PDA

View Full Version : Кандидатстване Германия



razor4o
06-27-2011, 08:30
След като бях сбъркал раздела ще си копирам темата тук :D

Здравейте! 10 клас съм и както изглежда ще завърша със две петици- по биология и по физика.Искам да знам как точно става кандидатстването в Германия и ще ми стигне ли балът ,ако продължавам така.Насочил съм се към TU Munich ,но не ми е ясно със какъв бал приемат и също така къде мога да намеря информация за тия приеми



Приемат с диплома + диплома по немски (DSD, можеш да я вземеш само с изпит от езикова гимназия, ако учиш в такава) или TestDaF. Няма да е никак зле да имаш и сертификат по английски, извънкласни дейности и прочее
Да,уча в езикова гимназия с профил немски.Това лято ще се пробвам да взема FCE ,но за DSD-то имам колебания,че ще го взема.Но ако нямам сертификат по AE и немски такъв е невъзможно да ме приемат :?

Runaway11
06-27-2011, 09:54
Тестдаф можеш ли да го взимаш още от сега? Май не! Пробвай се за дсд. малко е трудно да се вземе...сестра ми ходеше на уроци, за да го вземе, но не знам дали без наличност на сертификат, който да потвърждава владеенето на езика, ще те вземат...

Audiophile
06-27-2011, 13:15
Ако нямаш сертификат по немски (DAF, DSD), не се ли държеше изпит по езика, защото тези два сертификата те спасяват от изпит по език или аз се бъркам нещо? :-o

Отделно училището ти провежда ли изобщо изпити за DSD? :)

gofeto917
06-27-2011, 14:50
http://zaedno.eu/ Ето тук ще получиш наистина компетентен отговор на въпросите ти, мога ти обясня как точно става кандидастването, ама в момента не ми се пишат километрични мнения, а и мога да изпусна или объркам нещо, виж си там, питай си и класации ще ти дадат и ще ти кажат как са нещата за унито, само трябва да уточниш какво искаш да учиш и с какви средства разполагаш, защото това е доста важно, успех ти пожелавам с кандидастването, дано скоро и ти дойдеш тука и се приготви за здраво учене! :)

cunt
06-27-2011, 17:53
а за тези като мен които още не знаят в коя държава искат да следват какво ще препоръчатЕ? :lol: