PDA

View Full Version : Прекомерна употреба на ескапел



kurtiii
06-27-2011, 12:58
Здравейте,моята приятелка се налага за 3 път да пие ескапел за 3 месеца.Първия път към 25 април,2 път началото на юни и сега.Може ли да и навреди,защото на листовката на ескапел пише 2 пъти в годината.

housse
06-27-2011, 13:01
3 ескапела за 3 месеца... :shock:

RageAgainstTheMachine
06-27-2011, 13:07
Найс , а ? :lol:

badsector
06-27-2011, 13:09
Случайно да са й поникнали мустаци вече, или засега е само с рунтави крайници?

dimitar_ak
06-27-2011, 13:26
Не се ли пазите бе хора?

aLLa
06-27-2011, 14:03
Това е пълна безотговорност спрямо тялото на приятелката ти! Ескапел е хормонална бомба. Не само, че може да и навреди.. а със сигурност оказва негативно влияние на целия и организъм. По - добре се насочете към друг алтернативен начин за прадпазване от нежелана бременност.. :? :?

Cucko0
06-27-2011, 14:17
Не се ли пазите бе хора?
въпросът ми е същия...бива ли такова нещо ?

MojoJojo88
06-27-2011, 14:19
Колко трябва да си прост, за да твориш такива гадости на организма си...? :-o

Korrnyy
06-27-2011, 14:25
Естествено, че е вреден :-x След първа грешка не ви ли влезна акъл в главите :booooomb: Презервативите за какво са??? Пфф...

Rolezzz
06-27-2011, 15:16
Щом пише 2 пъти в ГОДИНАТА защо питаш? Btw я остави един телефон или скайп на тая твоя приятелка... :oops:

:lol: :lol: :lol:

kurtiii
06-27-2011, 15:22
Първият като пи ескапел си изгубихме девствеността и беше спотанно.Вторият път мисля,че еякулирах предварително,а сега презерватива сам се махнал.От средата на май го правим всеки ден по няколко пъти.

Drako89
06-27-2011, 15:28
А бе ти май искаш само да се хвалиш...

naksdy
06-27-2011, 15:50
Баси, от ден на ден тва децата все повече затъпяват бе :-o
Що вместо да я тровеше с хапчета не пробвате с пресмятане на овулацията? Толкова ли е трудно?

06-27-2011, 16:18
Първият като пи ескапел си изгубихме девствеността и беше спотанно.Вторият път мисля,че еякулирах предварително,а сега презерватива сам се махнал.От средата на май го правим всеки ден по няколко пъти.
принципно като си изгуби девствеността не е задължително да се пие ескапел... :D яко си я натровил твойта приятелка :-D

marilyn
06-27-2011, 16:42
Интересно... щом на листовката пише 2 пъти в годината, как мислиш, дали е добре да го пие 3 пъти в рамките на 3 месеца? Абе, деца, научете се да използвате презервативи...

WaterLilly
06-27-2011, 16:43
принципно като си изгуби девствеността не е задължително да се пие ескапел... :D яко си я натровил твойта приятелка :-D
WTF, тъп ли си? Това, че е била девствена, не й пречи да забременее.
Боже опази от такива като вас, ще вземеш да забремениш някоя и ще ревеш после заедно с нея.

naQkataRaota
06-27-2011, 17:20
Въпросът ти е като да питаш: "От 329-ия път гей става ли се?"

Мога да ти кажа само:
Преди да има употреба ще ти кажа
листовката чети, че после да не плачеш

Там е описано какво трябва и какво не, а каквото пише там го приемаш за БЕЗУСЛОВНА ИСТИНА!!! Писано е от фармацевти, лекари и всякакви такива, след месеци тестове и практика, която продължава и сега

Нормално е да се скъса презерватив, но да остане в нея или да си без и да не усетиш като свършваш...

SuNsEt
06-27-2011, 18:03
принципно като си изгуби девствеността не е задължително да се пие ескапел... :D яко си я натровил твойта приятелка :-D
WTF, тъп ли си? Това, че е била девствена, не й пречи да забременее.
Боже опази от такива като вас, ще вземеш да забремениш някоя и ще ревеш после заедно с нея. И как ше забременее докато е девствена?Изгубената девственост в медицината означава,когато ципата се скъса,независимо от какво.Докато морално и всичко останало хората приемат,че е когато се прави секс. Авторът просто не знае кога се използва ескапел.

