PDA

View Full Version : Ако един мъж обича една жена...



mkio
06-29-2011, 17:40
...единственото нещо, което ще иска да промени в нея, е фамилното й име.

Съгласни ли сте с това твърдение? Случвало ли ви се е гадже да ви направи забележка за дрехи, грим, прическа, килограми.. Непрестанно да се опитва да ви промени както на него му изнася :o До колко може да обича такъв човек, с непрестанните мрънкания и недоволства?

SisiStrange
06-29-2011, 17:58
Външен вид - не, но характера ми са се опитвали да го променят. Не стана.

eclipse06
06-29-2011, 18:05
Когато два различни характера се сблъскат, няма начин да не се променят поне малко. Не виждам защо ако обичаш някого, да не ти се иска да промениш нещо, което би предизвикало проблем във връзката. Говорим за малките промени, които се правят с цел по-добро разбирателство. Не става дума за коренна промяна.

onestar
06-29-2011, 18:08
Не е нужно да променяш фамилното име на дадено момиче, за да покажеш, че я обичаш истински и силно.

Не ми се е случвало приятелят ми да ми прави забележка за дрехи, грим, причиска и тем подобни. И в интерес на истината ако ми се случи - няма да го търпя.

И моят характер са се опитвали да променят. Не се получи. Харесвам си го. Разбира се, има още много което мога да надграждам, но няма да позволя на някого да промени нещо, което съм градила с години.

Torn
06-29-2011, 18:28
Не правя забележки за каквото и да е , а за характера й може би се опитвах да го променя поне малко и до някъде успях :D

mkio
06-29-2011, 18:45
Понеже ми се е случвало да ми се цупят заради неща като колко ми е бухвала косата и какъв цвят са ми дрехите, за това питам, нормалните хора сърдят ли се за това :-o

eclipse06
06-29-2011, 18:51
Понеже ми се е случвало да ми се цупят заради неща като колко ми е бухвала косата и какъв цвят са ми дрехите, за това питам, нормалните хора сърдят ли се за това :-o

Не.

tuzaro
06-29-2011, 19:33
един път ми се случи една да ме накара да оставя цигарите понеже тя ги беше оставила... не стана естествено

abvd
06-29-2011, 20:28
Не правя забележки за каквото и да е , а за характера й може би се опитвах да го променя поне малко и до някъде успях :D
+1 ии аз съм на същия принцип :)

tanch3t093
06-29-2011, 21:57
Понеже ми се е случвало да ми се цупят заради неща като колко ми е бухвала косата и какъв цвят са ми дрехите, за това питам, нормалните хора сърдят ли се за това :-o
Тва трябва да е много странен тип, за да ти го каже ..
Не, не е нормално.

Опитвали са се да променят характера ми - е, не стана. На който не му изнася знае къде е изхода.

malka_sladkka
06-29-2011, 22:22
A
...единственото нещо, което ще иска да промени в нея, е фамилното й име.

Съгласни ли сте с това твърдение? Случвало ли ви се е гадже да ви направи забележка за дрехи, грим, прическа, килограми.. Непрестанно да се опитва да ви промени както на него му изнася :o До колко може да обича такъв човек, с непрестанните мрънкания и недоволства?
:lol: :lol: :lol: Ако иска да ми променя фамилното име - сбъркал е жената ;) Иначе човека, които ме обича ме харесва, такава, каквато съм и не иска да променя нищо в мен :) Дори ми е казвал, че ако променя себе си няма да ме харесва толкова (нямам предвид прическа и т.н) ;)

xoxi
06-29-2011, 23:03
Опитвал се е да ме промени, но не защото на него не му изнасяше, а защото за мен щеше да бъде по-добре. Едва ли бих могла да му се отблагодаря за това, което направи и продължава да прави за мен!
Иначе прически, дрехи, килограми.. това са абсолютни глупости. Щом сме заедно, значи се приемаме такива, каквито сме. Не сме перфектни и уважаваме дефектите на другите. 8-)

А относно фамилното име.. Ех, бих се радвала някой ден и то да се промени, но е още много, много, много рано да мисля за това.

