PDA

View Full Version : Грижа през лятото



ledenakrasota
06-30-2011, 13:11
Предлагам да си обменим опит, особено сега лятото какви процедури седмично се правят и по колко пъти :

-маникюр и педикюр;
-маска на косата и каква;
-маска на лицето и каква;
-продукти за тяло и какви;
-сутрин и вечер какви се прави;
-по колко пъти се мие косата.

Да не забравяте да поемате повече течности, зеленчуци и плодове. Също така да се избягват тежките храни и да не се яде на корем. :)

titinkaa
06-30-2011, 13:28
-маникюр и педикюр; - 2 пъти в седмицата,оформяне с пилата,база,лак+декорация,т оп лак.
-маска на косата и каква;-маска слагам всеки път като си измия косата(с изплакване),професионална е на Cristian of Roma със сусамово семе,и отделно правя домашни маски и тривитаминол.
-маска на лицето и каква;-маска с хума,защото ми се омазнява лицето през лятото и един почистващ лосион на Балеа със силицилова к-на.
-продукти за тяло и какви;-скраб за тяло и лосион.
-сутрин и вечер какви се прави;-почистване на лицето само с лосиона,и един душ на тялото.
-по колко пъти се мие косата. - от 2 до 3 пъти седмично.

malkasladka
06-30-2011, 13:52
-маникюр и педикюр; ходя на маникюрист един път в седмицата
-маска на косата и каква; ами има някаква в банята, но не мога да кажа каква е, иначе аз лично си майсторя маски и се мажа с тривитаминол
-маска на лицето и каква; на Гарниер една синя 1 път в месеца, просто защото мисля, че кожата ми не се нуждае от това.

-продукти за тяло и какви; Лосион за тяло на The Body Shop
-сутрин и вечер какви се прави; сутрин си мия зъбите, лицето с ледена вода и си слагам хидратиращ крем,а вечер отново си мия зъъъбките, мия си лицето с почистващ гел, слагам рициново масло на миглите ии хидратиращ крем за устни
-по колко пъти се мие косата. от 2 до 3 пъти седмично

Май е това... :grin: :-)

Sunshin3
06-30-2011, 13:58
-маникюр и педикюр; 2-3 пъти в седмицата, измивам ръцете, крем, отстраняване на кожички, мъртва кожа, пилене, основа, лак, топ лак, понякога ги полирам с обикновено готварско олио

-маска на косата и каква; Loreal Elseve или Lorys, след всяко миене на косата с шампоан и балсам

-маска на лицето и каква; на Ейвън ползвам една сега, но не ми харесва много, ПРЕДЛОЖЕНИЯ?

-продукти за тяло и какви; душ гел, скраб, лосион или бутер за тяло

-сутрин и вечер какви се прави; душ и сутрин, и вечер преди лягане, абее по 2-3 и повече понякога пъти на ден, миене на зъби, лицето: сутрин-розова вода, вечер тоник и/или гел, нанасям крем, балсамче за устни ........ оф сложно е :D

-по колко пъти се мие косата. през ден-два, значи 2-3 пъти в седмицата 8-)

GrippingBosh
06-30-2011, 14:10
-маникюр и педикюр; - гриза си ноктите....шанс
-маска на косата и каква; имам една професионална с ленено семе ,отделно и аз домашни с тривитаминола
-маска на лицето и каква; - глинена маска наОрифлейм и след нея още една успокояваща към 1 крем беше подарък essentials
-продукти за тяло и какви; - душ гел на Дав стягащ ,лосион за тяло с карамел на Cottage , екфолиант на Орифлейм пърфект боди,понякога утайка с кафе си правя
-сутрин и вечер какви се прави; - сутрин си мия лицето с гел ,тоник и крем ,вечер къпането ,на лицето нищо ,само бадемово масло на миглите ,някакъв балсам на устните
-по колко пъти се мие косата. - 2

TheOtherME
06-30-2011, 14:20
[Маникюр и педикюр-два пъти седмично, сама вкъщи, режа си ноктите, пиля ги и слагам лак
Маска на косата- 2 пъти седмично. Досега бях с една на Orzene, хубава е, но с тежка за лятото миризма и я смених със Syoss;скоро ще пробвам и една домашна с мед, банан и прясно мляко.
Маска на лицето и каква-2 пъти седмично; имам много видове-една на Орифлейм зеленичка с лотус, глинена на Ейвън, самозатопляща се на Гарниер Пюр, още една със саке на Ейвън..
Продукти за тяло-душ-гел Орифлейм и лосион за тяло Ейвън
Сутрин-почиствам си лицето с Нормадерм на ВИши и слагам едно полско медицинско кремче
Вечер-почиствам си лицето с еднa пяна от Ейвън (онова на Вiши е с абразивни частици, не става за два пъти на ден) и слагам тоник на Балея, после върху загрубелите места от кожата слагам дебеел слой Бочко :D
По колко пъти си мия косата- два пъти седмично, а ако ходя на плаж-след всеки плаж естествено

darrie
06-30-2011, 14:39
-маникюр и педикюр: Когато имам време. Не ги оставям да се обелят и изпочупят естествено! Оформям ги с нокторезачка (когато е нужно) и пила. Следва база, лак и топ лак.
-маска на косата и каква: Ползвах маската на Лорис със змийско мляко, но вчера я свърших и ще си купувам нова. Предложения?
-маска на лицето и каква: Имам 3, но не ги ползвам. Правя си домашни маски с яйце.
-продукти за тяло и какви: Душ гел (новия на Ейвън с диня), ексфолиант (на Афродита с манго) и бутер (на Афродита с шоколад).
-сутрин и вечер какви се прави: Измивам си лицето с трици. Сутрин го мажа с някакъв крем за лице (в момента ползвам един на Ейвън с мед и бадемово мляко), а вечер го мажа с Бочко, понеже е мазен и не мога да се разкарвам през деня с мазно лице. :D
-по колко пъти се мие косата: 2-3 пъти в седмицата.

sunnnnnnnn
06-30-2011, 16:47
-маникюр и педикюр; рядко
-маска на косата и каква; домашна с яйце и зехтин
-маска на лицето и каква; на Ивостин
-продукти за тяло и какви; лосион за тяло - Фрутини
-сутрин и вечер какви се прави; почиствам си лицето сутрин и вечер с Гарниер , тоник на Ивостин и след това мажа крем на Гарниер
-по колко пъти се мие косата. 1 или 2 пъти седмично
:D :D