PDA

View Full Version : Кръщаването



ScarlettS
06-28-2011, 21:35
Значи аз съм атеистка и като обсъждам религиите и дали има бог с различни хора, забелязвам нещо, което според мен е много тъпо. Като им задавам въпроси виждам, че по начина по който мислят всъщност нямат нищо общо с нещата от християнската религия, повечето изобщо не вярват в бог, но като ги питам дали са християни казват да. Как може изобщо да си християнин като дори не вярваш в бог. Повечето просто не искат да приемат, че са атеисти и казват нещо от сорта, че се възприемат като християни, защото са кръстени или защото празнували християнските празници като Коледа и тн. Добре, кво значение има например това, че като си бил малък си бил потопен в някъв леген и някакъв поп е пял пред всички роднини. Това ли определя в какво вярваш? Аз също съм кръстена, обаче тва е просто някакво физическо нещо, което няма нищо общо с истинските вярвания. Защо изобщо е позволено да се кръщават деца, които още изобщо не са си изградили характер и вярвания и да бъдат причислявани към определена религия?

gandalfepi4
06-28-2011, 22:59
не така де. всеки се нуждае от това да принадлежи към някаква социална група. религията е една от важните черти на "нашата".

напълно нормално и естествено (дори и да е адски тъпо и депресиращо) е хората да говорят така.

просто го приеми :)

playy
06-29-2011, 13:35
то има и такива,къде не са прочели и 1 стих от Билбията,но вярват в Бог и изпълняват по-точно символичноста на религията-именно празниците и традициите,а не цялата философия (ако може така да се нарече) да водиш живот за слава на Бог-а и др. Въобще вярата и по-точно Бог,хората си го тълкуват по различни начини и често има противоречия в мненията и аргументите между християни.

ScarlettS
06-29-2011, 16:09
Мерси за отговорите, знам, че трябва да го приема и че повечето на моята възраст не се интересуват и не мислят за такива неща, ноо явно на мен нещо не ми е наред :D

gandalfepi4
06-29-2011, 16:20
нищо не ти е не наред. точно обратното. иска се мозък да застанеш срещу статуквото. чуствай гордост, просто бъди толерантна към чуждата тъпотия в същото време.

ScarlettS
06-30-2011, 14:30
Е поне е добре, че има и други, които мислят различно от общоприетото.. а иначе за толерантността съм съгласна, въпреки че през повечето време изобщо не ми се получава :D

Nam3less3
06-30-2011, 15:00
Първо трябва да разбираш статуктвото, че да говориш срещу него.

ScarlettS
06-30-2011, 15:34
Първо трябва да разбираш статуктвото, че да говориш срещу него.

А защо реши, че не го разбирам? По принцип съм израснала като християнка. Станах атеистка, точно когато започнах да се интересувам повече от това и колкото повече неща разбирах и четях толкова повече осъзнавах, че в религията няма нищо, в което да искам или да имам нужда да вярвам. Животът ми нито би бил по-добър ако изведнъж стана набожна, нито мисля, че ще стана по-интелигентна. Като цяло мисля, че знам доста за религиите и избрах да бъда атеистка. Нямам нужда бог или библията да ми казват кое е правилно и мисля, че всеки човек би трябвало сам да си изгради морал, а не да приема наготово идеите нито на една определена религия.

gandalfepi4
06-30-2011, 15:39
ScarlettS, Nam3less3, по-известен като "тапата" или "затапения" е форумния клоун и всички смятаме че е с умствени проблеми.

никой, атеист, мюсюлман или християнин не го харесва и го смята за тъпак с изключение на юзъра npp който твърди че се е възпламенил докато е медитирал и си говори с иисус ежедневно.

той няма ЕЛЕМЕНТАРНА култура или познания спрямо библията, в миналото се занимавах да го изнасилвам интелектуално, но след като излезе наяве истината за умственото му състояние се отказах до голяма степен.

просто го игнорирай

Nam3less3
06-30-2011, 15:46
Първо трябва да разбираш статуктвото, че да говориш срещу него.

А защо реши, че не го разбирам? По принцип съм израснала като християнка. Станах атеистка, точно когато започнах да се интересувам повече от това и колкото повече неща разбирах и четях толкова повече осъзнавах, че в религията няма нищо, в което да искам или да имам нужда да вярвам. Животът ми нито би бил по-добър ако изведнъж стана набожна, нито мисля, че ще стана по-интелигентна. Като цяло мисля, че знам доста за религиите и избрах да бъда атеистка. Нямам нужда бог или библията да ми казват кое е правилно и мисля, че всеки човек би трябвало сам да си изгради морал, а не да приема наготово идеите нито на една определена религия.Значи никога не си била християнка. Който е вярващ, остава такъв за постоянно, защото вярата е знание.
Но и самият начин, по който пишеш, говори, че не си вярвала в Бог.

А gandalfepi4 няма много право да се обажда, защото разбира от религия толкова, колкото селски футболист от философия.

Nam3less3
06-30-2011, 15:51
ScarlettS, Nam3less3, по-известен като "тапата" или "затапения" е форумния клоун и всички смятаме че е с умствени проблеми.