LambOfGod
06-29-2011, 23:04
Един себеуважаващ се човек още първият път когато види, че партньорът му го критикува за неща, които са били явни и изказани, когато се почнали да водят връзката си ще направи нещо по въпроса, НО нека си представим следната ситуация:
Момче се запознава с момиче, чийто характер е по-смирен, не се облича разголено, а елегантно и не носи провокативен грим, не пие и не пуши, те се влюбват и зпочват да водят връзка. С времето момичето се променя, облича се разголено и екстравагантно, носи тежък провокативен грим, става по-остра и заядлива, почва да пие и да пуши, не остава почти нищо от момичето в което момчето се влюбило. Той няма ли да има право целенасочено да иска и да се опитва да промени момичето?

umri
06-30-2011, 00:23
...единственото нещо, което ще иска да промени в нея, е фамилното й име.
Еб'аси клишето.

Всяка жена променя малко или много един мъж, и обратно, без значение дали искаш или не искаш. Затова е много важно какви хора пускаш в живота си, защото без никой да осъзнава вие вземате по нещо един от друг.

Ако човека до теб има някакви непоносими за теб навици или черти от характера се опитваш да го промениш, само ако той иска и също не харесва съответната черта у себе си. Ако не иска, значи просто не сте един за друг.

По филмарска тема не успе ли да пуснеш? Като видите женските някакво такова фейсбук цитатче, затлачвате си го в малките мозъчета и го следвате като лайтмотив и не осъзнавате колко е грешно и безсмислено.

MaLkaTa_LaDy
06-30-2011, 07:19
Имало е незначителни коментари от сорта на "Не си вързвай косата, по хубава си с пусната; Носи чеврено, повече ти отива"- Но почти всеки ден се караме/цупи се/ядосва се за това, че пуша. Казва ми, че не иска да пуша, не му харесвало, вредяла съм си... Някой непушач може ли да ми обясни какво толкова ви дразни?

gabsit000
06-30-2011, 07:23
за дрехи .. май не ..поне нямам спомени нещо някой да е подметнал ..но за характера определено .. то и затова нямам някаква кой знае колко дълга връзка,тъй като аз не обичам много много да ме командват и да ми казват какво да правя..инатлива съм и това явно доста отблъсква и до днес все още мисля,че не съм се променила ..но защо и да го правя ..все някога ще дойде момчето което е за мен и ще ме харесва без да има нужда да се поправям коренно ... :)

SisiStrange
06-30-2011, 07:32
Но почти всеки ден се караме/цупи се/ядосва се за това, че пуша. Казва ми, че не иска да пуша, не му харесвало, вредяла съм си... Някой непушач може ли да ми обясни какво толкова ви дразни?
А де? :-o Аз съм положила тържествена клетва, че от 1ви септември точно ги спирам. Не че би ме скъсал, ако пуша, но виждам, че го дразни достатъчно.

dontcare
06-30-2011, 07:37
Може да е вярно,защо пък не?

Но бих опитала евентуално да се променя по негово настояване само ако ми покаже че еди коя си моя черта не му харесва,защото е нещо лошо(примерно).
Но всъщност човек ако го обичат,по-хубаво е да го обичат такъв,какъвто е.
No changes.

kremen4eto
06-30-2011, 08:41
Не виждам проблем, ако промяната не е драстична и ще помогне за просъществуването на връзката. Аз нямам нищо против, че съм се променила малко, още повече - виждам, че е към по-добро.

Мисълта е готина, но предполагам се случва мноооооого рядко. :)

kremen4eto
06-30-2011, 08:44
Но почти всеки ден се караме/цупи се/ядосва се за това, че пуша. Казва ми, че не иска да пуша, не му харесвало, вредяла съм си... Някой непушач може ли да ми обясни какво толкова ви дразни?
А де? :-o Аз съм положила тържествена клетва, че от 1ви септември точно ги спирам. Не че би ме скъсал, ако пуша, но виждам, че го дразни достатъчно.

Всеки ден дрехите и косата ми миришат на цигари, заради нашите, а аз не пуша. Плюс това съм се превърнала в пасивен пушач, а не искам, защото осъзнавам вредата. Закашлям се от дима. Май е достатъчно да искам от един пушач, с който прекарвам голяма част от времето си, да ги спре.

PinkPan7her2
06-30-2011, 08:48
Всяка жена променя малко или много един мъж, и обратно, без значение дали искаш или не искаш. Затова е много важно какви хора пускаш в живота си, защото без никой да осъзнава вие вземате по нещо един от друг.

Ако човека до теб има някакви непоносими за теб навици или черти от характера се опитваш да го промениш, само ако той иска и също не харесва съответната черта у себе си. Ако не иска, значи просто не сте един за друг.

