PDA

View Full Version : Позитивно мислене ; )



loca10
06-30-2011, 07:23
Когато някой непознат ме заговори, просто замръзвам, не знам какво да кажа, хората си мислят, че не съм наред нещо :D Даже когато минавам покрай мои набори, нещо ме стяга отвътре. Питам ви как да преодолея този ми недостатък, защото тази година отивам в гимназия и не искам първото впечатление за мен да бъде "абсолютен пън"???

PS: моля, избягвайте коментари от типа "тъпо, мн хора го имат тоя проблем, стига си се филмирала", защото ще постигнете обратен ефект. got it? :-({|=

0pAsNooosLaDkA
06-30-2011, 07:43
Не знам, ама и аз имам такъв проблем 8-)

SlowDownBaby
06-30-2011, 07:45
Офф същата съм,а тази година отивам в университет,какво да ти кажа....Като бях 8ми клас,си казах,че като порасна и завърша 12ти клас,вече ще съм голяма и ще съм го преодоляла - е да ама не.Точно като теб,само като мине покрай мен някой на моята възраст и забивам глава в земята за да не ме види :( Уж се опитвам да го поправя,но не е толкова лесно.Единствено в дните в които се харесвам (а те са супер малко ) имам самочувствие и се обаждам на всички,но до там.Направо не знам и аз как ще се справя тази година в университета...

ledenakrasota
06-30-2011, 08:02
Това е голям комплекс! Просто не мислете, а започнете да го правите! От страни звучи много смешно, но е доста сериозен проблем. И аз съм минала през това.

Сами си го правите! Хората около вас са като огледало на това какво мислите и какво чувствате.
Много хора може да са ви казвали, че сами си го причинявате. И защо не се харесвате? С времето ще разберете колко смешно е било това и колко напразно тревожене.

Никой не си харесва всичко, всеки има задръжки. Но това не означава да се чувства малоценен или по-малко човек от другите. Вие излъчвате това и вече хората започват да се държат така с вас. :)

Има много книги и психология! Не си ли помогнете сами, никой няма да ви помогне! Променете си начина на мислене!

-Аз се харесвам! Заслужавам най-доброто както всеки един човек!

При негативни мисли,започнете да мислите обратното!

-Имам голяма дупе! >>>>> Дупето ми е супер!

- Не се харесвам! >>>>> Харесвам се такъв какъвто съм!

В началото е трудно! Но по-добре да го правиш, отколкото да се оставиш така! Защото бездействието отново е вид действие- отказване от добрата нагласа! :)

Steff9423
06-30-2011, 08:29
Леле..Помня когато и аз само стоях като "пън" и гледах връстниците си да се забавляват и всичките бяха супер отворени и не им пукаше от нищо и никой..
Постоянно бях с нос забит в земята,имах чувството че всички ме смятат за идиотка и че не мога да се сравнявам с тях.
Помогна ми най-вече смяната на обстановката..Защото в България на повечето не им пукаше за мен,но когато дойдох в Испания всички започнаха да ме разпитват,беше им интересно да научат неща за мен и за мястото от което идвам.И леко по леко от толкова въпроси и внимание аз станах доста по-отворен човек.
Сега съм и тройно по-лъчезарна и любезна,и съм се запознала с доста хора просто ей така,по улицата или в някое заведение..

Ето няколко съвета:
1.Запиши се някъде където ще ти е наложително да общуваш с други-танци,карате,театър,някакъ клуб (читателски,комикс...такива неща)-защото така ще започнеш да общуваш с останалите от групата и оттам самочувствието ти ще се вдигне..
2.Излизай по-често,и не си забивай главата в земята,вдигни я високо и се опитай да по зяпаш малко останалите,дори и да е невъзпитано, малко по малко ще започнеш да свикваш с това другите да те зяпат..
3.Сега е лято..време за забавление и нови запознанства,излез на дискотека с някой приятел и започни да заговаряш останалите,1-2 човека.Говори с тях..и ще видиш..трябва ти общуване,но ясно че ако някой който познаваш ще ти е по-трудно..но ако някой който си видял в дискотеката,когато на всички им е все едно за останалите,и на теб няма да ти пука..
4.Усмихвай се..няма лошо..гледай позитивни филмчета...има много..препоръчвам ти "It's kind of a funny story"
5.Днес трябва да има концерти по случай July Morning..отиди и си намери с някой да поприказваш...Може и само да попиташ кога започва концерта,или дали ще останат до изгрева..прости въпроси.

