PDA

View Full Version : За маската с хума за коса



ledenakrasota
07-02-2011, 13:33
РЕЦЕПТА ЗА КОСА:

3-4 супени лъжици хума се разбъркват със 150 милилитра оцет. Сместа се нанася на косата за около 15 минути. Измива се обилно с вода.

Това пише отзад на опаковката. Така ли го спазвате, защото не намерих много инфо за това ? С оцет ли винаги го правите? Нанасяте ли я в корените или просто отгоре на косата и увивате после с нещо?

titinkaa
07-02-2011, 16:19
Щом е за мазна коса,значи се нанася в корените.Но не прекалявай,прави я 1 път в седмицата,иначе ще ти се изсуши много косата.

zoreto
07-02-2011, 18:26
Аз не я правя с оцет ,а с няколко лъжици кисело мляко 1 път в седмицата ,защото много изсушава.

vampire_girl_
07-02-2011, 20:05
правя си рядко маски с хума,ама слагам яйце и зехтин ;д

j_adore2
07-02-2011, 20:10
В маската с хума си слагам витамин А, рициново масло (бадемово или зехтин), кисело мляко, жълтък, оцет (не винаги). За друго не се сещам сега, но и това е достатъчно :lol: Косата после става много мека, лъскава, поне моята расте по - бързо и я заздравява :)

ledenakrasota
07-04-2011, 14:30
Благодаря! :)

sexa_na_kompleksa
07-04-2011, 15:17
Отдавна не съм си правила, но тази "рецепта" винаги ми се е струвала странна. 150мл оцет не е ли твърде много? Аз слагах малко хума и малко оцет и разбърквам докато сместа стане хомогенна.
Правила съм си най-различни експерименти с хумата - с яйце, мляко, оцет, някаква сода мисля, че веднъж слагах... ;D Нанасям в корените, без да увивам никакви кърпи, стоят 5 минути някъде и изплаквам, защото после става много суха и не мога да се среша.

breathless
07-04-2011, 15:30
Само при мен ли се получава някаква ... странна химична реакция при смесването на оцет с хума? О.О В смисъл, че оцета я ... разяжда или ддз, после косата ми беше супер суха и след няколко измивания се оправи. :-o Предполагам оцета е бил различен. о.о