даже си било много спокойно, щот тогава не сме вдигали много въстания и чак после през Възраждането като пак почваме и те почнали да ни избиват.. Насилствено ислямизиране - няма такова нещо - те помаците ги били докарали от Мала Азия.. пък и виж колко британски и френски пътешественици какви хубави думи говорели за турците.. (сякаш не им е зависела от тях цялата търговия)
Пък Априлското въстание и Баташкото клане - то там съвсем малко са ни поизбили - само 3 хиляди най-много в Батак (нищо, че там и от наблюдатели цифрата стига 10 хиляди), абе общо няколко хиляди само... те австрийците колко много италианци били избили.... на нас малко ни е било едва ли не... абе то цялото турско робство било комунистическа измислица..
ей заради такива "интелегЕнтни" хорица отиваме на кино....
Ей заради ей такива мизерници отиваме на кино...
а за мангалите една масова стерилизация с гама лъчи и за няколко месеца ни е решен проблема.. (с гама лъчи дори този, който го стерилизират не усеща, така че си е хуманно)
а да и Левски е гаден масон, убива малки деца и некви там идиоти искат да го канонизират.. как може такова нещо?! Срамота! ... то още малко и ние ще станем лошите, а турцие - добрите

Auriss
06-28-2011, 22:25
ей заради такива "интелегЕнтни" хорица отиваме на кино....
Ей заради ей такива мизерници отиваме на кино...

По принцип съм съгласен ,че не е редно да се говори по този начин ,но не виждам връзката между това ,което казваш и извода ,до който достигаш ?
А в това ,което описа ,действително има верни неща ,независимо дали ти харесва или не. Въпросът е ,че като си говорим за история май трябва да се абстрахираме от емоциите ,вместо да ги подхранваме с нея.

Ей заради това последното България е на това дередже. (аз мога да се аргументирам)

amk933
06-28-2011, 22:46
ей заради такива "интелегЕнтни" хорица отиваме на кино....
Ей заради ей такива мизерници отиваме на кино...
а за мангалите една масова стерилизация с гама лъчи и за няколко месеца ни е решен проблема.. (с гама лъчи дори този, който го стерилизират не усеща, така че си е хуманно)


МОООООООООООООООООООООЛЯ?? ??

И ти ми претендираш, че си интелигентен ли бе?????
Абе ти въобще наясно ли си какво е това гама радиация бе? Ти ненормален ли си, к'во? Гама радиацията руши ДНК-то на всички, които имат достъп до нея, а да не казвам, че е почти невъзможно да се ограничи, контролира или спре. Сиреч, след едно облъчване 90% от хората ще са болни от рак. Ама много знаеш ти к'во е то енергия, материя и ядрен разпад...но да говориш глупости и да се изказваш неподготвен си първа писта. Гама радиация...не-нор-мал-ник. Олеле...само като ги чета тия необразовани, псевдопатриотични мнения ми иде да се самоубия. Гама радиация вика...не знам кой ти ги говори тия глупости и ти промива мозъка, но никак няма да е зле да му шибнеш един шамар и да понаучиш малко ядрена физика преди да изтресеш следващата глупост. :x

KarlDionic
06-28-2011, 22:56
аурис... Историята попринцип трябва да е източник на национално самочувствие, дори и да се попремълчават някои неща - те да си останат само за историците.. Паисий като е писал "История славянобългарская" си е попремълчал някои неща и попроменил това онова - но резултатът е бил налице - от безлични роби ставаме горди българи.. Това си е нормално за всички народи. Примерно по средновековни карти на Сърбия излиза, че в зенита на силата на България при Симеон сме били провинция на "Сръбската империя"... да не говорим за македонците.. Изобщо всички дори и силни нации - Франция, Великобритания, Русия, САЩ си гледат победите и се гордеят с народите си... - франсетата си се радват на Наполеон, британците на империята и на разни мизерии като Ватерло или пък "големите" заслуги по време на ВСВ.. руснаците си гледат Отечествената война и Петър.. американците "великия" десант и "славните" победи срещу лошите индианци.. и тн..
А ние само си заклеймяваме славните моменти.. - ми те прабългарите били некви там монголци/татари/тюрки и незнам си какви още мизерници.. ми Крум бил много долен щот превзел с измама Сердика и е баси извратеното говедо да си прави чаши от черепи, че и да пие от тях.. Борис и той баси варварина, колко фамилии избил.. Симеон и той баси мизерника уж много силен пък някви там хървати го били веднъж и после държавата била мега прецакана.. шибаното богомилство тръгнало първо от нас... при Ключ баси как се изгаврили яко с нас.. после Калоян и той баси изверга изклал цяла Варна... няма да му дигаме никакъв паметник.. после там Доброто поле, дето няма учебник по история, където да не е най-подробно описано всичко и такива битчици като Дойран и Тутракан си ги премълчаваме да не стане много голям урока, да не ги заболи децата главата, по-добре да знаят колко прецакани сме били... бе ние в който и съюз да влезем ще се разпадне.. и тн....
Еми супер "умряла" история имаме да... нищо славно няма едва ли не.. Пораженията на показ, победите или премълчани или сбутани в края на изречението..
Ей затова сме на това дередже

KarlDionic
06-28-2011, 23:02
amk прав си сгреших, имах предвид рентгеновите лъчи. Вярно че нацистите са го ползвали като са им казвали да подписат уж разни договори и са им пускали лъчите и след това са се получавали изгаряния, ама просто не им се е занимавало да отстранят вредните ефекти, което според мен е възможно

amk933
06-28-2011, 23:11
Според теб е възможно, защото не знаеш физика и химия, точно както 99% от хората, които пропагандирате тия глупости. Ама аз не съм част от стадото и като ми кажеш гама лъчение или рентгенови лъчи ми е ясно какво, как, защо и т.н. и съм потресен от хорското невежество. Срам.

Избийте половината население - тогава верно ще си решите проблемите.

Ти като ги пишеш тия неща знаеш ли що е то електромагнитен спектър? Знаеш ли зависимостта между дължина на вълната и енергия на лъча? Знаеш ли разликата между материя и енергия? Знаеш ли къде в спектъра се намират рентгеновите и гама лъчите (едно до друго, ако пак нищо не ти говори - сходни характеристики имат)? Знаеш ли им свойствата на тия лъчи? Знаеш ли как се получават? Ако ти кажа ядрен разпад, ще се сетиш ли, че това е дефакто една микро ядрена бомба, Ханс? Щото не случайно не може повече от 1 рентгенова снимка на 6 месеца...Иди ти да те облъчат с рентгенови или гама лъчи да видим колко ще оживееш без помощ.

](*,) ](*,) ](*,)

Greennight
06-29-2011, 08:10
Има и Американски колеж ,в границите на който е ЗАБРАНЕНО да се говори български език. Това какво доказва ? Че ще ни превземат американците ли ?Да,между другото е така.След Турция най-голяма опасност и напаст са САЩ.

KarlDionic
06-29-2011, 12:08
хах амк кво ми се периш с тия въпроси... физика за 10 клас.. :D почвам наред
електромагнитния спектър е диапазонът на излъчванията - като почнеш от най-дългите радиовълни с най-ниска честота до гама лъчите с най-висока честота и най-къса вълна.
За зависимостта между дължина на вълната и енергия на лъча си има формули и там.. константа на Планк - h - едната беше E=hv. v не е v, a означението за честота Е е енергията.. имаше и още една дължината на вълната ламбда се равнява на скоростта на светлината c върху честотата.
Това за разликата между материя и енергия си има там разни философии..
Знаеш ли къде в спектъра се намират рентгеновите и гама лъчите (едно до друго, ако пак нищо не ти говори - сходни характеристики имат
Ако ги гледаме спектъра от ляво на дясно по увеличаване на честотата гама лъчите са най в дясно, а преди тях са рентгеновите.. както ти каза едно до друго.
За свойствата им... - рентгеновите лъчи се получават като в рентгенова тръба от катод към анод се подаде огромно напрежение и се изстрелват електрони с голяма кинетична енергия - после за самото излъчване имаше спирачно и характеристично.. за спирачното мисля че беше когато електроните рязко спрат част от тях се излъчват под формата на рентгенови лъчи.. самите лъчи могат да проникват през живата тъкан и така можем да си видим костите примерно.. но също така и йонизират молекулите.. затова както ти каза трябва да се правят рядко рентгенови снимки. За гама лъчите не съм се интересувал толкова, знам че са ги използвали да минават през стени и за стерилизиране на медицински инструменти
За ядрения разпад знам, че е субатомна реакция и чрез него могат да се получават гама лъчи
Физика 10 клас Булвест 2000

GregoryHouse
06-29-2011, 16:17
А някой замислял ли се е, какво са правели българските завоеватели? Какво, отивали са с ордата си превземали са територии и са се били с армиите, след което най-благородно нито са изнасилвали жените, нито са палели селата, нито глави на колове са набучвали... Ама грам не са. Те само за престижа са правили границите на България до 3 морете. Изобщо не са извършвали зверски геноциди над целия балкански полуостров. Просто не са успели да си задържат териториите по 500 години. Инче и нас сега щяха да ни гледат като турците.

Някой спомена, че ще изкараме тях добрите, нас лошите. Ами няма добри и лоши. Няма такъв филм. Хората са хора и всички са мърши. И ние кто идем и изколим циганята и турчолята, с какво сме по-различни.

С какво вие гении, национални, сте по-добри от тях? Нищо.

Левски, Ботев, Каравелов и всички останали, далеч не са били идеални хора. Просто историята ги е гериозирала и не се споменават негативите. Но ги има. Не казвам, че са боклуци и етц. Просто са направили нужното за оцеляването си. Своето и на каузата си. Но предимно своето.

С членовете и симпатизантите на ВМРО и АТАКА винаги ми е било много весело да си говоря. Малко знания, много арогнатност и псевдопатриотизъм за гарнитура.

Patriot
06-29-2011, 19:24
А някой замислял ли се е, какво са правели българските завоеватели? Какво, отивали са с ордата си превземали са територии и са се били с армиите, след което най-благородно нито са изнасилвали жените, нито са палели селата, нито глави на колове са набучвали... Ама грам не са. Те само за престижа са правили границите на България до 3 морете. Изобщо не са извършвали зверски геноциди над целия балкански полуостров. Просто не са успели да си задържат териториите по 500 години. Инче и нас сега щяха да ни гледат като турците.

Някой спомена, че ще изкараме тях добрите, нас лошите. Ами няма добри и лоши. Няма такъв филм. Хората са хора и всички са мърши. И ние кто идем и изколим циганята и турчолята, с какво сме по-различни.

С какво вие гении, национални, сте по-добри от тях? Нищо.

Левски, Ботев, Каравелов и всички останали, далеч не са били идеални хора. Просто историята ги е гериозирала и не се споменават негативите. Но ги има. Не казвам, че са боклуци и етц. Просто са направили нужното за оцеляването си. Своето и на каузата си. Но предимно своето.

С членовете и симпатизантите на ВМРО и АТАКА винаги ми е било много весело да си говоря. Малко знания, много арогнатност и псевдопатриотизъм за гарнитура.
И какво са правели българските завоеватели? Дай ми някакъв исторически извор, където да е описано как българи са правели такива зверства, които турците са правели по нашите земи. Да вярно е че всяка завоевателна армия извършва недостойни неща. Но изобщо не може да се говори, за такива мащаби като при ислямските масови кланета и вероломства. А и известно, че християнските народи са много по-цивилизовани и тяхната религия не призовава да се избиват неверници.

Левски, Ботев и Каравелов не са били идеални хора. Това е вярно, тъй като няма идеални хора. Всеки има своите недостатъци, просто на тази земя има хора с по-малко лоши страни и такива с повече. Българските революционери са били от първите и повечето им постъпки са пример за подражание.
Интересно ще ми е да кажеш, с какво точно Ботев е направил нужното за себе си, когато се е хвърлил на сигурна смърт, за да покаже, че българите са достоен народ, който не може да търпи да се гаврят с него.

Auriss
06-29-2011, 19:42
Интересно ще ми е да кажеш, с какво точно Ботев е направил нужното за себе си, когато се е хвърлил на сигурна смърт, за да покаже, че българите са достоен народ, който не може да търпи да се гаврят с него.
Има хипотеза ,която впрочем ми се струва доста по-вероятна от историята за турския снайперист ( :D :D ) ,че Ботев е убит от собствените си хора ,тъй като е искал да ги забие на сигурна смърт. Все пак са се върнали за да се бият ,а не да се самоубият ,което явно е било неговата цел. Предполагам си на ясно и в коя част от въстанието неговата чета стъпва на българска почва.
Аз пак ти го казвам - уважавам саможертвата на тези хора ,но ако ще идеализирам някого ,определено не биха били те.

А и известно, че християнските народи са много по-цивилизовани и тяхната религия не призовава да се избиват неверници.

Дали ?

KarlDionic
06-29-2011, 20:01
омфг... направо тука в тоя форум тея изказвания са си чист нихилизъм... абе що не вземете направо да си смените гражданството и да забравите, че сте били някога българи... така ще ви е най-добре, сигурен съм. То това остана в държавата мангали, турци, чалгаризирани идиоти и малко с що годе ум в главата нихилисти...

Patriot
06-29-2011, 20:38
Интересно ще ми е да кажеш, с какво точно Ботев е направил нужното за себе си, когато се е хвърлил на сигурна смърт, за да покаже, че българите са достоен народ, който не може да търпи да се гаврят с него.
Има хипотеза ,която впрочем ми се струва доста по-вероятна от историята за турския снайперист ( :D :D ) ,че Ботев е убит от собствените си хора ,тъй като е искал да ги забие на сигурна смърт. Все пак са се върнали за да се бият ,а не да се самоубият ,което явно е било неговата цел. Предполагам си на ясно и в коя част от въстанието неговата чета стъпва на българска почва.
Аз пак ти го казвам - уважавам саможертвата на тези хора ,но ако ще идеализирам някого ,определено не биха били те.

А и известно, че християнските народи са много по-цивилизовани и тяхната религия не призовава да се избиват неверници.

Дали ?
Такива хипотези, може да се родят в главата само на болни безродници като тебе. Тези хора са революционери, които са наясно, че могат да загинат във всеки един момент, а не някакви страхливи мишки.
И саможертвата не е самоубийство. Когато отиваш на война, с ясното съзнание че най-вероятно ще я загубиш това не е точно самоубийство.

А относно религията, няма какво да се чудиш. Всеизвестен факт е че в корана пише, че неверниците трябва да се избиват, думата джихад не я измислили хора които искат да омаскарят исляма. В Библията такива неща няма.

GregoryHouse
06-29-2011, 21:46
Ако под нихилист разбираш реалист...прав си. Но пък ти, си фанатизиран националист.

А изказването относно Библията и Корана...фейспалм. Вземи ги прочети пък тогава говори. И само да ти разясня, освен корана има и други книжки...ама де да знаеш.

Auriss
06-30-2011, 00:07
Такива хипотези, може да се родят в главата само на болни безродници като тебе. Тези хора са революционери, които са наясно, че могат да загинат във всеки един момент, а не някакви страхливи мишки.
И саможертвата не е самоубийство. Когато отиваш на война, с ясното съзнание че най-вероятно ще я загубиш това не е точно самоубийство.


Запазих добрия тон ,но ти си много неграмотен ,моето момче. Надявам се да не отнеса някоя санкция сега ,но пък ти сам си ме провокираш ,така че все 1. Няма да ти изнасям уроци по История ,щото ще влезеш после пак в Уикипедия и ще ми се показваш колко си умен ,от което ще последват безкрайни обяснения от моя страна и безкрайно 'разбирачество' от твоя.
Вярно е. Сори ,ама колкото и да не ти харесва ,фактите сочат ,че е вярно. Ботев почти сигурно е убит от българска ръка ,и то защото е бил психично болно човече. Кефиш ли се сега ,като го казах в прав текст?


В Библията такива неща няма.

*копи-пейст на първото изречение от поста ми* . Нямаш нито образованието ,нито интелекта ,нито морала ,че да се правиш на ...абе на какво точно се правиш ? Къв си ? Кой си ? За какво ми ги обясняваш тия неща ? Кво въобще си мислиш че ще постигнеш ? И като го постигнеш кво ще стане ? Ква е файдата всички да са адските ЗАБЛУДЕНИ националисти ,щото всъщност аз нямам защо да се гордея с България (опаа...изпуснах се) ? Ква е файдата ? Много искам да ми кажеш.
Аз си мислех ,че е по-важно хората да си отстояват позицията ,знаейки защо го правят ,а не да викат по митингите 'циганите вън ,турците вън' и прочие ,само щото им изнася да изкарват някого виновен за собствената си некомпетентност ?
Ти с кво помагаш на България ,а ? Нека позная - някво посредствено човече с 4чици и 5чки в даскало ,завършило и шмугнало се в Уни ,а мечтата на живота му е да бачка като вол цял живот. Що вместо да дърдориш високопарни думички не хванеш да дръпнеш един кредит и не отвориш една фабрика ,че поне с нещо да помогнеш на икономиката на тая държава ?

Patriot
06-30-2011, 06:30
Ако под нихилист разбираш реалист...прав си. Но пък ти, си фанатизиран националист.

А изказването относно Библията и Корана...фейспалм. Вземи ги прочети пък тогава говори. И само да ти разясня, освен корана има и други книжки...ама де да знаеш.
"Аллах не обича престъпващите. И ги убивайте там, където ги сварите, и ги прогонете от там, откъдето те ви прогониха! Такова е възмездието за неверниците. А престанат ли – Аллах е опрощаващ, милосърден. И се сражавайте с тях, докогато не ще има заблуда и религията ще е на Аллах!" (2: 190-193)

Ето ти цитат от корана, един малък цитат намерих го за 2 минути, ако тръгна да търся, мога да намеря в пъти по-ужасни неща, как е описано жените да се избиват с камъни ако не се подчиняват и още и още отвратителни неща.



Такива хипотези, може да се родят в главата само на болни безродници като тебе. Тези хора са революционери, които са наясно, че могат да загинат във всеки един момент, а не някакви страхливи мишки.
И саможертвата не е самоубийство. Когато отиваш на война, с ясното съзнание че най-вероятно ще я загубиш това не е точно самоубийство.


Запазих добрия тон ,но ти си много неграмотен ,моето момче. Надявам се да не отнеса някоя санкция сега ,но пък ти сам си ме провокираш ,така че все 1. Няма да ти изнасям уроци по История ,щото ще влезеш после пак в Уикипедия и ще ми се показваш колко си умен ,от което ще последват безкрайни обяснения от моя страна и безкрайно 'разбирачество' от твоя.
Вярно е. Сори ,ама колкото и да не ти харесва ,фактите сочат ,че е вярно. Ботев почти сигурно е убит от българска ръка ,и то защото е бил психично болно човече. Кефиш ли се сега ,като го казах в прав текст?


В Библията такива неща няма.

*копи-пейст на първото изречение от поста ми* . Нямаш нито образованието ,нито интелекта ,нито морала ,че да се правиш на ...абе на какво точно се правиш ? Къв си ? Кой си ? За какво ми ги обясняваш тия неща ? Кво въобще си мислиш че ще постигнеш ? И като го постигнеш кво ще стане ? Ква е файдата всички да са адските ЗАБЛУДЕНИ националисти ,щото всъщност аз нямам защо да се гордея с България (опаа...изпуснах се) ? Ква е файдата ? Много искам да ми кажеш.
Аз си мислех ,че е по-важно хората да си отстояват позицията ,знаейки защо го правят ,а не да викат по митингите 'циганите вън ,турците вън' и прочие ,само щото им изнася да изкарват някого виновен за собствената си некомпетентност ?
Ти с кво помагаш на България ,а ? Нека позная - някво посредствено човече с 4чици и 5чки в даскало ,завършило и шмугнало се в Уни ,а мечтата на живота му е да бачка като вол цял живот. Що вместо да дърдориш високопарни думички не хванеш да дръпнеш един кредит и не отвориш една фабрика ,че поне с нещо да помогнеш на икономиката на тая държава ?
Добре айде искам да ги чуя твойте "факти". Искам да ме убедиш с аргументи и факти, че Ботев е бил убит свои и е психично болен. И не си мисли, че бих се засегнал от думите на човек като тебе.

Не мога да разбера защо се впускаш в анализи за мен, като нито ме познаваш, нито знаеш на колко съм години и с какво се занимавам. Просто отказваш да говориш по същество и почваш да се правиш на врачка.

Какво да ти обяснявам на тебе за смисъла от родолюбието, като ти търсиш да има "файда". Няма "файда", в смисъла който ти го разбираш и се надявам, все някога да разбереш защо е хубаво да обичаш родината и че не във "файдата" е смисъла от всичко.

ZipFail
06-30-2011, 08:48
Patriot, не коментирай Корана и Библията, след като очевидно си нямаш представа от тях. Ето както казва и Библията за избиването на неверниците:

Deuteronomy 13:6 “If thy brother, the son of thy mother, or thy son, or thy daughter, or the wife of thy bosom, or thy friend, which is as thine own soul, entice thee secretly, saying, Let us go and serve other gods, which thou hast not known, thou, nor thy fathers; Namely, of the gods of the people which are round about you … Thou shalt not consent unto him, nor hearken unto him; neither shall thine eye pity him, neither shalt thou spare, neither shalt thou conceal him: But thou shalt surely kill him; thine hand shall be first upon him to put him to death, and afterwards the hand of all the people. And thou shalt stone him with stones, that he die.”

Luke 19:28 “…who would not have me reign over them, bring them hither and kill them before me.”


А пък относно Аурис и това че Ботев е бил 'болно човече' съм без коментар. Едно е да си реалист, друго е да си малоумник.

dreamwalker
06-30-2011, 08:51
А относно религията, няма какво да се чудиш. Всеизвестен факт е че в корана пише, че неверниците трябва да се избиват, думата джихад не я измислили хора които искат да омаскарят исляма. В Библията такива неща няма.

Това го казва най-големият експерт по религии. Прочети Библията и Корана и тогава разправяй написаното. Това не са учебници, а книги, които разясняват смисъла на живота според различните вярвания. Не са написани за да служат като оръжие за пропагандите на г-н Сидеров и другите супергерои.