никой, атеист, мюсюлман или християнин не го харесва и го смята за тъпак с изключение на юзъра npp който твърди че се е възпламенил докато е медитирал и си говори с иисус ежедневно.

той няма ЕЛЕМЕНТАРНА култура или познания спрямо библията, в миналото се занимавах да го изнасилвам интелектуално, но след като излезе наяве истината за умственото му състояние се отказах до голяма степен.

просто го игнорирайАми нормално, като тука 99% са атеисти, не съществува атеист, който да разбира от религията. Просто ако разбираше, нямаше да е атеист.

GregoryHouse
06-30-2011, 15:54
Спазвайте добрия тон и 2мата, защото почивките ви започват от 1 месец. И за всяка нарушена точка ще давам седмица отгоре.

playy
06-30-2011, 16:13
gandalfepi4 е начетено момче и се съмнявам да си няма понятие от религията :D Изглежда има своя гледна точка за нещата и ако съдя по коментарите и изказванията му,е достатъчно интелигентен и способен да изгради свое мнение за религията и сам да избере дали да бъде атеист или да бъде вярващ.Изглежда ти не можеш да вденеш в цялата тая работа и за да се спасиш от ситуацията използваш нападки.... :D nvm,без тея елементи форума нямаше да бъде толкова весело място

ScarlettS
06-30-2011, 16:15
ScarlettS, Nam3less3, по-известен като "тапата" или "затапения" е форумния клоун и всички смятаме че е с умствени проблеми.

никой, атеист, мюсюлман или християнин не го харесва и го смята за тъпак с изключение на юзъра npp който твърди че се е възпламенил докато е медитирал и си говори с иисус ежедневно.

той няма ЕЛЕМЕНТАРНА култура или познания спрямо библията, в миналото се занимавах да го изнасилвам интелектуално, но след като излезе наяве истината за умственото му състояние се отказах до голяма степен.

просто го игнорирай

:D :D :D

А иначе за едно нещо съм съгласна с Nam3less3 – никога не съм била истинска християнка.
Още като малка не виждах смисъл в бог, въпреки това ми са ми интересни религиите и т.н. Както и да е, няма да споря, защото аз така или иначе няма да стана вярваща, а ти само повтаряш, че не разбирам християнството без да обясняваш защо и изобщо да даваш аргументи, така че просто няма смисъл.

Nam3less3
06-30-2011, 16:27
gandalfepi4 е начетено момче и се съмнявам да си няма понятие от религията :D Изглежда има своя гледна точка за нещата и ако съдя по коментарите и изказванията му,е достатъчно интелигентен и способен да изгради свое мнение за религията и сам да избере дали да бъде атеист или да бъде вярващ.Изглежда ти не можеш да вденеш в цялата тая работа и за да се спасиш от ситуацията използваш нападки.... :D nvm,без тея елементи форума нямаше да бъде толкова весело мястоАз използвам нападки? Заслужаваш бан заради тая лъжа, точно той е човека, който винаги пише груби и недодялани нападки срещу мене във всяка тема.

Човек не избира дали да е атеист или вярващ, който е вярващ знае, че има Бог, и не може да избира да не вярва в него примерно.
А неговото мнение за религията естествено е грешно, щото библията не е направена да се тълкува от куцо и сакато и от атеисти 8-)

А аргумента ми е, че ако някой разбира християнството, той ще е християнин.

playy
06-30-2011, 16:32
''куцо и сакато''?Ако това са мислещите и разсъждаващи хора,то кво остава за тея които приемат всичко за чиста монета?Момче,аз уважавам твоите мнение и никога не бих си позволил да си правя гавра с нечия вяра,защото тя не може да бъде грешна,това си е право на избор,но не мисля че и ти имаш право да убиждаш твоите съфорумници :)

Nam3less3
06-30-2011, 16:36
''куцо и сакато''?Ако това са мислещите и разсъждаващи хора,то кво остава за тея които приемат всичко за чиста монета?Момче,аз уважавам твоите мнение и никога не бих си позволил да си правя гавра с нечия вяра,защото тя не може да бъде грешна,това си е право на избор,но не мисля че и ти имаш право да убиждаш твоите съфорумници :)Както написах, gandalfepi4 като му свършиха аргументите и почна да обижда във всеки пост, ако се оплача, веднага могат да го баннат 8-)
Иначе библията не е научна книжка, че да ти трябва само да си мислещ и разсъждаващ, че да я тълкуваш, не става само с акъл.

gandalfepi4
06-30-2011, 16:48
оххх, тапаaaa... http://www.thefrilleddragon.com/images/smilies/facepalm.gif

който иска да цъкне на първата страница от темата и сам да види постовете ми колко са обидни и злобни, и изватени, и ехидни, а който му вярва може да ми влезе в профила и да ми види мненията и да прецени каква част от тях са цитати в подкрепа на хипотеза, каква част са линкове към такива и каква са БЕЗПОЧВЕНИ обиди.

