PDA

View Full Version : Имам един въпрос!



nikifor4o0o92
06-29-2011, 20:44
Искам да попитам нещо.. На село имам един много стар хладилник.Ако го разглобя и извадя компресора вътре дали има нещо което може да ми донесе някой лев?Може би на някой ще му е смешно но защо пък трябва да сабира пепел като можем да изкараме някоя стотинка за биричка :)

zero
06-29-2011, 23:01
по-добре продай целия хладилник на вторични, ще има и за водчица :)

whiteterror
06-29-2011, 23:28
Имам в мазата един стар хладилник "Мраз". По спомени около ротора на компресора имаше мед, но в малко количество. Има няма 400-500 грама. А вътре в компресора циркулира масло, което служи за частично отвеждане на топлината и смазване на движещите се части, в това число и буталото на компресора. С една дума - има мед, но е малко. Сам прецени дали си заслужава. Както каза zero по-добре целия хладилник на вторични...

nikifor4o0o92
06-30-2011, 21:38
Имам в мазата един стар хладилник "Мраз". По спомени около ротора на компресора имаше мед, но в малко количество. Има няма 400-500 грама. А вътре в компресора циркулира масло, което служи за частично отвеждане на топлината и смазване на движещите се части, в това число и буталото на компресора. С една дума - има мед, но е малко. Сам прецени дали си заслужава. Както каза zero по-добре целия хладилник на вторични...

ДА прави сте.. но примерно ако излезе 35-40 кг (което ме съмнява) те ще ми свалят 6-7 кг за пластмасите.. Незнам чудя се още..