PDA

View Full Version : Проблем с Гърдите.



everythingisrelative
07-02-2011, 09:55
от 2 години се занимавам с фитнес преди ходе 3-4 пъти в седмицата ,а от 5 -6 месеца хода 5 пъти.Проблемът ми е че гърдите са ми доста малко при положение че тренирам от 2 години...ВИНАГИ ПРАВЯ С МАКСИМАЛНИ КИЛОГРАМИ и гледам 7мата или 8мата да е правя едвам едвам... ама резултатът е почти никакъв....



* първи ден - гърди, корем,трапец
* втори ден - гръб,трапец
* трети ден - крака,рамо
* четвърти ден - бицепс,трицепс,корем
* пети ден - гърди,рамо,трапец,корем
* шести ден - почивка
* седми ден - почивка


моля за съвети по напредналите ;]

DA0Trooper
07-02-2011, 10:13
смени краката или гърба в края на седмицата - да има 2-3 дена разстояние , не знам как имаш сила да ги правиш един след друг.- За гърдите- 3 упражнения - лежанка за горна част, лежанка и кофички. 1 загряваща 2 работни серии съответно 80- 100% макс.

TodorMarkov
07-02-2011, 10:15
Възможно е да претренираш,другия вариант е организма да се е адаптирал към начина ти на трениране.Ако тренираш от 2 години идентично,това е твърде вероятно.Може да пробваш да намалиш интензивността за сметка на повторенията или да смениш упражненията,или и 2те.

everythingisrelative
07-02-2011, 10:34
Възможно е да претренираш,другия вариант е организма да се е адаптирал към начина ти на трениране.Ако тренираш от 2 години идентично,това е твърде вероятно.Може да пробваш да намалиш интензивността за сметка на повторенията или да смениш упражненията,или и 2те.

аз понеделник си правя обикновените който са за гърди нормална,горна,долна,кош, правя по 4 серии по 8 повторения + от последни месец почнах всеки ден да правя кофички по 4 серий с по 15 повторения.

а петък за гърди гледам да правя с гирички на въжетата там...негознам как се кзва.

pencilwarrior
07-02-2011, 10:40
Възможно е да претренираш,другия вариант е организма да се е адаптирал към начина ти на трениране.Ако тренираш от 2 години идентично,това е твърде вероятно.Може да пробваш да намалиш интензивността за сметка на повторенията или да смениш упражненията,или и 2те.

аз понеделник си правя обикновените който са за гърди нормална,горна,долна,кош, правя по 4 серии по 8 повторения + от последни месец почнах всеки ден да правя кофички по 4 серий с по 15 повторения.

а петък за гърди гледам да правя с гирички на въжетата там...негознам как се кзва.

флайс/кросоувър?
Иначе, за автора. Може адаптацията да е проблем. Пробвай да разнообразяваш тренировките, примерно една лека, две по-тежки. Или в една тренировка прави по-тежко на лег, за сметка на полулег, или обратното.

TodorMarkov
07-02-2011, 10:41
Кросоувър се казва :).Спри да правиш кофичките,така гърдите ти не могат да се възстановяват.Понеделник и петак прави еднаква тренировка за гърди,като наблягаш на базови упражнения.Не каза с каква интензивност работиш,нито какви упражнения правиш.

everythingisrelative
07-02-2011, 11:08
Кросоувър се казва :).Спри да правиш кофичките,така гърдите ти не могат да се възстановяват.Понеделник и петак прави еднаква тренировка за гърди,като наблягаш на базови упражнения.Не каза с каква интензивност работиш,нито какви упражнения правиш.

попринцип тази http://www.bb-team.org/workout/1283_efikasna-programa-za-pokachvane-na-muskulna-masa#axzz1Qw6x13mx но малко съм променил заради гърдите...

