PDA

View Full Version : Предстоящи десетокласници!



Karrri
06-30-2011, 09:06
Отдавна ви чета,сега най-накрая се регвам. 8-)
И понеже виждам,че има тема за завършващите 10класници,за предстоящите 8мокласници.. реших да направя една и за завършващите 9токласници,тоест-предстоящи 10класници.
Как завършихте годината?Доволни ли сте?Кой предмет ви изтормози?Какво смятате да правите през лятото?Дадоха ли ви списък с книги за ваканцията?
Е,дано темата да има някакъв успех,защото си нямам идея колко са деветокласниците тук. :) :)

RageAgainstTheMachine
06-30-2011, 09:33
Оф аре стига с тия тъпи теми.

Бъдещи първокласници , второкласници , третокласници и т.н. Няма абсолютно никакъв смисъл от тях. Правете ги в кофата - разделът за чесане на езици. :-o

Fiction7577
06-30-2011, 11:51
Как завършихте годината?Доволни ли сте?Кой предмет ви изтормози?Какво смятате да правите през лятото?Дадоха ли ви списък с книги за ваканцията?
Е,дано темата да има някакъв успех,защото си нямам идея колко са деветокласниците тук.

Завърших я с успех 4,90. Не, не съм доволна. :(
Можеше и повече.....
Най-много ме изтормози информатиката. Имам чувството, че г-жата ме мрази.. :?
Постоянно ми прави напук... щеше дори и на поправка да ме оставя.. :?

Дадоха ни списъкът с книги. Мисля първо да прочета "Граф Монте Кристо", ама кога ще ми дойде желанието е друг въпрос.. :lol:

Colouring
06-30-2011, 19:07
Наистина тези теми в повечето случаи нямат много смисъл,ама 'айде..аз също съм (вече бивша-от днес) деветокласничка.
Много се бях стреснала в началото,защото миналата година учехме само математика,български и англиийски кажи-речи,а тази година сме с 15 предмета.Е,оказа се далеч по-добре,откакто си го представях.Първия срок завърших с малко над 5,50,а годината-5,93.От втория съм по-доволна,макар че разлика в ученето не видях.Общо взето изобщо не съм си давала зор.Аз исках да хвана стипендия и бях спокойна,защото си знаех,че ще имам най-малко 5,50.Аз след като разбрах,че в дипломата за 12 клас ще ми влизат само БЕЛ,Математика,ИТ,Физкулту а,Музика,Из.Из и двата езика,които уча,се успокоих.За другите ще му мисля вече догодина,когато наистина мисля да залегна на ученето(казвам си го всяка година 8-) ).Та така..доволна съм от успеха,можеше и с пълно 6 да завърша,ама Историята ме прецака.Никога не съм я обичала!
Относно книгите-дадоха ни доста дълъг списък и мисля да прочета колкото се може повече произведения от него.Попринцип не си падам много по книгите от списъка,но тази година учителката ни има няколко интересни попадения,пък и в момента нямам какво друго да чета,така че почвам списъка.Първо задължителните,после допълнителни. :) Даже вече посетих библиотеката и доволно се оборудвах. 8-)
Иначе,ако някой се интересува:

Данте Алигиери - "Божествена комедия"; "Ад"
Джовани Бокачо - "Декамерон"
Мигел де Сервантес Сааведра - "Дон Кихот"
Уилям Шекспир - сонети; "Хамлет"; "Ромео и Жулиета"
Жан Батист Молиер - "Тартюф"
Даниел Дефо - "Робнзон Крузо"
Алксандър Дюма - "Граф Монте Кристо"
Виктор Юго - "Парижката света богородица"
Джордж Гордън Байрон - "Дон Жуан"
Оноре дьо Балзак - "Дядо Горио"
Стендал - "Червено и черно"
Ги дьо Мопасан - "Бел Ами"
Шарл Бодлер - "Цветята на злото"
Артур Рембо - лирика
Пол Верлен - лирика
Александър Сергеевич Пушкин - лирика; "На К..."; "Евгений Онегин"
Николай Василевич Гогол - "Шинел"
Паисий Хилендарски - "История славянобългарска"
Петко Рачев Славейков - "Изворът на Белоногата"
Любен Каравелов - "Българи от старо време"
Добри Войников - "Криворазбраната цивилизация"

Май това е учебния план по литература.

slicky
06-30-2011, 19:17
Първия срок ми се стори труден-все пак от 7 на 15 предмета,ама успях все пак да го избутам.Първия уж ми се стори по труден,обаче завърших с повече от 2-рия.За годината 5.86 доста съм доволен.И стипендия ще дойде.Учителите обаче тази година бяха прекалено "добри"(може би знаете за какво става въпрос) и може би затова имам толкова висок успех.Иначе очаквах около 5.50.Притеснявам се,че по литература абсолютно нищо не научих,по английски сякаш не напреднах достатъчно,а по математика имам 5 за годината.