ПС тапа, не си вири носа, ВЕЧЕ доведох до един пермабан, но не се правя на отворен нали?

playy
06-30-2011, 17:30
абе ако питаш мен,май всеки си тълкува Библията както си му хареса :D Едни викат за някой неща,че били символични,втори че требвало се тълкува буквално.. абе мен ми е интересно ти какво разбираш под християнство?Нямам никакви задни мисли,просто искам от любопитсво да науча какво мислиш ти за Бог и въобще за религията.

gandalfepi4
06-30-2011, 17:32
абе ако питаш мен,май всеки си тълкува Библията както си му хареса :D Едни викат за някой неща,че били символични,втори че требвало се тълкува буквално.. абе мен ми е интересно ти какво разбираш под християнство?Нямам никакви задни мисли,просто искам от любопитсво да науча какво мислиш ти за Бог и въобще за религията.

извинявай, това към мен ли беше насочено?

playy
06-30-2011, 18:24
не,към твоя любим събеседник NameleSs a.k.a тапата :D

gandalfepi4
06-30-2011, 20:26
видях че той влезе 3 пъти до сега и явно не ще да oтговаря тъй че ако просто те интересува въпроса аз ще се опитам да дам компетентен отговор:

И метафорично И буквално

има много места които уж пресъздават реални събития - това с евреите от египеД или за джизъса.

от друга страна много от персонажите казват директно притчи (които да се гледат буквално е безумие), както и много истории които трябва да представят някаква идея. пример за това са содом и гомор, чиито имена в директен превод са нещо тип "изпепелена зема" и "разгромена руина". никой кретен не би си нарекъл градът така.


И ВСЕ ПАК


много подобни явно символични истории в някои по-късни моменти се споменават като буквални.

до колкото ми е известно причината за това е че евреите са се нуждаели от история в един момент (малко като история славянобългарска за "поробените" българи в интерес на истината).


ако искаш още информация по въпроса в тази тема дадох линкове към някои книги които са imhao страхотни - и неутрални, и научни, и с дадени справки:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=410065&postdays=0&postorder=asc&start=0

fredyy
07-05-2011, 17:04
.... Аз съм кръстена ...

gandalfepi4
07-05-2011, 17:12
сори пич, еврейска традиция си е миквеха и НИКОГА не е било някакъв иницианиционен ритуал или нещо магическо. това е да кажеш че мюсюлманите стават мюсюлмани като си измият ръцете преди молитва.

но да, радвам се че си ОсъЗНаЛ ХРистИЯНсКАтА тРАДиЦиЯ

или с к'вито главни букви и болдвания смяташ че трябва да се пише

Taam
07-11-2011, 16:11
Ще ти постна цитат от УикипИдия, понеже видях, че ти харесват : )

"Проучване, направено през 2010 година показва, че атеистите и агностиците имат много повече познания по отношение на религията, отколкото вярващите."

Псевдо- хората като цяло са много по-многобройни на този свят. Прибавяме и факта, че религията отдавна не е "модерно" (ако така може да се нарече) нещо. Постепенно чавечеството е загубило интерес и сега критериите за това си ли вярващ, или не са жестоко размити.
Шанс.

cchumata
07-12-2011, 15:53
Така е, ако сега тръгнем заедно с теб и от твоя или моя град, без значение, почукаме на всяка една врата, всеки ще каже, да, аз съм Християнин, но дали наистина е така? Нищо не може да те направи Християнин, нито това, ако си дете на поп, че си син/дъщеря на Християнин или Пастор, нищо! Да, формално покаянието е първата крачка към трите печата, но много често се случва така, че попадаме не където трябва! Пкаянието е първата крачка към Бог. Ако си се покаял ти вярваш, че си спасен чрез благодатта Исуса Христа, че вече си Божие дете, и че, "Падате ли, ставате ли, Христови бъдете". Но колкото и учудващо да звучи, дори и покаянието не те прави Християнин. Единственото, което те прави Божие дете, е личното взаимоотношение с Бог, който умря на кръста заради нас хората, и очисти греховете ни, за да бъдем спасени чрез неговото свято име.. Някои хора могат да ме помислят за сектант, не, аз не съм сектант! Ние, аз, не празнувам велик ден, не ям козунаци, нито боядисвам яйца! Не празнувам коледа, празнувам Рождество Христово. И, ДА, наистина в някои държави още като бебета ги кръщават, църквите се избиват, но това се прави срещу заплащане! Разбира се, че не е правилно, но уви, това се случва от много време, и май няма да се спре! Това да вярваш в нещо, истински, може да се изгради само и единствено по твое желание, в това ти дали вярваш и искаш, а не, че вашите са направили това и онова...

gandalfepi4
07-12-2011, 17:23
^ познах ти типа църква по средата на поста :D

a я кажи, сладур мамин сладък, ти истински евангелист ли си? т.е. вярваш ли че вселената е на 6 000 години и че ако боуннеш гаджето в дупарата е грях, и че мома да носи перли е грях, и че да ядеш раци е грях, и че да не се кастрираш е грях, и че е имало световен потоп, и че земята е плоска, и че джизъса вече се е завърнал с меч в устата, роба от която тече кръв и прът с който е набил всичко живо, и че краят на света е настъпил преди 2 000 години, и че абсолютно всички историци и писатели, и управители, и търговци, и бройци и прочее грамотни хора са пропуснали да отбележат че в един момент в римската империя се е отворила земята след ужасяващи тръсове, излезли са зомбитата на известни личности и са правели много чудеса, но съвсем случайно само и единствено паул е бил единствения който го е записал (т.е. казал е на пич който пише да го запише понеже е бил неграмотен)?


