PDA

View Full Version : Апаратчета за зъби



nepowtorima
06-30-2011, 19:08
Здравейте.. Пиша в този раздел тъй като се отнася за хубава усмивка.
Вчера ми сложиха апаратчета.. при зъболекарката ми. Каза ми да ги нося винаги .. (докато спя, докато правя всичко, освен да ям) .. обаче аз вчера се мъчех да седя поне 10 минути с тях без да плюя, но не мога. Не мога да свикна. Понеже апаратчето е на горните зъби .. и ми се събира слюнка над апаратчето.. и ми идва да повърна. И под езика също .. има прекалено много. Ужасно гадно е. Който е имал нека да сподели как е свикнал.. и въобще успял ли е да свикне. Предполагам, че не винаги ще е така, но просто ми е адски гадно.. и не се търпи. И преди малко се мъчех да седя с тях, но така и не успях да издържа. По-принцип съм доста търпелив човек, но това така и не успях да изтърпя. Знам, че трябва да ги нося редовно.. особено в началото, ама кво да направя..

fUcKsMiLe
06-30-2011, 19:17
Аз не можах да ги изтърпя. Някъде 4-тия месец ги свалих.. имаха ефект, но бързо се възвърнаха в началното си състояние зъбите ми. Просто НЕ си струва парите и това апаратче. На мен лично ми направи ужасните рани към края на третия месец и започна адски много да ми стяга на зъбите, тъй като тъпата зъболекарка ги стягаше повече от колкото трябваше.. Единия ми постоянен зъб се разклати и щом и това стана ги свалих и повече не ги докоснах. След има няма месец-два, зъбите ми си бяха, както преди да сложа апратчето. Щях да слагам брекети, но не се реших и все още ме е страх да сложа.. Дап, появи ми се някаква странна фобия от зъболекари и всичко свързано с тях. :lol:

Та, само да те питам - какво точно ти има на зъбите? Криви, леко напред.. етц. ?

nepowtorima
06-30-2011, 19:43
Ами.. единия ми зъб ми го изкараха .. като много малка доста рано. След това 2-3 години не ми излизаше. Смениха се всички зъби подредиха се.. наместиха си се, обаче изведнъж тоя зъб излезе - кучешкия от дясната страна отгоре. И съседния зъб отиде по-назад, а този кучешки излезе по-нагоре от всички други. Та това се опитват да ми оправят.

Delightful
06-30-2011, 19:53
Глупости !!! Разбира се , че има ефект особено ако ги носиш редовно.Когато излизаш навън е малко гадно особено с говоренето, но се свиква... :) Аз съм носила 4 години горе-долу и имаше страхотен ефект (не ги носех чак толко редовно , ноо все пак :D ) , но шините оправят зъбите до определна степен и са до време , сега съм с брекети 2ра година. Иии така . . . още по-добре станаха 8) . И да ти кажа няма нищо страшно ;) .. готино е даже , всеки месец сменяш цветовете им и се кефишш :D ...
Някой хора с излишни пари дори си слагат брекети без да имат проблем , така че споко .. Яко е !! : ))) ..... Дано съм те успокоила малко..хах :P

nepowtorima
06-30-2011, 19:57
Да то е яко, че ще има ефект, ще има. Ама аджеба.. как да издържам .. и не мога да преглъщам най-гадното 8-)

Delightful
06-30-2011, 20:05
Е , ще свикнешш , не бързай толкова де еее... :D .. Естествено , че отначало е много гадно .. и на мен беше така ии постоянно исках да го свалям .. просто не мисли за него и ще видиш как скоро няма да усещаш , че имаш нещо в устата :P

Bobey
06-30-2011, 20:06
ами аз просто свикнах ама вече го носч само през нощта защото не го усещам :lol:

Josefinne
06-30-2011, 20:32
За шини ли говорим тук? По мое време така се наричаха... Аз носих. Бяха гадни, защото не ми леваха на непцето ( носех горни ). Бяха ме зарекли, че ще ги нося 2-3 години, но за около 6 месеца вече имаше ефект и след това отказах да ги нося. Гадна работа, фъфлиш все едно си бавно развиващ се :? Не знам дали брекетите са по-добра идея, защото пък не можеш да ги сваляш и след това имаш супер мн кариеси за оправяне.
Иначе по темата - най-добре кажи това на зъболекарката ти, сигурно не са ти по мярка. Ако може, ще ти ги оправи, ако не - нова отливка и ново апаратче. Или сеупражняваш яко , а по-натам ги носиш само вечер и вкъщи.

qkakukla2
07-01-2011, 15:57
Сложи си брекети да ти се наредят по- бързо зъбите бързо се свиква с тях аз в момента нося и много бързо се оправят. Доколкото до апаратчетата един приятел като малак ги е носил цели 4 години без да ги сваля :shock: :shock: и казва, че са му били одобни. Различно е на всеки човек на някои не им е удобно да си носят апаратчето, а на други им е удобно. Аз ти предлагам да ги носиш още около 1 седмица и ако свикнеш си ги носи, ако несвикнеш си сложи брекете :) :) :) :)

Fallen Angel_69
05-18-2013, 18:18
Във вторник ще слагам шини и за горната и долната челюст, но ще бъдат по - специални, че бъде едно цяло апаратче, та въпросът ми е някой знае ли как изглежда тази машинка и лесно ли се свиква. Зъболекаря ми каза, че с тях ще стоя вкъщи и ще спя с тях. :)