Patriot
06-30-2011, 12:05
А относно религията, няма какво да се чудиш. Всеизвестен факт е че в корана пише, че неверниците трябва да се избиват, думата джихад не я измислили хора които искат да омаскарят исляма. В Библията такива неща няма.

Това го казва най-големият експерт по религии. Прочети Библията и Корана и тогава разправяй написаното. Това не са учебници, а книги, които разясняват смисъла на живота според различните вярвания. Не са написани за да служат като оръжие за пропагандите на г-н Сидеров и другите супергерои.
Е нали ти дадох цитат, стига с това "прочети корана", как пък да не седна ей сега да чета тая гнусотия.

И не съм казал нито думичка за Волен Сидеров, в момента обсъждаме, не виждам с какво съм правил пропаганда.

GregoryHouse
06-30-2011, 14:31
И понеже си много голям "разбрач" ще те светна. Цитата не е от Корана. Но както казах, ти си твърде гоуем спец и можеш да спориш използвайки про гуугъл сърч. За разлика от теб съм си направил труда да прочета свещенните книги на по известните религии на Земята.

Както и да е аз със Гуугъл нямам желание да споря, нито да обяснявам на профани.

П.С: Още по жалкото е, че и Библията не си прочел. Нито стария, нито новия завет... И се наричаш християнин, при това такъв претендиращ, да е на високо интелектуално равнище.

dreamwalker
06-30-2011, 15:16
Е нали ти дадох цитат, стига с това "прочети корана", как пък да не седна ей сега да чета тая гнусотия.


Мислех, че всички които пишат в тази тема са наясно, че Коранът не се състои от един цитат. Как очакваш да разбереш смисъла на религията без да си го чел ;]]
Библията поне чел ли си, останах с впечатлението, че си християнин?

Patriot
06-30-2011, 16:17
И понеже си много голям "разбрач" ще те светна. Цитата не е от Корана. Но както казах, ти си твърде гоуем спец и можеш да спориш използвайки про гуугъл сърч. За разлика от теб съм си направил труда да прочета свещенните книги на по известните религии на Земята.

Както и да е аз със Гуугъл нямам желание да споря, нито да обяснявам на профани.

П.С: Още по жалкото е, че и Библията не си прочел. Нито стария, нито новия завет... И се наричаш християнин, при това такъв претендиращ, да е на високо интелектуално равнище.
Много мразя, някой да говори от мое име без да съм го оторизирал за това. Никога не съм казвал, че съм голям разбирач, но не мисля, че се това е изискване, за да можеш да четеш.

И само ще ти кажа, че съм чел Библията и че не е коректно да да изказваш становища, за КОИТО НЯМА КАК да си информиран.




Е нали ти дадох цитат, стига с това "прочети корана", как пък да не седна ей сега да чета тая гнусотия.


Мислех, че всички които пишат в тази тема са наясно, че Коранът не се състои от един цитат. Как очакваш да разбереш смисъла на религията без да си го чел ;]]
Библията поне чел ли си, останах с впечатлението, че си християнин?
Аз също знам, че не Корана не се състои от един цитат, аз съм чел книги относно джихада и мисля че това е достатъчно за да имам някакви общи познания и да имам правото да коментирам. Просто на момента исках да намеря нещо, тъй като представи си не помня наизуст в главата ми всички цитати относно джихада.

Библията съм я чел, както казах и по-горе.

dreamwalker
06-30-2011, 16:36
И понеже си много голям "разбрач" ще те светна. Цитата не е от Корана. Но както казах, ти си твърде гоуем спец и можеш да спориш използвайки про гуугъл сърч. За разлика от теб съм си направил труда да прочета свещенните книги на по известните религии на Земята.

Както и да е аз със Гуугъл нямам желание да споря, нито да обяснявам на профани.

П.С: Още по жалкото е, че и Библията не си прочел. Нито стария, нито новия завет... И се наричаш християнин, при това такъв претендиращ, да е на високо интелектуално равнище.
Много мразя, някой да говори от мое име без да съм го оторизирал за това. Никога не съм казвал, че съм голям разбирач, но не мисля, че се това е изискване, за да можеш да четеш.

И само ще ти кажа, че съм чел Библията и че не е коректно да да изказваш становища, за КОИТО НЯМА КАК да си информиран.




Е нали ти дадох цитат, стига с това "прочети корана", как пък да не седна ей сега да чета тая гнусотия.


Мислех, че всички които пишат в тази тема са наясно, че Коранът не се състои от един цитат. Как очакваш да разбереш смисъла на религията без да си го чел ;]]
Библията поне чел ли си, останах с впечатлението, че си християнин?
Аз също знам, че не Корана не се състои от един цитат, аз съм чел книги относно джихада и мисля че това е достатъчно за да имам някакви общи познания и да имам правото да коментирам. Просто на момента исках да намеря нещо, тъй като представи си не помня наизуст в главата ми всички цитати относно джихада.

Библията съм я чел, както казах и по-горе.

От кого са писани тези книги?

Greennight
06-30-2011, 18:27
Auris,мислех те за интелигентен човек,а не за такъв философ и всезнайко.Откъде пък реши,че Ботев е убит от българи,още по-малко пък,че е психично болен ? Лично познаваш ли го,че да съдиш ? Пък тва,че е убит от свои е пълен абсурд по простата причина,че след сражението на Вола са се завърнали само неколцина оцелели българи...

И да в Библията се казва да се обичаме и се съветва да се опрощават и най-тежки грехове,докато Коранът подтиква към насилие примерно,ако изневериш те убиват с камани,"неверните"(демек всичко що не е рязано и не се моли по 5 пъти на ден) също трябва да бъде колено...Много по-радикална и гнусна религия е от Християнството.

А това,че ако шансът е неравностоен в дадена битка и ти учвастваш в нея=самоубийство е пълна глупост!Примери-Александър Македонски разбива Персите с много по-малка армия единствено и само благодарение на яростната и безстрашна атака.Пример-Българите отблъскват Сърбите в Сръбско-Българската война с по-малко войници и по-зле въоражена армия...Ето днес бях в Копривщица на екскурзия с класа и ми направи много силно впечатление какво каза екскурзоводът обоснован на исторически факти и извадки:Единствената причина за неуспешното Априлско вастание и жесткото му потушаване е предателството и отчаянието-тоест можели сме да победим,но по план е трябвало в доста градове въстанието да избухне изведнъж,а то не е било единно-едни са се отказали,други решили да се включат по-късно и кел файда...Избили са ни като животни тия резани пишки.Наистина се разочаровах от теб и не вярвах,че не проявяваш никакво уважение към националните герои-хората,които умряха за твоята СВОБОДА!

dreamwalker
06-30-2011, 18:38
Auris,мислех те за интелигентен човек,а не за такъв философ и всезнайко.Откъде пък реши,че Ботев е убит от българи,още по-малко пък,че е психично болен ? Лично познаваш ли го,че да съдиш ? Пък тва,че е убит от свои е пълен абсурд по простата причина,че след сражението на Вола са се завърнали само неколцина оцелели българи...

И да в Библията се казва да се обичаме и се съветва да се опрощават и най-тежки грехове,докато Коранът подтиква към насилие примерно,ако изневериш те убиват с камани,"неверните"(демек всичко що не е рязано и не се моли по 5 пъти на ден) също трябва да бъде колено...Много по-радикална и гнусна религия е от Християнството.

А това,че ако шансът е неравностоен в дадена битка и ти учвастваш в нея=самоубийство е пълна глупост!Примери-Александър Македонски разбива Персите с много по-малка армия единствено и само благодарение на яростната и безстрашна атака.Пример-Българите отблъскват Сърбите в Сръбско-Българската война с по-малко войници и по-зле въоражена армия...Ето днес бях в Копривщица на екскурзия с класа и ми направи много силно впечатление какво каза екскурзоводът обоснован на исторически факти и извадки:Единствената причина за неуспешното Априлско вастание и жесткото му потушаване е предателството и отчаянието-тоест можели сме да победим,но по план е трябвало в доста градове въстанието да избухне изведнъж,а то не е било единно-едни са се отказали,други решили да се включат по-късно и кел файда...Избили са ни като животни тия резани пишки.Наистина се разочаровах от теб и не вярвах,че не проявяваш никакво уважение към националните герои-хората,които умряха за твоята СВОБОДА!

Не разбирам, защо въобще обсъждате свещените книги при положение, че не сте запознати с тях.

Greennight
06-30-2011, 18:39
Какъв експерт ? :lol: Това и да вземеш 5 годишно цигане от Столипиново ще ти каже,че Исляма е много по-радикален.Тва трябва да се знае от обща култура!

dreamwalker
06-30-2011, 18:43
Прекалено много се влияеш от околната си среда.

Greennight
06-30-2011, 18:44
Прекалено много се влияеш от околната си среда. Ами добре,ти като експерт по религиите искам да ми обясниш своята гледан точка и къде точно в моето изказване съм сгрешил ?

dreamwalker
06-30-2011, 19:06
Прекалено много се влияеш от околната си среда. Ами добре,ти като експерт по религиите искам да ми обясниш своята гледан точка и къде точно в моето изказване съм сгрешил ?

Не съм експерт, но рискувам да стана нахална ако кажа, че най-вероятно съм по-добре запозната от теб с някои от тях, а именно с християнството и исляма.
За Христо Ботев и другите апостоли, моето мнение е, че нито един от тях не е бил светец, обаче нямаме причина да им търсим кусурите при положение, че са се жертвали за България, така че не разбирам защо човъркате тази тема, но както и да е. Уважавам мнението ти за апостолите.
Библията и Корана представят две различни религии. В исляма изневярата или извънбрачните интимни връзки са считани за едни от най-големите грехове и по тези които сгрешат трябва да се хвърлят камъни, ако не искат да преживеят наказанието в ада. Никъде не е казано, че неверниците - хората с други религиозни възгледи трябва да бъдат колени. Убийството е по-голям грях дори от изневярата. На Ал Кайда нещо не им е чиста работата :D . Според исляма Аллах прощава и най-големите грехове ако искрено се разкаеш. Това и в Библията го има, но там Аллах е Бог.
Демонстрирах скромните си знания. Надявам се, че съм успяла да обясня подобаващо. (Не знам наизуст книгите и не мога да ти напиша пасажи или аяти.)

Auriss
06-30-2011, 19:34
Едитвам ... улях се и паднах и ще осера още повече темата....

Така. Първото и основното - нямам причина чисто исторически ,а и не желае да се идентифицирам с българския народ такъв ,какъвто е в момента. Макар да съм роден тук ,наследството ми е далеч извън границите на България ,за добро или за лошо. От там и липсата ми на привързаност или един вид 'благодарност'. Уважавам Раковски и Левски (впрочем не знам дали това ,което Хаус каза е вярно) ,но към Ботев тая ... презрение е точната дума ,макар да смятам ,че няма да се хареса никому. Имах неудоволствието да изучавам основно Литература и История и съм напълно наясно с всичките произведения на въпросния човек ,а те все пак отразяват начина му на мислене. Изчетете ги ,абстрахирайте се от 'смелостта му' и ще видите защо. За капак - чисто обективно конкретно неговата саможертва няма абсолютно никакво значение (да ,знам че ще ви подразня с това ,но е факт) за българската история ,тъй като основното ,привлякло интереса на западния свят и Русия е турския произвол и избиването на мирното население ,а не разправата с бунтовници. Въпросните хайдушки чети са били твърде далеч от това ,което се пише в учебниците ви и е умишлено ,за да се повдига националното самочувствие. В действителност са били просто бандити и крадци (да ,знам че и това ще ви подразни) и последното ,което е било в главите им е да освобождават България. Разбира се ,по-късно и това става ,но заформянето им е било просто средище на престъпници (моля ,без излишни емоции ,вярно е).

Моята позиция ,която пак оставих недоизказана ,тъй като очевидно много лесно се поддавам на провокации и изпадам в излишни обидни полемики - не мисля ,че самочувствието на един индивид трябва да се гради върху исторически извори и отминала слава. Достойнството на един човек трябва да се обвързва с личните му качества и постижения ,а не с това ,че преди 150 години някой от неговия род се е борил за независимост. Да не говорим ,че всяка държава си има своите герои ,но типично всеки си мисли ,че неговото е най-велико. Разбира се ,въпросните националисти нямат представа колко по-внушителна е сръбската история ... нито германската ... и няма как да са обективни по отношение на своята собствена. Аз тук не виждам нещо за величаене и превъзнасяне ,пък и не мисля ,че е необходимо такова.
Казахте че съм малоумен да обиждам Ботев ,но от моята камбанарийка той е просто едно име. Всеки сам си избира какво да уважава у една личност ,а моят избор по отношение конкретно на тази е - не.

Някой поиска доказателства за думите ми. Нямам. Но и ти нямаш. Не за друго ,ами защото никой не знае кой точно е убил Ботев. Изказах своята хипотеза ,която ми беше разказана от учителката ми по История ,която впрочем спомена ,че сред четниците е имало недоволство ,породено от факта ,че са дошли да освободят България с цената на живота си ,а не да умрат напразно. Не знам къде е чела за това недоволство ,но първо ,че въпросната беше най-добре образованият историк ,който съм срещал и второ ,че беше християнка и родолюбка ,което прави думите й показателни за желанието й за обективност. Сиреч - склонен съм да й вярвам. Съжалявам само ,че не попитах.

Дано съм се изяснил най-сетне ,защото явно имам много лошия навик да си дърдоря без да вземам предвид какво всъщност се очаква да кажа. За втори път се случва ,ще гледам да няма трети. Извинете ме за езика ,но предпочитам интелигентни ,грамотни и лишени от разни ксенофобски нагласи хора ,отколкото биещи се в гърдите националисти с безпочвено високо самочувствие.
Преди известно време бях зачегъртвал тази тема с един швед (невероятно интелигентни ,топли и възпитани хора ,поне от това ,което съм видял) и в крайна сметка осъзнах ,че на чужденците не им пука особено какво е било в миналото ,а какво е сега. Само ние ,дето си нямаме друго ,гледаме назад с умиление. Не става така и няма да стане.

Patriot
06-30-2011, 21:39
И значи аз да вярвам на твоята учителка, дето даже не я знам коя е и не знам дали не си измисляш, а не хилядите историци, професори, академици и т.н.

Значи нямаш доказателства, значи абсурдните ти словесни еквилибристики не почиват на абсолютно нищо. И се опитваш да убедиш някой в тезата си, като го караш да вярва на твоите лични усещания.
Ами аз мога да кажа, че си жираф и ще ти кажа, че нямам доказателства, ама и ти нямаш :D .

Макар че аз имам, учени хора са се занимавали с тези проблеми и въз основа на техните изследвания сега имаме официална историография. А ако ти си своего рода исторически ревизионист, трябва да приложиш точни и ясни доказателства, за да си позволиш да говориш срещу официалната историография.

А за това, че германската история била по-велика от нашата ме разсмя, а за това, че сръбската е по-велика направо паднах от масата, тия дето са ни били васали, дето сме им строили столицата, които и те не знаят какви са сега и какви искат да бъдат (след разпадането на Югославия).
Истината е че България е уникална държава в Европа по много критерии, ние сме първата национална държава, ние сме единствената страна която от създаването си носи едно и също име. Италия например е постигнала това чак през 1861, Германия 10 години по-късно. Повечето европейски страни са направени въз основа на обединение на редица по-малки държави и затова особено в Западна Европа (Италия, Германия, Испания) хората се делят на региони и има ужасяващ сепаратизъм. В Белгия се делят на валонци и фламандци.
Колкото и да си чел глупости в медиите, българското общество и най-обединеното и с най-голямо чувство за общност в цяла Европа.

GregoryHouse
06-30-2011, 22:12
Много ме забавлявате... ама много. Само да ви светна, не всички мюсюлмани са обрязани.

Първо, да разясня. Има няколко разклонения в исляма. Сунити и шиити са 2те основни направления. Освен тях, съществуват други радикални крила в исляма, които си интерпретират Корана, както им е весело. В християнството те също си имат еквивален. Наричаме ги секти. Такива например са "Свидетелите на Йехова." Те си имат радикалните виждания и си интерпретират божиите слова, както им е угодно. Точно такива радикални крила в исляма са организации като "Ал Кайда" и прочие. Ако искате да съдим за християнството по сектите? О, не! Имам по-добра идея. Нека съдим за него по стария завет. Зверствата в него, спрямо какво ли не бледнеят.

Greennight, циганите не са мюсюлмани...

dreamwalker - не съм против хората, а против прекаленото им героизиране. Виждаш ли, историята е такава, каквато е удобна. А не е удобно, да се каже "Апостола на свободата, уби едно дете за да се спаси." Въпреки, че действието му е било наложително, за да спаси себе си и революционното движение. Но просто детеубиец за национален герой, не пасва.

patriot - не говоря от твое име, това беше сарказъм. Може да си чел относно джихада, но идея си нямам, чия пропаганда си чел. Мога да ти дам еквивалента на джихада в християнството - Кръстоносните походи "за освобождение на Йерусалим." Разбира се те са се сстояли главно от бандити, престъпници и дребни феодалчета, жадни за слава и богатства. Но това е друга тема. Главната цел разбира се на това "християнско деяние" е била да свият богатствата на арабите. А междувременно докато са си марширували към Йерусалим, са опожарявали и разграбвали ХРИСТИЯНСКИ градове и села. Не случайно, ако не греша Калоян, специално ескортира кръстоносците през българските земи със армията си. Което е исторически факт в учебниците по История.

По рано казах, да коментираме стария завет. Ето ви една малка статийка за него - http://www.cracked.com/article_15699_the-9-most-badass-bible-verses.html

Ето и малко за исляма - http://www.cracked.com/article_18911_5-ridiculous-things-you-probably-believe-about-islam.html

Auriss
06-30-2011, 23:46
значи аз да вярвам на твоята учителка, дето даже не я знам коя е и не знам дали не си измисляш, а не хилядите историци, професори, академици и т.н.

Значи нямаш доказателства, значи абсурдните ти словесни еквилибристики не почиват на абсолютно нищо. И се опитваш да убедиш някой в тезата си, като го караш да вярва на твоите лични усещания.
Ей затова се дразня. Сериозно - вие можете ли да четете ? Как пък не разбра ,че и 'хилядите историци' НЕ МОГАТ!!! да ти докажат по никакъв начин ,че и те са прави... Моето бръщолевене не почива върху абсолютно нищо ,но същото важи и за официалната теза. А как са решили турците да гръмнат само Ботев ,вместо да избият всички останали само въпросните 'историци' могат да кажат. На това се осланя усещането ми ,че НЕ турската войска е отговорна за смъртта на Ботев ,защото ако беше така - нямаше само той да умре в този момент.


Тогава моментално изгърмя пушка и Ботйов политна да падне на гърба си. Аз и Апостолов го поехме от двете страни и докато го сложихме на земята, той издъхна, пронизан в сърцето. Сразен беше от неприятелски куршум, без да каже нито дума - само изхърка...


Всеки сам да си прецени какво да мисли. За мен вариантът да застрелят само него и да оставят остатъка е необясним. От там и склонността ми да мисля ,че другаде е истината. Това ,което ми разказа учителката ми ,ми звучи далеч по-достоверно и оправдано => приемам него за вярно.


тия дето са ни били васали, дето сме им строили столицата, които и те не знаят какви са сега и какви искат да бъдат
Но за разлика от нас те си имат Косове поле. И за да не остана назад с обидните нападки по адрес на България (нали това ме провокираш да правя ;) ) - България е едноличен отговорник за собственото си падение. Не че харесвам гърците ,но Византия е била стълб на цивилизацията ,а българите - нашественици и разрушители. Разбира се ,всеки има право да живее ,но като ще гледаме славните моменти ,защо не погледнем и тези на падение - няма да е пресилено ако кажа ,че непрекъснатите ни войни с Империята допринасят доста за нейното отслабване и невъзможността й да се справи с арабите веднъж и завинаги. Резултатът е на лице през 14 век.
За Германия въобще няма да коментирам - виждам до къде се простират познанията ти - ще ти кажа само ,че си има причина Хитлеристка Германия да получи името 3ти райх. "Райх" означава "държава" ,впрочем - сам си вади изводите.


Колкото и да си чел глупости в медиите, българското общество и най-обединеното и с най-голямо чувство за общност в цяла Европа.

Нито чета вестници ,нито гледам телевизия. Мнението ми се базира на познанства с чужденци и разговорите с тях. В допълнение виждам и българското отношение по разни чуждестранни форуми ,особено едно време ,когато разцъквах повечко игрички ,а сега съм се ограничил само с LoL , и да ти кажа - личи си кой е от държава от източния блок.
А да ти казвам ли на тях какво им е мнението - че сме неграмотни ,невъзпитани и (цитирам) "Balkan people are cannibals and low-lifes." Разбира се ,това е проява на тотална липса на възпитание и повечето биха си го спестили ,но е ясно ,че го мислят. И за съжаление ,макар да нямам себе си за неграмотен простак ,виждам какво е положението в тази държава и няма как да го отрека.


Приятелю ,просто си като кон с капаци. Аз не претендирам ,че съм морално извисен и прав ,че отношението към еди-кой-си трябва да се променя ,но моята липса на уважение и съпричастие си има причина. Ти ,от друга страна ,гледаш на нещата повърхностно и едностранно ,от което и произтича неспособността ти да осъзнаеш ,че НЕ липсата на национализъм ,НЕ присъствието на турци и цигани и НЕ държавите-съседки са отговорни за положението в страната. Научен си ,че България е била могъща и богата държава ,но истината е ,че това не е вярно. От там и чисто психологическият извод ,че нещо трябва да е отговорно за контраста "преди-сега". Нещата не стоят така ,обаче ,в реалния свят. Богатите държави са богати не защото имат 5 спечелени войни зад гърба си (Справка - Германия и цяла северна Европа). Манталитетът е това ,което трябва да се промени ,но не в посока тъпоумен национализъм и крайна ксенофобия.