MaLkaTa_LaDy
06-27-2011, 18:09
Баси, от ден на ден тва децата все повече затъпяват бе :-o
Що вместо да я тровеше с хапчета не пробвате с пресмятане на овулацията? Толкова ли е трудно?
Аха аха и малко разбъркване на хормоните да има, на третия месец ще е бременна. Яко е да критикувате без да знаете, че самите вие грешите.
П.с. Приятелската ти да отиде на генеколог, защото сте прекалли доста с ескапела. Щом ще правите секс-маратон всеки ден по няколко пъти, да и изпишат противозачатъчни, поне момичето няма да се притеснява, като правите всеки втори път фал.

MojoJojo88
06-27-2011, 18:11
принципно като си изгуби девствеността не е задължително да се пие ескапел... :D яко си я натровил твойта приятелка :-D
WTF, тъп ли си? Това, че е била девствена, не й пречи да забременее.
Боже опази от такива като вас, ще вземеш да забремениш някоя и ще ревеш после заедно с нея. И как ше забременее докато е девствена?Изгубената девственост в медицината означава,когато ципата се скъса,независимо от какво.Докато морално и всичко останало хората приемат,че е когато се прави секс. Авторът просто не знае кога се използва ескапел.
Докато е девствена не може.
НО, ако е била в овулация по време на акта на "загубване на девствеността" и свърши пича в нея, може да забременее...

ZooB
06-27-2011, 18:21
ауе как може така да си тровите организмите , ескапел се пие в суупер крае случай и максимално рядко, веднъж в годината некъде , вие 3 пъти за 3 месеца ...лелееее трагедия :shock:

06-27-2011, 18:31
принципно като си изгуби девствеността не е задължително да се пие ескапел... :D яко си я натровил твойта приятелка :-D
WTF, тъп ли си? Това, че е била девствена, не й пречи да забременее.
Боже опази от такива като вас, ще вземеш да забремениш някоя и ще ревеш после заедно с нея.
ти сериозно ли? 1во-момиче съм, няма шанс да забременя някоя и да искам, и 2ро не съм казала, че щом е била девствена не можело да забременнее. Може, разбира се! казах, че изгубването на девствеността не е причина да пие ескапел, както я беше казал пича по-горе.

delly
06-27-2011, 18:33
Баси, от ден на ден тва децата все повече затъпяват бе :-o
Що вместо да я тровеше с хапчета не пробвате с пресмятане на овулацията? Толкова ли е трудно?


Ако и е нередовен може и да не могат. А може и да не знаят как... бтв...това не винаги помага..понякога и при пресмятането стават грешки...

naksdy
06-27-2011, 19:09
Аха аха и малко разбъркване на хормоните да има, на третия месец ще е бременна. Яко е да критикувате без да знаете, че самите вие грешите.
П.с. Приятелската ти да отиде на генеколог, защото сте прекалли доста с ескапела. Щом ще правите секс-маратон всеки ден по няколко пъти, да и изпишат противозачатъчни, поне момичето няма да се притеснява, като правите всеки втори път фал.

Аха и затова да гълтаме Ескапел, защото то не разбърква хормоните...логично :-o
Иначе ако и е нередовен, съществува едно гениално решение - нарича се презерватив...

LambOfGod
06-27-2011, 19:31
Здравейте,моята приятелка се налага за 3 път да пие ескапел за 3 месеца.Първия път към 25 април,2 път началото на юни и сега.Може ли да и навреди,защото на листовката на ескапел пише 2 пъти в годината.

Аз бях в подобна ситуация преди време и не усетих нищо лошо да ми се случва, даже напротив сега имам най-прекрасно оформените крила и пипала, които един трол може да има...

naQkataRaota
06-27-2011, 19:35
^ :lol: :lol: :lol:

и с още малко ескапел може приятелката му да почне да му п*ри дупето

dream1707
06-27-2011, 21:09
О Света Дево .. защо ми се налага да чета такива работи .. :shock:

Ти Ескапел случайно да си чувал, че казват, че е като "хормонална бомба" ... Щом можеш да четеш и си видял листовката от къв зор питаш, толкова ли ти е малко мозъка, че да не можеш от листовката да разбереш, че това което причинявате на нейния организъм е адски вредно ;х

Защо ли питам, то щом се е стигнало до ескапел, то значи наистина сте достатъчно глупави, че да предпочетете да дадете 30 лв за хапче, вместо 3 за презервативи... Хората не са ги измислили, за да си ги надувате като балончета, имат и друга цел.. случайно.