само да или не, просто ми е любопитно що за птица си

Nam3less3
07-13-2011, 01:51
^ познах ти типа църква по средата на поста :D

a я кажи, сладур мамин сладък, ти истински евангелист ли си? т.е. вярваш ли че вселената е на 6 000 години и че ако боуннеш гаджето в дупарата е грях, и че мома да носи перли е грях, и че да ядеш раци е грях, и че да не се кастрираш е грях, и че е имало световен потоп, и че земята е плоска, и че джизъса вече се е завърнал с меч в устата, роба от която тече кръв и прът с който е набил всичко живо, и че краят на света е настъпил преди 2 000 години, и че абсолютно всички историци и писатели, и управители, и търговци, и бройци и прочее грамотни хора са пропуснали да отбележат че в един момент в римската империя се е отворила земята след ужасяващи тръсове, излезли са зомбитата на известни личности и са правели много чудеса, но съвсем случайно само и единствено паул е бил единствения който го е записал (т.е. казал е на пич който пише да го запише понеже е бил неграмотен)?


само да или не, просто ми е любопитно що за птица сиТези неща не ги пише в библията, но който не я разбира може и да си ги помисли.
Едва ли някой християнин вярва в тия работи дето ги изброи.

gandalfepi4
07-13-2011, 08:01
^ бих започнал "дебат" по въпроса, но няма защо да се 'абя тъй като знам че докато аз ясно и систематично се аргументирам ти ПАК ще прибегнеш до старите си изпълнения:

http://www.prikachi.com/images/434/3539434E.gif

Nam3less3
07-13-2011, 08:17
^ бих започнал "дебат" по въпроса, но няма защо да се 'абя тъй като знам че докато аз ясно и систематично се аргументирам ти ПАК ще прибегнеш до старите си изпълнения:

http://www.prikachi.com/images/434/3539434E.gif :razz: :razz: :razz: :razz:
Ами смятай колко са ти смешни аргументите :oops:

Concussion
07-13-2011, 09:20
^ познах ти типа църква по средата на поста :D

a я кажи, сладур мамин сладък, ти истински евангелист ли си? т.е. вярваш ли че вселената е на 6 000 години и че ако боуннеш гаджето в дупарата е грях, и че мома да носи перли е грях, и че да ядеш раци е грях, и че да не се кастрираш е грях, и че е имало световен потоп, и че земята е плоска, и че джизъса вече се е завърнал с меч в устата, роба от която тече кръв и прът с който е набил всичко живо, и че краят на света е настъпил преди 2 000 години, и че абсолютно всички историци и писатели, и управители, и търговци, и бройци и прочее грамотни хора са пропуснали да отбележат че в един момент в римската империя се е отворила земята след ужасяващи тръсове, излезли са зомбитата на известни личности и са правели много чудеса, но съвсем случайно само и единствено паул е бил единствения който го е записал (т.е. казал е на пич който пише да го запише понеже е бил неграмотен)?


само да или не, просто ми е любопитно що за птица сиТези неща не ги пише в библията, но който не я разбира може и да си ги помисли.
Едва ли някой християнин вярва в тия работи дето ги изброи.

Повечето неща са изопачени, но ги пише в Библията, и цитати мога да дам, но мисля че няма смисъл от това.

LLOYD18
07-14-2011, 16:10
gandalfepi4 е начетено момче и се съмнявам да си няма понятие от религията :D Изглежда има своя гледна точка за нещата и ако съдя по коментарите и изказванията му,е достатъчно интелигентен и способен да изгради свое мнение за религията и сам да избере дали да бъде атеист или да бъде вярващ.Изглежда ти не можеш да вденеш в цялата тая работа и за да се спасиш от ситуацията използваш нападки.... :D nvm,без тея елементи форума нямаше да бъде толкова весело място
Религията не е толкова знание колкото опит. Ако не си изживял дори една духовна радост няма значение колко си чел за религията. Един хирург докато не направи първата си операция колкото и книги да е прочел той не е наясно с живата материя.На книга всичко е ясно. Също както "книжката не прави шофиора"-опит-....Ако не си опитал нещо а само си чел за него няма смисъл да се правиш на компетентен в дадена тема....

gandalfepi4
07-14-2011, 17:10
http://prikachi.com/images/265/3328265n.jpg

LLOYD18
07-14-2011, 18:43
http://prikachi.com/images/265/3328265n.jpg
Когато някой няма какво да каже(поради неопитнист или невежество-както е в случая, и не само сега а на повечето ти коментари ) човек започва да псува....няма нищо мойто момче акъла рано или късно ще ти доиде :lol: :lol: :lol:

gandalfepi4
07-14-2011, 18:50
добре, и аз се надявам да ми доЙде още.