ZipFail
07-01-2011, 00:34
Аурис, преди да говориш си попълни историческите знания защото очевидно имаш огромни дупки в тях. Първо от четата на Ботев живи се връщат под 70 души от над 200, не знам каква ти беше логиката че е бил убит само той, пък другите са си тръгнали.
Второ, третия райх е получил името си от самата партия и единствено с пропагандна цел. Райх значело държава. Е и ? Пък дживгар значи врабче на врачански диалект - сам си прави изводите :lol:

Относно простотията, че ние сме били виновни за навлизането на турците в Европа.
Първо - Византийската империя е била отслабена поради много много други фактори, това че губи и от нас е просто капка в морето. Не ми се обяснява сега - отвори си учебника по история, май че в 10ти клас се учеше това.
Второ - още при първата арабска обсада на Константинопол през 6ти век, Византия е щяла да падне. Ако не си осведомен - тогава ние спасяваме Европа от арабите, а не великата Византийска империя. Така, че изобщо кой-кого е отслабил е въпрос единствено на гледна точка.


Факт е, че историята(най-вече учебниците) ни е изопачена и напълнена с фалшив национализъм. Факт е и че ксенофобията и слепия национализъм няма да оправят държавата. Факт е, че единствено ние сме отговорни за положението в което е България в момента. Ама е и факт, че имаш очевидни пристрастия и чуство за нацонална малоценност - тук единствено сам си си виновен.

Auriss
07-01-2011, 02:00
Първо от четата на Ботев живи се връщат под 70 души от над 200, не знам каква ти беше логиката че е бил убит само той, пък другите са си тръгнали.
Второ, третия райх е получил името си от самата партия и единствено с пропагандна цел. Райх значело държава. Е и ? Пък дживгар значи врабче на врачански диалект - сам си прави изводите

Оф човек ,точно теб те уважавам ,но в момента ми дърдориш някакви неща ,който изобщо не са свързани с това ,което казвам.

Първо ,смъртта на Ботев не е в чиста битка ,а от 'засада' ,да го наречем. В точно този конкретен момент умира само той. Разбрахме ли се сега ?

И второ -
The term was coined by Arthur Moeller van den Bruck in his 1923 book "Das Dritte Reich" (The Third Reich). The author used the term to bridge the Holy Roman Empire and the later German Empire to the revitalized Germany he envisioned (or advocated for) as emerging from the ruins brought on by the Weimar Republic, WWI and the Treaty of Versailles. Moeller van den Bruck was not a Nazi and, in fact, rejected Hitler out of hand when the two met. The Nazis did incorporate some of his nationalist ideals however, and they borrowed the name.

Reich, with a capital "R" (thus used as a noun) translates loosely as 'empire, realm, or nation'. In English, it is usually translated as "empire" because of the imperialistic connotation associated with the word. However, 'commonwealth' or 'realm as just as apt translations. With a lower case 'r', (thus making it an adjective) it translates as rich.

"Germany" as a nation did not exist until 1871, when, after unification of the Germanic principalities, it was called the German Empire (Deutsches Reich). This was Moeller-Bruck's Second Reich and it lasted until 1918.

The Holy Roman Empire of the German Nation, the First Reich, was a union of Central European nations which was extant from 962 (some use 800, with Charlemange, but since Moeller-Bruck uses 962 and Otto, and because it is his concept, so do I - Hitler was inclined to date the Reich from 1152 and Frederick Barbarossa) until 1806, although during that period the boundaries and territory encompassed by the union fluctuated widely. After 1648, it existed essentially in name only
Писна ми да давам безплатни уроци.


Второ - още при първата арабска обсада на Константинопол през 6ти век, Византия е щяла да падне. Ако не си осведомен - тогава ние спасяваме Европа от арабите, а не великата Византийска империя. Така, че изобщо кой-кого е отслабил е въпрос единствено на гледна точка.

Всъщност макар действително да помагаме ,не сме ние тези ,които нанасят решителния удар и тези ,които решават изхода от битката. Знам че друго пише в учебника ,който си чел и взел за чиста монета ,но арабския флот е унищожен изцяло от византийците. Наред с климатичните условия ,архитектурата на самия град и непрестанните атаки по суша от страна на българите ,арабите са победени. Но ние НЕ решаваме тази битка - просто допринасяме за победата. Съжалявам ако разочаровам някого ... отново. Не казвам ,че Константинопол е щял да се спаси без нас - няма как да знам. Но е смешно и да се твърди ,че ние сме 'победили арабите' ,защото далеч ,ама далееееч не е така.


Първо - Византийската империя е била отслабена поради много много други фактори, това че губи и от нас е просто капка в морето. Не ми се обяснява сега - отвори си учебника по история, май че в 10ти клас се учеше това.
Всъщност в 9ти съм го учил това ,но както и да е. България е била капка в морето от проблеми на Византия както Англия е била за Германия през ВСВ. Да приемем персите за Русия. Мисля разбираш каква е обстановката вече ?


Ама е и факт, че имаш очевидни пристрастия и чуство за нацонална малоценност - тук единствено сам си си виновен.
Първо - не виждам нужда да имам каквото и да било чувство за национална малоценност или 'пълноценност' (баси израза изобретих). Гледате си от камбанарийката ,а възприемате неутрални изводи за нещо обидно. Българската история е просто насилствено окопиране на чужда територия ,варварство ,приемане на религия по политически причини ,приемане на азбука по политически причини (при това създадена по поръчка на врага) , робство ,освобождение ,криза ,робство ,освобождение ,3 издънки ,робство ,освобождение и to be continued....
А 1300 годишната държава ,запазила си името ,което се прокламира наляво и надясно ,е прекарала половината от това време под чуждо владичество.
Аз лично не искам да ми налагат някакви съчинени глупости и да ми пълнят главата с лъжи ,било то и с цел да се повдигне 'националното самочувствие'. Не ми е нужно да имам крайно идеализирана държава за да се чувствам пълноценен.


Зацепвам че ви оставям с впечатлението ,че съм някакъв родоотстъпник и ми прави удоволствие да ръся обидни думички по адрес на тази държава ,но ако ще си имаме едната крайна позиция в темата ,не виждам причина да не се хвана за другата. Реално в живота няма да подхвана да ги говоря тези неща ,тъй като изобщо не ме интересуват и нямам желание дори да говоря на тази тема (изненада ... ) ,но в случая *явно* е наложително за да разберат определени хора веднъж за винаги ,че живеят в една илюзия за тази страна.

ПС: ще продължаваме ли да си търсим дупки в тезите или се изяснихме най-сетне ,че не липсата ми на знания ,а мързелът ми води до липсата на подплътени с дати ,имена и автори постове ? Ако някой толкова настоява - ще си пропилея два часа в ровене ,но в крайна сметка пак ще изляза прав ,независимо дали ви се харесва или не... И за последно - не влагам и грам емоция в обясненията си и бих изкарал кирливите ризи на всяка друга държава ,с която съм запознат. Въпросът е ,че *уж* си говорим за България - ако искате да спорим коя държава е по-лайняно-варварска исторически едва ли ще има победител ,тъй като доста от тях заслужават това звание.


Е ,викайте си "България" ,други ще викат "Турция" ,трети "Русия" и така до края на света. Интелигентно и проникновено.
Жалко само ,че съм на някакви си 20години ,а вече се разделих с това си мислене ,а колко хора прекарват живота си с него ... Държава ... да ти пикам и на държавата ,и на 'настъплението' ,и на християнството ,и на глупостта.
Това е първият ми пост в тази тема ,от който започна всичко. Ще си позволя една иронийка :
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани;

Patriot
07-01-2011, 07:36
@Auriss ти си един психично болен човек, явно имаш някакви тежки комплекси и неуспехи в живота и си решил, че за всичко това е виновна родината ти и говориш тотални небивалици.

1. Неуспорим факт е че, четата на Ботев е участвала в битки, нали уж са го убили, защото не искали. Освен това явно не си чувал поговорката "Хвани овчаря, да се пръсне стадото". В цялата история е практика да се цели във водача на противника, защото следва разколебаване в редиците.

2. Не можах да ти разбера аргумента, че Сърбия имала по-велика история. Какво Косово поле, имат, ако имаш предвид битката при Косово поле, не мога да разбера по каква логика тази битка, прави Сърбия да е с по-велика история от България.

3. Държавата Германия е основана през 1871 след обединение на няколко по-малки държави, около 1200 години след България. Да преди това е имало територия, която е наричана по този начин, но Германия в сегашния си вид представлява нещо съвсем различно и въобще не може да се говори за обща история. И до днес се делят на шваби, рурци, баварци, на изток и запад. В България това нещо го няма, колкото и да ти е неприятно.

4. Това че единствено ние сме виновни на Византия е толкова абсурдна теза, че няма накъде повече. Първо е доста спорно по-какъв начин се е формирала България, защото траките са били на Балканите, дълги години, а едно изследване на National Geographic преди няколко години, показа, че в гените на българите има най-много от така наричаните траки. Неуспорим факт, че Византия никога не е можела да приеме, че се е сформирала така велика държава като България, в близост до нея и била виновна за почти всички войни между двете страни. Да вярно е че България може би е трябвало да се намеси по-рано когато османците са дошли на Балканите, но страната ни тогава също е била в тежка ситуация, била е разделена и т.н. Не трябва да се забравя, че веднъж вече сме спасявали Европа от мюсюлмани, по времето на Тервел и каквито и глупости на говориш, Тервел е бил наречен спасителя на Европа и е бил канонизиран, и това е факт, дори и учителката ти по история да не е съгласна.


5. Това че ти си говорил с някакви си, не значи че такова мнение имат всички западноевропейци и дори и да е така, защо това трябва да ме интересува. Аз например пък мисля, че на запад са големи материалисти, студени хора и въобще не са толкова духовни, като източноевропейците. С нищо не са повече от нас, че тяхното мнение да стои по-високо от нашето.

6. Изобщо не е вярно, че учебниците по-история са пълни с фалшив национализъм. Точно обратното - след 89 в България се появяват редица неправителствени организации от САЩ, така наречените think-thanks, като ЦЛС, Отворено общество, ЦИД и т.н, които предприемат мерки, да се изопачават много от историческите истини, за да нямат учениците "тъп национализъм, който не кореспондира с евроатлантическите ценности".

7. Положението в България изобщо не е особено по-лошо от това в световен мащаб. Ако трябва да говорим за доходи, сме по-бедни само от най-богатите страни в Западна Европа. Но тука въпрос най-вече за цялостната среда. Тотален мит, е че само в България има корупция, омраза и завист. Само човек, който е обиколил целия свят (но просто да е минал през всяка страна, да е живял и усетил средата там) може да дава оценки, че българите са особено корумпирани, завистливи, лоши или т.н.

KarlDionic
07-01-2011, 09:22
хах ние сме били варвари... Кой пусна цялата войска на Теодор Комнин да си замине по домовете... - тази постъпка няма аналог в Средновековието, а ти ще ми говориш за варварство... А през ПСВ е пълно със случаи на дори прекалено благородство - подобна случка, както при Клокотница е имало в Сърбия, когато нашите пленяват повече сърби отколкото е армията, която ги е победила и всички са пуснати по домовете си.. Да не говорим, че на Македонския фронт при една крайно идиотска атака на французите, нашите офицери разбират, че настане клане за французите и почват да им викат на френски да се изтеглят в резултат на което те разбират простотията си и се връщат поживо поздраво.. дори след това от благодарност са хвърляли писма по окопите ни, за да ни предупредят за Добро поле..

А кой постоянно правеше подли, мръсни и долни номера и интриги срещу България ? Уж преговарят с Крум, а му правят засада... да не говорим за останалите кроежи и насъскване на граничещи държави срещу България.. а при Ключ... даа това не е варварска постъпка, това си е направо изродщина.. Византийците/Гърците са си били най-големите подлеци... губят и гледат я примерно да убием Калоян, докато спи... я да убием някой пратеник и тн.. Техните постъпки са по-долни и от варварството.
А Косово поле - кое му е толкова великото на тая битка? Временно спиране на експанзията на турците в посока Сърбия.. Да не би там да се е сложил край на османското нашествие на Балканите ?!

GregoryHouse
07-01-2011, 10:00
Ъх, само едно ще кажа. Който е хитър - ще живее.

Greennight
07-01-2011, 10:54
1.Ако Ботев беше убит от свойте нямаше да се завърнат 30% от четата,а щяха да го очистят още в началото и да се покрият някъде по горите.
2.Казваш,че Ботев е паднал първи в тази битка ? -Докажи
3.И да,ако все пак допуснем,че Ботев е бил убит пръв възможностите се делят на 2
А)За Ботев са изпратени специално обучени войници/асасини/килъри/наемници,както искаш ги наричай,за да очистят главния-тактически ход.
Б)Ботев изпада в афект и повежда четата начело-излиза пръв => шансът да убият точно него никак не е малък.Замисли се.
4.Не само в България има завист,злоба и подобни.Навсякъде е така,просто тук държавата е такава вмомента,че няма как да отсъстват тези чувства...
5.Вмомента плюеш държавата,защото сме в лош период от примерно 20 години,но колко години е нашата история ?!-1300,дано един ден се покаеш за думите си.
6.България със сигурност ще се оправи,щото българите сме велик и много силен народ.Просто управниците ни са лайна и то забележи какви управници-половината мутри,другата половина чужденци крадци-Сергей Станишев,Ахмед Доган...

GregoryHouse
07-01-2011, 17:46
О, ще се оправим ние... един-друг. Тва го можем най-добре. Толкова мизерен процент са свестните хора в тая държава, че направо е пренебрежимо. На 100 ако срещнеш 1, значи си късметлия. Държавата е боклук, защото народът е такъв. Държавата е огледало на своя народ. А политиците са също от народа. Ахмед Доган, е роден в България (доколкото знам), израснал в България и продължава да живее в България, тъй че изобщо не виждам как е чужденец. + той не управлява в момента. За Бойко гласуваха всички, които сега го плюят. Ама отново, благодарение на манталитета на българина - "Днес - евала. Утре - майка ти да е**"

А относно 1300 годишната ни история. Еми от тях 800 сме били под нечие друго управление. Което оставя 700 реални години на суверинитет.

Auriss
07-02-2011, 02:39
Това ми е последният пост ,адресиран към последните 3ма изказали се преди Хаус.
Научете се да четете!!!!!!!!!!!

Очевидно НЕ можете да разберете ,да асимилирате ,да схванете ,да зацепите или да сгреете какво ви се говори. Аз с маймуни отказвам да споря. ВСИЧКО ,ама всичко ,КОЕТО ми изписахте като аргументи ,е НЕобвързано с това ,което ВИ казвам и го пишете САМО за да се НАПРАВИТЕ ,че имате 'някакви' познания. В действителност - НЕ умеете да боравите с факти .

.Ако Ботев беше убит от свойте нямаше да се завърнат 30% от четата,а щяха да го очистят още в началото и да се покрият някъде по горите.
Прочети пак.

Казваш,че Ботев е паднал първи в тази битка ? -Докажи
Не го казвам ,просто ти си тъп. Когато е умрял не е било в битка ,тъп.

И да,ако все пак допуснем,че Ботев е бил убит пръв възможностите се делят на 2 .....
Не умира в битка ,за май двадесети път в тази тема. Никола Обретенов.

Не само в България има завист,злоба и подобни.Навсякъде е така,просто тук държавата е такава вмомента,че няма как да отсъстват тези чувства...

Въобще не ме вълнува това - аз не се вписвам ,следователно не ми харесва.

Вмомента плюеш държавата,защото сме в лош период от примерно 20 години,но колко години е нашата история ?!-1300,дано един ден се покаеш за думите си.

Съмнява ме да е докато съм жив.

България със сигурност ще се оправи,щото българите сме велик и много силен народ.Просто управниците ни са лайна и то забележи какви управници-половината мутри,другата половина чужденци крадци-Сергей Станишев,Ахмед Доган...
Прав си ,велик и силен народ сме. На хартия. Поживей и ще видиш.




хах ние сме били варвари.
За какво ми изброяваш единични случаи ,след като аз мога да ти извадя десетки с точно противното ? Показваш ми колко си начетен ли ? Е - точно противния ефект постигна. Пък за капак ми сравняваш езическа Б-я от 7-8 век с държавата от 20.




Неуспорим факт е че, четата на Ботев е участвала ....
Аз да съм го оспорвал ?

В цялата история е практика да се цели във водача на противника, защото следва разколебаване в редиците.

И понеже са издебнали водача от засада (а тогавашните оръжия ,само да вметна ,са имали обхвата на въздушна пушка) ,са решили да оставят другите живи ,щото османците се славят със своята толерантност и доброта ,нали ?


но Германия в сегашния си вид представлява нещо съвсем различно и въобще не може да се говори за обща история. И до днес се делят на шваби, рурци, баварци, на изток и запад. В България това нещо го няма, колкото и да ти е неприятно.
Пак ли ще си обясняваме коя държава си запазвала името и коя не ? Един и същи народ е живял по тези земи и в границите на тези държави ,споделят една история и я изучават. А колкото до това ,че в Б-я няма разделение - тази тема започна точно с него.


Това че единствено ние сме виновни на Византия е толкова абсурдна теза,
"единствено" ? Я пак прочети началото ?

че в гените на българите има най-много от така наричаните траки.
Първо - National Geographic :D и второ - аз мога да ти извадя още поне 10 различни изледвания ,които ни изкарват я 'арийци' ,я брити ,я славяни ,я някакви потомци на жабарите.

дори и учителката ти по история да не е съгласна.
Толкова ли ти е ниско на теб националното самочувствие (нали вече ме обвинихте мен в това ,мой ред е :D) ,че като кажа ,че Тервел не е едноличен ,единствен и невероятен спасител на Европа ,а просто допринася за това ,се дразниш ? Хайде препрочети предния ми пост. И не ,това го казва Енциклопедия Британика ,а не учителката ми.


Аз например пък мисля, че на запад са големи материалисти, студени хора и въобще не са толкова духовни, като източноевропейците.
Точно обратното е ,поне от моя личен опит. Българите са ми тъпи и безинтересни. За останалото обаче си прав. А мнението им е показател за това къде се намираме ,затова го написах.


Скучни сте ... поне да контрирахте това ,което казвам ,вместо да си говорите някакви общи неща.

Patriot
07-02-2011, 07:59
О, ще се оправим ние... един-друг. Тва го можем най-добре. Толкова мизерен процент са свестните хора в тая държава, че направо е пренебрежимо. На 100 ако срещнеш 1, значи си късметлия. Държавата е боклук, защото народът е такъв. Държавата е огледало на своя народ. А политиците са също от народа. Ахмед Доган, е роден в България (доколкото знам), израснал в България и продължава да живее в България, тъй че изобщо не виждам как е чужденец. + той не управлява в момента. За Бойко гласуваха всички, които сега го плюят. Ама отново, благодарение на манталитета на българина - "Днес - евала. Утре - майка ти да е**"

А относно 1300 годишната ни история. Еми от тях 800 сме били под нечие друго управление. Което оставя 700 реални години на суверинитет.
Тезата, че всеки народ си заслужава управлението е толкова безсмислена и същевременно изключителна цинична. Не мога да ги разбера тия дето постоянно говорят, колко прост бил българския народ, АБЕ АЛАНКООЛУ НАЛИ И ТИ СИ ЧАСТ ОТ ТОЗИ НАРОД. Значи след като правиш заключения, че българския народ е прост, следва че и ти си прост, а какво умно може да каже един човек, който смята себе си за прост.

А това за Ахмед Доган е също изключително безпочвено. За първи път чувам, че страната в която си се родил определя етноса ти. По тази антилогика, искам да те питам, ако да кажем имаш жена и тя роди детето си в Нигерия, то нигерийче ли ще бъде.

За Бойко Борисов гласуваха 1,7 милиона Българи, което е около 15% и не мога да те разбера за какъв манталитет говориш, това че си гласувал за даден човек, значи ли че нямаш право да отчиташ грешките му. Напротив това е най-нормалното нещо в едно демократично общество.

А за Auriss какво да се каже, пак си говори неговите неща и не признава никакви факти и разсъждения.

Auriss
07-02-2011, 08:07
Не мога да ги разбера тия дето постоянно говорят, колко прост бил българския народ, АБЕ АЛАНКООЛУ НАЛИ И ТИ СИ ЧАСТ ОТ ТОЗИ НАРОД.

За първи път чувам, че страната в която си се родил определя етноса ти.
Значи не съм българин и мога да кажа ,че българския народ е прост ,без да се самообиждам.

Не мога да ги разбера тия

Сигурен съм ,че не можеш. Пък и доказваш отново ,че не можеш да четеш.

На 100 ако срещнеш 1, значи си късметлия.
Доколкото прочитам ,авторът е оставил място за изключения ,но ти просто искаш да си пееш твойта песен.

Що не се пръждосаш ?
Колкото до адресираното към мен - факти по написаното не сте ми излагали ,а някакви неща ,които изобщо нямат общо. Все едно да ти обяснявам ,че германците са славяни ,а ти да ме контрираш с приказката за Червената шапчица. Повярвай ми ,ако можеше да ме обориш цял да съм невероятно щастлив ,че най-сетне се е намерил човек с акъл в главата.

Patriot
07-02-2011, 09:41
Не мога да ги разбера тия дето постоянно говорят, колко прост бил българския народ, АБЕ АЛАНКООЛУ НАЛИ И ТИ СИ ЧАСТ ОТ ТОЗИ НАРОД.

За първи път чувам, че страната в която си се родил определя етноса ти.
Значи не съм българин и мога да кажа ,че българския народ е прост ,без да се самообиждам.

Ти наистина си безумно тъп. Цитираш ме некоректно, разбира се ако майка ти и баща ти са италианци например, независимо дали си роден в България, в Армения или пък в Чили ти все си италианец.

Но ако си от български род си си българин и ако е вярна тезата че българския народ е прост, ти също си прост, защото си част от него.

А относно това което си писал долу, изобщо не мога да ти хвана спатиите, какви червени шапчици, какви 5 лева. Трябва да ти кажа, че не те бива в сравненията.

Greennight
07-02-2011, 17:12
Ботев е загинал в битката при връх Вола,прочетох го поне на 20 места,явно ти си тъп :-o

Auriss
07-02-2011, 23:45
Ботев е загинал в битката при връх Вола,прочетох го поне на 20 места,явно ти си тъп :-o

http://www.traditsia.com/forum/showthread.php?t=572

Не ме интересува какво си чел - НЕ умира в битка ,това и в учебника ти го пише. Който не може да чете ....