Съгласна съм от първата до последната дума. Промяната става неусетно, дали е за добро или лошо, няма значение. Факт е, че става.
Ужасяващият инат и нежелание да призная, че греша, ми е от предишния ми приятел. Овенска му работа.
На сегашния определено не му харесва колко се паля за глупости и се опитва да ми въздейства, засега безуспешно. Честно казано... и аз искам да променя точно тази своя черта - паленето. Иначе съм доста емоционална и хората го харесват - като малките деца съм - когато съм щастлива, подскачам до небето, като се сърдя, ми потъват всичките гемии, когато съм тъжна, плача. Това си го имам от малка.

Цигарите бяха най-баналният пример. Порок като този се отказва, защото ти самият го искаш, не защото гаджето ти мрънка: "Оооф, много пушиш, оооф, мирише ми кофти, оооф". И следователно, няма такова нещо като "еди-кой-си спря цигарите заради мен" - тъпо е, заради теб ли спира да си оцветява белите дробове в черно? Да, била съм стимул да се откажат цигари, но това е. Волята да не посегне към кутията и запалката си е на човека. Аз нямам общо - нито съм го молила да пуши, нито да спира.

Josefinne
06-30-2011, 08:50
Не е точно така. Аз по принцип не се кефя на властни мъже, просто не мога да ги търпя, а и те мен, така че си правим взаимна услуга и се избягваме. Винаги съм се събирала с по-разбрани и умни момчета. Но и те си имат своите изисквания. Може като цяло да са по-малко от тези на жените, не толкова явни, но не са и толкова простички.

dimitar_ak
06-30-2011, 10:02
Несъмнено когато си във връзка се променяш, но това не става защото другия го е искал. Обикновено е самостоятелно в желанието да бъдеш още по-харесван. Знаеш какво другия харесва и не харесва. Ти не поменяш стила си, но се стараеш да развиваш положителните и да ограничаваш отрицателните си качества. Това е положителното влияние на любимия човек.

Josefinne
06-30-2011, 10:24
Лошото е обаче, че човек много често се влияе не само от доброто, но и от лошото. Например, ако партньорът ти е разхърлян, много вероятно е да придобиеш и ти такова качество :D

badsector
06-30-2011, 11:19
Нормално е човек да се променя през годините, без значение дали има някой до себе си. Ако има, то тогава промените са двойно вече и хората след 5 годишна (примерно) връзка вече не са хората, които са я започнали тази връзка. Така и изискванията към партньора се променят и за да просъществува връзката, двамата трябва да се променят с нея.

... Някой непушач може ли да ми обясни какво толкова ви дразни?
Пробвай да не пушиш един месец и ще разбереш.

umri
06-30-2011, 13:17
Всяка жена променя малко или много един мъж, и обратно, без значение дали искаш или не искаш. Затова е много важно какви хора пускаш в живота си, защото без никой да осъзнава вие вземате по нещо един от друг.

Ако човека до теб има някакви непоносими за теб навици или черти от характера се опитваш да го промениш, само ако той иска и също не харесва съответната черта у себе си. Ако не иска, значи просто не сте един за друг.

Съгласна съм от първата до последната дума. Промяната става неусетно, дали е за добро или лошо, няма значение. Факт е, че става.
Ужасяващият инат и нежелание да призная, че греша, ми е от предишния ми приятел. Овенска му работа.
На сегашния определено не му харесва колко се паля за глупости и се опитва да ми въздейства, засега безуспешно. Честно казано... и аз искам да променя точно тази своя черта - паленето. Иначе съм доста емоционална и хората го харесват - като малките деца съм - когато съм щастлива, подскачам до небето, като се сърдя, ми потъват всичките гемии, когато съм тъжна, плача. Това си го имам от малка.

Цигарите бяха най-баналният пример. Порок като този се отказва, защото ти самият го искаш, не защото гаджето ти мрънка: "Оооф, много пушиш, оооф, мирише ми кофти, оооф". И следователно, няма такова нещо като "еди-кой-си спря цигарите заради мен" - тъпо е, заради теб ли спира да си оцветява белите дробове в черно? Да, била съм стимул да се откажат цигари, но това е. Волята да не посегне към кутията и запалката си е на човека. Аз нямам общо - нито съм го молила да пуши, нито да спира.

Какво стана със стария акаунт?