а иначе просто отговорих напълно в духа на поста ти - знаеш ли кои от нас са били вярващи преди имплицитно да намекнеш че никой, знаеш ли известни хора които са били дълбоко вярващи а сега са най-върли опоненти на религията? барт ерхман, даниел еверет, мат дилахънти etc etc


но неееее - "аз съм най-умен и ЗНАМ че никой който не е карал рак не знае как се лекува"

колко тъпа симплификация и абсолютно алогична генерализация и твърдение, или с други думи:

http://prikachi.com/images/265/3328265n.jpg

LLOYD18
07-14-2011, 19:20
добре, и аз се надявам да ми доЙде още.

а иначе просто отговорих напълно в духа на поста ти - знаеш ли кои от нас са били вярващи преди имплицитно да намекнеш че никой, знаеш ли известни хора които са били дълбоко вярващи а сега са най-върли опоненти на религията? барт ерхман, даниел еверет, мат дилахънти etc etc


но неееее - "аз съм най-умен и ЗНАМ че никой който не е карал рак не знае как се лекува"

колко тъпа симплификация и абсолютно алогична генерализация и твърдение, или с други думи:

Понаучил си някой изрази които дори не знаеш какво значат.... бате от гъгул ли ги сваляш тия думички...... естествено че който е карал рак не знае как се лекува, но знае как се чувства човек когато е болен ...... невежа
На всичкото отгоре Нютон, Дарвин, Давинчи и т.н. са били много вярващи хора глупецо
http://prikachi.com/images/265/3328265n.jpg

gandalfepi4
07-14-2011, 19:33
нютон е вярвал в алхимия и е практикувал вещерство - най-гоуем християнин е такъв човек нали?

както и дарвин, който след теорията си казва че не може повече да посещава църква тъй като не вижда как е възможно библията да е права.

както и да винчи, който е по думите на някои хора които са му били по-близки от теб и мен "his cast of mind was so heretical that he did not adhere to any religion, thinking perhaps that it was better to be a philosopher than a Christian." или "adopted an empirical approach to every thought, opinion, and action and accepted no truth unless verified or verifiable, whether related to natural phenomena, human behavior, or social activities."
нека не забравяме и "he put his faith in the logical, empirical evidence of the senses and the certainty of mathematics." иил "We know that Leonardo increasingly advocated an 'un-Christian philosophy' concerning man and nature and indulged in symbolic imagery during the first decade of the new century." плюс "Leonardo's activities seem to represent a complete rejection of the cultural and ideological values held dear by the papal court. There was certainly a conflict in Leonardo's mind between old, cherished beliefs and new, disturbing visions. He still pinned his faith in logical certainty, in the often-repeated affirmation that mathematics and geometry were the true foundations of knowledge." и да завършим с "He is content to leave the scholars to study metaphysical problems and essential causes praiseworthy activities but incapable of being put to the practical test and thus becoming the source of interminable controversy."




a сега се научи как се пише извън цитат, спри да даваш за пример някакви пичове от памти века че да не изваждам аз айнщайн и сие, хващай кактуса, сложи му капут и давай


отделно - желаеш ли да вадя (за пореден път) цитати от библията които ЯСНО И НЕДВУСМИСЛЕНО ПРЕДАВАТ ЗАПОВЕДИ И НАПЪТСТВИЯ НА БОГ ДА НЕ СЕ ОТНАСЯШ С ДИСРЕСПЕКТ КЪМ ХОРАТА С КОИТО ДЕБАТИРАШ, какво остава па и за обиди или сам ще си ги намериш?

LLOYD18
07-14-2011, 20:20
нютон е вярвал в алхимия и е практикувал вещерство - най-гоуем християнин е такъв човек нали?

както и дарвин, който след теорията си казва че не може повече да посещава църква тъй като не вижда как е възможно библията да е права.

както и да винчи, който е по думите на някои хора които са му били по-близки от теб и мен "his cast of mind was so heretical that he did not adhere to any religion, thinking perhaps that it was better to be a philosopher than a Christian." или "adopted an empirical approach to every thought, opinion, and action and accepted no truth unless verified or verifiable, whether related to natural phenomena, human behavior, or social activities."
нека не забравяме и "he put his faith in the logical, empirical evidence of the senses and the certainty of mathematics." иил "We know that Leonardo increasingly advocated an 'un-Christian philosophy' concerning man and nature and indulged in symbolic imagery during the first decade of the new century." плюс "Leonardo's activities seem to represent a complete rejection of the cultural and ideological values held dear by the papal court. There was certainly a conflict in Leonardo's mind between old, cherished beliefs and new, disturbing visions. He still pinned his faith in logical certainty, in the often-repeated affirmation that mathematics and geometry were the true foundations of knowledge." и да завършим с "He is content to leave the scholars to study metaphysical problems and essential causes praiseworthy activities but incapable of being put to the practical test and thus becoming the source of interminable controversy."




