PDA

View Full Version : Проблем с коремната мускулатура



Gtopalov
06-29-2011, 21:23
Здравейте,
Проблема ми е следният...Тренирам волейбол от около 5,6 години и когато съм в период,в който наблягам повече на развитието на физическите си дарби (Отскокливост,повратливост ,бързина,сила,мощ...)
винаги се изтощавам повече,което е нормално,но за сметка на това възстановявам добре.Като допълнителни препарати използвам,белтък и въглехидрат(протеини),креа ин,аминокиселини,витамини, бца,глутамин,трибестан,хра я се по 4,5 пъти на ден хапвам по-малко,смятам метаболизма си за добър.Като цяло всичко върви по план,освен че започвам да трупъм мазнини в областта на корема,което много ме дразни.Правя около 400-500 коремни преси на ден,не са много но явно с коремни преси само не се получава...Бих се радвал ако някой,по компетентен от мен ми обясни защо се получава така.Може би защото,химията задържа водата в организма?Междодругото понеже тренирам на висока температура пия много течности,по мойте сметки не падам под 10-14 литна на ден.В момента тренирам по два пъти на ден,първата тренировка ми е около 2 часа и е предимно физическа,различни спринтоше,отскоци,честоти, итнес и тем подобни.Втората е волейбол (разигравания тактика и т.н..) също около 2-3 часа,където изразходвам доста енергия.Чуствам се добре,просто искам да изрежа коремната преса както никога до сега,а вече спрях половината от ''препаратите'' за да се изчистя уж,но същата работа...само дето губя сила в краката и ръцете.Явно само с коремни преси не става,а не искам да спирам възстановяването(макар че сега съм само на витамини и белтък),много искам някой,който разбира,да ми помогне,чувал съм,че някой правят ренегадско гребане,фулл контакт туист и тем подобни уражнения,който според тях са ключът за добрата преса,искам да измисля някаква програмка с такива упражнения,който мога да правя след тренировките примерно:) Благодаря за отделеното внимание!!
п.п. Положението не е много критично с 6 пакс съм,ректус абдоминус се вижда :д просто искам да се развия

LookAtMeNow
06-29-2011, 23:45
Продължавай в същия дух ще ти отнеме месец,два за да коригираш корема си.

ZipFail
06-30-2011, 00:10
Добавките по никакъв начин не ти пречат за изкарването на пресата - даже напротив. ;)
Проблема ти не е с коремните мускули, а с подкожните мазнини. Плочки не се изкарват с 5000 преси на ден, а с малко тренировки и много диета. Гледам тренираш доста активно, така че проблема трябва да ти е в храненето. И прави разнообразни и натоварващи упраженения за корем, обикновенните коремни преси са си просто губене на време. Водата също си оказва влиянието, но тука няма как, префкетно нацепен корем трудно се поддържа за продължително време ако си активно спортуващ. Лично според мене да си набавяш достатъчно вода е доста по-важно от пресата :)

Gtopalov
06-30-2011, 06:12
В храната новото,което коригирах е,че вечер вече хапвам по-малко,особено след 8 часа се старая да не ям...винаги съм бил ''6 пак'' другите 2 не са се показвали и искам да ги изкарам,добре ли е ако примерно след всяка трен вкарам 15-20 мин бягане например 3 мин ниска интензивност,4 средна,5 макс после 2 ниска,3 средна,5 макс,2 ниска,нещо такова съчетано с ренегадско гребане 5 серии по 10(с подувки) и 5 20 коремни преси различни? Добро ли е това и примерно след месец ще се покажат ли и другите 2? (висок съм 195 тежа 83-85 кила) атлетично телосложение,само дето пресата не ми харесва :x

firstdiesel
06-30-2011, 10:55
от закуската до тренировката въглехидратите ги намали на минимум, след 20 часа пак недей да ядеш въглехидрати ... ефекта няма да закъснее

ако се чувстваш отпаднал може да ядеш плодове някви, но 60-90 мин преди трен не яж абсолютно нищо!

