PDA

View Full Version : Масони, Ротарианци, Тамплиери, Малтийци, Лайъни...



amk933
06-30-2011, 18:57
Познавате ли въпросните организации?
Какво знаете за тях обективно?
Какво мислите за тях?
Член ли сте на някоя от тях?
Познавате ли членове?
Бихте ли станали член?
Какво е тяхното място в света?

Аз ще дам мнение по-късно, защото ми е супер интересно да прочета виждания, различни от моето първо... :)

KarlDionic
06-30-2011, 21:06
ти да не си член на някоя и да ни агитираш ? :D

GregoryHouse
06-30-2011, 22:14
Вероятно, на Ротъри клуб :)

Не съм член на никоя, нямам желанието да бъда такъв. Знанията ми за тях не са особено задълбочени и затова по-добре да си замълча. За Тамплиерите съм доста запознат, но това е друга история :) Сега ме мързи, по нататък :)

amk933
07-01-2011, 01:56
Член съм на една, надявам се и на втора скоро...

Интересно ми е мнението на хората. Аз ги познавам относително добре всичките. Те са и доста навързани де...макар да нямат нищо общо помежду си чисто теоретически, доста от членската маса се припокрива....

Нищо не агитирам - това е въпрос на личен избор и разбиране. Както виждаш и не казвам на какво и що съм член. Факт е, че много хора не ги разбират тези организации и ги слагат в графата секти, а особено в България тяхната дейност доста се различава от сектантството.

По-скоро ми е интересно как вие ги възприемате. Поотделно или заедно.[/i]

LambOfGod
07-01-2011, 03:00
amk933, аз искам да те питам някои неща, защото ти най-адеквато можеш да ми отговориш.
Чувала съм, че за да станеш член на някои от изброените трябва да се заплаща всеки месец определена членска такса и да не си осъждан, да имаш добро име сред обществото, вярни ли са тези твърдения според твоя опит?
До колко Ротарианците имат връзка с ООН?

amk933
07-01-2011, 04:41
Абсолютно вярни са, но таксите не са някакви безумни. Те се събират повече с цел административни разходи отколкото правене на благотворителност (за второто се организират събития и се набират средства).

Ротари е най-голямата международна хуманитарна организация след Червения Кръст. Като такава държи едно от местата в Генералната Асемблея на ООН само с наблюдаващи права (единствено Ватиканът държи още едно такова място; PS: само за Червения Кръст не съм сигурен дали имаше). Освен това няколко 10-ки ротарианци са участвали в написването на Хартата и Устава на ООН.

Но. Чисто политически, масонската организация е може би най-силна...не съм сигурен точно за ООН дали Ротари или масонските ложи имат по-влиятелно лоби, обаче в политиката вторите нямат стигане.

Greennight
07-01-2011, 05:56
И аз не съм много запознат,но специално за Тамплиерите мога да ти предложа една много готина книга,тя е предимно историческа,обаче предполагам,че ще ти е интересна,защото има доста интересни хипотези за създаването на САЩ,откриването му и изобщо всичко,подкрепена с доста убедителни доказателства:Пиратите и изчезналият флот на Тамплиерите се казва книгата,препоръчвам ти я амк 8-)

amk933
07-01-2011, 20:00
Ако ми се отвори свободно време, ще и хвърля един поглед...

Иначе познавам един Рицар Тамплиер. :)

Greennight
07-01-2011, 20:17
Ако ми се отвори свободно време, ще и хвърля един поглед...

Иначе познавам един Рицар Тамплиер. :) :lol: Човек орденът им се е разпаднал преди 7 века,не знам за какво говориш 8-)

amk933
07-01-2011, 20:33
Човек, Орденът на Рицарите Тамплиери продължава да съществува и днес като организация, опазваща християнските ценности...попрочети. :) Занимават се и с благотворителност...

GregoryHouse
07-01-2011, 21:21
Той си мисли, за средновековния орден, който е бил избит от църквата.

Vesk0u
07-02-2011, 01:37
АЗ СЪМ ТАМПЛИЕР! :grin:

KarlDionic
07-02-2011, 07:08
пък мен вчера ме приеха в Тевтонския (smirk)

mitternacht
07-02-2011, 07:13
Членове на ККК няма ли? 8)

montana6
07-02-2011, 09:17
Ако ми се отвори свободно време, ще и хвърля един поглед...

Иначе познавам един Рицар Тамплиер. :) :lol: Човек орденът им се е разпаднал преди 7 века,не знам за какво говориш 8-)

amk сигурно има предвид т.нар. розенкройцери.

Greennight
07-02-2011, 17:18
Той си мисли, за средновековния орден, който е бил избит от църквата.Мм всъщност не,някои са се спасили и са емигрирали в "Новия свят",бягайки от папата.И точно тва е хипотезата,че САЩ е открит много преди Колумб и Колумб е тръгнал с оправдание,че ще търси Индия,а всъщност е имал ясна цел,карти и водачи,които вече са били ходили.Но няма смисъл да ви разказвам всичко,щото книгата няма да ви е интересна :)

Rorschach
07-05-2011, 06:59
Имам досега с доста такива хора - познавам и такива. Ротарианци, Тамплиери и от Великата ложа на масоните.
Казвали са ми, че съм подходящ за тамплиер, но смятам, че това е пълна простотия.

В подробности не искам да се впускам, защото няа смисъл... но да речем, че съм доста добре запознат с част от тези общества и не бих станал член.

amk933
07-05-2011, 08:32
Какво те спира? Това ми е интересно.
И да се впуснеш в подробности - ще те прочета, защото ми е интересно как ни възприемат хората.

За Тамплиер ти е малко рано, мисля...трябва да си на 28, за да станеш пълноправен член. :)

Rorschach
07-05-2011, 08:56
Догодина.. :)

Досегът ми с тях е изключително и само на професионално ниво, макар и един от колегите ми в работата наскоро да бе приет за Тамплиер. Не ми харесва самата идея за подобни съсловия/общества, които се обособяват според някакви ритуали/вярвания - най-малкото е, че не споделям тези вярвания. Осъзнавам, че това е начин да завържеш ценни контакти и т.н., но самата идея ми седи противоречива.

Четох им книгата, която издадоха наскоро, присъствал съм и на "ритуали" и сбирки като наблюдател и за кратко - not my cup of tea.

amk933
07-05-2011, 09:08
Тези с ритуалите са Тамплиерите, Масоните и Малтийския Орден....

Пробвал ли си в Ротаракт (Ротари за до 30-годишни)? Там положението е доооста по-различно. Просто идеята не е свързана с пазенето на дадена тайна или с нещо религиозно. Идеята са точно контаки, израстване и някакъв труд в полза на обществото. А по разните събития се създават супер много нови запознанства, които след това стават и приятелства с дадени хора.

И Лайънс щях да кажа, но те май нямат младежка част в България, а средната възраст на членовете им тук е над 40. Не, че в Ротари не е толкова пак...просто имат и секция за по-активни хора...

:)

Иначе и на мен идеята на Малтийския Орден и Ордена на Рицарите Тамплиери за момента ми е леко чужда. Масонството го познавам бегло, но кой го познава супер добре и ще ти каже подробности? Никой.

Rorschach
07-05-2011, 09:11
да речем, че имам досег до Великата Ложа на посветените бла-бла... пълна дивотия.

На ротари съм присъствал на няколко сбирки на дъртите - никога не бих се захванал. По мои си причини и убеждения... нямам добро мнение и за тях.

amk933
07-05-2011, 09:31
Ок. :)