GregoryHouse
07-03-2011, 01:52
Патриоте, казах БОКЛУК, а не прост. Само да се уточним. Второ, ако не си го схванал (може би нямаш капацитета), имам предвид масата. Да, тук там се срещат достойни хора и достойни събеседници. Ама рядко. То всъщност населението на почти всички държави е солидно затъпяло. Но, аз гледам мястото където живея. Останалите не ме вълнуват.

Етнос и гражданство са две различни неща. Може да си от друг етнос, но пак си гражданин на република България, ако си роден на територията ѝ. И изказването ми относно Ахмед Доган, е защото Greennight допуска елементарни фактологически грешки. Няма как да си чужденец в страната в която и роден и израснал, ако ще и марсианец да си.

Масата българи, са толкова тъпи и ограничени същества, че няма накъде. Остави липсата им на всякаква логика, но липсата на знания и желание да е придобият е още по фрапираща. Да не говорим колко морално и социално деградирали са нашето поколение и не-малка част от това на родителите ни.

А шепата който се опитват да използват максимално капацитета си биват обикновено са заклеймявани и отритвани. А в повечето случаи те сами се самоотлъчват. И след време тези хора се качват на власт...кажи ми приятелю, ако един ден това съм аз, защо трябва да ми пука за теб и как ще живееш? Защото си ме избрал? Ами да не си. Каквото посееш, това ще пожънеш. Чудиш се защо ти обяснявам тази напълно хипотетична ситуация? За да разбереш защо българкия народ е боклук. Може и да сме били велика нация (силно се съмнявам), но сега е една помия. И ако ти си горд да се наречеш българин заради историята ни, то аз се срамувам заради настоящето ни.

Ако се вгледаш внимателно, ще разбереш, че всъщност искаме едно и също, само дето аз съм разбрал, че няма да стане просто. Не и в моя живот най-малкото.

Patriot
07-03-2011, 10:30
Аз се гордея и историята на България и с настоящето на България и с бъдещето на България, защото макар и да не знам какво точно ще е то, съм сигурен че мъдрия и достоен български народ, няма да допусне да е другояче.

Понятието гражданство е само някакво формално и юридическо понятие. Например един французин е толкова французин, независимо дали е роден във Франция, в Албания или пък в Япония.

Ако мислиш, че населението на почти всички държави е затъпяло, кажи "Дразни, ме че хората по света са затъпели", а не "Дразни ме че българите за затъпели". Защото когато кажеш, второто ти разграничаваш българите от другите и изразяваш тезата, че българите са затъпели повече отколкото другите.
Защото ако един човек, например спи по 8 часа на ден, ти не можеш да му кажеш, че спи страшно много, при положение, че много хора спят по толкова.

Но ако все пак мислиш, че само българите са боклуци, по какви точно критерии си го определил и какви точно са критериите, че ти се причисляваш, към единия процент от "мислещи" и такива "които си използват максимално капацитета".

GregoryHouse
07-03-2011, 13:59
Аз се гордея и историята на България и с настоящето на България и с бъдещето на България, защото макар и да не знам какво точно ще е то, съм сигурен че мъдрия и достоен български народ, няма да допусне да е другояче. - Да мина в твоя тон, а ти по какво оцени народа, че е мъдър? И с кое точно в днешни дни се гордееш, о горди ми българино?

Понятието гражданство е само някакво формално и юридическо понятие. Например един французин е толкова французин, независимо дали е роден във Франция, в Албания или пък в Япония. - Тук фейлна много яко. Ако майка ти е нигерийка, а ти си роден в България, учил си и си израстнал в България и говориш български, ти не си нигериец - ти си българин. И законово (юридически) и като начин на себеусещане и възприемане.

Ако мислиш, че населението на почти всички държави е затъпяло, кажи "Дразни, ме че хората по света са затъпели", а не "Дразни ме че българите за затъпели". Защото когато кажеш, второто ти разграничаваш българите от другите и изразяваш тезата, че българите са затъпели повече отколкото другите.
Защото ако един човек, например спи по 8 часа на ден, ти не можеш да му кажеш, че спи страшно много, при положение, че много хора спят по толкова. - Ако си пропуснал, казах, че говоря за България, тъй като живея в България! Това, че ти си правиш в твоя ум сравнения, е твой проблем, а не мои думи.

Но ако все пак мислиш, че само българите са боклуци, по какви точно критерии си го определил и какви точно са критериите, че ти се причисляваш, към единия процент от "мислещи" и такива "които си използват максимално капацитета". - Аз вече казах по какво съм го определил, но ти явно не четеш.
Масата българи, са толкова тъпи и ограничени същества, че няма накъде. Остави липсата им на всякаква логика, но липсата на знания и желание да е придобият е още по фрапираща. Да не говорим колко морално и социално деградирали са нашето поколение и не-малка част от това на родителите ни.

Patriot
07-03-2011, 16:42
1. Не ми задавай, контравъпроси, първо отговори какви са твоите критерии, защото това което си цитирал надолу е изразяване на мнение, а не фактология. И освен това още по-малко е отговор на въпроса, защо си решил, че ти си толкова по-мъдър и различен от нас простите. И по-горе беше казал "То всъщност населението на почти всички държави е солидно затъпяло." И затова ти казвам, че след като мислиш че това се отнася за всички е нелепо да разграничаваш българите.

2. Както виждаш, не съм написал какво би било ако майката на французина от примера не е французойка. Тук ти говоря, че ако майка му и баща му са французи, езика който първо е проговорил е френси, има френско име и се отъждествява с френската култура, то няма значение къде живее и си е еднакво французин.

Аз не съм чувал Ахмед Доган от който тръгна примера, някой от рода му да е българин и той по някакъв начин да се отъждествява с българските нрави и традиции (едва ли това да участваш в турска нелегална терористична групировка, показва огромното му чувство на българин).

Auriss
07-04-2011, 02:43
:lol: :lol: :lol: Пей ми ,славейче.

http://www.youtube.com/watch?v=vnsvP2OWo1s

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Anglospeak-percentage-knowledge.svg

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php?title=File:Pupils_at_primary_and_lower-secondary_education,_as_a_percentage_of_total_popu lation,_by_NUTS_2_regions,_2008.PNG&filetimestamp=20101105131847

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php?title=File:Students_aged_17,_as_a_percen tage_of_corresponding_age_population,_by_NUTS_2_re gions,_2008.PNG&filetimestamp=20101105131950


И както виждаш , проблемът не е в гените ,а в манталитета - http://www.eutimes.net/2009/11/iq-by-country/


WORLD RANK UNIVERSITY SIZE VISIBILITY RICH FILES SCHOLAR

801 Sofia University Saint Kliment Ohridski 899 879 627 889
1648 New Bulgarian University 1,672 3,767 2,395 1,075
2358 Technical University of Sofia 3,237 5,777 2,278 1,890
2680 Plovdiv University * 2,784 6,199 2,754 2,414
2868 University of National and World Economy 1,941 2,262 3,704 3,990
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=bg


http://www.nationmaster.com/red/country/bu-bulgaria/cri-crime&all=1

http://www.nationmaster.com/red/country/bu-bulgaria/edu-education&all=1


Разбира се ,тези данни са от преди няколко години. В момента положението е дори по-зле - от първа ръка го знам ,имам познати ,които още са ученици.

Patriot
07-04-2011, 12:17
Тия работи дето си ги сложил са вятър и мъгла. Подобни изследвания най-често се правят на база на социологически изследвания, а никога не съм вярвал че съществува такова нещо като представителна извадка.

ZipFail
07-04-2011, 19:54
Абсолютно подрепям Аuriss i GregoryHouse тука. Как така всеки българин е интелигентен, честен, работлив, с висок морал и ценности пък вече 20 години политиците ни са боклуци и крадци. Управлението на една държава е отражение на народа. То в това се корени идеята на демокрацията. Нали затова им се вика народни представители.

Пък да не говорим, че това какво е положението в една държава зависи колкото от политиците, толкова и от манталитета и действията на всеки един от гражданите. Ако ще и Супермен да ни стане премиер, докато всеки гражданин не почне да носи отговорност за собствените си постъпки, няма да се оправим :)

KarlDionic
07-05-2011, 08:23
ето тук и аз съм съгласен с Zipfail... положението ни в момента е прост народ - слаба държава...
Други народи като германския и японския примерно успяват да се възстановят не толкова благодарение на политици, а благодарение на всеки отделен гражданин стремящ се да направи нещо за родината си. Имаше един цитат от Кенеди май беше - Не питайте какво може да направи държавата за вас, а какво вие можете да направите за държавата...
При нас е точно обратното.. все чакаме някой да ни оправи.. е те наистина ни оправят, но в другия смисъл...

Patriot
07-05-2011, 16:03
Ей да знаеш само в България учениците бягат, сигурно на някой чужденец няма да можеш да му обясниш какво значи отсъствие, те сигурно и на допълнителни часове ходят.

По целия свят учениците само и единствено училище им е в главата, а българските ученици са някакво турбо изключение.

GregoryHouse
07-05-2011, 16:10
Пич... някфи комплекси ли изибваш? :lol:
Кой ти говори за другите. Изобщо не ми дреме за другите. пет пари не давам. Те не са в темата. Ти изпадаш в някакви свои фантазии и постоянно ми говориш, че ни сравнявам с другите държави (а аз не го правя), после ти ни сравняваш с други държави. Пука ми дали Свенсон в Норвегия бяга от даскало.

Аз ти говоря за децата в България. Номера с "е да, ама и другите правят така не минава."

Auriss
07-05-2011, 16:53
Ей да знаеш само в България учениците бягат, сигурно на някой чужденец няма да можеш да му обясниш какво значи отсъствие, те сигурно и на допълнителни часове ходят.

Впрочем да ,само в източна Европа го има това ,което тук е на мода. Ако щеш ми вярвай - все едно е - мързи ме пак да пиша километрични постове.
Не че се оплаквам ,но недей си мисли ,че сме 'не по-зле' от чужденците ,защото в много отношения (а част от тях бидейки образование ,морал ,ценности и толерантност) са по-добре от нас. Този отгоре е пример за това.

Mecho - :lol: :lol:

Едит - сега го прочетох :

Света е малък, а София още повече. Знаеш ли как ги обичам такива хейтърчета и скапанячета като теб? Че чак има тъпотията и нахалството снимка да си сложи.
Чакам с нетърпение. Помня ти още глупостите за КНО-то ,но как ги прецених като глупости сам можеш да си вадиш изводите. Със здраве и не ме занимавай с личността си занапред.

Oton48
07-05-2011, 19:14
Понеже гледам, че тук разни знайни и незнайни експерти се изказват по въпроси свързани с исляма мисля, че е редно и аз да се включа с някой цитати от кУрана.


Ползван е единственият официално признат от главното мюфтийство превод на кУрана на български направен от професора по арабистика Цветан Теофанов.

"СВЕЩЕН КОРАН" :



СУРА 2.

АЛ-БАКАРА. /КРАВАТА/



- "...бойте се от Огъня, горивото на който са хората и камъните! Подготвен е той за неверниците." 24.



- "Проклятието на Аллах е над неверниците." 89.



- "И заслужиха гняв върху гняв. За неверниците има унизително мъчение." 90.



- "...Аллах е враг на неверниците." 98.



- "За неверниците има болезнено мъчение." 104.



- "А който е неверник, ще го оставя малко да се понаслаждава, после ще го подкарам към мъчението на Ада. И колко лоша е тази участ!" 126.



- "А ако се сражават с вас, убийте ги! Такова е възмездието за неверниците." 191.



- "А които от вас отстъпят от религията си и умрат неверници, на такива пропадат делата и в земния живот, и в отвъдния, и те са обитателите на Огъня, там ще пребивават вечно." 217.



- "Господи наш, ... Подкрепи ни Ти срещу неверниците!" 286.



СУРА 3.

АЛ ИМРАН /РОДЪТ НА ИМРАН/



- "За онези, които не вярват в знаменията на Аллах, наистина има сурово мъчение. Аллах е всемогъщ, въздаващ отмъщение." 4.



- " Онези, които не вярват, с нищо не ще ги избавят от Аллах нито имотите, нито децата им. Те са горивото на Огъня." 10.



- " [О, Мухаммад] кажи на онези, които не повярват: “Ще бъдете поразени и събрани в Ада. И колко лоша постеля е той!" 12.



- "Вярващите да не взимат неверници за ближни вместо повярвалите." 28.



- "И бойте се от Огъня, подготвен за неверниците!" 131.



- "Неверниците да не смятат, че като удължаваме живота им, това е добро за душите им. Удължаваме им го само за да увеличат греха си. За тях има унизително мъчение."178.



СУРА 4.

АН-НИСА /ЖЕНИТЕ/



- "А който не се подчинява на Аллах и на Неговия Пратеник, и престъпва Неговите граници, Той ще го въведе в Огъня. Там ще пребивава вечно и ще има унизително мъчение за него." 14.



- "...нито за онези, които умират неверници. За тях Ние сме приготвили болезнено мъчение." 18.



- "Онези, които не вярват в Нашите знамения, ще ги изгаряме в Огъня. Всякога, щом кожата им се опече, я сменяваме с друга кожа, за да вкусят мъчението. Аллах е всемогъщ, премъдър." 56.



- "Дано Аллах възпре мощта на неверниците! Аллах е най-силен по мощ и най-силен по наказание." 84.



- "Желаят и вие да сте неверници, както и те са неверници, за да бъдете равни. И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах! А отметнат ли се, хващайте и ги убивайте, където ги заварите http://www.teenproblem.net/forum и не взимайте от тях нито ближен, нито помощник http://www.teenproblem.net/forum..." 89.



- "И ако не се отдръпнат и не ви предложат мир, и не удържат ръцете си, хващайте и ги убивайте, където ги заварите! Дадохме ви явен довод срещу тези." 91.



- "А когато странствате по земята, не е прегрешение за вас да съкращавате молитвата, ако се страхувате, че ще ви навредят онези, които не са повярвали. Неверниците са ваш явен враг." 101.



- "Извести лицемерите, че за тях има болезнено мъчение http://www.teenproblem.net/forum за онези, които взимат неверниците за ближни вместо вярващите." 138.



- "О, вярващи, не взимайте неверници за ближни вместо вярващите! Нима искате да дадете на Аллах явен довод срещу вас?" 144.



- "И приготвихме за неверниците унизително мъчение." 151.



СУРА 8.

АЛ-АНФАЛ /ПРИДОБИТО ВЪВ ВОЙНА/



- "Ето, вкусете го! За неверниците е мъчението на Огъня." 14.



- "О, вярващи, когато срещнете неверниците в настъпление, не им обръщайте гръб в бягство!" 15.



- "А който им обърне гръб в този ден, освен с намерение за бой, или за да премине към друга [ваша] дружина, той вече си е навлякъл гнева на Аллах и мястото му е Адът. Колко лоша е тази участ!" 16.



- "Неверниците ще бъдат в Ада събрани..." 36.



- "Най-лошите твари пред Аллах са онези, които Го отричат и не вярват..." 55.



- "И неверниците да не смятат, че са се отървали! Те не ще [Ни] убегнат." 59.

.

GregoryHouse
07-05-2011, 19:39
Оton48 - Корана е най-радикалната книга. В това спор няма. В тази част главно се описват наказанията срещу грешниците. И общо казано да не се предава вярата. Вероотстъпничеството се наказва с убийство. Ама то и верщерството се е наказвало с изгаряне на клада. Което не ми изглежда по-цивилизовано.

Oton48
07-05-2011, 19:48
Оton48 - Корана е най-радикалната книга. В това спор няма. В тази част главно се описват наказанията срещу грешниците. И общо казано да не се предава вярата. Вероотстъпничеството се наказва с убийство. Ама то и верщерството се е наказвало с изгаряне на клада. Което не ми изглежда по-цивилизовано.
Това за инквизицията се е превърнало в мантра. Само, че тези, които повтарят въпросната мантра не знаят, че Католическата църква имаше доблестта официално се извини за инквизицията, както и за пасивността си по времето на ВСВ. Така, че според мен е редно противниците на Християнството да си изберат друга тема с, която да спекулират.

ZipFail
07-05-2011, 20:27
Че то в стария завед християнския Бог все едно не избива сума ти народ за кефа..

Oton48
07-05-2011, 20:43
Че то в стария завед християнския Бог все едно не избива сума ти народ за кефа..
Първо се пише завеТ. Някак си е тъпо хора, които не могат да пишат да дават мнения относно религията. Второ това е правено във времена, когато хората са били груби и диви и не е имало как да се рзкаят за греховете си. А Бог е бил готов и заради 10 човека, които не са затънали до гуша в грехове да остави Содом и Гомор. И въпреки това тези диви същества са изкупени чрез жертвата на Христос и в момента са в Рая.

ZipFail
07-05-2011, 21:10
И това как променя фактите ? Молостивия Бог на християнството избива хиляди хора, понеже са били непослушни, ама лошия Коран казвал да се избиват неверниците.
Разликата кое е лошо и кое добро е направо очевадна..

Oton48
07-05-2011, 21:31
И това как променя фактите ? Молостивия Бог на християнството избива хиляди хора, понеже са били непослушни, ама лошия Коран казвал да се избиват неверниците.
Разликата кое е лошо и кое добро е направо очевадна..
Разликата е, че става въпрос за хора затънали до гуша в беззакония. Откъде мислиш идва СОДОМията. Хора увличщи и други към злодеянията си. Разликата е, че според Християнството след жертвата на Иисус Христос те са изкупени и влизат в Рая, докато исляма учи, че след, като кожите на неверниците изгорят аллах ще им даде нови кожи, които също ще бъдат изгорени и т.н. и т.н. Разликата е, че тези събития са станали преди хилядолетия, когато много хора са изгубили възможността си за покаяние, а след, като Господ пожерва Своя Единороден Син такива неща не са описвани. Разликата е много голяма, но за да я схванеш трябва да имаш очи да видиш и уши да чуеш.

GregoryHouse
07-05-2011, 22:16
Това за огъня и изпичането го има и в Християнството. В Ада също душата ти е обречена на вечни мъки и страдания.

Окей скипваме инквизицията, въпреки, че едно извинение не изкупва вината им и целия този геноцид е рефлектирал върху цивилизацията ни много.

Ето ти друго разсъждение. Кръстоносните походи. Именно папата ги организира. И целта е била общо взето да се избият неверниците.

Също така, ако си чел 10те божи заповеди, там пише - да нямаш друго бог освен мен. Същото което и в корана. А ако се вгледаш по сериозно в цитатите които си дал си пише кога да се убиват и поради какви причини. От рода "Ако ви нападнат - избийте ги."

Oton48
07-05-2011, 22:38
Това за огъня и изпичането го има и в Християнството. В Ада също душата ти е обречена на вечни мъки и страдания.

Окей скипваме инквизицията, въпреки, че едно извинение не изкупва вината им и целия този геноцид е рефлектирал върху цивилизацията ни много.

Ето ти друго разсъждение. Кръстоносните походи. Именно папата ги организира. И целта е била общо взето да се избият неверниците.

Също така, ако си чел 10те божи заповеди, там пише - да нямаш друго бог освен мен. Същото което и в корана. А ако се вгледаш по сериозно в цитатите които си дал си пише кога да се убиват и поради какви причини. От рода "Ако ви нападнат - избийте ги."
Никъде в Библията не пише за горене на кожи и заменяето им с други. Относно кръстоносните походи идеята за тях е изключително благородна. Да се освободят християните от зверствата на ал-хаким и следващите султани, както и Гроба Господен пороган от мюсюлмани. Разбира се в тези походи има и лоши неща, някой полудели от глад и жажда хора извършват грабежи, лоша е и идеята на Четвъртия кръстоносен поход. Да се слагат, обаче всички кръстоносни походи под общ знаменател е наивно. В такъв случай трябва да заклеймим кръстоносците умрели при Никопол за свободата на България, както и Владислав Варненчик и Янош Хуниади. Относно горенето в ада там мъките са в резултат на угризенията, които душите изпитват, както и на отдалечаването от Бога. Обратно хората в Рая блаженстват именно, защото са близо до Бог. Да се сравнява "да нямаш други богове освен Мен" с гореизброените цитати ми се вижданесериозно.

GregoryHouse
07-06-2011, 00:08
Е да, ама ако имаш други богове - отиваш в ада и страдаш за вечни времена. Найс а. Просто в Корана е обяснено страданието.

Мисълта ми относно кръстоносните походи е, че е същото кто джихада. А колко благородно е, е друг въпрос. Аз не виждам нищо благородно в убийството на други хора, освен ако не е неизбежна самозащита. От християнска гледна точка кръстоносните походи са благородни, от мюсюлманска - джихада.

Остави грабежите и палежите понякога на цели села от кръстоносците. Както и че много от тях отиват за богатства и слава. Имало е такива и който наистина са отишли за това за което уж ги е призовал папата.

GregoryHouse
07-06-2011, 00:12
Премахнах излишната секция спам на лична основа.

Oton48
07-06-2011, 00:32
Там е работата, че не е задължително, ако не вярваш в Бог да отидеш в ада. Виж, какво казва апостол Павел в посланието си към римляните


Защото не законослушателите са праведни пред Бога; но законоизпълнителите ще бъдат оправдани,
(понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си


А никъде в Библията не пише, че трябва да има кръстоносни походи. Това, че папа Урбан Втори на Клермонския събор през 1095/11 века след Христа/ е призовал за това е в резултат на неговата свободна воля. Това, че аз подкрепям кръстоносните походи си е мое лично мнение. Аз подкрепям и Балканската война и до известна степен войните в Ирак и Афганистан, но това не ми е завещано от Библията. Все едно да каеш, че учението на Христос е виновно за това, че има секти призоваващи към ритуални самоубийства.

GregoryHouse
07-06-2011, 00:36
Косвено е виновно всъщност :)

ZipFail
07-06-2011, 00:38
Яснооо. Когато християните тръгват на война срещу неверниците (кръстоносните походи), това е една благородна война в името на човечеството и всичко добро в тоя свят. Но когато мюсюлманите тръгнат на война срещу неверниците (джихад), това е изродска варващина.

