PDA

View Full Version : VICHY



sweetybebi
07-01-2011, 19:12
Здравейте, в списание Журнал за жената има една мостра на крем Vichy. На 15 години съм, мога ли да си го нанеса върху кожата.. или има някаква възрастова граница. Който знае, моля да сподели

Minerva
07-01-2011, 19:18
Какъв е крема? Vichy имат много кремове за различни кожи.

Colombia
07-01-2011, 19:22
Хей!Здравей! :)
Аз ползвам някои от продуктите на Виши!Кажи какъв е крема?
Ако става въпрос за този от специалната серия за проблемна кожа,мисля че можеш да го използваш.Аз имам малката опаковка и ми действа много добре.Хидратира,матира и третира проблемите на кожата!

sweetybebi
07-01-2011, 19:27
Хей!Здравей! :)
Аз ползвам някои от продуктите на Виши!Кажи какъв е крема?
Ако става въпрос за този от специалната серия за проблемна кожа,мисля че можеш да го използваш.Аз имам малката опаковка и ми действа много добре.Хидратира,матира и третира проблемите на кожата!

QKUALIA THERMAL се казва крема

ra4ence
07-01-2011, 19:29
Козметиката им е адски добра, но е доста тежка и агресивна за млад човек. Избери нещо от рода на Лореал.

Colombia
07-01-2011, 19:34
Хммм...ами виж тук:

http://www.vichyconsult.bg/aqualia_thermal/

Този крем мисля,че е за жени или поне за по-големи момичета.
В крайна сметка обаче не мисля,че и да го пробваш ще е проблем...
Можеш да го дадеш и на майка си :-D

Както си прецениш.

sweetybebi
07-01-2011, 19:35
Козметиката им е адски добра, но е доста тежка и агресивна за млад човек. Избери нещо от рода на Лореал.

Не знам доста се колебая, има ли някаква опасност да ми навреди на лицето изобщо ?

Colombia
07-01-2011, 19:37
Всъщност сега видях 1 коментар,където някаква жена казва,че е получила обрив от него.Може да има много чувствителна кожа...знам ли.

Абе ако му имаш такъв мерак нанеси малко на лицето,изчакай и виж дали ти понася.Ако няма проблем се намажи.

Или както казах-дай го на майка си да речем :)

sweetybebi
07-01-2011, 19:39
Всъщност сега видях 1 коментар,където някаква жена казва,че е получила обрив от него.Може да има много чувствителна кожа...знам ли.

Абе ако му имаш такъв мерак нанеси малко на лицето,изчакай и виж дали ти понася.Ако няма проблем се намажи.

Или както казах-дай го на майка си да речем :)
Благодаря ще пробвам :)

Colombia
07-01-2011, 19:45
А тъй. :wink: После кажи дали ти е харесал.
Ако имаш проблеми с кожата мога да ти препоръчам и ей тоя гел:

http://www.myshop.bg/showimg.php?filename=zx180_31997.jpg

На мен МНОГО ми харесва.Струва 10 лв.Принципно има и по-големи опаковки,но са по-скъпи.
От както го ползвам нямам почти никакви проблеми.Само по 1-2 пъпки понякога и това е.Пък и те бързо изчезват.Даже забелязвам,че отстранява и петна от предишни пъпки! ;-)

sweetybebi
07-01-2011, 19:47
А тъй. :wink: После кажи дали ти е харесал.
Ако имаш проблеми с кожата мога да ти препоръчам и ей тоя гел:

http://www.myshop.bg/showimg.php?filename=zx180_31997.jpg

На мен МНОГО ми харесва.Струва 10 лв.Принципно има и по-големи опаковки,но са по-скъпи.
От както го ползвам нямам почти никакви проблеми.Само по 1-2 пъпки понякога и това е.Пък и те бързо изчезват.Даже забелязвам,че отстранява и петна от предишни пъпки! ;-)

Ще го потърся, а за крема още утре ще го пробвам и ще споделя мнение :)

xSANYAx
07-01-2011, 19:50
Козметиката им е адски добра, но е доста тежка и агресивна за млад човек. Избери нещо от рода на Лореал.

ra4ence
07-01-2011, 19:57
Да ти навреди чак не. Просто кремовете са за по-изтощена, възрастна кожа, съответно са и по-агресивни. А за твоите години не мисля, че е нужен такъв крем ;)

sweetybebi
07-01-2011, 20:04
Да ти навреди чак не. Просто кремовете са за по-изтощена, възрастна кожа, съответно са и по-агресивни. А за твоите години не мисля, че е нужен такъв крем ;)

Честно казано кожата ми наистина е максимално изтощена от фон дьо тен, пудри, перли и тем подобни. Затова мисля, че ще подхрани кожата ми. Разбира се, ползвам маски, тоници и други мазила за изчистване на лицето, но се надявам резултатът от кремът да е видимо по - добър.

Colombia
07-01-2011, 20:20
А ако имаш доста запушени пори можеш да пробваш и ексфолиращия им гел от същата серия.Обаче аз го редувах с гела защото някак доста ми изсушаваше кожата.

И човек...намали малко тия дивотии с който се хлепаш!Не искам да те поучавам,ти си знаеш обаче си щади повече кожата!

На 15 си!!!Защо са ти толкова неща? :(

sweetybebi
07-01-2011, 20:25
А ако имаш доста запушени пори можеш да пробваш и ексфолиращия им гел от същата серия.Обаче аз го редувах с гела защото някак доста ми изсушаваше кожата.