a сега се научи как се пише извън цитат, спри да даваш за пример някакви пичове от памти века че да не изваждам аз айнщайн и сие, хващай кактуса, сложи му капут и давай


отделно - желаеш ли да вадя (за пореден път) цитати от библията които ЯСНО И НЕДВУСМИСЛЕНО ПРЕДАВАТ ЗАПОВЕДИ И НАПЪТСТВИЯ НА БОГ ДА НЕ СЕ ОТНАСЯШ С ДИСРЕСПЕКТ КЪМ ХОРАТА С КОИТО ДЕБАТИРАШ, какво остава па и за обиди или сам ще си ги намериш?
:) Сори ако съм те обидил нещо обаче мисля че ти пръв започна с факаниците и обидите....както и да е .... видяхме че си уникален Хейтър и не можеш в добрия тон да спориш.....аз ще ти кажа нещо което го пише в библията относно хейтърите който всичко опорочават..... "Не давайте бисерите на свинете..." ...... прости ми ако съм те обидил.....няма смисъл да спориш с радиото или телевизора....не намирам и смисъл да се опитвам да ти доказвам нещо за което твоите родители не са успяли да ти преподадат, а именно Любовта с която Бог изкупи света разпънт на кръста..... който има уши нека слуша.... ще е моля за теб да ти просветне пред очите и да видиш истината....и ще се моля да не е твърде късно....

gandalfepi4
07-14-2011, 20:48
http://prikachi.com/images/27/3570027Q.gif

LLOYD18
07-15-2011, 08:25
http://prikachi.com/images/27/3570027Q.gif
Сори мен ама не мога да те разбера какво искаш да кажеш с това.....по-добре свали некоя нова дума от Гугъл тамън ще си попълниш и речника малко....

playy
07-15-2011, 09:01
Интересна работа е живота...някой живеят безхаберно и просто да бъдат щастливи,други с различни цели,а трети се подготвят цял живот за смъртта.Ти наистина ли живееш с илюзията,че ако служиш на Бог и си примерен християнин ще отидеш в Рая,където ще славиш Бог с другите му светии?Виж сега,и аз посещавах евангелска църква и бях,(ако мога така да се изразя)дълбоко вярващ,но ето възникнаха въпроси,оттам съмнения и промених доста своя светоглед.За тези чудеса,които съм сигурен че са фактор на твоята вяра,защото щом има чудеса,логично да има Бог който да ги върши,съответно Бога който изповядваш,но не си съвсем прав.Когато си 'програмиран' да виждаш чудеса и когато мислиш за това постоянно ти го 'привличаш'.Got it?Света се управлява от шепа хора,не щото вярват в нещо,а точно за това че знаят как да манипулират населението и да използват страховете им срещу тях самите.Айде помоли се и за мен,току виж 'ми просветне'.

LLOYD18
07-15-2011, 09:44
Интересна работа е живота...някой живеят безхаберно и просто да бъдат щастливи,други с различни цели,а трети се подготвят цял живот за смъртта.Ти наистина ли живееш с илюзията,че ако служиш на Бог и си примерен християнин ще отидеш в Рая,където ще славиш Бог с другите му светии?Виж сега,и аз посещавах евангелска църква и бях,(ако мога така да се изразя)дълбоко вярващ,но ето възникнаха въпроси,оттам съмнения и промених доста своя светоглед.За тези чудеса,които съм сигурен че са фактор на твоята вяра,защото щом има чудеса,логично да има Бог който да ги върши,съответно Бога който изповядваш,но не си съвсем прав.Когато си 'програмиран' да виждаш чудеса и когато мислиш за това постоянно ти го 'привличаш'.Got it?Света се управлява от шепа хора,не щото вярват в нещо,а точно за това че знаят как да манипулират населението и да използват страховете им срещу тях самите.Айде помоли се и за мен,току виж 'ми просветне'.
Май няма много файда от това че си бил евангелист....не си разбрал основното....не за смъртта се подготвяме а за онова което е отвът времето и пространството.....духовния свят....лесно е да отречеш всичко...трудно е да го приемеш и повярваш в него...но Вечността е Любов така че и с кавито и думи да Я наричате и отричате само на себе си ще навредите...Бог е за всички... за онези които вярват и за онези които не вярват..това че има фанатици които не приемат невярващите не значи че Бог не ги приема...та нали на това се крепи всичко на Любовта и търпението Му към нас хората...някой ден розовите очила през които гледаме ще паднат и ще осъзнаеме че никой освен Бог го е грижа за нас....кой го е грижа за тебе....вашите...гаджето...кой ?....всичко е толкова преходно и временно че дори няма да се осетиме кога сме изпаднали на дъното и тогава всички викат за помощ....и Бог помага...въпреки че целия ни живот е минал в отричане и хулене...помага защото Бог е Любов....не си мисли че ако Го отричаш ще си по силен.....По силен ще си призовавайки го и благодарейки Му....бил си в общение с христиани, знаеш как е....

gandalfepi4
07-15-2011, 09:46
^ кой друг мисли че той си повтаря това докато мастурбира със сълзи в очите?

