PDA

View Full Version : Дишането!



anonymous682486
06-28-2011, 06:37
Здр! на 18 СЪМ.Значи историята е следната.Като си лягам да спим много често сутринта като ставам и вдишвам дълбоко ме боли някъде отвътре чувството е сякаш имаш нещо тежко във себе си и въздухът не ти достига.Но не винаги става така.Дали е от това че не пия достатъчно вода на ден защото аз много често пия към 1 литър наи-много ,а трябва да пия 2 литра.Също така езикът ми става много бял .Нормално ли е според вас и ако не е какво да сторя. :-D

monoemo
06-28-2011, 07:00
Здр! на 18 СЪМ.Значи историята е следната.Като си лягам да спим много често сутринта като ставам и вдишвам дълбоко ме боли някъде отвътре чувството е сякаш имаш нещо тежко във себе си и въздухът не ти достига.Но не винаги става така.Дали е от това че не пия достатъчно вода на ден защото аз много често пия към 1 литър наи-много ,а трябва да пия 2 литра.Също така езикът ми става много бял .Нормално ли е според вас и ако не е какво да сторя. :-D


амиии има много възможности ... спиш ли с отврена уста ... тогава кухината ти исъхва и няма влага ...втората е да не си получила някоя астма, или пък тежка бронхо-пневмония . Отиди при личния си лекар и той според мен ще ти каже , че може да е усложнение , настъпило вследствие на прекарана бронхо плевмония , но това си зависи дали си боледувала . Дамек разкъсвания на тъкан . Най- вероятно ще те пратят за ренгенова снимка . Аз като ходих ми предписаха хапчета за мускулни болки които много помагат.Мина ми след седмица.След още 1 година пак се появи същата болка в дясно.Бодеж когато си поемам дълбоко въздух.Прогнозата беше спонтанен пневмоторакс горе дясно 1 см и половина ми беше отлепен десния бял дроб,и малък (частичен) в левия бял дроб 0.5 см може би приблизително.От ме пратиха в Пирогов и там ми насочиха скенер.Опасяваха се от були( мехури с вода).Взеха ми мн кръв.Казаха ми че им е нужна за предстоящата операция която искат да ми правят.Безкръвна.Пробиват ми 2 дупки с диаметър 2 см от двете страни на дробовете и от там с камера и с игла ми зашиват белия дроб за плеврата ли не можах да разбера за кое.Кръвта им била нужна за да направят от нея лепило,което само моето тяло можело да понесе собствената ми кръв.Не можело от друга кръв.Четох статии публикации и материали относно моята болест и навсякъде пишеше че е мн опасна и ако белия дроб колабира от вентилен пневмоторакс може смъртта да настъпи до няколко минути.В пирогов не ми сложиха дренаж.На снимките белия дроб от дясно кадето ми беше правена пункцията в русе беше отлепен на 1 см а от ляво кадето всъщност ме болеше и кадето получих втората криза бепе отлепен от горе с 3 или 5 см.Казаха ми че отказа ми от операцията е най-грешното нещо което мога да избера.Казаха че не ми остава мн.Ядосаха се и ме исписаха със недобра експертиза.(Непрофесионалн а) Сега не съм добре.От 3 години не съм ходил по болници а проблема продължава.Получавам пневмоторакси (частични спонтанни) и от двете страни.Сами отшумяват за максимум 3 седмици.Появяват се изведнъй от нищото.Понякого от физическо натоварване понякога от задух или задимено пространство. А моята грешка е че и пуша . Не искам да те плаша , но е много опасно .

gab4ooo
06-28-2011, 17:47
monoemo нямам думи . ебати изявлението направи :ДД сега щи лепнат едно предупреждение . как може така да стресираш хората бе :ДДД