Fiction7577
07-01-2011, 11:06
От другата година идва зора, все чувам, че 10-ти клас е най-големия тормоз..... :(

slicky
07-01-2011, 12:31
От другата година идва зора, все чувам, че 10-ти клас е най-големия тормоз..... :( И аз така знам.Доста обемен бил материалът,който се учи.

Fiction7577
07-04-2011, 14:58
Пиша, че да вдигна темата на първата страница. Останала е назад и затова се правят нови... бъдещите десетокласници да пишат тук... :-D

slicky
07-04-2011, 15:23
Eм пиши де. :D :D

Thrombocyte
07-04-2011, 16:13
Обемен, обемен, колко да е обемен ? :)
От учители по математика съм чувал, че материалът в 10-ти клас е най-труден, най-скучен, но пък е необходим.
Литературата е г/д интересна, като изключим Пол Верлен (поне аз го намирах за много шибан творец с твърде сложни за разбиране творби, но все пак е голямо име в литературния свят).
Историята е повече от интересна, а физика е ужасно лесна. Биологията и тя е много интересна, особено ако учите за произхода на човека.
Клас като клас, ще мине неусетно и с хубави спомени, не се шашкайте :)

Fiction7577
07-04-2011, 17:15
За физиката, дори и "ужасно лесна" на мен ми се струва кошмар... :?
Не знам там... :(

По история май пак ще учим Германия, Франция и подобни... :D

А по биология... дано няма пак разни мозъци.. :? :D :D

Thrombocyte
07-04-2011, 19:54
Аз по физика седнах да си уча уроците за изходното ден преди самия тест, прочетох 100стр за 4-5 часа и си изкарах без проблем 5-ца, като същевременно запомних доста неща.
Биологията е наистина интересна, проследяване на белезите при потомство, шансове за развитие на наследствени болести и т.н

Fiction7577
07-04-2011, 20:05
Хм... звучи интересно. По математика да видим, чувам, че тела се взимали :D :D

freegirl17
07-04-2011, 20:27
Аз също ще съм 10 клас :grin:
Ще следя темата :P

baroveca9302
07-04-2011, 21:29
Хм... звучи интересно. По математика да видим, чувам, че тела се взимали :D :DТелата се учат в 11 клас. Имам предвид стереометрията.

Biskfitka
07-04-2011, 22:00
Математиката в 10ти клас е най-лесна ;) Просто трябва да внимаваш в час и да запомниш няколко формули.
А за произведенията-няма смисъл да ги четете лятото,освен ако не сте профил с литература.И то пак няма нужда от всички,да не говорим ,че някои са супер тъпи.

Thrombocyte
07-05-2011, 07:44
Тригонометрията е доста сложен материал според мен, но както и да е..
С внимание в час нещата се разбират, но не стават по-лесни :)

smiirnoff
07-05-2011, 07:54
Еми завърших с 5.75 май, още не знам точно :lol:
Най - много ме измъчиха Строителните материали ...
Беше ми лесно горе долу. 10 клас ще е най - кухия клас, ще имам още специални предмети и става супер зле .. Ама и него ще го избутаме 8-)
А книги - освен скоро да взема да почна да ги чета, щото са цифра много и са най - дългите е така. И тях ще ги оправя, стига да имам време ^^

cherrygloss
07-05-2011, 08:26
Аз завърших със 5.75 и най-ужасния ми предмет е физиката , но иначе като цяло не беше кой знае колко мъка 9ти клас. Сега лятото нямам да чета нищо освен 1000 страници английска литература със вадене и учене на думи и изрази 8-)

mlakniwe2
07-05-2011, 08:28
Малка справка от това, което помня, но не съм сигурен

По математика почвате функции, логаритми и тригонометрията продължавате май
По БЕЛ вече знаете-интересни са произведенията,например Робинзон Крузо или Дон Киход
По физика в 10кл също ми беше интересно-първият срок учите за светлината-2-рия за звезди, планети, космоса и тнт, няма нищо общо с 9-ти клас
По химия-Повечето е преговор от 8-ми клас +няколко нови неща-значително по-лесна е от 9-ти клас/органичната, която е най-трудна/
По география ще учите само за България/и отделните области/
По История не помня-май беше за фашизма, национализма и кво беше другото нз :D
По Биология също не е трудно-за еволюция, за расите, за разни теории, също така и онези задачки за кръстосване, които са мн лесни-генетичниите-например кво дете ще се роди ако майката е със сини очи а бащата със пъстри
По Етика и право е лесно-там за държавите-за законите, но 1-вият срок не помня-някви глупости :D

по друго не се сещам, като цяло 10-ти клас ми беше по-лесно от 9-ти и 8-ми, а 11-ти клас ми беше по лесно от 10,9 и 8ми 8-)

xoxi
07-05-2011, 08:54
Днес мисля да приключа с "Българи от старо време".
Списъкът за това лято много ме зарадва, все хубави книги. Това ще е първия списък, от който ще прочета всичко май.