Concussion
07-15-2011, 09:59
^ кой друг мисли че той си повтаря това докато мастурбира със сълзи в очите?

Ахахахаха :D :razz: :razz:

LLOYD18
07-15-2011, 10:02
^ кой друг мисли че той си повтаря това докато мастурбира със сълзи в очите?
:lol: :lol: :lol: :lol: Страхливец :lol: :lol: :lol: :lol:

LLOYD18
07-15-2011, 10:09
Седите във форумите и храните......то друго и не можете.....класически депресета които ги е страх и от страх отричат Хейтърски с обиди и нападки... :( :( :( жал ми е за тебе....жал ми е за всички като тебе и от жал се оптвам малко акъл да ви налея....ама акъла не се налива...или го имаш или не.....толкова ми е жал за тебе че ако те видя по улиците сигурно ще те позная....намръщен Хейтър който налива онези които са по различни от него....бих ти пуснал дори една кинта в ръката за да запалиш една свещ в църквата ... толкова ми е жал за тебе... :( :( :( :( :(

playy
07-15-2011, 10:20
Аз не съм казал че отричам Бог и съм съглесен,че всичко е преходно,но ти мислиш ли че тази Любов,която ни е създала ще тръгне да праща децата си в Ада,вследствие на това че не са се обърнали към него,всмисъл покаяли.Не мога да кажа,че съм атеист,нито фундаменталист,защото просто не споделям техните виждания и светоглед и не вярвам точно в Бога,който е описан в Стария завет .Ти си сигурен,че си прав ОК,няма лошо,но за другите си заблуден,но мога да т икажа,че и те имат много основания да са атеисти.Ще ти кажа един факт,който е доста потресаващ-
В Африка умират на ден средно по 30 000 деца,най-вече от глад.Сега тука не казвам че Бог е виновен,но замисли се!И те имат свои основания да не вярват,за това аз не презирам техните мнения.Хората често приемат Бога в труден момент от живота си,защото се чувстват слаби и търсят упование в по-висша сила,нали така?Други пък просто са го 'наследили' от семейството си.Но поне веднъж задавал ли си си въпроса:
Защо от приблизително 10 000 000 000 планети Бог е избрал точно нашата?

LLOYD18
07-15-2011, 10:31
Аз не съм казал че отричам Бог и съм съглесен,че всичко е преходно,но ти мислиш ли че тази Любов,която ни е създала ще тръгне да праща децата си в Ада,вследствие на това че не са се обърнали към него,всмисъл покаяли.Не мога да кажа,че съм атеист,нито фундаменталист,защото просто не споделям техните виждания и светоглед и не вярвам точно в Бога,който е описан в Стария завет .Ти си сигурен,че си прав ОК,няма лошо,но за другите си заблуден,но мога да т икажа,че и те имат много основания да са атеисти.Ще ти кажа един факт,който е доста потресаващ-
В Африка умират на ден средно по 30 000 деца,най-вече от глад.Сега тука не казвам че Бог е виновен,но замисли се!И те имат свои основания да не вярват,за това аз не презирам техните мнения.Хората често приемат Бога в труден момент от живота си,защото се чувстват слаби и търсят упование в по-висша сила,нали така?Други пък просто са го 'наследили' от семейството си.Но поне веднъж задавал ли си си въпроса:
Защо от приблизително 10 000 000 000 Бог е избрал точно нашата?
предното не беше за тебе а за онзи който много знае да храни...понаучил е туй онуй но му е излишно, не му носи никаква полза...виждаш ми се сдържан човек...не храниш...задаваш по скоро нравствени въпроси...което според мене значи че си вярващ...Бог не е 'избрал' а е сътворил нашата за нас с всички екстри за живот...има разлика от избрал и сътворил(знаеш)

LLOYD18
07-15-2011, 10:48
Който пристъпва към изучаването на света на богословието
е длъжен да запомни за цял живот евангелския епизод, в който сатана изкушава Спасителя.
Как Го изкушава? С цитат от Свещеното Писание.

gandalfepi4
07-15-2011, 11:28
Седите във форумите и храните......то друго и не можете.....класически депресета които ги е страх и от страх отричат Хейтърски с обиди и нападки... :( :( :( жал ми е за тебе....жал ми е за всички като тебе и от жал се оптвам малко акъл да ви налея....ама акъла не се налива...или го имаш или не.....толкова ми е жал за тебе че ако те видя по улиците сигурно ще те позная....намръщен Хейтър който налива онези които са по различни от него....бих ти пуснал дори една кинта в ръката за да запалиш една свещ в църквата ... толкова ми е жал за тебе... :( :( :( :( :(


aз... аз...