Завиждам ти на логиката :)

Oton48
07-06-2011, 00:50
Яснооо. Когато християните тръгват на война срещу неверниците (кръстоносните походи), това е една благородна война в името на човечеството и всичко добро в тоя свят. Но когато мюсюлманите тръгнат на война срещу неверниците (джихад), това е изродска варващина.

Завиждам ти на логиката :)
В Библията НИКЪДЕ не се призовава към свещенна война. Аз одобрявам кръстоносните походи не от завоевателска гледна точка, а за да бъдат прекратени издевателствата над местните християни. Както и всеки нормален българин одобрява походите на Владислав Варненчик. Толкова ли е трудно да го разбереш?


GregoryHouse не виждам с, какво е виновно християнството за ритуалните самоубийства след, като изрично ги забранява.

nikolaiazaz
07-06-2011, 03:30
А за баба айше не се притеснявайте. Тя си има много други проблеми и скоро ще е малцинство в държавата си. 25 милиона кюрди с по 7 деца на семейство има в Турция. А турците имат около три деца на семейство. Проблемите са и доста сериозни като постоянна гавра с нея в собствената и държава. И като казвам сериозни, това означава сериозни:



Турска сватба завърши с невиждано клане:

http://world.actualno.com/news_237686.html

Яко колят кюрдите там и на турците им се връща.

Patriot
07-06-2011, 08:08
Пич... някфи комплекси ли изибваш? :lol:
Кой ти говори за другите. Изобщо не ми дреме за другите. пет пари не давам. Те не са в темата. Ти изпадаш в някакви свои фантазии и постоянно ми говориш, че ни сравнявам с другите държави (а аз не го правя), после ти ни сравняваш с други държави. Пука ми дали Свенсон в Норвегия бяга от даскало.

Аз ти говоря за децата в България. Номера с "е да, ама и другите правят така не минава."
Какви комплекси бе човек, ти знаеш ли какво значи тази дума и ако да какво общо има тя с настоящата дискусия.

РАЗБИРА СЕ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ СРАВНЯВАМЕ С ДРУГИТЕ. Щом много хора правят едно нещо значи то е нормално и след като по целия свят учениците бягат от училище и не учат достатъчно, е абсолютно плоско и идиотско да казваш че българските ученици са най-глупавите на света щом го правят.

И това да се сравнява е най-нормалното и логично нещо на света.

Това е все едно да се надбягваш с някой и когато завършите наравно, ти да почнеш да се чудиш, как може той да бяга толкова бавно.

Замисли се просто колко противоречи на здравата логика.


А кръстоносните походи и инквицизията са дело на католическата църква. Аз съм твърдо против тях и смятам, че са дело на ужасни хора, които са го направили заради личния си интерес, а не за да защитават християнството.

Единствената лигитимна християнска църква е православната, така че не намесвай някакви ереси като католицизма и протестантизма (които пък са избивали невинни индианци) и други подобни когато говорим за християнство. Те са точно толкова християнски, колкото и фашизирания военнопрестъпник Буш, който си присвояваше правото да говори от името на Бог и казваше, че било негов личен християнски дълг да избива хората в Афганистан и Ирак.

Oton48
07-06-2011, 13:42
А аз съм против това да се говори наизуст и да се слагат всички под един знаменател. Кажи кой кръстоносен поход не ти харесва/по възможност без да гледаш в гугъл/ и ще го обсъдим. Аз не харесвам само Четвъртия кръстоносен поход. В противен случай/съжалявам, че се повтарям/ оскверняваш паметта на кръстоносците загинали за свободата на България.

BgHtH
07-06-2011, 14:45
В противен случай/съжалявам, че се повтарям/ оскверняваш паметта на кръстоносците загинали за свободата на България.
Вие кви сте тука бе?Бахти дивия трол :D :D :D :D
Алооо чоджук,второто българско царство е воювало срещу 4ти кръстоносен поход,или по-скоро срещу рожбата му латинската империя...

Patriot
07-06-2011, 15:03
А аз съм против това да се говори наизуст и да се слагат всички под един знаменател. Кажи кой кръстоносен поход не ти харесва/по възможност без да гледаш в гугъл/ и ще го обсъдим. Аз не харесвам само Четвъртия кръстоносен поход. В противен случай/съжалявам, че се повтарям/ оскверняваш паметта на кръстоносците загинали за свободата на България.
Не ми харесва самата идея за кръстоносни походи - да се върнат земите в християнски ръце, да се принуждават хора да приемат християнството.

Такива неща са в противовес с християнстовото, подобна агресия и "свещенна война" не са нещо характерно за християните.
Сигурно е хубаво, че в един от походите са се били за България, но като цяло идеята не ми харесва.

Пък и пак ще кажа, католическата църква няма легитимното право представлява християнството.

Oton48
07-06-2011, 15:27
Идеята на кръстоносните походи е да се спасят християните в Светите земи от извращенията на мюсюлманите. Знаеш ли за зверствата на ал хаким спрямо християните? Знаеш ли за извращенията на мюсюлманите спрямо свещенни за християните места? Още повече, че заслугата за кръстоносните походи е най-вече на православния византийски император Алексей Първи Комнин, който моли римския папа за помощ въпреки схизмата. Да не говорим, че византийски войски също са участвали в похода. А относно легитимността на Католическата църква покойният Вселенски патриарх Атинагор беше на друго мнение...

Oton48
07-06-2011, 15:33
В противен случай/съжалявам, че се повтарям/ оскверняваш паметта на кръстоносците загинали за свободата на България.
Вие кви сте тука бе?Бахти дивия трол :D :D :D :D
Алооо чоджук,второто българско царство е воювало срещу 4ти кръстоносен поход,или по-скоро срещу рожбата му латинската империя...
Отвори си учебника по История за 5 клас, прочети за битката при Никопол през 1396 и войните на Владислав Варненчик и Янош Хуниади през 1442-1444 и ела пак да дискутираме. А за Четвъртия кръстоносен поход вече си казах мнението. Май за тебе важи популярния лаф "чукча не читател, чукча писател" :D.

ZipFail
07-06-2011, 17:28
Те кръстоносците всичките са били принцове и блогордници и откъдето са минавали са носели рози и медовина. Не е като да кажеш че са изнасилвали и грабили половин Европа..

При албигойския кръстоносен поход е избит 20 хиляден град(да, 20 000) населен както с катари, така и с католици. И познай какъв е отговора на Арно Амори когато един от главнокомандващите го запитва как да различават катарите от католиците -„Убийте ги всичките, Бог ще разпознае своите”. Доста богоугодно дело, спор няма. И това не е изключение...

Patriot
07-06-2011, 18:04
Идеята на кръстоносните походи е да се спасят християните в Светите земи от извращенията на мюсюлманите. Знаеш ли за зверствата на ал хаким спрямо християните? Знаеш ли за извращенията на мюсюлманите спрямо свещенни за християните места? Още повече, че заслугата за кръстоносните походи е най-вече на православния византийски император Алексей Първи Комнин, който моли римския папа за помощ въпреки схизмата. Да не говорим, че византийски войски също са участвали в похода. А относно легитимността на Католическата църква покойният Вселенски патриарх Атинагор беше на друго мнение...
Ами правилно е било в случая, държавата да изпрати войските. Някак си не ми стои добре църквата да дава мандат за войни.

Oton48
07-06-2011, 19:00
Те кръстоносците всичките са били принцове и блогордници и откъдето са минавали са носели рози и медовина. Не е като да кажеш че са изнасилвали и грабили половин Европа..

При албигойския кръстоносен поход е избит 20 хиляден град(да, 20 000) населен както с катари, така и с католици. И познай какъв е отговора на Арно Амори когато един от главнокомандващите го запитва как да различават катарите от католиците -„Убийте ги всичките, Бог ще разпознае своите”. Доста богоугодно дело, спор няма. И това не е изключение...
Кръстоносните походи са били предвождани от благородници и крале оставили изключително охолен живот за да носят тежка броня, да рискуват живота и здравето си, да изнемогват от глад и жажда из горещите земи на Близкия изток. Други пък са били изклани при Никопол и Варна за твоята и моята свобода. Това, че някой кръстоносци неиздържайки на тежките условия са се отдавали на жестоки, но напълно в синхрон с времето си действия не омаловажава подвига и великия идеал, който е ръководил водачите им. Лесно ти е да си пуснеш климатика да си отвориш студена кока-кола и да заклеймяваш хора живели в лишения, каквито не си и сънувал.

"И познай какъв е отговора на Арно Амори" Ти сигурно си мислиш, че ми казваш нещо, което не знам :D. Разбира се, че не одобрявам тези действия. Аз защитавам само кръстоносците, които са се били в защита на братята си християни в Близкия Изток и България. Албигойският кръстоносен поход е резултат от вътрешно напрежение във Франия и причините за него далеч не са само религиозни.

Патриот, по това време в Западна Европа господстваща е доктрината на Папоцезаризма тоест превъзходство на църковната власт над светската. За да постигнат успех походите е трябвало да се ползват и с подкрепата на Църквата.

GregoryHouse
07-06-2011, 19:37
Оton48 - разбра ме грешно. Аз не одобрявам избиването на хора, на верска основа. Въобще не оправдавам мюсюлманските издевателства. Факт - неоспорим. Но не виждам с какво християните са по-дорби, когато също избиват хор поради религиозни вярвания.

Доколкото си спомням кръстоносците не винаги са били приветствани по българските земи именно защото често за да се прехранват са грабили местата откъдето са минавали. Не напразно еин български цар ги ескортира през нашите земи заедно с нашата армия. Ако не се лъжа беше Калоян. Може и да греша.

За да ме разбереш ще го кажа направо. Не харесвам религиите, били ислям или християнство, милиони хора са се избили взаимно в името на Богове, Папи, имами, корани и т.н. Все пак свещенните писания са обект на тълкуване. Много хора могат да ги тълкуват удобно на тях и да ги използват за да манипулират масовото съзнание на хората следващи ги.

Изобщо ще пропусна материята, че ако не бяха тъмните векове днес може би щяхме да водим тази дискусия на Марс или на Луната.

Auriss
07-06-2011, 19:56
Кръстоносците са най-великите - добре че са били те да спасят света. Добре че е била и църквата да спаси Европа ,която е била в отчайваща нужда от спасение ,особено в периода 1в прХр - 3в слХР.
А представяте ли си гърците ако си имаха Христос при Термопилите какво щеше да се случи - жална им майка на персите.
Абе Християнството като цяло е дар за човечеството - не го слушайте тоя ненормалник GregoryHouse - само глупости дрънка. Нали ако не беше Светата Инквизиция в момента навсякъде щяха да бродят разни вещици ,вампири ,върколаци и обладани от демони изроди...

Как ми се иска и на мен да имам жертвоготовността на въпросните рицари и крале. Слава ,богатства ,власт и безкраен живот в Рая - кой не си мечтае за това. Блажени да са Бог и църквата и тяхното учение.

Oton48
07-06-2011, 20:01
Това, че Калоян ескортира кръстоносците си е обичайна практика за тези години - никой не вярва на чужденци. Относно грабежите казах по-горе. Но дори да приемем, че кръстоносните походи са нещо много лошо, Христос и апостолите не носят никаква вина за това. Христос е казал "Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата". За разлика от исляма, който по същество представлява военно-политическа фашистка доктрина. Мога да приведа и още цитати от кУрана, ако е необходимо.

GregoryHouse
07-06-2011, 20:07
Аз не целщ да обвинявам нито Христос, нито апостлите му. Обвинявам последователите им. Нали знаеш израза "Пътя към ада е осеян с добри намерения."

nikolaiazaz
07-06-2011, 20:47
Така са разбирали нещата хората по това време и така са ги правили. Според мен християнството при кръстоносните походи е било удобно прикритие, параван и оправдание за много изроди.

Днес исляма и ислямските нации като цяло са достигнали ниво на развитие като християнската цивилизация през 17-ти век (затова и по-голямата част от тези държави са пълни кочини). Тук-таме някоя с петрол и от петрола добре живеещи и още по-рядко някоя достигнала ниво на средно християнска държава без помощта на петрол.

Oton48
07-06-2011, 21:01
Auriss, Европа в, която живеем е продукт на християнската цивилизация абсорбирала в себе си полезните неща на античната мисъл. Благодарение на Християнството България получава своето възраждане, ама ти си българомразец, за теб щеше да е по-хубаво да живееш в турция. Но нормалните бългри/дори атеисти!!!/ не отричат по никакъв начин заслугите на Църквата за запазването на културата ни. Щом толкова не ти харесва Християнството защо не отидеш в Северна Корея. Там Християнска цивилизация не е имало, любимият на толкова атеисти комунизъм е убил почти напълно вярата у хората сигурно ще ти бъде хубаво. Вижда се, че и ти, като повечето атеисти повтаряш, като дрогиран папагал "инквизицията, кръстоносните походи, инквизицията, кръстоносните походи" всъщност по това атеистите много приличате на Мирча Кришан. Само, че в белите цивилизовани държави болшинството хора са християни, атеизмът е характерен за Северна Корея, Куба, и прочие комунистически кочини.

nikolaiazaz
07-06-2011, 21:12
Auriss, Европа в, която живеем е продукт на християнската цивилизация абсорбирала в себе си полезните неща на античната мисъл. Благодарение на Християнството България получава своето възраждане, ама ти си българомразец, за теб щеше да е по-хубаво да живееш в турция. Но нормалните бългри/дори атеисти!!!/ не отричат по никакъв начин заслугите на Църквата за запазването на културата ни. Щом толкова не ти харесва Християнството защо не отидеш в Северна Корея. Там Християнска цивилизация не е имало, любимият на толкова атеисти комунизъм е убил почти напълно вярата у хората сигурно ще ти бъде хубаво. Вижда се, че и ти, като повечето атеисти повтаряш, като дрогиран папагал "инквизицията, кръстоносните походи, инквизицията, кръстоносните походи" всъщност по това атеистите много приличате на Мирча Кришан. Само, че в белите цивилизовани държави болшинството хора са християни, атеизмът е характерен за Северна Корея, Куба, и прочие комунистически кочини.


Впрочем инквизицията няма кой знае колко общо с Християнството, защото тези действия и самата инквизиция не са подбудени от нещо, което е описано или за което е призовано в Библията. Така че даването за пример на инквизицията е без особен смисъл. Както и кръстоносните походи. В Християнството никъде не се говори за защитаване на Бога чрез оръжие и бой. Това си е чисто човешко тълкуване, породено от жалкия опит на неграмотни хора, които са се опитвали да се поставят на мястото на Бог за да видят какво иска от тях и които са пречупвали всичко през собствената си призма на разбиране. И така като са се опитали да мислят като Бог тези хора са решили, че Бог иска кръв и битка с неверника.

ZipFail
07-06-2011, 21:13
Християнството е играло много важна роля в миналото и никой не го отрича. Акцента обаче е в миналото. Християнството(или по-точно църквата) отдавна си е изиграло ролята в тоя свят и в сегашния си вид просто няма място в модерния свят.


ПП: Аз вече не знам дори за какво спорим...

nikolaiazaz
07-06-2011, 21:19
Християнството е играло много важна роля в миналото и никой не го отрича. Акцента обаче е в миналото. Християнството отдавна си е изиграло ролята в тоя свят и в сегашния си вид просто няма място в модерния свят.


ПП: Аз вече не знам дори за какво спорим...



Няма място според личните ти разбирания. Но според много много много хора има място. Няма как да убедиш тези хора, че няма Бог и затова няма как да ги убедиш, че Християнството няма място.


\/

Ще добавя нещо - много хора бъркат и от невежество оплитат еврейската вяра с Християнството. А това е пълна заблуда. Християнството започва от Исус. Там разните глупости за моисей, богоизбрания народ и подобните ереси и богохулства са съвсем различна религия. Християнството има много много повече общо с исляма, отколкото нещата, описани в така наречения "стар завет". Стария завет не е част от Християнството!

Auriss
07-06-2011, 21:21
^скучнооооо. И ти си тъп :? . Дека съм написал ,че мразя българи ? Така като врътна май постовете ми биха могли да се обобщят със "стига сте се държали като патриотични малоумници и се научете да приемате ,че държавата ви си има кусури и героите ви не са богове ,а най-обикновени хора ,и си имат своите недостатъци".
Ма нали ако не съм с вас ,непременно трябва да съм против вас. Съжалявам че не ти харесва представянето на негативната страна ,която така упорито отбягваш ,но пък и аз не съм длъжен да съобразявам думите си с твоята делюзия.

Впрочем не само ,че България дължи действително свободата си на религията ,ами то и точно на Християнството. Деба ,закопа ме с този аргумент ,признавам. Все пак как бих могъл да обясня дълбоките културни ,етнически и религиозни различия между османските турци ,гърците и българите в границите на О.и. Адски тъпо би било да кажа ,че и вяра на същото ниво в елена Рудолф би свършило същата работа. :?


любимият на толкова атеисти комунизъм
Всъщност не е като Християнството да е комунизъм и Библията да е точно това ,но няма да споря ,че ще вземеш пак да ме забиеш в земята.


Само, че в белите цивилизовани държави болшинството хора са християни, атеизмът е характерен за Северна Корея, Куба, и прочие комунистически кочини.


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_belief_in_god.svg

Пак ме размаза. Виж особено скандинавците ,които имат най-добре устроените държави с най-висок жизнен стандарт в света.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism

Пф ,а аз си мислех ,че християните са малцинство в развитите държави ,и хората вече просто се двоумят "има ли нещо повече или не". В грешка съм явно ...


като дрогиран папагал "инквизицията, кръстоносните походи, инквизицията, кръстоносните походи"
Да ,бе ,и мене много ме дразнеха журналята като цял месец разнасяха из емисиите за оня Стависки ли е ,къф е ,дето изтряска онея деца. Нали се извини човека ,кво толкова.

nikolaiazaz
07-06-2011, 21:31
^скучнооооо. И ти си тъп :? . Дека съм написал ,че мразя българи ? Така като врътна май постовете ми биха могли да се обобщят със "стига сте се държали като патриотични малоумници и се научете да приемате ,че държавата ви си има кусури и героите ви не са богове ,а най-обикновени хора ,и си имат своите недостатъци".
Ма нали ако не съм с вас ,непременно трябва да съм против вас. Съжалявам че не ти харесва представянето на негативната страна ,която така упорито отбягваш ,но пък и аз не съм длъжен да съобразявам думите си с твоята делюзия.

Впрочем не само ,че България дължи действително свободата си на религията ,ами то и точно на Християнството. Д**а ,закопа ме с този аргумент ,признавам. Все пак как бих могъл да обясня дълбоките културни ,етнически и религиозни различия между османските турци ,гърците и българите в границите на О.и. Адски тъпо би било да кажа ,че и вяра на същото ниво в елена Рудолф би свършило същата работа. :?


любимият на толкова атеисти комунизъм
Всъщност не е като Християнството да е комунизъм и Библията да е точно това ,но няма да споря ,че ще вземеш пак да ме забиеш в земята.


Само, че в белите цивилизовани държави болшинството хора са християни, атеизмът е характерен за Северна Корея, Куба, и прочие комунистически кочини.


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_belief_in_god.svg

Пак ме размаза. Виж особено скандинавците ,които имат най-добре устроените държави с най-висок жизнен стандарт в света.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism

Пф ,а аз си мислех ,че християните са малцинство в развитите държави ,и хората вече просто се двоумят "има ли нещо повече или не". В грешка съм явно ...


като дрогиран папагал "инквизицията, кръстоносните походи, инквизицията, кръстоносните походи"
Да ,бе ,и мене много ме дразнеха журналята като цял месец разнасяха из емисиите за оня Стависки ли е ,къф е ,дето изтряска онея деца. Нали се извини човека ,кво толкова.


Oт тази карти, които си дал няма как да си извадиш какъвто и да е генерален извод или тенденция (тенденция като по-малко вярващите са по-богати или обратното). Общо взето може само да се види, че вярващите в Бог в европа са около 50%. Виж една Германия - 50% вярващи. Но липсата на вяра е липса на морал

За тряскането на деца - да случило се е. Но това в религии като исляма е нещо нормално и нямат скандали, защото никой не го приема за ненормално. Там вече на 11-12 момиченцето и айдее брадите му хвърлили око.

Oton48
07-06-2011, 21:46
Благодарение на монахът Отец Паисий и свещеника Софроний Врачански започва българското Възраждане. 99% процента от хората на, които дължим свободата си са били искрено вярващи християни. Не ми е известно някой от многобройните езически народи населявали Европа да е запазил езическата си вяра и обреди и благодарение на тях да се е съхранил през годините.

Относно скандинавците реазултатите, които цитираш са от разни анкети, официалните преброявания в тези страни сочат друго. Явно не четеш достатъчно Уикипедия, а очевидно признаваш само нея за източник.

Относно инквизицията, Католическата Църква официално се извини. Много ми е интересно, какво според теб още трябва да направи? Папата да си направи харакири на площада във Ватикана ли? Защо комунистите-атеисти не се извиниха за НЕСРАВНИМО по-големите си престъпления извършени през 20 век, а не през средновековието??

Oton48
07-06-2011, 21:50
^скучнооооо. И ти си тъп :? . Дека съм написал ,че мразя българи ? Така като врътна май постовете ми биха могли да се обобщят със "стига сте се държали като патриотични малоумници и се научете да приемате ,че държавата ви си има кусури и героите ви не са богове ,а най-обикновени хора ,и си имат своите недостатъци".
Ма нали ако не съм с вас ,непременно трябва да съм против вас. Съжалявам че не ти харесва представянето на негативната страна ,която така упорито отбягваш ,но пък и аз не съм длъжен да съобразявам думите си с твоята делюзия.

Впрочем не само ,че България дължи действително свободата си на религията ,ами то и точно на Християнството. Д**а ,закопа ме с този аргумент ,признавам. Все пак как бих могъл да обясня дълбоките културни ,етнически и религиозни различия между османските турци ,гърците и българите в границите на О.и. Адски тъпо би било да кажа ,че и вяра на същото ниво в елена Рудолф би свършило същата работа. :?


любимият на толкова атеисти комунизъм
Всъщност не е като Християнството да е комунизъм и Библията да е точно това ,но няма да споря ,че ще вземеш пак да ме забиеш в земята.


