PDA

View Full Version : Правене на учебник ...



zero
07-01-2011, 09:36
Здравейте :)
Интересува ме, къде могат да ми направят дубликат на учебник ?
Понеже съквартирантът ми, ми е задигнал учебника, а аз трябва да заплатя скромната сума от 150 лева за един учебник по техническа механика ... и естествено се опитвам да намеря алтернатива да възстановя учебника без да заплащам сумата ...
Та чудно ми е, чували ли сте за нещо подобно ???
Ксерокопието не знам дали ще удовлетвори библиотеката, предполагам (всъщност нищо не предполагам ...)
Ако имате идеи - казвайте :Д ще разгледам всяка една ваша идея съвсем обстойно :]

DirtySmile
07-01-2011, 09:57
Пробвай да го копираш, но цветно :D няма да ти излезне много евтино, но пак ще е по-малко.Цената на една страница е около 30ст цветно :D Иначе никва идея как ще го клонираш

zero
07-01-2011, 10:03
ъъъ той учебника е чернобял ... :lol:
Учебника е около 500 страници :D
Оффф де Илия на кирия ... :D

DirtySmile
07-01-2011, 10:08
ъъъ той учебника е чернобял ... :lol:
Учебника е около 500 страници :D
Оффф де Илия на кирия ... :D

Eми като е чернобях не виждам какъв е проблма да го копираш ? :D

mog1
07-01-2011, 10:52
Черно бяло, по 10ст. страницата идва 50 лв.

П.С. Егати съквартираната! Няма ли подобен учебник в библиотеката на университета?

choparkopar
07-01-2011, 11:07
От кой университет си ?

zero
07-01-2011, 11:16
да забравя преснемането ... :D

Thrombocyte
07-01-2011, 11:18
Ако си го взел от библиотека и после са ти го откраднали е много...сложна работата.
Самото копиране ще ти излезе 50лв, отделно кориците, подвързии. По принцип копирането на учебници е противозаконно и ако те набарат, че не си върнал оригинала в библиотеката може и да ти излезе доста "солено".
Опитай да обясниш ситуацията на когото трябва.. или нов учебник

Colouring
07-01-2011, 11:24
Или преснимаш,или купуваш нов учебник.. или набарваш някъде съквартиранта и не го пускаш,докато не ти върне учебника. :lol:

deni979
07-01-2011, 11:28
Олеле, какъв дебил трябва да си, че да откраднеш учебник от 150лв и то от човек, с когото си живял. :shock:

zero
07-01-2011, 11:52
Олеле, какъв дебил трябва да си, че да откраднеш учебник от 150лв и то от човек, с когото си живял. :shock:
Учебника струва 30 лева, а по правилник на университета се заплаща 5х по цената на учебника, което прави 150 лева :)
... изруда ако можех да го набарам щях да му сритам задника мнооого отдавна :Д .. въпроса е, че с него не съм се виждал от ... месец да кажем .. и в момента е на 300 км и изобщо нямам представа къде живее :/

deni979
07-01-2011, 12:05
Щом отпада ксерокопирането, остава единствено да купиш нов учебник. :-o

RageAgainstTheMachine
07-01-2011, 12:29
Олеле, какъв дебил трябва да си, че да откраднеш учебник от 150лв и то от човек, с когото си живял. :shock:
Учебника струва 30 лева, а по правилник на университета се заплаща 5х по цената на учебника, което прави 150 лева :)
... изруда ако можех да го набарам щях да му сритам задника мнооого отдавна :Д .. въпроса е, че с него не съм се виждал от ... месец да кажем .. и в момента е на 300 км и изобщо нямам представа къде живее :/

Не можеш ли от интернет да го поръчаш ?

zero
07-01-2011, 12:33
Щом отпада ксерокопирането, остава единствено да купиш нов учебник. :-o
Няма как ... от никъде не моа да го купя понеже пише отзад на него
"военно издание" :lol: и тоа учебник го има само в училище и не се печата вече :(
И си мисля, че може да имат право даже и да ме съдят, ако го преснема .. щот те саа авторите т.е . 2ма-3ма от даскалите по механика..
Абее треа се платят тези пари, ако не намеря учебника, май няма къде да избягам ...
И най-кофтито е, че учебниците се номерират .. дори и да намеря учебник от някого - той трябва да бъде номериран иии го прибират по съответния номер :/ и чак тогава те задраскват :(

deni979
07-01-2011, 12:38
Много гадно се е получило. :( По никакъв начин ли не можеш да намериш този дето ти го е взел и да го накараш да ти го върне?Защото ако от библиотеката се заядат ще стане лошо...

zero
07-01-2011, 12:53
Все още се опитвам да се разбера миролюбиво с него,
ама той направо ме принуждава да отида до тях в търново и да му натроша кокалите ...
Обаждам му са "Викам му прати ми учебника", той ми вика: "не моа го намеря .."
Викам му провери и към 3 часа влез в скайп, е .,.. 3 часа мина ся му писах смс да влезе, ама май ще се ходи до търново ... ще му обръсна 2те вежди .. ще му еба номерата ще му еба :booooomb:
Кат му пиша смс - все едно го пращам на майната, а кат му звънна .. вдига (дали щот не му звъня от кабинки...)

RageAgainstTheMachine
07-01-2011, 12:56
Остава ти да отидеш и да си го вземеш насила...

Иначе ще трябва да плащаш 150...

slicky
07-01-2011, 14:01
You are ...wait 10 seconds...So Fucked!!

Nestlee
07-01-2011, 19:05
Сори за спама,ама ми е важно!


...По принцип копирането на учебници е противозаконно..
:shock: Сериозно ли? :shock: Олеле.....

deni979
07-01-2011, 19:09
Сори за спама,ама ми е важно!


...По принцип копирането на учебници е противозаконно..
:shock: Сериозно ли? :shock: Олеле.....
Да, даже в някой книжарници са ми отказвали да преснимат дори само няколко страници. :(

LoupGarrou
07-01-2011, 20:24
Попринцип - да, copyrights etc ...
Добре, че живеем в Б-я, та един мега скъп учебник ми излиза 10 лева 8)

Nestlee
07-02-2011, 17:58
На мене засега не са ми отказвали, да чукнем на дърво! ^^ Мммдаа, вижте ,че и България имала хубави страни! Е то де, за нас е хубаво, за авторите на учебниците със сигурност не е.

zero
07-02-2011, 22:24
Сори за спама,ама ми е важно!


...По принцип копирането на учебници е противозаконно..
:shock: Сериозно ли? :shock: Олеле.....
Могат, нас даже ни задължиха в 10 клас да си купим оригинални учебници по англ ... и аз кат първия тъпак си взех .. :Д
(после го продадох ама ..)
Ти кат нямаш 18 не знам какво те тревожи изобщо :lol:

Thrombocyte
07-03-2011, 07:21
Законът не засяга само пълнолетните членове на обществото :)
П.П Какво стана, взе ли решение какво да правиш?

Nestlee
07-03-2011, 12:38
Сори за спама,ама ми е важно!


...По принцип копирането на учебници е противозаконно..
:shock: Сериозно ли? :shock: Олеле.....
Могат, нас даже ни задължиха в 10 клас да си купим оригинални учебници по англ ... и аз кат първия тъпак си взех .. :Д
(после го продадох ама ..)
Ти кат нямаш 18 не знам какво те тревожи изобщо :lol:

8-) 8-) :grin: