PDA

View Full Version : Диане 35 и ПКЯ?



kiki1991
06-28-2011, 06:54
Искам да попитам тези който са пили диане дали им е помогнало,имали ли са странични ефекти?Защото аз го пия вече половин месец и все съм уморена и ми се спи,други странични ефекти за сега нямам,пия го поради хормонален дисбаланс и заради поликистозни яйчници,и затова искам мнение,дали има ефект?Дръгото което ме инт е кой препарат или таблетки най-добре въздейства върху такива проблеми свързани с СПКЯ..

kalpazanka
07-01-2011, 11:35
Диане е един от препаратите за тази цел, не бой се. АГ няма да иска да те умори с тях.
Страничните ефекти са описани в листовката. Не смятам да се по-N-твам.

Помага. Казвам от опит.

kiki1991
07-02-2011, 09:51
Диане е един от препаратите за тази цел, не бой се. АГ няма да иска да те умори с тях.
Страничните ефекти са описани в листовката. Не смятам да се по-N-твам.

Помага. Казвам от опит.

и аз виждам промяна,остават ми още 3-4 хапчета докато си свърша блистера,и доста ми се оправи омазняването на косата и лицето.А как точно помага..смисъл кистите ще ми изчезнат ли от него?Само за коса,лице,окосмяване и изчезване на пъпки ли помага?Мисля изпия още 1-2 блистера и да почина поне така ми каза АГ.Не знам ти за какво си го пила,ако е за пкя..дали ако повече спра да ги лекувам е проблем,поне докато не реша да имам дете,защото не ми се иска да се тъпча с хапчета,знам че пкя не може да се излекуват и изчезнат,все се подържа с хормнонални препарати и противозачатъчни :(

kalpazanka
07-02-2011, 14:37
След като кистите регресират и яйчниците възстановят нормални размери, има други добавки и медикаменти, с които да поддържаш овулация.
Позитивните ефети не опират само до коса и кожа. Снижават риска от рак на яйчниците и рак на ендометриум/гърда заради ликвидирането на СПКЯ и хиперестрогенемията, но пък са си риск за РМЖ.
Не си прави експерименти. Или се лекувай както трябва, или изобщо не ги пий. Ако ще си правиш таш@к с тялото и с еднокринната си система, по-добре започвай да събираш пари за ин-витро и зарежи тези 3 месеца лечение. Потърси мнение от още един лекар. Ако искаш препоръки, пиши ми.