PDA

View Full Version : Преместване в друго училище след 8 клас...как става?



gre3ny
06-30-2011, 06:21
Здравейте... :)
Значи миналата година след изпитите кандидатствах в няколко области и ме приеха навсякъде по първо желание.Проблемът е там обаче,че искам да се преместя от гимназията в която съм в момента(област русе) в гимназията в която ме бяха приели също ( област В.търново) Та въпросът ми е как точно става процедурата?Към кого трябва да се обърна първо,какви документи са ми необходими ..всякакви административни въпроси ...ако някой има опит или знае какво трабва да се направи моля да пише!!!
Благодаря ви предварителни и дано всички си изкараме едно незабравимо ЛЯТО :grin: :grin: :grin: :grin:

zero
06-30-2011, 06:58
Специалностите в двете училища сходни ли са ?
Т.е едни и същи ли са ?
Ако са едни и същи отиваш при директора на новото училище, казваш му така и така аз съм ученик на гимназията в която учиш, специалността си казваш, питаш го дали е възможно да се преместиш иии той човека ще ти каже директно .. ако се поопъва малко ще му кажееш, че ще почерпиш иии ако пак ти отаже - мн здраве 8)

gre3ny
06-30-2011, 07:28
Ами гимназията в която учих до сега е Английска,а тази в която искам да се преместя е Езикова та да,сходни са :)
Аз някъде бях чела че се подавали документи в РИО първо и след това одобрявали от мон и чак след това се задействали някакви процедури .... А това че преди съм била приета там ще ми даде ли някакъв + ?Но ме бяха приели в паралелка с първи френски и втори английски,а тази година в английската бях с първи английски ест и втори френски.. Обаче в езиковата единствените паралелки с първи английски са с немски и руски,та аз мисля да пробвам в тази с немския ... Значи първо трябва да отида да говоря с директора от новото училище? :-o

zero
06-30-2011, 12:25
Ами да, главно от него зависят работите ;)
защото ще прецени какъв хорариум от часове имате по езика и те какви имат, той е човека който трябва да каже:)