Само, че в белите цивилизовани държави болшинството хора са християни, атеизмът е характерен за Северна Корея, Куба, и прочие комунистически кочини.


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_belief_in_god.svg

Пак ме размаза. Виж особено скандинавците ,които имат най-добре устроените държави с най-висок жизнен стандарт в света.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism

Пф ,а аз си мислех ,че християните са малцинство в развитите държави ,и хората вече просто се двоумят "има ли нещо повече или не". В грешка съм явно ...


като дрогиран папагал "инквизицията, кръстоносните походи, инквизицията, кръстоносните походи"
Да ,бе ,и мене много ме дразнеха журналята като цял месец разнасяха из емисиите за оня Стависки ли е ,къф е ,дето изтряска онея деца. Нали се извини човека ,кво толкова.


Oт тази карти, които си дал няма как да си извадиш какъвто и да е генерален извод или тенденция (тенденция като по-малко вярващите са по-богати или обратното). Общо взето може само да се види, че вярващите в Бог в европа са около 50%. Виж една Германия - 50% вярващи. Но липсата на вяра е липса на морал

За тряскането на деца - да случило се е. Но това в религии като исляма е нещо нормално и нямат скандали, защото никой не го приема за ненормално. Там вече на 11-12 момиченцето и айдее брадите му хвърлили око.


Няма смисъл да се доверяваш на тези проучвания. Аз се доверявам само на официални данни от преброявания за, които Auriss се, че не знае :D.

Auriss
07-06-2011, 22:09
Абе вие някакво форумно харакири ли се опитвате да си направите ?

Как да не мога да си извадя извод ,бе ,мой човек ?

Ей ти ги жабарите - висок процент религиозност - мафия ,висока престъпност (която лесно мога да ти обясня защо *бих могъл* да обвържа със силната религиозност ,но няма да се правя на интересен ,тъй като не е баш така) ,сравнително нисък жизнен стандарт ,макар да си имат пари. И това е най-развитата от доминиращо религиозните държави.

За контраст идват Швеция ,Норвегия ,Дания ,Нидерландия ,Великобритания ,Финландия ,Белгия и Франция. Верно ,много бедно живеят - сигурно щото един на трима е вярващ (като тук се имат предвид всички религии и БОГ-ове ,не само Християнският такъв. Имай го предвид).


За тряскането на деца - да случило се е. Но това в религии като исляма е нещо нормално и нямат скандали, защото никой не го приема за ненормално. Там вече на 11-12 момиченцето и айдее брадите му хвърлили око.
Първо - не разбирам сравнението. Аз съвсем друго имах предвид. Май само с тоя ислям можете да оправдавате Християнството. Мен за исляма не ме бОли.
И впрочем и в *християнска* Европа я е имала тая практика ,ама познай какво! - тадааа - Ренесанс ,после и Просвещение.
Знаеш ли кое е най-якото - това ,което изважда Европа от тъмните векове е не друго ,ами 'ереста' на гърците.
Искаш ли още по-як факт ? Едно от основните открития в тази епоха и това ,белязало началото на модерната цивилизация ,е това ,че Земята не е в центъра на света. Познай още какво - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%85_% D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8
Ех , на кеф съм тая вечер. Ще понаучиш нещо.

Мога и по кръстоносците да поакам малко ,ама гледам че не сте на единна позиция и ще ми е безинтересно.


Но липсата на вяра е липса на морал

Верно ,бе ,аз се чудих що съм такова лайно и само трепя хора по улиците ,грабя ,изнасилвам ,псувам и правя секс с овце.

Auriss
07-06-2011, 22:19
Няма смисъл да се доверяваш на тези проучвания. Аз се доверявам само на официални данни от преброявания за, които Auriss се, че не знае

Продължавайте ,продължавайте. Направо си копаете гроба. Изкопах още по-интересна дата ,за което трябва да ви благодаря ,ту би онест.

http://www.kifo.no/doc/KONFERANSEPAPERS/SantiagoISSP2008%20PKB.pdf

Скролвайте надолу докато стигнете до таблиците и ще осъзнаете ,че всъщност точно 15% от норвежците вярват в Бог. Други 29% просто се определят като вярващи. А тенденцията мисля е ясна.


Явно не четеш достатъчно Уикипедия, а очевидно признаваш само нея за източник.

Чета ,чета. Въпросът е ти откъде четеш. За Англия съм 100000% сигурен ,че информацията е точна. За Швеция даже ми се струва занижен процентът атеисти. За Норвегия мислех ,че вярващите са повече ,но *благодарение на вас* вече знам ,че съм грешал.


Джафкайте още ,моля ви. Интересно ми е докъде се простира неграмотността ви.

Ediiiiit:
Не ми е известно някой от многобройните езически народи населявали Европа да е запазил езическата си вяра и обреди и благодарение на тях да се е съхранил през годините.
Тва не го видях. Бъзикаш ли се ?


Защо комунистите-атеисти не се извиниха за НЕСРАВНИМО по-големите си престъпления извършени през 20 век, а не през средновековието??

Ма на вас ту мюсюлманите ,ту комунистите са ви в устата. Като си говорим за религия намесвате Християнството ,после се пък се опитвате да го изкарате от фокус. Не така .... Я да видим колко пък НЕСРАВНИМО по-големи са зверствата на тия комуняги гадни :
http://www.jabulela.com/animals-humans/inquisition-torture-tools

http://www.youtube.com/watch?v=1SNhPqAIM24&feature=related - този клип ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се гледа за да видите точно колко струва религията ви.



Мдамммм.


Продължаваме ли ?

ZipFail
07-06-2011, 22:34
Относно това, че липсата на вяра е липса на морал -
http://farm2.static.flickr.com/1059/5147592522_e682994b1a.jpg

Oton48
07-06-2011, 22:38
За съжалени знам само два чужди езика между, които не е английски така, че не разбирам, какво пише в последния линк. Влез в статията Demographics of Norway и виж, какво пише. После виж съответната статия за останалите държави и тогава приказвай. За съжаление имам проблем с линковете така, че не мога да ти пратя такъв. Друг е въпросът, че имам и други данни за етническия и религиозен състав на Европа, които, обаче за съжаление не са в Уики-то :D и не мога да ги споделя с теб. Относно Ренесанса така упорито изтъкван от атеистите и тогава повечето велики учени са били християни. Но не ми се задълбава. Препоръчвам ти да си изтеглиш и прочетеш книгата“50 Нобелови лауреати и други велики учени за вярата си в Бога" за да имат злобните ти коментари малко по-голяма стойност.

П.П. И между другото си ми много смешен "Направо си копаете гроба" :D всякаш ще умра от мъка, ако някакъв келеш ме затапи в някакъв форум. Дори донякъде бих се радвал, ако ме затапиш, щом това ще внесе някаква радост в празния ти живот.

Auriss
07-06-2011, 22:49
Religions

Church of Norway 85.7%, Pentecostal 1%, Roman Catholic 1%, other Christian 2.4%, Muslim 1.8%, other 8.1% (2004)

Дано не говориш за това ,защото ще се спукам да ти се смея.

Коментарите ми не са злобни. Друга е думичката ,бих я употребил за да изтъкна и удивлението си от богатството на речника ти.

Имаш ,ама нямаш ,затова не можеш да ги споделиш. А колкото и смешно и нелепо да ти се струва - "Уики съкс" не важи като аргумент ,когато си говорим за международната версия и особено ,когато си говорим за държави. В конкретния случай просто довода ти НЕ важи. Актуална е информацията ,истинна е и не можеш да го оспориш ,затова джафкаш.

ПС: колко мило - трогнат съм :oops: Щом си толкова милостив - аргументирай се с нещо ,че да запазиш интереса ми ,тъй като да се джафкам с някого действително е единственото ,което внася радост в скучния ми живот.

Oton48
07-06-2011, 23:01
Виж, която искаш версия на Уикипедия и ще видиш, че по-голямата част от населението на тези страни е християнско. Аз чета предимно руската Уикипедия, защото, както споменах не разбирам английски. Това, че се доверяваш на разни социологически изследвания ме кара да се усмихна, защото много по-добре от теб знам как се правят.

Auriss
07-06-2011, 23:08
Ъм ... в тъча ме вкара. Не знам не разбираш ли ,или се правиш ,че не разбираш. Населението на турция се води мюсюлманско ,на България - християнско. Това означава ли ,че болшинството от българите са християни !?
Това ,което ми каза да потърся ,всъщност е религиозна принадлежност спрямо етнически групи ,а не социологическа извадка.

Като толкоз не вярваш - спри утре 10 човека на улицата и ги питай вярват ли безусловно в Бог да видим какъв ще им е отговорът.

Oton48
07-06-2011, 23:14
Ъм ... в тъча ме вкара. Не знам не разбираш ли ,или се правиш ,че не разбираш. Населението на турция се води мюсюлманско ,на България - християнско. Това означава ли ,че болшинството от българите са християни !?
Това ,което ми каза да потърся ,всъщност е религиозна принадлежност спрямо етнически групи ,а не социологическа извадка.

Като толкоз не вярваш - спри утре 10 човека на улицата и ги питай вярват ли безусловно в Бог да видим какъв ще им е отговорът.
Мисълта ми е, че при преброявания болшинството хора се декларират, като християни. Какво повече искаш?

ZipFail
07-06-2011, 23:51
Те 90% от хората, които се определят като християни, са толкова християни, колкото и котката ми. Тя и майка ми при преброяването се определя като християнка, ама в църва не е стъпвала от поне 20 години, а Бог или Исус никога не съм я и чул да споменава.

А при преброяването аз мога да се самоопределя и като марсианец, това прави ли ме такъв ?

nikolaiazaz
07-06-2011, 23:58
Абе вие някакво форумно харакири ли се опитвате да си направите ?

Как да не мога да си извадя извод ,бе ,мой човек ?

Ей ти ги жабарите - висок процент религиозност - мафия ,висока престъпност (която лесно мога да ти обясня защо *бих могъл* да обвържа със силната религиозност ,но няма да се правя на интересен ,тъй като не е баш така) ,сравнително нисък жизнен стандарт ,макар да си имат пари. И това е най-развитата от доминиращо религиозните държави.

За контраст идват Швеция ,Норвегия ,Дания ,Нидерландия ,Великобритания ,Финландия ,Белгия и Франция. Верно ,много бедно живеят - сигурно щото един на трима е вярващ (като тук се имат предвид всички религии и БОГ-ове ,не само Християнският такъв. Имай го предвид).


За тряскането на деца - да случило се е. Но това в религии като исляма е нещо нормално и нямат скандали, защото никой не го приема за ненормално. Там вече на 11-12 момиченцето и айдее брадите му хвърлили око.
Първо - не разбирам сравнението. Аз съвсем друго имах предвид. Май само с тоя ислям можете да оправдавате Християнството. Мен за исляма не ме бОли.
И впрочем и в *християнска* Европа я е имала тая практика ,ама познай какво! - тадааа - Ренесанс ,после и Просвещение.
Знаеш ли кое е най-якото - това ,което изважда Европа от тъмните векове е не друго ,ами 'ереста' на гърците.
Искаш ли още по-як факт ? Едно от основните открития в тази епоха и това ,белязало началото на модерната цивилизация ,е това ,че Земята не е в центъра на света. Познай още какво - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%85_% D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8
Ех , на кеф съм тая вечер. Ще понаучиш нещо.

Мога и по кръстоносците да поакам малко ,ама гледам че не сте на единна позиция и ще ми е безинтересно.


Но липсата на вяра е липса на морал

Верно ,бе ,аз се чудих що съм такова лайно и само трепя хора по улиците ,грабя ,изнасилвам ,псувам и правя секс с овце.


Първо ще ти кажа, че източниците ти са под съмнение и няма как да знаем дали са достоверни. Но да приемем, че информацията в тях е правилна:


Даваш за пример скандинавските страни. Но забравяш австрия, германия, португалия...и др богати страни, където населението според картата ти е средно с 50% религиозност.

Ето ти ги скандинавсите страни, които не са религиозни:

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/sw.html
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/no.html
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/fi.html


Вкупно 19 милиона жители (тук исляма не играе роля за определянето на колко са религиозни, защото е едва 3% от тези държави)

Само една Германия е 80 милиона, където са религиозни според картата ти около 50%. Ето ти от едната страна 19 милиона малко религиозни хора, които са успяли, а от другата страна 80 милиона средно към силно религиозни, които също са успяли.

Е какво? Как стигна до нелогичният извод, че религията пречи, защото са успели 19 милиона слабо религиозни. От другата страна са 80 милиона средно към силно религиозни, които също са успели.


Eто ти я германия по разбивки на ЦРУ:

Population:

81,471,834 (July 2011 est.)

Ethnic groups:

German 91.5%, Turkish 2.4%, other 6.1% (made up largely of Greek, Italian, Polish, Russian, Serbo-Croatian, Spanish)
Religions:

Protestant 34%, Roman Catholic 34%, Muslim 3.7%, unaffiliated or other 28.3%

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/gm.html


Това е най-точната и достоверна информация, която може да се намери за тези страни. Сам виждаш, че се опитваш да ми доказваш глупости, като даваш неадекватен пример че видиш ли скандинавските страни били нерелигиозни и затова успели. Е германците са религиозни и пак са успели.


"аз се чудих що съм такова лайно" е тук сме вече на едно мнение. И аз ти се чудя.

Oton48
07-07-2011, 00:03
Те 90% от хората, които се определят като християни, са толкова християни, колкото и котката ми. Тя и майка ми при преброяването се определя като християнка, ама в църва не е стъпвала от поне 20 години, а Бог или Исус никога не съм я и чул да споменава.

А при преброяването аз мога да се самоопределя и като марсианец, това прави ли ме такъв ?
И аз преди почти не ходех на църква, но си бях християнин. Въпросът, колко процента от деклариралите се, като християни са в действителност християни е дълъг и субективен. Аз съм живял в Германия, Швейцария и САЩ и мога да кажа как е там.

nikolaiazaz
07-07-2011, 00:05
Те 90% от хората, които се определят като християни, са толкова християни, колкото и котката ми. Тя и майка ми при преброяването се определя като християнка, ама в църва не е стъпвала от поне 20 години, а Бог или Исус никога не съм я и чул да споменава.

А при преброяването аз мога да се самоопределя и като марсианец, това прави ли ме такъв ?


То и при другите религии е така. Няма как да се знае реално кой колко е религиозен. Може да не си я чул, но да вярва. Това определение обаче показва принадлежност към група.

ZipFail
07-07-2011, 00:46
Е, значи аз ако се самоопределя като японец, значи автоматично ставам такъв, м ?

Auriss
07-07-2011, 00:56
Австрийците не ме интересуват и си имам резони за това - неграмотни са - но не ми се спори и на тази тема. Мога да ти пусна изследване ,което пак ще отхвърлиш ,щото си адския авторитет ,или поне за такъв се имаш ,а дотук слушам само празни приказки и липса на способност за разбиране. Германците са с промити мозъци ,а португалците и испанците ги имам за мангали. Не ме интересуват. Много съм ограничен ,знам. И аз си имам някои пристрастия ,кво да се прави.

И аз на хартия съм християнин ,и какво ? Не съм видял държава ,в чието резюме да пише "Вероизповедание:Атеизъм" ,а ти ?

Другото - линковете ти не ми се отварят. Ако са социологически проучвания ,което съм сигурен ,че не са ,тъй като съм наясно точно каква информация има в този уебсайт - окей. Ако са обаче данни за това какво е вероизповеданието в дадена държава и някакви обиколки около тази тема - пасувам ,не ме интересува.
Като бонус - в момента ТИ ми даваш НЕобективен източник на информация - в момента САЩ са фанатизирана християнска помийна яма ,и ако имаше поне един контакт там ,щеше да знаеш какво е. Аз обаче имам ,и то хора с моите виждания ,и за разлика от тук ,Европа ,там е трагедия. И ако не вярваш в Бог ,в някои от централните и южняшките щати те гледат като извънземно ,ако не и по-лошо отношение. Да ми даваш линк от официална служба към държава ,чиято политика по отношение на религията направо мирише на средновековието ,е меко казано смешно.


Може да не си я чул, но да вярва. Това определение обаче показва принадлежност към група.

:lol: Ей в тва ви е грешката. Тва че 80 и нагоре % са 'християни' в дадена държава не означава ,че всичките тези хора изобщо 'вярват'. Просто са такива на хартия ,тва е.


Е какво? Как стигна до нелогичният извод, че религията пречи, защото са успели 19 милиона слабо религиозни. От другата страна са 80 милиона средно към силно религиозни, които също са успели.

Абуууу-бууу-бууу-бу. Някой няма краткосрочна памет. Не ми ли обяснявахте вие през 5 поста разстояние ,че атеистите били аморални бедняци ? Ъъъъъъ ? И не беше ли поста ми с цел да ви 'светна' ,че най-богатите ,цивилизовани и устроени държави са с преобладаващо НЕрелигиозно население ? Къде съм казал ,че ако си религиозен няма да имаш кинти ? Казах само ,че фактите сочат ,че НЕрелигиозните хора *явно* живеят по-добре.
И като една вметка - да си религиозен означава да вярваш в някаква ГОТОВА система. Тоест - тези ,които се определят като 'мисля ,че може да има нещо повече ,но няма как да знам' (към които и като един имащ се за интелигентен индивид се числя и аз) НЕ са религиозни.


Това е най-точната и достоверна информация, която може да се намери за тези страни. Сам виждаш, че се опитваш да ми доказваш глупости, като даваш неадекватен пример че видиш ли скандинавските страни били нерелигиозни и затова успели. Е германците са религиозни и пак са успели.
Германците в момента са отроче на американската политика. Ако имаш поне малко познания по История и Философия ще знаеш колко нелеп пример ми даваш в момента. Ако врътна лентата ~80г назад ще бъде красота.

ПП: искам да се върнем на "Християните са извратени убийци и са го доказвали хиляди пъти през вековете ,завличайки света 1500 години назад...но все пак обичат да се извиняват" , както и "Религията води до морална и ментална деградация". Доскуча ми вече да защитавам Уикипедия. Като не ви изнася - не вярвайте. Все едно ми е на мен.

nikolaiazaz
07-07-2011, 02:43
Австрийците не ме интересуват и си имам резони за това - неграмотни са - но не ми се спори и на тази тема. Мога да ти пусна изследване ,което пак ще отхвърлиш ,щото си адския авторитет ,или поне за такъв се имаш ,а дотук слушам само празни приказки и липса на способност за разбиране. Германците са с промити мозъци ,а португалците и испанците ги имам за мангали. Не ме интересуват. Много съм ограничен ,знам. И аз си имам някои пристрастия ,кво да се прави.

И аз на хартия съм християнин ,и какво ? Не съм видял държава ,в чието резюме да пише "Вероизповедание:Атеизъм" ,а ти ?

Другото - линковете ти не ми се отварят. Ако са социологически проучвания ,което съм сигурен ,че не са ,тъй като съм наясно точно каква информация има в този уебсайт - окей. Ако са обаче данни за това какво е вероизповеданието в дадена държава и някакви обиколки около тази тема - пасувам ,не ме интересува.
Като бонус - в момента ТИ ми даваш НЕобективен източник на информация - в момента САЩ са фанатизирана християнска помийна яма ,и ако имаше поне един контакт там ,щеше да знаеш какво е. Аз обаче имам ,и то хора с моите виждания ,и за разлика от тук ,Европа ,там е трагедия. И ако не вярваш в Бог ,в някои от централните и южняшките щати те гледат като извънземно ,ако не и по-лошо отношение. Да ми даваш линк от официална служба към държава ,чиято политика по отношение на религията направо мирише на средновековието ,е меко казано смешно.


Може да не си я чул, но да вярва. Това определение обаче показва принадлежност към група.

:lol: Ей в тва ви е грешката. Тва че 80 и нагоре % са 'християни' в дадена държава не означава ,че всичките тези хора изобщо 'вярват'. Просто са такива на хартия ,тва е.


Е какво? Как стигна до нелогичният извод, че религията пречи, защото са успели 19 милиона слабо религиозни. От другата страна са 80 милиона средно към силно религиозни, които също са успели.

Абуууу-бууу-бууу-бу. Някой няма краткосрочна памет. Не ми ли обяснявахте вие през 5 поста разстояние ,че атеистите били аморални бедняци ? Ъъъъъъ ? И не беше ли поста ми с цел да ви 'светна' ,че най-богатите ,цивилизовани и устроени държави са с преобладаващо НЕрелигиозно население ? Къде съм казал ,че ако си религиозен няма да имаш кинти ? Казах само ,че фактите сочат ,че НЕрелигиозните хора *явно* живеят по-добре.
И като една вметка - да си религиозен означава да вярваш в някаква ГОТОВА система. Тоест - тези ,които се определят като 'мисля ,че може да има нещо повече ,но няма как да знам' (към които и като един имащ се за интелигентен индивид се числя и аз) НЕ са религиозни.


Това е най-точната и достоверна информация, която може да се намери за тези страни. Сам виждаш, че се опитваш да ми доказваш глупости, като даваш неадекватен пример че видиш ли скандинавските страни били нерелигиозни и затова успели. Е германците са религиозни и пак са успели.
Германците в момента са отроче на американската политика. Ако имаш поне малко познания по История и Философия ще знаеш колко нелеп пример ми даваш в момента. Ако врътна лентата ~80г назад ще бъде красота.

ПП: искам да се върнем на "Християните са извратени убийци и са го доказвали хиляди пъти през вековете ,завличайки света 1500 години назад...но все пак обичат да се извиняват" , както и "Религията води до морална и ментална деградация". Доскуча ми вече да защитавам Уикипедия. Като не ви изнася - не вярвайте. Все едно ми е на мен.


Линковете ще ти се отворят като ги натиснеш веднъж, не ти се отворят и после натиснеш в полето още веднъж. Част от християните наистина са били убийци и извратени. Връщали са света назад. Но това християнството го е натживяло. В момента исляма дърпа света назад и са извратени убийци. Няма да чуеш християни да убият жена с камъни в името на Бог. А също така и малоумните евреи с техният яхве и моше дърпат назад света. Кажими що за дебили са това:


Еврейски религиозен съд осъди на смърт чрез пребиване с камъни бездомно куче, тъй като реши, че в него се е преродил адвокат, обидил съдии в миналото, предаде Би Би Си.

