PDA

View Full Version : Нека хора с музикален опит да споделят



lolipop1
06-27-2011, 14:43
От скоро реших да сменя стила и от 6 години класическо пеене започнах поп и джаз. Ужасно ми е трудно сега в началото имало е моменти в които съм си мислела че пея фалшиво, а всъщност не е така при наличие че 6 години съм била в концертния състав... Ако някой е минавал през такъв период то з аколко време е влязъл в час с нещата? И знаете ли някой добър музикален педагог в Варна към когото да се обърна защото там където започнах да пея от две седмици насам правят лятна почивка а аз съм решена усилено да се занимавам с музика

suNnykaty96
06-27-2011, 20:04
Ами то самата постановка при класическото пеене е доста по - различна от тази при поп и джаз, сигурно затова ти е трудно. Не се хвърляй веднага на трудни песни, започни с по - леснички и наистина ще е по - добре при някой преподавател, не така сама, че може да си направиш някоя беля на гласа. Може да започнеш да упражняваш импровизация, трудничко е, но пък наистина ще ти помогне, поне според мен. Погледни го от добрата страна - като си учила класическо пеене 6 годни, значи поне имаш височни ( друг е въпроса че при поп и джаз се пеят по маалко по - различен начин ). Щом си мислиш, че на моменти излизащо от тоналност, т.е. пееш фалшиво, запиши се на уроци по солфеж, ще са ти от полза. Надявам се да съм помогнала, ако се сетя още нещо, ще пиша (: