PDA

View Full Version : Счетоводствоо! Помощ !



maybeone
06-27-2011, 08:38
Здравейте ! Ще попитам нещо различно от въпросите, които срещнах до момента. Ученичка съм и имам задача по счетоводство, обобщаваща задача за 11 клас, в която определени статии ме затрудняват. Затова бих искала да ви помоля за помощ, ако някой може, моля, нека ми помогне. Благодаря Ви предварително.


1. Купуваме 4000 акции по 1.30лв. за акция.
229/503 5200лв.
(не съм сигурна за Дебита ,но мисля ,че е така?)
2.Включваме Разходи- 450лв.,като текущи Разходи, след което се отнасят като административни Разходи.
?
3.За сметка на резервите предаваме безвъзмездно телевизор с отчетна ст-ст 600лв.и начислена до момента амортизация 400лв. Телевизорът е оценен за 300лв. Върху тази сума е начислен полагащият се ДДС.
?
4.За сметка на НОИ, са начислени еднократни помощи -400лв.
(605/461 400лв.) Не съм сигурна обаче ?
5. По ведомостите са направени следните удръжки:
- за данък за облагане доходите на физически лица - 2 000лв.
- за спестовни влогове - 700лв.
- за соц. и здр. осигуровка и фонд "Безработица"
6.Установен е общият размер на разходите в ремонтната работилница.
(611/612) ?
7. Въз основа на извършена проверка е установено, че незавършеното производство на изделие "А" възлиза по фактическа себестойност - 2 886лв.
?
8. Заприходени са , произведените в основното производство 1 000 бр. изделия "А" по факт. себ-ст.
?
9. Получени са банкови бордера от обслужващата банка за постъпили от разни клиенти по РС - 100 000лв.
10. Административните Разходи, направени през месеца, са отнесени по предназначение.
11. Начислен е от облагаемата печалба данък върху печалбата съгласно ЗКПО.
12. Отчетена е командировка от И.Иванов. Изразходени са 950 щ.д. и 50 долара, възстановени във валутната каса. Курсът на валутата при отчитането е 1щ.д. = 1.86лв.
(Тази статия се разделя на две 12.1 и 12.2, първата мисля,че е 502/422, а за втората нямам представа дори какво основание трябва да се запише.)

Отново Благодаря предварително!