TodorMarkov
07-02-2011, 11:19
Ако тренираш от 2 години по тази програма,т.е не си сменял упражненията за гърди,може да замениш вдигането на щанга от лег с дъмбели и вдигането на дъмбели от полулег с флайс от полулег,пек-дека с кросоувър.

redbul2
07-02-2011, 11:26
Ами по програмата ръцете са в четвъртък и както си я променил не знам има ли време за почивка между гърди-гърди. Зависи и от техниката дали спускаш до долу,почти до докосване.Също експериментирай с хвата.Няколко пръста по-широк или по-тесен понякога дават голяма разлика в натоварването. Гръдната ти обиколка над 100 см ли е? На снимката изглеждаш широк и с добра трапецовидна форма на гр.кош.

redbul2
07-02-2011, 11:34
И също така ходиш 5 пъти.Имаш ли резултати за тези 5 месеца? Може би 5 дни здрава тренировка без почивен ден те изтощава и не можеш да натрупаш мускулна маса.Защото всичко изгаря за енергия. И в такъв случай трябва да опиташ с 2-3 пъти седмично,но при тая схема по-лесно се натрупват мазнини без стриктна диета. :)

everythingisrelative
07-02-2011, 12:19
Ако тренираш от 2 години по тази програма,т.е не си сменял упражненията за гърди,може да замениш вдигането на щанга от лег с дъмбели и вдигането на дъмбели от полулег с флайс от полулег,пек-дека с кросоувър.

с тази програма съм от 4 месеца някаде.

everythingisrelative
07-02-2011, 12:21
И също така ходиш 5 пъти.Имаш ли резултати за тези 5 месеца? Може би 5 дни здрава тренировка без почивен ден те изтощава и не можеш да натрупаш мускулна маса.Защото всичко изгаря за енергия. И в такъв случай трябва да опиташ с 2-3 пъти седмично,но при тая схема по-лесно се натрупват мазнини без стриктна диета. :)

събота и неделя почивам ,пък и приемам много витамини и протеини

гледам на обяд да поспивам :D че иначе ми идва множко

TodorMarkov
07-02-2011, 12:23
Нищо,смени упражненията както ти казах и виж как ще се чувстваш.Работи с интензивност около 80% 6-8 повт.

redbul2
07-02-2011, 16:07
Само събота и неделя не е достатъчно след цяла седмица зор.Можеш да опиташ частични избутвания на лега или да започваш от някаква стойка в долно положение малко над гърдите ти.Това е любим похват на великите културисти. :)

firstdiesel
07-02-2011, 16:41
тренираш по един и същ начин затва...

вкарай ся 2 месеца тренировка за сила - класическа програма, после пак се върни на тая

http://www.bb-team.org/workout/1280_sila-v-zavet-ot-starata-shkola#axzz1QxlEdnBr ето ти програмата.
Тази програма я завърших преди 3 седмици, ЕФЕКТ ИМА!

пп: размерът става с повече почивка

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 16:48
first ти колко имаше максовете си на тяга / лег / клек ?

firstdiesel
07-02-2011, 16:58
first ти колко имаше максовете си на тяга / лег / клек ?

лег 105-115 ... тука съм най-слаб, не знам що ама ми е трудно!
клек 135-140 ... клека е до долу, поне колкото мога да клекна, полуклека е 150
мъртва тяга - 220КГ ... тука май съм сторил няква беля, щото ме боли гъза кат ги отлепвам, затва вече над 180 не слагам!
раменна преса - 70КГ/3 пов - 75/1п
бицепсово сгъване - 55КГ/3 пов - 62.5/1п

други упражнения от силовия трибой не знам

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 17:06
first ти колко имаше максовете си на тяга / лег / клек ?

лег 105-115 ... тука съм най-слаб, не знам що ама ми е трудно!
клек 135-140 ... клека е до долу, поне колкото мога да клекна, полуклека е 150
мъртва тяга - 220КГ ... тука май съм сторил няква беля, щото ме боли гъза кат ги отлепвам, затва вече над 180 не слагам!
раменна преса - 70КГ/3 пов - 75/1п
бицепсово сгъване - 55КГ/3 пов - 62.5/1п

други упражнения от силовия трибой не знам

Раменната преса е прав,нали ? Не на smith-a ?

И за 16 месеца както викаш ти си дръпнал тяга 220 кг :? А обръщане-изтласкване или нещо подобно беше не е ли добро упражнение :?

firstdiesel
07-02-2011, 17:10
не аз не ги правя ...
то кръста ми е здрав щото още от малък съм почнал да работя по балкана дърва, картофи ....

аз кат влезнах за сефте в залата 60КГ на лег ма затискаха, а дърпах 100-120 мъртва

да прав с щангата пред гърди, на машина всеки може ...

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 17:12
не аз не ги правя ...
то кръста ми е здрав щото още от малък съм почнал да работя по балкана дърва, картофи ....

аз кат влезнах за сефте в залата 60КГ на лег ма затискаха, а дърпах 100-120 мъртва

да прав с щангата пред гърди, на машина всеки може ...