ОХ БОЖИЧКО КАКВО НАПРАВИИИИИииииИИИХ?!! *хлип, хлип, подсмрък*

Ох, Лойд18, благодаря ти! Ох, Исусе Христе, Спасителю мой защо те изоставих след като златната ми рибка Пеньо погина?!!! *хлип*

Всичко което каза е истина, дори когато правя секс само гледам жената в очите със смръщени вежди и й мисля злото, казвам й колко е тъпа и космата и колко й миришат крацитеее!!!

Аз съм ужасен хейтър! Ох Боже прости миИИИИИИ...!! *ъъъххъъъхъхъх АААААААААААААА!!!!!!!! хлип, хлип*

Аз съм по-лош от Джим Тагарт, от Албърт Фиш, по-лош съм от Вълка от Ну погоди дажеее!! *АААРГХХХ!!! хлип, хлип, хлъц*


Но вече не! Отричам те сатана! Лапни евангелската ми пишка понеже вече отново приемам вярата си!


О, МИТРА ОТНОВО ВЯРВАМ В ТЕБ!


Благодаря ти Лойд, праведни рицарю на светлината!

LLOYD18
07-15-2011, 12:28
Седите във форумите и храните......то друго и не можете.....класически депресета които ги е страх и от страх отричат Хейтърски с обиди и нападки... :( :( :( жал ми е за тебе....жал ми е за всички като тебе и от жал се оптвам малко акъл да ви налея....ама акъла не се налива...или го имаш или не.....толкова ми е жал за тебе че ако те видя по улиците сигурно ще те позная....намръщен Хейтър който налива онези които са по различни от него....бих ти пуснал дори една кинта в ръката за да запалиш една свещ в църквата ... толкова ми е жал за тебе... :( :( :( :( :(


aз... аз...

ОХ БОЖИЧКО КАКВО НАПРАВИИИИИииииИИИХ?!! *хлип, хлип, подсмрък*

Ох, Лойд18, благодаря ти! Ох, Исусе Христе, Спасителю мой защо те изоставих след като златната ми рибка Пеньо погина?!!! *хлип*

Всичко което каза е истина, дори когато правя секс само гледам жената в очите със смръщени вежди и й мисля злото, казвам й колко е тъпа и космата и колко й миришат крацитеее!!!

Аз съм ужасен хейтър! Ох Боже прости миИИИИИИ...!! *ъъъххъъъхъхъх АААААААААААААА!!!!!!!! хлип, хлип*

Аз съм по-лош от Джим Тагарт, от Албърт Фиш, по-лош съм от Вълка от Ну погоди дажеее!! *АААРГХХХ!!! хлип, хлип, хлъц*


Но вече не! Отричам те сатана! Лапни евангелската ми пишка понеже вече отново приемам вярата си!


О, МИТРА ОТНОВО ВЯРВАМ В ТЕБ!


Благодаря ти Лойд, праведни рицарю на светлината!
Няма за какво да ми благодариш...радвам се че прозря колко нещастно е хейтърското ти битие ако имаш други въпроси давй с удоволствие бих ти отворил очите какъв полуидиот си заради обидите които нанасяш без никой да те е обидил....но не мисли че света и хората в него са ти виновни....ако не си помогнеш сам аз много трудно бих ти помогнал...но с удоволствие бих го направил още веднъж стига ти пак да потърсиш помощ

loveca777
07-15-2011, 12:33
КОЙ Е КРЪЩАВАН????

LLOYD18
07-15-2011, 12:44
КОЙ Е КРЪЩАВАН????
Почти всички мисля....

loveca777
07-15-2011, 13:32
Много ясно ;Д

MakaronUduSHvaCH
07-15-2011, 17:48
Много ясно ;Д

Грешиш :razz:

MakaronUduSHvaCH
07-15-2011, 17:49
КОЙ Е КРЪЩАВАН????
Почти всички мисля....

Ти още повече :D

npp
07-17-2011, 12:42
кръщаването няма сила, освен ако е по собствено доброволно съгласие, също така има значение дали е извършвано от истински божии служители

няма нужда да вярваш за да предпочиташ/избереш истинският Исус Христос и Неговият Бог Отец за свой Господ Бог, дори е препоръчително, Той винаги си върши работата дори (и) когато ние не вярваме в Него

"И тъй, где остава хвалбата? Изключена е. Чрез какъв закон? чрез закона на делата ли? Не, но чрез закона на вярата. И така, ние заключаваме, че човек се оправдава чрез вяра, без делата на закона. Или Бог е Бог само на юдеите(т.е. на духовниците/вярващите), а не и на езичниците(т.е. а не и на невярващите)? Да, и на езичниците(т.е. и на невярващите) е. Понеже същият Бог ще оправдае обрязаните(т.е. духовниците/вярващите) от вяра и необрязаните(т.е. и невярващите) чрез вяра(т.е. бидейки Верен да се Грижи за тях до последно и да ги Спаси). Тогава, чрез вяра разваляме ли закона? Да не бъде! Но утвърждаваме закона." Римляни 3:27-31

loveca777
07-17-2011, 13:24
Ейй много набожен народ...
npp ходи на някой турчин го кажи това.( те вярват в друг Бог).
И между другото всички сме кръщавани още от бебете - никой не на е питал искаме ли или не искаме...