Годишният ми успех е много добър, доволна съм, макар, че можеше и повече, но ще си пестя силите за другата година.
В 10ти клас ме притеснява математиката. Г-жата беше споменавала за някакви 100 формули, а това и на шега да е било, пак не ми звучи весело.
Историята също малко ме притеснява, защото от другата година ще сме с нова госпожа. Старата ми беше перфектна, оценките си ги получавах без проблем и без много залягане над учебника.
По всички останали предмети предполагам, че ще се справям. Не е трудно, обаче аз тази година докато свикна с толкова много предмети и учебната година мина. Миналата година като учех само по БЕЛ, математика и немски и бях свикнала да си отделям по няколко часа за предмет. А тая година с 15 предмета направо ми се сбъркаха сметките. 8-) Другата година вече ще имам тренинг..

Colouring
07-05-2011, 12:29
Математиката не ме притеснява изобщо.Мисля,че няма да трябва да се озорвам много.Поприцип ми е приятен предмет и не я смятам за толкова сложна.
С физиката ще се оправим някак.
Историята много ме притеснява.Намразих предмета заради учителката!
По химия съм пълна нула,но госпожата е добричка. 8-)
Биологията не ме притеснява,географията също.
Английския ми е лесен,немския не чак толкова,но ще се учи,няма как.
По БЕЛ няма да е много лесно,но ще си давам зор.
Иначе произведенията ги почнах.Прочетох "Бел Ами" и "Шинел".Не ми бяха кой знае колко интересни.Днеска мисля да почна „История славянобългарска“,че съм се снабдила с нея от библиотеката и така..

За съжаление лятото ми няма да е от най-интересните. :(

ЕДИТ:Не знам рано ли е или не,но все пак да питам наборите 8-) - вие ориентирали ли сте се какво и къде ще кандидатствате?

Fiction7577
07-05-2011, 12:41
ЕДИТ:Не знам рано ли е или не,но все пак да питам наборите 8-) - вие ориентирали ли сте се какво и къде ще кандидатствате?

Аз лично не съм. Въобще дори не съм се интересувала от това... :(
Но май трябва да почна, че докато се усетим, ще е време за завършване... :?

sword
07-25-2011, 15:17
up

slicky
07-25-2011, 17:36
Като видях размера на книгите се отчаях.Сигурно ще гледам на филми.Просто много ми идват-около 20 произведения.

Sarafina
07-26-2011, 08:51
И аз ще бъда 10 клас (баси кога бях първи :( ). Книгите няма да ги чета, може би само Робинзон Крузо... Годината мина бързо... завърших с 5.20, а като си смятах оценките вкъщи, ми се получаваше 4.90 :grin: :D най-после имам основно образование :grin: етика и право ме притеснява... както и органичната химия (една година назад сме)... също и математиката - тригонометрията беше гадна :( а първия срок беше толкова лесно, сега не знам какво ще учим.

pressiana
08-02-2011, 11:15
И аз ще съм 10ти, само че в 8ми учехме малко предмети, затова сега ще ми е тъпо, щото гледам няква органична химия. :?
Не се изтормозих много тая година, само към края оправях оценки. не ми се почва 10 клас, не ми се ходи на училище отново, искам да си почина още..
А списъка ще го прочета, има интересни книги в него. Аз ще прочета само задължителните, че и без това и те са много и някои от тях са доста дебелички. Стихове няма да седна да чета, ще ги видя в христоматията, когато дойде времето. Имам и по математика домашна, която не съм почнала дори /към 200 задачи от олимпиади, състезания - т.е. трудни/. В крайна сметка сме във ваканция, а пък не ми се учи/пише отново. Знам, че после ще ми дойдат като гръм от ясно небе подготовките за всичките входни, ама кво да се прави. В края на 9 клас бях доста стресирана и имах нужда от почивка, нямам намерение да се връщам към това скоро, макар че след около 2 седмици май ще ми се наложи.