И човек...намали малко тия дивотии с който се хлепаш!Не искам да те поучавам,ти си знаеш обаче си щади повече кожата!

На 15 си!!!Защо са ти толкова неща? :(

Просто навик. Слагам си тези ''гнусотии'' от 2 - 3 години, свикнала съм.

Colombia
07-01-2011, 20:35
Давай по-леко с козметиката!Позволявай на кожата си да диша!

Айде със здраве от мен :)

sweetybebi
07-01-2011, 20:40
Давай по-леко с козметиката!Позволявай на кожата си да диша!

Айде със здраве от мен :)

Знам добре това, но ми е трудно да го спазвам :)

titinkaa
07-02-2011, 07:09
:shock: от 12 годишна слагаш всичките тея гнусотии??? Вземи ги спри,щото на 20г. и вече ще имаш бръчки и състарена кожа.

Колкото до козметиката на Виши и аз съм страшно доволна.

MaLkaTa_LaDy
07-02-2011, 07:42
За какви гнусотии става дума? Само аз ли не разбрах?!

Ще питам в тая тема, че не ми се отваря нова. Някой може ли да ми каже мнение за козметиката на Vichy и La Roche-posay? Но предпочитам да е някой, който е ползвал и двете. Аз в момента ползвам La Roche-posay, но четох достатъчно добри коментари и за Vichy.

ScarlettS
07-02-2011, 08:20
Дълго време ползвах Норма Дерм на Виши и нямах проблеми даже ми стана по-гладка кожата.

Minerva
07-02-2011, 09:43
^^ La ROche Posay е много по-добре от Vichy. Според мен на вторите само рекламата им е голяма. Ползвала съм и на двете, определено La Roche ми харесаха повече, имаше видима промяна промяна в кожата ми.

Авторке, укроти гримовете. Защо ти е на тези години да се клепаш така, най-малкото не е красиво.

divacheee
07-02-2011, 17:41
^^ La ROche Posay е много по-добре от Vichy. Според мен на вторите само рекламата им е голяма. Ползвала съм и на двете, определено La Roche ми харесаха повече, имаше видима промяна промяна в кожата ми.

Авторке, укроти гримовете. Защо ти е на тези години да се клепаш така, най-малкото не е красиво.


И аз смятам, че продуктите на Ла Рош са по-добри :) ..

millmii
07-02-2011, 19:11
Абе не се превземай :D Нищо няма да ти стане ако се намажеш с един крем ( на Виши или друга по - известна марка) и то 1 път .. той нали за това е сложен в списанието - хората да го пробват и ако има хареса да си купят после :D :-)

CupcakeMonster
07-02-2011, 22:47
^^ La ROche Posay е много по-добре от Vichy. Според мен на вторите само рекламата им е голяма. Ползвала съм и на двете, определено La Roche ми харесаха повече, имаше видима промяна промяна в кожата ми.

Авторке, укроти гримовете. Защо ти е на тези години да се клепаш така, най-малкото не е красиво.

В какво се състои промяната в лицето?Пъпки,черни точки,суха кожа,мазна кожа?

mine
07-03-2011, 08:42
Позволявам си да използвам темата ти за да попитам за това което е постнал.... мм забравих кой беше

За това говоря : http://www.myshop.bg/showimg.php?filename=zx180_31997.jpg


За какво се използва и какво е всъщност.. Малко тъп въпрос ама 8-)

Minerva
07-03-2011, 09:43
CupcakeMonster моята кожа е много суха и винаги е била така, обаче и на мен като бях в гимназията ми се вдигаха пъпки и затова дерматоложката ми ги препоръча. Да не говоря , че отделно имах зачервявания и преди това много сериозен дерматит.
http://www.adonis.bg/bg/catalog/7516.html Ето това кремче използвах заедно с http://www.adonis.bg/bg/catalog/7337.html това .
Общо взето дерматоложката тогава ми казваше да използвам почистващ продукт за мазна кожа и после силно хидратиращ крем.
След може би по-малко от месец вече си имаше разлика, освен че ми се изчисти лицето от пъпките и тена ми стана много равен и кожата гладка. Изобщо много съм доволна. Ако сега имам проблеми с кожата пак бих си го взела.

Иначе на Vichy съм ползвала Нормадерм - ефект никакъв, може би просто не е за мен и серията Essentielles си бях взела, пак не останах доволна. За парите, които дадох можех да си взема по-добро, а да не говоря, че от об икновен крем Нивеа ми е по-добре лицето. Останал ми е само един слънцезащитен - той важи и е голяма разфасовка.

sweetybebi
07-04-2011, 18:56
И така обещах на едно момиче да споделя ефекта от кремчето ползвах го 2 или 3 дена подред всяка сутрин след като си измия лицето или пък след маска, ефект има, но не голям. Не съм особено доволна.. :)

Colombia
07-04-2011, 19:28
sweetybebi щом ти е подействал положително-супер :) Като цяло кремовете им са добри :)

Даже много.



mine аз го постнах тоя линк.Това е измиващ гел и ако нямаш много запушени пори можеш да го използваш.УНИКАЛНО ДОБРЕ ми действа на мен.Матира и много добре почиства кожата.А ако имаш повече проблеми по лицето си,можеш да си вземеш ексфолиращия гел от същатата серия.Но ТОЙ ПОНЕ НА МЕН ДОСТА МИ ИЗСУШАВАШЕ КОЖАТА И ЗА ТОВА ГО РЕДУВАХ С ГЕЛА :)