PDA

View Full Version : Дилема-ПОМОЩ!!!!



Ripo97
06-27-2011, 09:38
Здравейте! След като излязоха резултатите от външните оценявания видях, че са доста добри и реших да кандидаствам за няколко училища извън родния град (Нова Загора). В Стара Загора кандидаствах за езиковата Ромен Ролан (английски с френски), а в Сливен за ПМГ-то (информационни, математика и английски). И в двата града имам роднини-в Стара Загора живее баща ми (разведени са с майка ми) на 200м от езиковата. А в Сливен братовчед ми (24г.). Така, че където и да ме приемеха все щях да имам подслон. Проблемът е, че ме приеха и на двете места. А езикът и математиката ми вървят най-много затова, че и двете училища ми се струват еднакво привлекателни. Моля ви дайте някакъв съвет, някакви отзиви от училищата...каквото и да е. Трябва ми спешно. Утре отивам да записвам.

amk933
06-27-2011, 10:03
Ромен Ролан е в пъти по-известно и добро училище...дори аз го знам в София. Да не говорим, че има много хора, които излизат от него и отиват да учат на страхотни места в чужбина. За ПМГ-то в Сливен за пръв път чувам. А и това, което ще научиш в него за 4 години, ще го научиш за една в университета така или иначе...няма много смисъл.

Въпросът не стои "Дали да нараня майка ми или баща ми?", а "Какво е по-добро за мен?" Изборът според мен е ясен, стига и ти да го искаш. ;)

Fiction7577
06-27-2011, 16:47
Ми аз уча в ПМГ-то в Сливен. Ако ти се учи математика - идвай тука. Ако повече държиш на езика - отивай в другото училище.

В езиковите ще седиш цял ден в даскало заради занималнята, така че бъди сигурен, ще го научиш тоя език, цял ден на него ще ти говорят. Математиката е много слаба, учи се колкото че я има. С два часа на седмица няма да се развиеш...

В ПМГ-то тука, има доста математика, съответно езикът е по-малко (18 часа седмично в 8 клас). Аз бих избрала отново ПМГ, защото излизам и със специалност. Но все пак, изборът е твой.

m0nky
06-27-2011, 17:08
Ти решаваш къде да учиш. Не мисли с кой ще си и кой ще разочароваш, а кое е по-добре за теб. Кое повече ти харесва езика или математиката??? Според е по-добре в езиковата, но ти си решаваш.

marin4itu
06-27-2011, 17:59
Повярвай ми, не във всяка езикова математиката се учи колкото да я има.

Fiction7577
06-27-2011, 19:12
Повярвай ми, не във всяка езикова математиката се учи колкото да я има.

Аз не твърдя, че е така. Просто казвам това, което знам. :)