Кучето влязло във финансовия съд в Ерусалим преди няколко седмици и отказвало да излезе оттам. Това напомнило на един от съдиите за случай на вече починал прокълнат адвокат. Преди 20 години съдиите помолили духа да влезе в тялото на куче.

Представител на съда помолил деца от квартала да изпълнят присъдата, за да освободят животното от духа. Кучето обаче успяло да избяга, преди да бъде изпълнена присъдата, съобщи сайтът Ynet.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=933975


Не съм казал нищо за атеистите. Не е вярно че са бедни и глупави. Но атеизъм не означава и интелект. Няма връзка между атеизъм и интелект. Също така между християнство и интелект. Но исляма води до мозъчно изоставане.

За Германия - много ти разбира главата на теб какво е германия



А и още нещо относно "вериозповеданието атеизъм" Ето ти сащ



Religions:

Protestant 51.3%, Roman Catholic 23.9%, Mormon 1.7%, other Christian 1.6%, Jewish 1.7%, Buddhist 0.7%, Muslim 0.6%, other or unspecified 2.5%, unaffiliated 12.1%, none 4% (2007 est.)

Долу има 12% неопределили се и 4 процента заявили се като атеисти. Което е същото.


И като една вметка - да си религиозен означава да вярваш в някаква ГОТОВА система. Тоест - тези ,които се определят като 'мисля ,че може да има нещо повече ,но няма как да знам' (към които и като един имащ се за интелигентен индивид се числя и аз) НЕ са религиозни. - и какви са тези тъпи умозакчючения, че тези, които не са сигурни не са религиозни? То е повече от ясно, че няма как да знаеш дали има нещо повече. Затова се нарича вяра, а не математика. И аз мисля, че има нещо, но няма как да знам. Но съм религиозен. Вътрешно чувство го наречи.

Пречупваш всичко през собствената си призма. Затова трудно мислиш логично. Като бях ученик имах един такъв Генчо в класа. Генчо винаги си мислеше, че е прав.

За сайта - това е сайт на цру и информацията там е въз основа на официални данни. Да социологически проучвания са. Какво ли ти обяснявам португалците са цигани и wikipedia велика. И австрийците са глупави.

Прав си нямам краткосрочна памет от преди 5 коментара. И ти нямаш, защото от преди 5 коментара нещо ти е най-вероятно на буферната памет. Или на дългосрочната, но тежко ми ако там ти записвам глупостите.



Както и да е нямам намерение да водя повече тъпи спорове за глупости. Ако гледаш от gregoryhouse и се учиш от неговите простотии ще ти кажа едно нещо:

Четох скоро едно сериозно проучване, в което се казваше, че мъжете, които парадират с интелект го правят, защото не могат да предложат нищо друго и така избиват комплексите си.

Доста хора са интелигентни и без да пишат в червено и да дрънкат неща, които не са им съвсем ясно. Просто не го показват, а и не трябва. Парадоксално е, но "умниците" като трябва да се върши някаква сериозна работа се дънат, а тези които си траят и не се правят на айнщайн я вършат с лекота.

Па и не е вървежно батка. Мацките не хващат на интелектуалци и зубъри. Ти успей батка направи няколко милиона и всеки ще те уважава. Гледам gregory си писал в профила, че учи за PR. Е чий го грее това знаеш ли колко учили за PR продават в денонощни магазини? Хвани си гадже и не започвай философски спорове, защото ако отиде до тоалетна няма да се върне. Жените обичат мачовско поведение, тарикатлък, агресия и лоши момчета. Не интелектуални неудачници.


http://www.youtube.com/watch?v=N9qYF9DZPdw


ето и този от песента е някакъв интелектуалец и играч на шах
а и на външен вид си го докарал
ходи си купи карта за фитнес запиши бокс да си счупат 4 пъти главата да не се насереш ако някой те хване на улицата мани го грегари той и след 5 години ще пише тука с червено и ще поправя оценки

Това мога да ти кажа.

ZipFail
07-07-2011, 03:55
Няма връзка между атеизъм и интелект. Също така между християнство и интелект. Но исляма води до мозъчно изоставане

Я дай пак ?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/LynnHarveyNyborg-CountryBelieveGod-Intelligence.svg/800px-LynnHarveyNyborg-CountryBelieveGod-Intelligence.jpg

http://i.imgur.com/6xc8a.jpg

http://images.sodahead.com/profiles/0/0/2/3/6/0/1/3/1/IQ-Graph-41813218577.jpeg

Друг интересен факт е, че средното IQ на мюсюлманите е по-високо от това на католиците, мормоните и баптистите. Единствено православните имат по-високо средно IQ от мозъчно изостаналите мюсюлмани.

Auriss
07-07-2011, 07:40
:( :( :( Сега ме обявиха ,че съм смотан и хилав. Ама аз и на фитнес ходя ,и момичетата ми се радват :( Ква е тая несправедливост.

Oton48
07-07-2011, 11:16
Айдеее, атеистите и мюсюлманите били по-умни от католиците, обаче православните са по-напред от мюсюлманите и католиците. Вече, като отида в Западна Европа ще съм с по-високо самочувствие. Според едно друго много по-представително и известно изследване "любимите" на Аурис германци са най-интелигентните в Европа, а след тях са други негови "любимци" австрийците и италианците. Между първите бяха и поляците. Все католически държави, където християните са много повече от атеистие. А за съжаление Гърция и Русия/две православни страни/ са на последните две места. Според друго едно изследване проведено в световен мащаб отново германците, австрийците и италианците са на първите три места в Европа, а от мюсюлманските държави най-напред е Малайзия заемаща 39-то място. Друг е въпросът, че мои приятели психолози са ми обяснявали подробно, колко по-зле се представят възрастните хора от младите, защото са отвикнали да решават тестове. И дори на много интелигенти възрастни им излиза по-ниско IQ от посредствени младежи именно заради това. А при възрастните процента религиозни е по-голям, отколкото при младите. И в заключение не обичам да се хваля, но съм си правил три IQ теста дадени ми от психолози/не, като тия в Интернет дето те изкарват гений/ и мога да ти кажа, че резултатите ми са много по-добри от тези на средностатистическия атеист. Така, че аз няма от, какво да се притеснявам.

Auriss
07-07-2011, 12:26
:-o Ние ви изкарваме контра аргументи на абсурдните *ваши* слова ,а вие след това се сопвате ,че ви наричаме глупави. Е какво е това сега ? :lol:

Ей ... представям си в магазина да поискам кило домати ,оня да ми даде краставици ,аз да му се сопна ,че съм искал домати ,а той да ми обяснява ,че на краставиците нищо им няма. :lol:

Oton48
07-07-2011, 14:15
Много точен пример :D.

nikolaiazaz
07-07-2011, 14:27
Няма връзка между атеизъм и интелект. Също така между християнство и интелект. Но исляма води до мозъчно изоставане

Я дай пак ?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/LynnHarveyNyborg-CountryBelieveGod-Intelligence.svg/800px-LynnHarveyNyborg-CountryBelieveGod-Intelligence.jpg

http://i.imgur.com/6xc8a.jpg

http://images.sodahead.com/profiles/0/0/2/3/6/0/1/3/1/IQ-Graph-41813218577.jpeg

Друг интересен факт е, че средното IQ на мюсюлманите е по-високо от това на католиците, мормоните и баптистите. Единствено православните имат по-високо средно IQ от мозъчно изостаналите мюсюлмани.


Виж си средната графика и ще забележиш, че тези, за които Бог е много важен и които са с нисък интелект са баш мюсюлманските държави.

Аз ти казах, че исляма води до затъпяване, но това нещо при християнството го няма.


А от първата графика процент невярващи в Бог - 0 и нисък интелект са мюслитата. Те вярват на 100% в Бог.

Третата графика няма да я коментирам много, но въпреки че едната колона изглежда много по-малка разликата между 103 и 97 е почти пренебрежителна в интелектуално отношение.

И какво стана? Подтвърди моята теза, че исляма води до затъпяване, но християнството не оказва влияние на интелекта.


Я виж едини китай и белгия, сащ и новрегия колко им е различен процента на вярващи, а интелекта им не се различава особено. Що така нали вярващите бяха по-глупави? А да кажеш че китай, белгия, сащ или норвегия е бананена държави с ниско образование - не можеш. Тези първите 5 дръпнати държави са генетично малко по-интелигентни между другото. Доказаха го това нещо.


По оста Християнство - атеизъм не може да се извади някаква тенденция и зависимост на интелект-религиозност от тези таблици. При говедата на алах това вече е тенденция. Всички са тъпи.

ZipFail
07-07-2011, 14:50
Я да видим дали наистина последните са мюсюлмански ?

Ethiopia Islam 45%–50%, Ethiopian Orthodox 35%–40%, animist 12%, other 3%–8%

Sierra Leone Islam 60%, indigenous 30%, Christian 10%

Congo, Democratic Republic of the Roman Catholic 50%, Protestant 20%, Kimbanguist 10%, Islam 10%; other syncretic and indigenous 10%

Zimbabwe syncretic (part Christian, part indigenous beliefs) 50%, Christian 25%, indigenous beliefs 24%, Muslim and other 1%

Guinea nominally Christian and predominantly Roman Catholic, pagan practices

Nigeria Islam 50%, Christian 40%, indigenous beliefs 10%

Ghana Christian 63%, indigenous beliefs 21%, Islam 16%

Tanzania mainland: Christian 30%, Islam 35%, indigenous 35%;

South Africa Zion Christian 11%, Pentecostal/Charismatic 8%, Catholic 7%, Methodist 7%, Dutch Reformed 7%, Anglican 4%, other Christian 36%, Islam 2%, none 15% (2001)

Kenya Protestant 45%, Roman Catholic 33%, indigenous beliefs 10%, Islam 10%, others 2%

Jamaica Protestant 61.3%, (Church of God 21.2%, Baptist 8.8%, Anglican 5.5%, Seventh-Day Adventist 9%, Pentecostal 7.6%, Methodist 2.7%, United Church 2.7%, Brethren 1.1%, Jehovah's Witness 1.6%, Moravian 1.1%), Roman Catholic 4%, other including some spiritual cults 34.7%

Uganda Roman Catholic 33%, Protestant 33%, Islam 16%, indigenous beliefs 18%

Zambia Christian 50%–75%, Islam and Hindu 24%–49%, indigenous beliefs 1%

Nepal Lamaistic Buddhist 75%, Indian- and Nepalese-influenced Hinduism 25%


Айде сега ми обясни как това потвърждава тезата ти ? От последните 15 държави в графиката само в 3 исляма е водещата религия, при това с рекордните 60% от населението ! Но пък за сметка на това християнството е основна религия в 9 от 15. Следващия път преди да говориш глупости си проверявай информацията, мой ;)

Auriss
07-07-2011, 15:04
А ,и впрочем - в Китай и Япония (и другите 'дръпнати') нивото на интелигентност е най-високо в световен мащаб. Особено Китай.

nikolaiazaz
07-07-2011, 15:07
Я да видим дали наистина последните са мюсюлмански ?

Ethiopia Islam 45%–50%, Ethiopian Orthodox 35%–40%, animist 12%, other 3%–8%

Sierra Leone Islam 60%, indigenous 30%, Christian 10%

Congo, Democratic Republic of the Roman Catholic 50%, Protestant 20%, Kimbanguist 10%, Islam 10%; other syncretic and indigenous 10%

Zimbabwe syncretic (part Christian, part indigenous beliefs) 50%, Christian 25%, indigenous beliefs 24%, Muslim and other 1%

Guinea nominally Christian and predominantly Roman Catholic, pagan practices

Nigeria Islam 50%, Christian 40%, indigenous beliefs 10%

Ghana Christian 63%, indigenous beliefs 21%, Islam 16%

Tanzania mainland: Christian 30%, Islam 35%, indigenous 35%;

South Africa Zion Christian 11%, Pentecostal/Charismatic 8%, Catholic 7%, Methodist 7%, Dutch Reformed 7%, Anglican 4%, other Christian 36%, Islam 2%, none 15% (2001)

Kenya Protestant 45%, Roman Catholic 33%, indigenous beliefs 10%, Islam 10%, others 2%

Jamaica Protestant 61.3%, (Church of God 21.2%, Baptist 8.8%, Anglican 5.5%, Seventh-Day Adventist 9%, Pentecostal 7.6%, Methodist 2.7%, United Church 2.7%, Brethren 1.1%, Jehovah's Witness 1.6%, Moravian 1.1%), Roman Catholic 4%, other including some spiritual cults 34.7%

Uganda Roman Catholic 33%, Protestant 33%, Islam 16%, indigenous beliefs 18%

Zambia Christian 50%–75%, Islam and Hindu 24%–49%, indigenous beliefs 1%

Nepal Lamaistic Buddhist 75%, Indian- and Nepalese-influenced Hinduism 25%


Айде сега ми обясни как това потвърждава тезата ти ? От последните 15 държави в графиката само в 3 исляма е водещата религия, при това с рекордните 60% от населението ! Но пък за сметка на това християнството е основна религия в 9 от 15. Следващия път преди да говориш глупости си проверявай информацията, мой ;)


Еми много голям процент мюсюлмани има в тези държави. Те дърпат нещата назад. На черните им е и генетично, но разгледай не черните държави от края на списъка и ще видиш, че съм прав.

Обединени арабски емирства, саудитска арабия, иран,мароко...

ZipFail
07-07-2011, 15:15
Убийствена аргументация, нищо не мога да кажа по въпроса. Мюсюлманите са 12 пъти по тъпи от християните и ги дърпат на последните места, понеже ти твърдиш така, нищо че никое проучване или статистика не потвърждава тезата ти. Смазан съм духовно и умствено и се оттеглям от темата с подвита опашка. :(

nikolaiazaz
07-07-2011, 15:25
Убийствена аргументация, нищо не мога да кажа по въпроса. Мюсюлманите са 12 пъти по тъпи от християните и ги дърпат на последните места, понеже ти твърдиш така, нищо че никое проучване или статистика не потвърждава тезата ти. Смазан съм духовно и умствено и се оттеглям от темата с подвита опашка. :(


Нещо не виждам мюсюлманска държава в първите 40 от таблицата ти. Защо ли? Сега ти търся едни резултати от Менса и ще се увериш в това, което ти казвам. Мани я тази таблица не се знае кой я е правил.

nikolaiazaz
07-07-2011, 15:36
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations#cite_note-IQ1-3



Ето ти в първите 40 няма нито една мюсюлманска държава, освен малайзия, която на всички е ясно е американска колония:


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Flag_of_Malaysia.svg


Вече от 50-то място нагоре исляма идва в повече (иран, египет, араби) и започват да се гонят маймуните. :D

Nam3less3
07-07-2011, 19:10
Омг целта на ВМРО е да се докопа до властта, да поокраде малко или много, да назначи нейни хора на ръководни постове, да защити интересите на тези, които я финансират и т.н., то такива са целите на всички политически партии де.

Просто политически-неграмотната и безпартиина маса(т.е. тия, които не разбират и не се занимават с политика, и не са членове на партии нито имат интереси в някоя партия), та тя определя кой ще спечели дадени избори. И партиите трябва да я убедят, да гласува за тях. Та ВМРО и Атака се опитват да лъжат хората с патриотизъм и национализъм, другите партии си имат други начини и така.

За толкова глупави ли ни мислиш, че да ни лъжеш с някви партии?

Иначе нормално мюсюлманските теократични и ислямистки държави да не са много напреднали, та те културно и духовно са на ниво средновековието.
Хубаво че имат много нефт и разни природни ресурси, иначе щяха да са като Африка.

Greennight
07-07-2011, 20:29
Дабе,сега пък вярващите ги изкарахте тъпанари :lol: Иначе много ясно,че радикалните резаняци ще са тъпи.То като цяло исляма е за тъпанари.За овце,които лесно се манипулират.Просто е такава религията и само тъпаци,овце я следват.При християнството няма такова нещо,защото просто религията и ценностите са съвсем различни.

ZipFail
07-07-2011, 21:01
.За овце,които лесно се манипулират.Просто е такава религията и само тъпаци,овце я следват.При християнството няма такова нещо,защото просто религията и ценностите са съвсем различни.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Извинявам се за включването, ама не издържах. :razz: :razz: :razz:

Greennight
07-07-2011, 21:07
.За овце,които лесно се манипулират.Просто е такава религията и само тъпаци,овце я следват.При християнството няма такова нещо,защото просто религията и ценностите са съвсем различни.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Извинявам се за включването, ама не издържах. :razz: :razz: :razz:И кво смешно казах ?

KarlDionic
07-07-2011, 21:10
що ли си мисля, че за религиите си има специален раздел във форума..

GregoryHouse
07-07-2011, 21:27
Що ли си мисля, че тряя да и бием куфара на тая тема, ако продължавате така?

Auriss
07-08-2011, 06:36
Неграмотността и confirmation bias-a (почнах като оня кофаджия ,ама кво да се прави) на голяма част от хората направо ме вцепенява. Не е истина просто.

ivyy
08-02-2011, 15:28
Не издържах да прочета всички мнения, но ето какво мисля аз. Ислямът е навлязъл в България още като е паднала под турско робство. В страната има много турци и те си изповядват собствената си религия. Това не означава, че Турция и ислямът навлизат в България. Те отдавна са го направили. Навлизат и други култури, но това не означава нищо.

Patriot
08-03-2011, 19:09
Не издържах да прочета всички мнения, но ето какво мисля аз. Ислямът е навлязъл в България още като е паднала под турско робство. В страната има много турци и те си изповядват собствената си религия. Това не означава, че Турция и ислямът навлизат в България. Те отдавна са го направили. Навлизат и други култури, но това не означава нищо.
А според теб какво означава факта, че в България има най-много джамии на глава от мюсюлманското население в цяла Европа, даже и от ислямска Турция.

antifashionshit
08-04-2011, 06:52
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Lucho
08-04-2011, 09:24
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Като например ?

BgHtH
08-04-2011, 13:04
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Като например ?
Че живеем в най-изпадналата държава в Европа примерно?!?

ZipFail
08-04-2011, 14:31
И откъде го направи тоя извод ?

Patriot
08-04-2011, 21:04
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Като например ?
Че живеем в най-изпадналата държава в Европа примерно?!?
Ами върви в Албания или в Босна тогава. Там живота е просто страхотен, само цветя и рози.

ivyy
08-06-2011, 08:00
След 500 години робство на турция как няма да има най-много джамии??? Тяхната култура е навлязла отдавна.

Patriot
08-06-2011, 09:55
След 500 години робство на турция как няма да има най-много джамии??? Тяхната култура е навлязла отдавна.
Този аргумент тотално издиша, като сравним данните с други държави които са били под сянката на ислямския ятаган:

България - 1500 джамии
Испания - 668
Португалия - 48
Румъния - 80
Гърция - 365

Така че недей ми приказва врели некипели!

BgHtH
08-06-2011, 15:25
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Като например ?
Че живеем в най-изпадналата държава в Европа примерно?!?
Ами върви в Албания или в Босна тогава. Там живота е просто страхотен, само цветя и рози.
Това ли ти е аргумента,че Албания и Босна и Македония примерно са същите бананови държави като нашата?

Patriot
08-06-2011, 16:10
стига сте ревали за тия турци. много.. смешно/болно ми става, като видя някой, който постоянно разправя такива филми. пълно е с толкова по-належащи неща от турците, върху които да се концентрираме.

Като например ?
Че живеем в най-изпадналата държава в Европа примерно?!?
Ами върви в Албания или в Босна тогава. Там живота е просто страхотен, само цветя и рози.
Това ли ти е аргумента,че Албания и Босна и Македония примерно са същите бананови държави като нашата?
Ами ти каза, че живеем в най-изпадналата държава в Европа, ако искаш погледни на атласа, че и тези две държави са в Европа и затова ти препоръчвам да идеш да видиш там какъв "живот" кипи.

Дразнят ме такива като тебе, които не си дават сметка, че в света има страшно много държави които не са и сънували такъв живот като нашия. Има места където хората масово нямат къде да живеят и какво да ядът (ама буквално нямат, а не примерно че някой му се ядяло примерно риба и нямал пари да си купи в момента) или пък са управлявани от тоталитарни диктатори и живея в постоянен страх.
Но ти си решил да мрънкаш, защото стандарта на живот в Западна Европа, САЩ и още 4-5 страни е по-висок от в България.

antifashionshit
08-08-2011, 13:25
проблемите на държавата не се коренят в турците, а в самите нас като народ. не сме добри, мързи ни, простеем масово, крадливи сме си, такива са ни и политиците(щото и те са българи, афтър ол?), ай нека са виновни турците, да не сме ние. ама точно ние сме, щото ние сме си държавата. според мен турците са ни толкова далече от реалните причини за проблемите в днешно време, колкото съм и аз от брад пит

Patriot
08-08-2011, 15:59
проблемите на държавата не се коренят в турците, а в самите нас като народ. не сме добри, мързи ни, простеем масово, крадливи сме си, такива са ни и политиците(щото и те са българи, афтър ол?), ай нека са виновни турците, да не сме ние. ама точно ние сме, щото ние сме си държавата. според мен турците са ни толкова далече от реалните причини за проблемите в днешно време, колкото съм и аз от брад пит
Тезата тука е че турците (не всички разбира се) и ислямистите са опасност за България в перспектива, а не че точно сегашните проблеми са заради това.
В целия свят нещата не са добре в социално, духовно и културно отношение, а не само в България.
Това става заради влиянието на наднационалните върхушки и много политици в България са станали такива именно защото представляват различни външните лобита.
Но нека все пак да погледнем кои са най-знаковите политици на прехода с които свързваме най-големите грабителства.
Андрей Луканов - роден и учил в СССР
Иван Костов - от различни източници идват информации, че е циганин, ромския лидер Цветелин Кънчев пък от няколко години упорито твърди това и дори казва "Нека тръгне да ме съди за думите ми, защо не го прави, да не би да го е страх че мога да кажа още неща"
Симеон Саксубурготски - немец, прекарал съзнателния си живот в Испания
Ахмед Доган - турчин, участник в терористични турски движения преди 89, които са правили атентати като този на гара Буново през 1986, най-големия такъв в историята на българските железници, основател на турската партия ДПС, която е наследник на тези движения
Сергей Станишев - роден и израснал в Украйна

reich
08-08-2011, 23:12
Аз лично смятам,че трябва всички българи да се замислят за държавата в която живеем.Само се оплакват колко било мизерно и всякакви глупости.
Ами като не ви е добре защо не направите нещо???