И на мен ми е чудно между другото, как може да се махне самичък презерватива... И да не усетиш еякулирал ли си, не си ли ?

Loooooser
06-27-2011, 21:34
Въпросът ти е като да питаш: "От 329-ия път гей става ли се?"

Мога да ти кажа само:
Преди да има употреба ще ти кажа
листовката чети, че после да не плачеш

Там е описано какво трябва и какво не, а каквото пише там го приемаш за БЕЗУСЛОВНА ИСТИНА!!! Писано е от фармацевти, лекари и всякакви такива, след месеци тестове и практика, която продължава и сега

Нормално е да се скъса презерватив, но да остане в нея или да си без и да не усетиш като свършваш...

За малко да оцелиш текста на песента! :razz:

anonymous768631
06-27-2011, 21:39
Найс , а ? :lol:
Вредно е.
Има опасност да заприлича на хубавицата(от "Екзорсиста", ако не се лъжа) на сигнатурата на цитирания от мен пич.

badsector
06-28-2011, 09:56
Първият като пи ескапел си изгубихме девствеността и беше спотанно.Вторият път мисля,че еякулирах предварително,а сега презерватива сам се махнал.От средата на май го правим всеки ден по няколко пъти.
Няма проблеми. Като го правите по няколко пъти на ден, най-добре да свършваш всеки път в нея и да пие по един ескапел след всяко свършване. Може и накрая на деня още един профилактичен. Или два.

amk933
06-28-2011, 10:09
Ти си тъп и неадекватен, а приятелката ти два пъти повече, че те търпи и съвсем отказва да мисли за себе си... :)

Eclipsercho
06-28-2011, 10:12
http://media.tumblr.com/tumblr_lm2zx0vQwP1qehb79.gif

Леле майко.... :x

malka_sladkka
06-28-2011, 18:11
:shock: :shock: :shock: На мен за 3 години не ми се е случвало нито веднъж, а тя вече за 3-ти път :shock: Ужас... Една приятелка след такова нещо се чувстваше доста зле.... много е вредно, не знам дали нещо ще й стане, ама хич не е хубаво това....

kremen4eto
06-28-2011, 18:16
Една съученичка сподели, че и се наложило да пие 7мо хапче за 11 месеца. Вече няма защо да се чудим всички, че е качила минимум 10 кг. ... има едни ужасни червени стрии по кръста, заради бързото напълняване ... и каза, че открила между гърдите си 6-7 сантиметров черен косъм ....

... няма да коментирам ... това са само външни прояви и са поправими, но кистите, невъзможността за забременяване и купищата други проблеми, които може да имате са по-големият ви проблем

Не стига, че се оплакват хората от безброй проблеми при неуспешните опити за дете, ами сега и т'ва хапче, дето го измислиха и го направиха толкова достъпно ... след време за същите тези индивиди от форума ще слушаме как се мъчат от 10 години да забременеят (не ви го пожелавам, но натам сте тръгнали).

06-28-2011, 19:30
Всичките ми приятелки, които са пили ескапел (максимум 1 път в живота си) още първите няколко часа им се проявяват гадене, болки в яйчниците, изобщо навсякъде, след това с дни не могат да се възстановят. Вярно е, че е адски вредно и че не е много добра идея да е толкова достъпно, но то е направено, за да се пие в много много НАИСТИНА МНОГО наложителен момент (мацката е в овулация, 100% сте сигурни, че е забременяла), защото все пак ЕДИН ескапел е по-добре от един истински аборт. На мен веднъж ми се наложи, ама наистина ми се наложи. Истината е, че може би съм една от малкото, която не усети никаква промяна или разни физически неудобства и неразположения.
Но по веднъж на месец да се пие и то все по-начесто е най -голямата глупост, която човек може да си причини. Представи си, че сега това момиче вече е осакатено и не може да забременнее. И като скъсате и повече не се видите ще си намериш друга жена, ще си имате деца, семейство, а момичето ще страда цял живот заради безотговорното си бившо гадже и своята наивност и глупост... :x

MojoJojo88
06-28-2011, 20:01
Аз пък никога през живота си не съм пила Ескапел...значи можело...ама от де толко акъл?

kremen4eto
06-29-2011, 06:21
Аз пък никога през живота си не съм пила Ескапел...значи можело...ама от де толко акъл?