А ясно..И си викам аз , от тренировките ще дигаш толкоз кг,викам някъв съвет ше земем :D Ти просто си имал ген и за тва си дигал :D

firstdiesel
07-02-2011, 17:17
не аз не ги правя ...
то кръста ми е здрав щото още от малък съм почнал да работя по балкана дърва, картофи ....

аз кат влезнах за сефте в залата 60КГ на лег ма затискаха, а дърпах 100-120 мъртва

да прав с щангата пред гърди, на машина всеки може ...

А ясно..И си викам аз , от тренировките ще дигаш толкоз кг,викам някъв съвет ше земем :D Ти просто си имал ген и за тва си дигал :D

то зарад тоя ген се всакатихме :D
вдигам си и между сериите си мисля къде ша ми трябва да дигам аз такива килограми ... ама пак не спирам :D

оня ден на успоредката си закачих 2 диска по 20КГ всички ма питат ква химия зимам :D

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 17:20
Така е,пуст ген! Аз най-после разбрах защо не мога да вдигна много килограми!

firstdiesel
07-02-2011, 17:24
то като растеш с малко килограми по-добре ...
аз се опитвах да качвам маса не малко време с малко тежести, но безуспешно

то с тежко ти отиват ставите, връзките и сухожилията на кино ... майката ти се ебава!

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 17:25
то като растеш с малко килограми по-добре ...
аз се опитвах да качвам маса не малко време с малко тежести, но безуспешно

то с тежко ти отиват ставите, връзките и сухожилията на кино ... майката ти се ебава!

Е под тежко ти какво имаш впредвид ? Щом дърпаш по 180-200 кг тяга? Колко е тежкото ? :D

firstdiesel
07-02-2011, 17:29
то като растеш с малко килограми по-добре ...
аз се опитвах да качвам маса не малко време с малко тежести, но безуспешно

то с тежко ти отиват ставите, връзките и сухожилията на кино ... майката ти се ебава!

Е под тежко ти какво имаш впредвид ? Щом дърпаш по 180-200 кг тяга? Колко е тежкото ? :D

така като си говорим не са тежки обаче кат ги хванеш и почват някви птички да ти джъткат над главата :D

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 17:31
Не бе друго имах впредвид ! Смисъл,викаш от тежкото ставите и сухожилията заминавали и ти викаш 200 кг тяга? Еми това не е ли тежко бе ? :D

firstdiesel
07-02-2011, 17:34
е да ама ся ма боли гъза ... :D добре че кръста не съм го секнал до ся, че чак тогава си ебава майката

TodorMarkov
07-02-2011, 17:34
Аз ще изскажа мойто "некомпетентно" мнение.При интензивност 85-100% се повишава честотата на нервните импулси от 10-12 до над 50 в сек.Подобна тренировка води до развитието на максимална сила,но не създава осезаем стимул на нарастване на мускулната маса,тъй като адаптационните приоритети са насочени предимно към подобряване на нервните пътища,провеждащи тези импулси.При изпълнението на максове (95-100%) е характерно,че не се стига до изразходване на АТФ и КФ складирани в мускулите,т.е факторите не са от енергитичен характер.

firstdiesel
07-02-2011, 17:40
Аз ще изскажа мойто "некомпетентно".При интензивност 85-100% се повишава честотата на нервните импулси от 10-12 до над 50 в сек.Подобна тренировка води до развитието на максимална сила,но не създава осезаем стимул на нарастване на мускулната маса,тъй като адаптационните приоритети са насочени предимно към подобряване на нервните пътища,провеждащи тези импулси.При изпълнението на максове (95-100%) е характерно,че не се стига до изразходване на АТФ и КФ складирани в мускулите,т.е факторите не са от енергитичен характер.

чуй ся
повторенията са 6-4-2-1-1-1-1-1-9! не се бачка само с макса :)

TodorMarkov
07-02-2011, 17:42
3a 85-100% 1-3 повторения ти казвам как стоят нещата.

firstdiesel
07-02-2011, 17:47
3a 85-100% 1-3 повторения ти казвам как стоят нещата.

още един въпрос.
как ще стана по-силен без да качвам мускулна маса ?
а ти както каза сила се качва!

TodorMarkov
07-02-2011, 17:51
Четете през редовете...при 85-100% може да се наблюдава мускулна хипертрофия,но тя няма да е осезаема,вече написах защо.

П.п подобен метод,може да се използва за отърваване от вредната адаптация.