Повярвай ми,трудно е..Но с малко напрягане ще постигнеш много.А общуването е доста важен фактор в живота на всеки...Научиш ли се да общуваш с останалите ще успееш в много неща,ако ли не..направо се пиши за неуспял чиновник или чистач на тоалетни.. :-P

Josefinne
06-30-2011, 11:06
Заучи си репликите. Като някой ти каже нещо първо се ухили широко и просто кажи " здрасти". репетирай и следващия път, когато замръзнеш просто включи тази заучена до рефлекс последователност усмивка + здрасти.

loca10
06-30-2011, 12:24
Чакайте бе, кой ви каза, че не се харесвам? Напротив! Имам готино тяло (167 на 49.5 е добре според мен), лицето ми е ок, имам големи шоколадови очи и балът ми е 34.714, с отличен по мат. и бел. Общо взето не съм толкова лоша :P Малко изглежда, че се понадух, това е мнението ми за себе си. Просто имам нещо в главата си, което ме кара да се съмнявам. Като си помисля какво готино лапе бях! Тогава си представях, че на 14... абе нищо не съм си представяла, скачах напред, не ме интересуваше какво казват другите, играх в училищни пиеси, гледах си уроците, бях отличничка и малко отгоре 8) Може би не съм си задала правилно въпроса: Как да изкарам Нещото от главата си???

Sunshin3
06-30-2011, 12:46
отпусни се и постепенно започни да общуваш с хората, ще свикнеш, споко 8-) нали не искаш да останеш "пън", просто действай :)

мале като се замисля.. аз май винаги съм била много отворена 8-)

darrie
06-30-2011, 13:29
Към авторката: Евала за мнението, което имаш за себе си! (казвам го съвсем сериозно, без никаква ирония!) Хубаво е, че знаеш кои са положителните ти страни и търсиш помощ как да извлечеш полза от тях. Първия етап си го минала и повярвай ми - точно той е трудния. Сега просто ти остава да бъдеш себе си! Какво по-хубаво от това? Отпусни се, усмихвай се, когато си в компания сред приятели - изразявай СВОЕТО мнение по въпросите. Дори и да е различно от това на всички останали, на хората ще им направи впечатление, че имаш свое собствено мнение и държиш на него. Никой не обича тези, които се водят по мнението на онези "популярните", повярвай. Умно, хубаво момиче си. Просто се отпусни и не забравяй да бъдеш себе си.

Steff9423
06-30-2011, 13:32
Хах..има няколко значения на това да нямаш самочувствие:
1-Да не си уверен във външният си вид.
2-Да не си уверен в способността ти да общуваш..
Моят съвет се отнасяше за 2-рия случай на липсва на самочувствие..
Ако не си ме разбрала..си е твой проблем..

loca10
06-30-2011, 14:43
разбрах те отлично, be good :---)

Steff9423
06-30-2011, 14:47
Не се опитвах да бъда лоша... :P
Та дано някой от съветите които получи не само от моя страна но и от страна на останалите потребители ти помогне!

eminemfenka
06-30-2011, 15:36
отпусни се и постепенно започни да общуваш с хората, ще свикнеш, споко 8-) нали не искаш да останеш "пън", просто действай :)

мале като се замисля.. аз май винаги съм била много отворена 8-)

Zarity
06-30-2011, 16:33
Само аз ли мисля,че темата не е за тук? :-o

pressiana
07-01-2011, 17:14
Само аз ли мисля,че темата не е за тук? :-o

Аз също.
И не разбрах как така имаш високо мнение за себе си, но не можеш да общуваш, защото си неуверена в себе си. Двете неща според мен не могат да съществуват заедно. :?

MrGaga
07-02-2011, 15:16
"Техника за емоционална свобода" !!
Купете си някоя книжка и почвайте, бързо се преодолява