Не си само ти. За 3 години полов живот никога не съм пила. Веднъж исках, но партньорът ми (който дори не ходеше с мен), не ми позволи. Просто на някой хора им пука за себе си и човека срещу тях, на други - не.

NightGuardian
06-29-2011, 10:43
по-добре да беше взела да пие противозачатъчни...

GossipGirl89
06-29-2011, 10:51
Аз пък никога през живота си не съм пила Ескапел...значи можело...ама от де толко акъл?

И аз така и се надявам и да не ми се налага да го пия.

Авторе, щом на листовката пише, че максимума е 2 пъти ГОДИШНО, представи си дали пък не е вредно 3 пъти за 3 месеца... :? Гълтате го това хапче като бонбонка без изобщо да мислите какво си причинявате. Честно казано и аз вече съм против да е толкова лесно достъпно. Пие се в много крайни случаи, когато сте 99,9% сигурни че гаф а е станал и друго решение няма, а не всеки път просто ей така за успокоение... Моли се по приятелката ти да няма много усложнения.

badsector
06-29-2011, 11:09
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.

RageAgainstTheMachine
06-29-2011, 12:04
http://d3eum8lucccgeh.cloudfront.net/designs/17341/fake_gay_mock.jpg

horacio
06-29-2011, 12:21
За презервативи чували ли сте?
Кво е тва да се пие Ескапел, всеки месец.
Това момиче на нищо ще заприлича ако продължавате така.
Ама добре, де. Продължете в същият дух.
После ще се здрависваш с третата й ръка.

SpOrTs_GiRl
06-29-2011, 12:37
Около 3 години не мога да оправя от скапания Ескапел. Няма да се обяснявам за здравословните си проблеми, но не знам какво ще прави приятелката ти с 3 Ескапела за 3 месеца - да отиде на лекар!

DarkTemplar
06-29-2011, 13:25
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
По-добре да му вдигнат цената (поне) двойно.

elc
06-29-2011, 13:49
само ще кажа : ЛОЛ :(

marilyn
06-29-2011, 13:51
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
По-добре да му вдигнат цената (поне) двойно.

Те и да му я вдигнат нямат ли мозък в главата тийновете.... кво като стане 60лв. Идеята е да разберат колко е сериозно това да употребят едно такова хапче и че това не са бонбонки Тик-так...

DarkTemplar
06-29-2011, 13:54
Съгласен съм, но финансовите санкции обикновено вършат работа, а и са най-лесни за прилагане. Сигурен съм, че ако направят едно хапче 80-100 лв ще се купува доста по-рядко (друг е въпроса, че това ще е в ущърб на фармацевтичната компания, която го произвежда).

Extremescream
06-29-2011, 14:00
Още повече, че гафове стават, на мен ми се е случвало кондомът да се скъса и съм била в овулация, пазила съм се, амаа shit happens. ( всъщност няколко пъти е ставало и затова вече никога Durex).
Мисълта ми е, че 60-80-100 лева за хапчето са прекалено много. Защо да наказваме хората, които имат глава на раменете, само и само за да докажем, че има повече идиоти?
Както е казано, 'Светът ще се свърши, идиотите-не.'

marilyn
06-29-2011, 14:01
^^ А също и във вреда на тези, на които наистина се налага, защото все пак има и такива. Но все пак пари се намират, изкарват, заемат и тн... важното е какво се случва след това. Може би ще е по-добре ако го направят с рецепта. ;)

Extremescream
06-29-2011, 14:05
С рецепта.... И отново, хората, които са се пазили, но пак е станал гаф, да висят при лекарката по 2-3 часа, за да вземат рецепта? Да не говорим, че и възможност може да нямат да отидат на лекар. Отново се опира до това, че ще се накажат и незаслужилите. Дали ще се плющят като зайци си е въпрос на личен избор. Както и дали ще ражда, абортира, или ще го дава в дом детето. Но санкции от държавата ( рецепти, по-високи цени) ми се струва малко пресилено, а и грубо вмешателство в личния живот.

AnalenTerorist
06-29-2011, 14:18
Здравейте,моята приятелка се налага за 3 път да пие ескапел за 3 месеца.Първия път към 25 април,2 път началото на юни и сега.Може ли да и навреди,защото на листовката на ескапел пише 2 пъти в годината.
Деба извергите!