BgHtH
08-10-2011, 07:59
Това става заради влиянието на наднационалните върхушки и много политици в България са станали такива именно защото представляват различни външните лобита.


Не знам каде си я чул/прочел тая висша глупост обаче мозъка измислил я заслужава единствено куршум.
За мене няма по-проста, плитка и скодумна политика от национализма.Даже не ми се почва на тая тема...
Още повече българския национализъм.Винаги като чуя за него в главата ми изниква картината на оная баня в която бай Ганьо се бие по гърдите и вика "Булгар,булгар"

А и за Доган не са ти верни сведенията,той е кадър на тогавашното ДС, агент "Сава", инсталиран в затвора.
И много хубаво,че тея който ги изброй не са българи и така нататък ,ама кой ги избра?
Не беше ли българския народ.
Дето има една приказка "на калпав народ - калпави политици"

Patriot
08-10-2011, 12:19
Това става заради влиянието на наднационалните върхушки и много политици в България са станали такива именно защото представляват различни външните лобита.


Не знам каде си я чул/прочел тая висша глупост обаче мозъка измислил я заслужава единствено куршум.
За мене няма по-проста, плитка и скодумна политика от национализма.Даже не ми се почва на тая тема...
Още повече българския национализъм.Винаги като чуя за него в главата ми изниква картината на оная баня в която бай Ганьо се бие по гърдите и вика "Булгар,булгар"

А и за Доган не са ти верни сведенията,той е кадър на тогавашното ДС, агент "Сава", инсталиран в затвора.
И много хубаво,че тея който ги изброй не са българи и така нататък ,ама кой ги избра?
Не беше ли българския народ.
Дето има една приказка "на калпав народ - калпави политици"
Куршум ли? Подобни твърдения показват как мислят хора като тебе - като не може с аргументи с куршум.
Аз пък като чуя национален нихилизъм, се сещам за ей такива като тебе, дето дрънкат глупости по форумите.
За Доган са ми изключително верни данните, всеобщо известно е че е бил турски нелегални движения, нали точно с това се хвалят депесарите днес, че били някакви антикомунисти, а те всъшност са били терористи.
И стига с тия глупости, народът си избирал политиците, не народа избира ИЗ МЕЖДУ политиците. Ако ти отидеш в магазина да си купиш салам и там има 5 салама, от които и 5-те са некачествени твоя ли ще е вината. Аз пък ще ти кажа друга политическа мисъл - "Народът винаги е прав".

UNITED2
08-13-2011, 00:26
"Да да се спре това, трябва на българите-мохамедани да се наложи българско самосъзнание. По този начин, ако се считат за българи, няма опасност. Но, ако плюеш по техните джамии и викаш турците в Анадола, сам си вредиш. Не вярвам наистина Ердоган да е казал, че иска да възроди Османската Империя. От всички мюсюлмански държави, само Турция, Египет и Алжир имат потенциал. Другите не могат да променят границите. "
Човека с тоя коментар под клипа е изразил това,което щях да напиша и аз... Българите сме нация,която МРАЗИ,мрази коварно дори собствения си народ,и после търсим виновни за проблемите си ... :)

Patriot
08-13-2011, 08:36
Не вярвам наистина Ердоган да е казал, че иска да възроди Османската Империя. От всички мюсюлмански държави, само Турция, Египет и Алжир имат потенциал. Другите не могат да променят границите. "
Човека с тоя коментар под клипа е изразил това,което щях да напиша и аз... Българите сме нация,която МРАЗИ,мрази коварно дори собствения си народ,и после търсим виновни за проблемите си ... :)
Ами повярвай, ето ти доказателства -
http://vbox7.com/play:0a7ea6cd&al=1&vid=5578736

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009102900040000703

И казвал съм го и на други хора - не плюй собствения си народ, не си бил по целия свят, не знаеш какви точно са всички хора за да ги сравниш с българите и да можеш да правиш такива заключения.
Защото е задължително да се сравниш с някой, за да уставновиш такова нещо.

Така ако всички хора примерно ядат по три пъти на ден, и ти правиш същотоо, значи не ядеш много а ядеш колкото другите, това и като за едно мляко можеш да кажеш, че е скъпо, ако другите млека са по-евтини от него.

ZipFail
08-13-2011, 12:47
Жалкото е, че е прав. На българите най ни е кеф да мразим, да се делим и да си завиждаме. Дори в Америка няма такова класово разделение като в България. Тук е задължително да се делим на метъли, чалгари, емота, наркомани, политици, митничари, богати, бедни, цигани, турци и т.н. и е задължително всяка прослойка да мрази всички други.

UNITED2
08-13-2011, 15:47
Не съм ходил по целия свят,да обаче в Испания хората са златни и не съм нек'ъв турист да съм общувал с специални хора,които трябва да се държат добре с мен... познавам обикновения човек тук и за това сравнявам с Българина на мен изобщо не ми се иска да е така,де да бяхме ние Българите,като хората тук ама ...

Patriot
08-13-2011, 17:19
Жалкото е, че е прав. На българите най ни е кеф да мразим, да се делим и да си завиждаме. Дори в Америка няма такова класово разделение като в България. Тук е задължително да се делим на метъли, чалгари, емота, наркомани, политици, митничари, богати, бедни, цигани, турци и т.н. и е задължително всяка прослойка да мрази всички други.
Как може да говориш такива глупости, всички тия работи - скинари, емота, метъли, хипита и др такива не са измислени в България.

НЕ МОЖЕТЕ ДА ОБОБЩАВАТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ КАК Е В ЦЕЛИЯ СВЯТ, ПОДЧЕРТАВАМ ЦЕЛИЯ, НЕ В ЕДНА ДВЕ СТРАНИ И НЕ ДА СТЕ БИЛИ ЗА КРАТКО

ZipFail
08-13-2011, 18:09
Първо, пътувал съм достатъчно, за да видя, че в цивилизованите държави(предимно западна Европа), положението изобщо не е такова. Нито в медиите, нито в разговорите, нито в държанието.

Второ, в тая глупост няма никаква логика. И без да сравнявам мога да видя, че българското общество омразата и завистта са две от основните черти. Такова разделение никъде другаде няма и не можеш да го отречеш.

Мразим богатите, щото са мутри. Мразим и бедните, щото крадат. Мразим политиците, щото са лъжци. Мразим и гласоподавателите, щото не гласуват. Мразим турците, гърците, македонците, сърбите, щото са ни преебавали преди Х години. Айде кажи ми ние кой не мразим ? :lol:

Patriot
08-13-2011, 21:13
Първо, пътувал съм достатъчно, за да видя, че в цивилизованите държави(предимно западна Европа), положението изобщо не е такова. Нито в медиите, нито в разговорите, нито в държанието.

Второ, в тая глупост няма никаква логика. И без да сравнявам мога да видя, че българското общество омразата и завистта са две от основните черти. Такова разделение никъде другаде няма и не можеш да го отречеш.

Мразим богатите, щото са мутри. Мразим и бедните, щото крадат. Мразим политиците, щото са лъжци. Мразим и гласоподавателите, щото не гласуват. Мразим турците, гърците, македонците, сърбите, щото са ни преебавали преди Х години. Айде кажи ми ние кой не мразим ? :lol:
Не можеш да кажеш, пътувал съм, не те знам къде си ходил и колко си стоял, но предполагам че си бил на екскурзии. За да можеш да направиш такова сравнение, трябва да живееш поне 10 години в една страна. Освен това да ти кажа, че освен Европа има още континенти, когато обиколиш всички държави и поживееш 10 години във всяка, тогава можеш да кажеш, че в България има най-голяма омраза.

Разбира се, че мога да го отрека - навсякъде има разделение, даже е много по-голямо и мога най-отговорно да ти заявя, че българското общество е едно от най-сплотените. Ти явно не осъзнаваш, какъв бисер е това, че ние българите сме наясно с историята си.
В Белгия има кръвно разделение между двата народа от които е създадена - фламандци и валонци и има сериозна вероятност тя да се раздели.
Държави като Италия, Германия са създадени изкуствено след обединение на много държавици и забележи, над 1000 години след България. Там има силен местен патриотизъм, който е над националния и генерира сепаратизъм. В Испания каталунците, баските и някои други също се смятат за различни народи и искат автономия.
В Австрия, много австрийци се смятат за германци и искат да се обединят с Германия, за Сърбия да не говорим какво е положението всички виждаме как се рони.
Човече, ти явно просто не знаеш какво значи разделение.

Аз лично не мразя никой, не знам къде ги срещаш тия хора че да си правиш такива изводи.
Или може да си чул, че някой обсъжда тези теми и да си тълкуваш по свой начин. Ако някой примерно, каже че в България има много хора забогатели по непочтен начин, това значи че констатира един факт, който не одобрява, а не че ляга и става с мисълта "Ах как ги мразя тия".

ZipFail
08-13-2011, 21:31
Българското общество е едно от най-сплотените..окей :lol:

Аз се оттеглям от спора, всеки с гледната си точка.

UNITED2
08-13-2011, 23:43
Аз не се оттеглям Българския е един от най върло злобните народи :)
Никой не се радва,на това,което има а само цели да изтъкне омразата,към онзи който има повече ;)
Никой не се радва на това,което харесва а само цели да изтъкне,колко пошло и безобразно е онова,което другия харесва ;)
Не случайно е казано,че Българина живее на принципа "не е важно на мен да е добре,важно е на другия да му е зле " !
Побърквам се,като гледам колко злоба таят хората,дори без да си ходил в други държави можеш да добиеш представа от поведението на Българите само чрез големи сайтове,като YouTube,Facebook и т.н
Например 1 чалга песен във vbox7,коментарите на тези дето са против чалгата са ПОВЕЧЕ от на тези,които я харесва и слушат,всичко е злоба !
Един клип на БЕБЕ,което танцува и то от реклама за памперси беше омърсен от думи,като "отвратително бебе" "грозно и дебело" "да ви еба майката на всички,дето гледате т'ва" и т.н и т.н
Това НИКОГА в сайт,като YouTube няма да го срещнете (или ако се случи,ще е 1 на милион )
Не целя да обидя лично никого,като казвам,че Българския народ е злобен народ,дори на мен ми е болно,че е така просто не си затварям очите и съм реалист за случващото се около мен :)
Друг е въпроса,че тази злоба е породена от мизерията,от политиката и от всичко,което се случва в държавата ни !
Политиците,които би трябвало да ни служат за пример се държат по просташки и от най големите простаци !
Всеки е конкуренция на другия,всичко е едно състезание никой не гледа цената на дадено нещо (нямам предвид материалната цена) прави,каквото му е на главата без да му пука за последиците !
Емигрантите са приемани,като "бегълци" само защото са отишли да търсят спасение в другите държави,но защо е така ? ;)
Бедните се игнорират и всеки им казва "отиди да работиш и си изкарай пари а не проси",къде да отиде да работи ? Излиза от България и,когато се върне с някой лев ще е онзи "който избяга от родината си" нали ?
Мюсюлманите са наричани "турци" без да са такива,без да са ходили в Турция,без да говорят турски с една дума българомохамедани ама не,щом е мюсюлманин е турчин...
[Не казвам,че няма такива,които говорят турски и си казват даже,че са турци]
Гей обществото е приемано,като боклук,като нещо мръсно но,не за гей жените няма проблем,колкото повече толкова по добре нали ?
[Не казвам,че аз одобрявам поведението на гей хората,но ако не ми пречат не ми пука,кой с кого се е*е]
Никой не е казал,че в страните от Европа или,който и да е друг континент къщите са от шоколад и сметана,всички се прегръщат и усмихват,и цари пълен мир... Напротив не е така,но злобата,която опитва да наложи Българина върху това,което не му изнася е голяма.
"Моето е най хубаво,твоето не струва,да ти е*а майката" Това се случва тук...
Имаме най красивата държава,с най красивия народ и фолклор,но грозното поведение на Българина разваля цялата работа...
P.S - Истина е,че всеки има различни виждания върху нещата добре е,когато казваме нещо да се аргументираме и да спорим по цивилизован начин,спора не е мръсно нещо...
Моето виждане съм го изградил от нещата,които съм писал по нагоре в поста си но едно от нещата,които най много са ме отвратили от поведението на сънародниците ми бяха няколко коментара под новина за починал мой учител,който беше мюсюлманин !
Изключително умен човек,той дори казваше,че е против да има турци в нашата държава,беше като енциклопедия нямаше понятие или дума за,която да не го питаш и той да не я знае,не преувеличавам просто беше невероятен мозък ...
След смъртта му коментарите под новината бяха
"един чорбар по малко"
"к'во ме е на кура"
"пука ми да мрат бе,вън от България"
и още много от този сорт,искрено съжалявам,че забравих в,кой сайт е новината но тогава търсих в гугъл и на случаен принцип попаднах на него така,че нямам информация ....
Отвратително дори да е ИСТИНСКИ турчин,какъвто и да е,най простия никой не заслужава такива коментари относно смъртта си..
А той беше учител по ИСТОРИЯ и ГЕОГРАФИЯ,знаеше историята на държавата ни,придържаше се към нея и накрая какво ?
[Не мога да оправдая по никакъв начин написалите коментарите]
Мисля,че изказах собствените си виждания,никой не може да ми промени мнението,както и аз не мога да променя вашето,коментара ми беше достатъчно дълъг и не мисля да коментирам повече,живи и здрави да сме,каквото е писано то е станало и ще става...
Естествено се случват и много хубави неща,които все още показват,че в България има и добри хора,горд съм с тези неща колкото и да са малки !
Дано повече народ се стремят към доброто,не само у нас а на всякъде защото облика,който е приел света,като цяло изобщо не е красив,пари,пари,пари... :) Чао !

Patriot
08-14-2011, 06:56
Единственото с което съм съгласен от горенаписаното е това, че повечето (не всички) политици не ни служат за пример.

Ама погледни по другите държави - Берлускони е 5 пъти по-голям простак от Бойко Борисов, държи се унижително с жените, постоянно се занимава с разни проститутки и дори ги назначава на важни държавни постове, не случайно наричат управлението му курвокрация, този човек за пример ли е.

Или пък ислямиста Ердоган в съседна Турция, за който вече ти доказах какъв е, или пък Буш, на чийто съвест стоят милиони човешки жертви. И още и още и още мога да ти изброявам.

VULGARIA
08-17-2011, 17:38
И значи аз да вярвам на твоята учителка, дето даже не я знам коя е и не знам дали не си измисляш, а не хилядите историци, професори, академици и т.н.

Значи нямаш доказателства, значи абсурдните ти словесни еквилибристики не почиват на абсолютно нищо. И се опитваш да убедиш някой в тезата си, като го караш да вярва на твоите лични усещания.
Ами аз мога да кажа, че си жираф и ще ти кажа, че нямам доказателства, ама и ти нямаш :D .

Макар че аз имам, учени хора са се занимавали с тези проблеми и въз основа на техните изследвания сега имаме официална историография. А ако ти си своего рода исторически ревизионист, трябва да приложиш точни и ясни доказателства, за да си позволиш да говориш срещу официалната историография.

А за това, че германската история била по-велика от нашата ме разсмя, а за това, че сръбската е по-велика направо паднах от масата, тия дето са ни били васали, дето сме им строили столицата, които и те не знаят какви са сега и какви искат да бъдат (след разпадането на Югославия).
Истината е че България е уникална държава в Европа по много критерии, ние сме първата национална държава, ние сме единствената страна която от създаването си носи едно и също име. Италия например е постигнала това чак през 1861, Германия 10 години по-късно. Повечето европейски страни са направени въз основа на обединение на редица по-малки държави и затова особено в Западна Европа (Италия, Германия, Испания) хората се делят на региони и има ужасяващ сепаратизъм. В Белгия се делят на валонци и фламандци.
Колкото и да си чел глупости в медиите, българското общество и най-обединеното и с най-голямо чувство за общност в цяла Европа.

Даже не си правя труда да чета целия ти пасквил. Ей за такива като тебе един мислител беше казал, че "Историците са за национализма същото, което са фермерите в Пакистан за зависимите от хероина."

Историята играе именно ролята на наркотик за вас националистите, шовинистите и др. подобни ! Вие продължавате да се опиянявате с нея и да си мислите как вашата държава е най-великата и най-уникалната на света, как е нещо много повече от другите, как имате най-славната история и т.н. И понеже вашия народ и държава са "най-великите", то вие самите щом сте наследници на същия този народ и държава, явно също сте най-великите на света. Така вие, в своята зависимост, ставате напълно слепи и глухи за истината и реалността и отказвате да видите как понякога фактите смазващо опровергават вашите "идеали" и сриват картонената кула на вашия национализъм.

commando1
08-17-2011, 17:47
За съжаление тази тенденция с настъплението на исляма към Европа се дължи главно на атеизма и демокрацията в Западните либерални държави. Мястото на мюсюлманите не е в Европа а в Азия. Както и мястото на турците е в Турция,щом толкова много милеят за Турция да си вървят там. Ислямът и мюсюлманите никога няма да бъдат част от Европейският континент. Вече западните държави започнаха да се усещат и разбраха че ислямистите искат да завземат навсякъде. От нас зависи али ще успеем да се опълчим на ислямизацията или не.

Patriot
08-17-2011, 20:25
@Vulgaria най-лесното е когато нямаш абсолютно грам никакви аргументи е да кажеш: "Няма да чета този пасквил" или нещо такова.

Хайде дай да поспорим с аргументи, вместо да си правиш някакви налудничави разсъждения и идиотски метафори.

commando1
08-20-2011, 08:04
Гледай само с тия призиви да не се окаже смърт за твоя акаунт следващия път.
амк933

VULGARIA
08-20-2011, 17:51
"а за това, че сръбската е по-велика направо паднах от масата, тия дето са ни били васали, дето сме им строили столицата, които и те не знаят какви са сега и какви искат да бъдат (след разпадането на Югославия)."

Белград е построен още преди новата ера, така че няма как да е строен от българи. А какви са сърбите и какви искат да бъдат си е изцяло тяхна работа.

"Истината е че България е уникална държава в Европа по много критерии, ние сме първата национална държава,"

Тука показваш абсолютна историческа неграмотност. Как можем да говорим за "национална държава" през СРЕДНОВЕКОВИЕТО ??? Друг е въпросът, че т.нар. "национална държава" всъщност е фикция.

"Колкото и да си чел глупости в медиите, българското общество и най-обединеното и с най-голямо чувство за общност в цяла Европа."

Е тука вече доказваш, че живееш в измислен свят, извинявай. Реалността по никакъв начин не показва това твърдение :D


А иначе по темата:
В момента светът се намира в глобална икономическа криза, на него "Турция" и "ислямът" са му проблем :D

Patriot
08-20-2011, 20:47
Добре бе толкова ли удоволствие ти прави да си обиждаш родината и рода. Толкова ли си комплексиран, аз просто те виждам как с удоволствие го правиш, с каква омраза към България.

За Белград, ето какво гласи официалната история -
Първото селище на територията на днешен Белград се нарича Сингидунум, по името на местното племе (сравни Сердика и сердите). При варварските нашествия античният Сингидунум е унищожен, а сегашният град е възстановен по време на Първата българска държава. По това време той се споменава в латински извори като Алба Булгарика (лат. Alba Bulgarica).

Българският княз Борис I (Борис-Михаил) издава съответен документ за основаване на града.

Разбира се, че ще говоря за национална държава. Това е факт, установили са го куп историци и исторически неграмотния си ти. Наистина ли не знаеш, че страната ни и тогава се е наричала България, не сме били нито разделени на градове-държави, нито пък сме били някакво временно племе без собствена държава.

И защо да не сме най-обединеното общество, а ти дадох аргументи - за разлика от другите страни в Европа, в България няма нито местен сепаратизъм, нито разделение по отношение на историята. Ето това ми е аргумента, хайде обори ме. За втори ти казвам, дай да говорим с аргументи, да водим културен спор. Ама ти явно си някой третокласник, който може само да хвърля някакви безпочвени думи в пространството и да се хихика.

meganet
08-25-2011, 15:06
Истината е че не трябва да ни интересуват туците и циганите а да гледаме ние българите да се оправим, да не се делим за глупости ЛЕВСКИ или ЦСКА , да се обединяваме и като не сме доволни да протестираме за да имат страх тия който са във властта.

OKW
08-31-2011, 23:32
Още едно такова "изявление" и изхвърчаш с 200.
амк933

zaqxsw
10-02-2011, 18:31
Ахмед Доган - турчин, участник в терористични турски движения преди 89, които са правили атентати като този на гара Буново през 1986, най-големия такъв в историята на българските железници, основател на турската партия ДПС, която е наследник на тези движения


==

Пълни глупости всички които участваха в този атентат и основаха ДПС ги изрита Доган. Тази партия е просто една креатура на службите и няма нищо общо с Турция. Ролята и е да защитава правата на малцинствата, в което се справя.

http://novinar.bg/news/-25-kandidat-deputati-na-dps-sa-bili-agenti-na-ds_Mjk4NDsxMDU=.html


Въпреки на каракачанов предизборните глупости според бан 2050 българите тук ще са над 70% ако продължава така. Циганите могат да имат голяма раждаемост, но живеят до 45-50 години и имат огромна смъртност.

В момента според последното преброяване сме над 85%.

Проблема ни е в крадливите и некадърни политици. Имаме естествено и демографски проблем, но той е в далечно бъдеще (естествено ако продължава така, но половин милион българи са болни от хепатит и може и да ни се размине)

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 20:15
То според последното преброяване циганите са намалели, голям смях.

zaqxsw
10-04-2011, 03:45
То според последното преброяване циганите са намалели, голям смях.

не е толкова сигурно има огромна миграция пък и болести ги тръшкат

http://www.monitor.bg/article?id=218849