Fiction7577
08-02-2011, 11:31
Леле.. верно, тия входни! :shock:

Някой който вече е бил 10 клас или е запознат, да каже, по етика и право ще правим ли входно, от материала за психологията и логика? :-o

Colouring
08-02-2011, 12:19
Оле,да,не ми се мисли за тия входни! :( Много ги мразя.Особено като знам какъв зор ще ми е при някои учители ми се реве. 8-)
Иначе и аз мислех да взема да решавам някакви задачи по математика,че нещо натам като гледам се ориентирам,ама какво бе,братче.Мързи ме да седна мнооого..Не че ми е задължително или нещо такова,в ЕГ съм,ама исках и сама си поставих целта,ей така за спорта.Като гледам няма наченки изобщо да почвам.
Книгите си ги чета,макар че имам проблеми с намирането на повечето.Няколко вече прочетох-има интересни неща,но на мен лично повечето от прочетеното не ми представляваше особен интерес,някои неща бяха доста скучни.От снощи съм на "Ад"-да видим как ще е избутам...

mlakniwe2
08-02-2011, 12:42
Хм... звучи интересно. По математика да видим, чувам, че тела се взимали :D :DТелата се учат в 11 клас. Имам предвид стереометрията.

Стереометрията е в 12 клас+ проговор на всичко учено до ся
10 клас са логаритмите, функциите и вероятностите+тригонометр я
11 клас-прогресии, статистика, тригонометрия/с много формули/

mlakniwe2
08-02-2011, 12:48
Леле.. верно, тия входни! :shock:

Някой който вече е бил 10 клас или е запознат, да каже, по етика и право ще правим ли входно, от материала за психологията и логика? :-o

Никога не сме прайли входни по психология , етика и право или философия, дори и преговори не прайм напрао почваме новият материал, но незнам при вас как ще е, пък по тези предмети повечето неща може да се обяснят без да си чел, например таз год като учих философия беше супер лесно, например на контр ни дават понятия като общество, човек, душа, тяло, съзнание и тем подобни и тряя да ги обясним както ги разбираме-спок тва са суепер лесни предмети от психото в 9 клас нищо не помня, но по ЕиП и фолософия ми беше мн лесно, ще видим ся по свят и личност, там мисля, че вече е по-трудничко

Fiction7577
08-03-2011, 15:06
За "Свят и личност" съм чувала от вече завършилите, че било лесно и интересно, но до колко е вярно не знам.

9 клас психото беше окей, но другата част... :?

По етика и право вярно ли се учили някакви закони? :D

fogdog
08-29-2011, 11:32
малее остават още 2 седмици а аз още не съм прочела книгите :o и тези входни :( :( :? не знам какво да правя вече, ако някой от вас може да ми каже кои са по важните книги които е по-добре да прочета преди да почне училище ще съм благодарна

Colouring
08-29-2011, 11:56
То всичко,което се изучава,е важно.Аз ти предлагам да разбереш кои от произведенията се учат първо,за да прочетеш тях,а тия,които се взимат втория срок - по-нататък.Защо не си защо не си ги прочела?Аз без бързане малко по малко цяло лято си ги четох и вече ги свърших..

Biskfitka
08-29-2011, 12:36
И аз не ги бях челаа,а се справих перфектно.Друг е въпросът,че има 1-2 призведения,които и в даскало съм проспала :o .
Аз ти предлагам да не четеш книгите,повечето са супер глупави и безмислени.Купуваш си Христоматията за 10ти клас,там има откъси от произведенията,които се изучават,чети тях.

Fluffu
08-03-2012, 21:06
За да не правя нова тема направо предлагам тазгодишните 'бъдещи десетокласници' да пишем тук :) До къде стигнахте с книгите, кои от тях прочетохте и струват ли ви се интересни :D

dope
08-06-2012, 09:56
Завърших с 5,80.Въобще не бях стресната от многото предмети.Учителите се оказаха страшно готини и разбрани.Най-трудно ми беше по английски език,но се справих.О да започнах да уча руски,госпожата е невероятна :) .Може би най-гадно ми беше заради дългата и студена зима,както и да ставането сутрин,но като цяло това ми е една от най-силните години,надавам се да взема и стипендия.За лятото ни дадоха 16 книги,което може би е нормално предвид на това,че съм паралелка български език и литература. :)

Amore-Mio*
08-07-2012, 13:44
Аз също съм за десети клас. Иначе девети клас - не мога да се оплача, макар да искам вече да се свършва изцяло с това училище. Завърших с успех 5,35 - доволна съм като цяло. Но една , която ме мрази - направи така, че да не мога да взема стипендия. Ама все тая. Поне повече няма да ни преподава. Не съм била особено изтормозена от някой предмет. Единствено географията и физическото не ми допадаха, и все още е така. Просто не са от любимите ми предмети. Та, така. Дадоха ни списък с книги, в момента съм се захванала да чета "Дон Кихот", ама като гледам скоро няма да я свърша. Искам да прочета също "Граф Монте Кристо".

vermili0n
08-07-2012, 13:56
Завърших с 6.00 и съм много доволна. Литературата малко ме измъчи ама се оправих :D Книгите нямам намерение да ги чета, ще помоля някой съученик да ми направи резюме в началото на учебната година, да знам все пак за какво става въпрос :D
dope, ще взимаш стипендия - дава се за успех над 5.50 :)