Gtopalov
06-30-2011, 18:00
от закуската до тренировката въглехидратите ги намали на минимум, след 20 часа пак недей да ядеш въглехидрати ... ефекта няма да закъснее

ако се чувстваш отпаднал може да ядеш плодове някви, но 60-90 мин преди трен не яж абсолютно нищо!
Значи закуската ми,мисля че е добра,някакво мюсли с 1-2 филий с майонеза и кашкавал + 2 айца и някакът плод(абълка,портокал киви) Предимно белтъчна закуска (макар,че сутрин целия белтък,който вкарвам не се усвоява от оргазнизма)...промята,която направих е,че на обяд (след първата ми тренировка) се храня по обилно и вкарвам въгледихрат (Ориз...който е чист въглехидрат) или пък любимото ми,да одрежа половин хляб от средата и да набутам в него храна :Д...Вечерята ми е по-лека например шопска салата и омлед..това е за сега,а през деня си жуля плодове (не преди тренировките разбира се :) ) Искам да попитам,какво да правя допълнително като тренировка за пресата освен нещата,описани по горе (различни преси, бягане, ренегатско гребане и т.н....) или промяната в храната ще е достататъчна?(както и аз мисля че проблема е от яденето..)...иначе допълнително въглехидрат не пия,искам да попитам,дали може да вкарам Креатин в белтъка и как ще се отрази той (задържа водата в организма..хмм)на коремната ми преса?

Gtopalov
07-01-2011, 05:46
up

DA0Trooper
07-01-2011, 07:15
а хохохоох :razz: вика 10-14 литра вода :razz: вярваш ли си? Бъбреците ще ти се скапят още на 1-вата година от тва.+Тва ако на тая закуска и викаш белтъчна , аз съм Чък Норис!
"промята,която направих е,че на обяд (след първата ми тренировка) се храня по обилно и вкарвам въгледихрат (Ориз...който е чист въглехидрат) или пък любимото ми,да одрежа половин хляб от средата и да набутам в него храна :Д...Вечерята ми е по-лека например шопска салата и омлед..това е за сега,а през деня си жуля плодове "
тва ти е проблема! Ще си преосмислиш режима пак!

pencilwarrior
07-01-2011, 07:27
Как пък нарече въглехидратите протеин не те знам. И това с хляба дето го тъпчеш с ядене няма да ти помогне да изкараш и другите 2 плочки изобщо. Както ти казаха, намаляваш въглехидратите към вечерта, в късните часове - изобщо не приемаш. За вечеря примерно 150-200 г извара е добре. 10-14 литра вода на ден, едва ли... Пиеш 3, макс 4 литра, може и по-малко в зависимост от това колко тежиш. Няма смисъл да се наливаш с вода като за световно, няма да помогне, най-много да ти се разшири стомаха, което едва ли искаш..

firstdiesel
07-01-2011, 08:26
чай че ме обърка ...
слушай ся ... чуй чуй ...
сутринта зареждаш въглехидрати (там мюсли работи), тва ще рече че кат станеш сутринта ядеш въглехидрати, след тва до края на тренировката ти не приемаш въглехидрати (ако тренираш от 3 след обяд до 5, значи че до 5 часа въглехидрати не ядеш!) Като не ядеш въглехидрати, гориш подкожни мазнини.
Ако си лягаш в 12 часа, след 10 часа никво ядене!

Така до колкото за протеина (белтъчини се викат на български) те са ти константно количество през целия ден. На всяко хранене трябва да са ти еднакво разпределени.

Мазнините ... през времето когато не приемаш въглехидрати, приемаш мазнини и обратно!

http://www.bb-team.org/hrani от тука си сметни в коя храна кво има.

Язък че бухаш толкова добавки, а хал хабер си нямаш от ядене :D

DA0Trooper
07-01-2011, 13:45
абе не гледайте тея умрели бб-тийм ве хора! Там изкарват бобовете, варивата с 3 гр протеин и 24 гр въглехидрат ...

TodorMarkov
07-01-2011, 14:02
Хаха то 90% от трениращите разчитат на добавки,а не толкова на хранене,което безумие за мене...Иначе за колегите от бб-team,може да са допуснали някой друг пропуск,но като цяло са професионалисти в областа.