PDA

View Full Version : Топче на врата.



wowmannn
06-28-2011, 15:47
От 1 седмица имам някакво топче на врата до гратляна ... не е много голямо и се движе наляво и надясно , съшто така неме боли . От днес забелязах че до него е излязло оште едно но много малко на размери , и то се двийи и неме боли . Може ли помощ ... на 17 съм Казвам се иван ....

Мс. предварително

4o4ina
06-28-2011, 15:54
Иди на лекар,тука няма кой да ти помогне,не сме лекари,каква помощ очакваш!Още утре иди,за да не стане късно,ако е нещо сериозно.

gab4ooo
06-28-2011, 17:43
аз имам някво такова на врата от страни и е линфен възел но отиди да те видят !!!

angel4e_f3
07-03-2011, 21:49
Подут ти е линфен възел. На мен ми се поду преди няколко години вследствие на настинка или грип и аз не знам какво беше.. Ходих при какви ли не лекари и сумати изследвания - нямаше нищо, казаха ми, че така и ще си остане. Подутината не се вижда само аз си я напипвам .. Евентуално се подува повече, когато се разболееш, но после пак трябва да си върне старите размери. За всеки случай отиди на лекар

neobuxer
07-03-2011, 23:13
Можеш ли да си го извадиш? :neutral:

ImmortalSportFreak
07-03-2011, 23:47
Може да е мастно образувание.. дреболия,но отиди на лекар,защото може да се окаже по-сериозно. И споко ))

Reingewinn
07-04-2011, 09:10
И аз имах такова преди години. :) Ходих 2 пъти на лекар, казаха ми, че е вледствие на тежката варицела, която изкарах. След няколко месеца изчезна. :) Не мисля, че има за какво да се притесняваш.

ThisIsMe
07-05-2011, 10:24
По принцип лимфните възли се намират най-вече в областта на шията ,не са болезнени и имат защитна функция,но започнат ли да болят или да се подуват тогава вероятно става дума за инфекция,предизвикана от рана,настинка,грип,възпале о гърло,бактериална инфекция и др.
Ако леко лимфните възли останат подути по-дълго от седмица или с времето продължават да се подуват,отиваш на лекар!