06-29-2011, 18:09
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
това ще е доста тъпо, защото им трябва точно на непълнолетните. смисъл, ако стане гаф (презерватива се къса или изхлузи) по-добрия вариант е ескапел, от един истински аборт или раждане... а непълнолетно момиче да роди си е доста рисковано както за живота на момичето, така и за бебето...

kremen4eto
06-29-2011, 19:19
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
това ще е доста тъпо, защото им трябва точно на непълнолетните. смисъл, ако стане гаф (презерватива се къса или изхлузи) по-добрия вариант е ескапел, от един истински аборт или раждане... а непълнолетно момиче да роди си е доста рисковано както за живота на момичето, така и за бебето...

Един гаф не означава непременно бременност (и оттам аборт)!! Макар че и това не е хубаво да говоря, не се забременява толкова лесно!
Никой не може да каже дали едно раждане на 16-17 или едно хапче е по-зле.

Много, ама адски много пъти ми се е случвало презервативът да се скъса или да се изхлузи, като в половината от тях, не съм била готова за дете, само че нито съм забременяла, нито съм гълтала хапче! Веднъж даже свърши вътре когато мислех, че съм в овулация - треперих малко, ама не си докарах главоболия като пия Escapelle.

Осъзнайте се, хора. Един ден ще искате тези деца. Ще се молите с цялото си сърце да има 2 чертички.

06-29-2011, 19:33
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
това ще е доста тъпо, защото им трябва точно на непълнолетните. смисъл, ако стане гаф (презерватива се къса или изхлузи) по-добрия вариант е ескапел, от един истински аборт или раждане... а непълнолетно момиче да роди си е доста рисковано както за живота на момичето, така и за бебето...

Един гаф не означава непременно бременност (и оттам аборт)!! Макар че и това не е хубаво да говоря, не се забременява толкова лесно!
Никой не може да каже дали едно раждане на 16-17 или едно хапче е по-зле.

Много, ама адски много пъти ми се е случвало презервативът да се скъса или да се изхлузи, като в половината от тях, не съм била готова за дете, само че нито съм забременяла, нито съм гълтала хапче! Веднъж даже свърши вътре когато мислех, че съм в овулация - треперих малко, ама не си докарах главоболия като пия Escapelle.

Осъзнайте се, хора. Един ден ще искате тези деца. Ще се молите с цялото си сърце да има 2 чертички.
глупаво е да казваш не се забременява толкова лесно и, че един аборт или раждане е по-добре от хапче... какво ли не бих дала преди няколко месеца да се бях сетила на време, да бях пила хапче и да не си бях съсипвала отношенията с родителите ми, с гаджето ми и изобщо да си съсипя психиката... вярно е, че някой ден ще заискаме деца, но Ескапел не води задължително до импотентност. даже при някои хора дори след като го изпият бременността си продължава.

kremen4eto
06-29-2011, 19:51
^ Никъде не написах кое е по-добре или по-зле.

Защото до онзи ден не се притеснявахме от бременност, после започнахме всички да говорим, плашим и отидохме в другата крайност - а именно, че се забременява във всеки един момент, когато пенисът е във вагината. И това не е хубаво да се мисли. Това е болестно състояние да мислиш, че е напълно в реда на нещата да си изпиеш едно хапче ей така всеки месец.

Да, едно хапче е ОК, даже понякога е за добро, но в темата става въпрос за евентуално 4то за 3 месеца. Това няма как да не увреди организма.

06-29-2011, 20:01
3-4 хапчета -това си е натравяне, да. аз имах друго предвид :)

badsector
06-30-2011, 13:28
Могат да задължат аптеките да го продават само на пълнолетни.
По-добре да му вдигнат цената (поне) двойно.
Ако сега намират по 30 лева, то ще намират и по 60. Но, ако се продава само на пълнолетни, то като стане белята и няма друг изход, ще се наложи да помолят някой да го вземе вместо тях. Може и непознат от улицата да се съгласи, но пак може да им вкара малко акъл. А има голяма вероятност да потърсят някой роднина, примерно родител и да си изядат шамарите. По-важното е, че ще ги накара да се замислят колко вредно е въпросното хапче. Но е ясно, че тогава ще се намалят продажбите, от което производителите и търговците нямат сметка.