PDA

View Full Version : Малко свежи идеи



playboyche
07-02-2011, 18:23
Здравейте,търся някакви нови идеи относно моят малак проблем.Мога да кажа че съм с нормално телосложение освен корема и краката(над коляното) аа и дупе също .. не си представяйте някакъв слон .. не е така но просто искам да е по-добре (да ги няма).Момче на 15 съм.Кажете някакъв вит упражнения,диети(не строги)или каквото знаете.Благодаря :)

ex7azy
07-02-2011, 19:09
С предложения хранителен режим ще поемате нужната дневна доза витамини и хранителни съставки.

Диетата е балансирана да получавате по 1400 калории на ден, без да гладувате.
С диетата стопявате 4 кг. за седмичния курс.
Подходяща е за мъже и жени, както и за хора, които спортуват. Мъжете могат да повторят като десерт вечер дневната зададената следобедна закуска.
Десертът обаче не трябва да се консумира по-късно от 22.00 часа.

Закуска

Понеделник

1 чаша сок от грейпфрут
30 гр. пълнозърнест хляб
40 гр. нискомаслен кашкавал
1 напитка: чай, кафе

или

1 чаша портокалов сок
25 гр. корн флейкс
1 чаша мляко
1 напитка: чай, кафе

Вторник

1 праскова (или ябълка)
2 бишкоти
20 гр. кашкавал
1 напитка: чай или кафе

Сряда

1 праскова
2 бишкоти
20 гр. кашкавал
1 напитка: чай или кафе

Четвъртък

1 чаша сок (по избор)
100 гр. сирене
1 напитка: чай или кафе

Петък

1/2 грейпфрут, подсладен със захарин.
1 твърдо сварено яйце

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 19:28
Вземи копни поне разделно да е цялата храна за ден..Не Понеделник закуска Вторник-закуска и тн..

ex7azy
07-03-2011, 13:39
Така са ми я пратили на мен и така я пращам...
Не мисля, че има голямо значение как съм я пратила..
Диетата е много добра и ако добавиш и тренировки или спортуване резултата може да е повече от 4кг. на седмица!!

HolyShit
07-03-2011, 13:48
Така са ми я пратили на мен и така я пращам...
Не мисля, че има голямо значение как съм я пратила..
Диетата е много добра и ако добавиш и тренировки или спортуване резултата може да е повече от 4кг. на седмица!!

Такам,ами тая диета на 1400 калории за някое 7-8 годишно освен?

И 4 кг какво? Вода и мускулна маса ?

Колко грама протеин/въглехидрат/мазнини изкарва , колко % е всяко едно от дневният прием и г-д колко грама от всяко една на всяко телесно има ?

Chacho
07-03-2011, 14:32
Честно казано не изглежда лоша:

Има протеин, въглехидрат, мазнини на всяка закуска, разнообразни витамини и течности на всяка закуска. Много диети изключват белтъчините в началото на деня, а според мен това е грешка.

Обяда е с висок % белтъчини.

Има следобедна закуска (колкото и да е малка), която държи метаболизма под контрол.

Вечерята е нисковъглехидратна (в сравнение с други диети, в които само въглехидрати се консумират вечер), макар че бих изключил в някои дни някои неща, за сметка на яйца, мляко, сирене, месо. Неделната вечеря не ме кефи обаче.



Прави ми впечатление, че са съобразявани пропорциите при храненията във всеки отделен ден. С други думи следват една и съща схема - отношение на протеин/въглехидрат/мазнини, а има наличие на разнообразни витамини и микроелементи, защото храните в отделните дни са различни. Според мен е нискокалорийна РБД, която е добре изготвена, защото съобразява доста неща. Просто може би няма да е подходяща за всеки стереотип хора.


Авторът е момче и ако смята да се занимава със спорт, според мен е добра като за начало и постепенно да започне да намаля процента на плодове и зеленчуци спрямо този на животинските храни. Също така може да се увеличат след време калориите (същите пропорции, но по-големи количества), ако има постоянство в тренировките и започнеш да гониш по-високи от текущите си резултати.



Също така, за да има ефект диетата, мисля че трябва да се занимаваш с поне някакъв вид кардио упражнения, иначе както каза Вирусът, може би ще топиш само вода и мускулна маса. В храненията след тренировките може да ядеш по едно допълнително парче месо или някое яйце.


Гледай да не гладуваш прекалено много, за да не се получи йо-йо ефект след като прекратиш режима.

TodorMarkov
07-03-2011, 17:14
С тази диета трябва да сте наясно,че освен мазнини и вода,ще се свали и не малко мускулна тъкан.Калорийния баланс трябва да е отрицателен,но да не надминава 15-20%.

NqmamName
07-03-2011, 17:47
Защо на всяка тема с проблем отговаряте първо с диета.. диетата се използва в краен случаи,сигурен съм,че с малко повечко движения и без тестени/захарни изделия и газирано всичко ще се нормализира.
Ако почнеш сега да правиш диетата,ще свалиш да речем 10 килограма и другата седмица като изядеш пак 2 дюнера и 1 кола и ще качиш не 10 ами 15..
Автора - най-добре се обърни към някой фитнес инструктор или лекар,защото ако слушаш хората тук,които 80% съм обеден,че спортуват само на маса най-много да си докараш по-големи проблеми
На момичето и дали някаква измислена диета и я размята надоло-нагоре на всеки,който иска да отслабва.
Ходи бягай по 1-2 часа на ден,когато ти е приятно и сам ще видиш,че ще има ефект.. чао

HolyShit
07-03-2011, 17:52
Защо на всяка тема с проблем отговаряте първо с диета.. диетата се използва в краен случаи,сигурен съм,че с малко повечко движения и без тестени/захарни изделия и газирано всичко ще се нормализира.
Ако почнеш сега да правиш диетата,ще свалиш да речем 10 килограма и другата седмица като изядеш пак 2 дюнера и 1 кола и ще качиш не 10 ами 15..
Автора - най-добре се обърни към някой фитнес инструктор или лекар,защото ако слушаш хората тук,които 80% съм обеден,че спортуват само на маса най-много да си докараш по-големи проблеми
На момичето и дали някаква измислена диета и я размята надоло-нагоре на всеки,който иска да отслабва.
Ходи бягай по 1-2 часа на ден,когато ти е приятно и сам ще видиш,че ще има ефект.. чао

Точно така,да спре да яде боклуци и да не гледа кво яде :-o

Значи да не се занимава с храненето? Прекалено навътре в материала го вкарваме , а ? :lol:

И защо другата седмица да изде 2 дюнера и да пие кола,не всички имат слаба воля (като теб вероятно) и си има 1 ден в седмицата,дето е позволен чийтинга :)

TodorMarkov
07-03-2011, 17:55
Съгласен съм.Идеята е да се научим да се храним здравословно,а не да спазваме някаква диета стриктно 2 месеца например и после да караш по старо му.

ex7azy
07-03-2011, 17:58
Аз съм момиче и я спазвах точно 1 седмица..
Много съм доволна от резултата, а от тогава ям като прасе, но не съм надебеляла! :D
Тренирам баскетбол и може би това е причината, но на мен тази диета ми я препоръча един приятел, който работи във фитнес!
Честно казано.. не разбрах нищо от казаното от Chacho, ни ми звучи умно! :D :D
Колкото до NqmamName ..
playboyche е написал да кажем някакви диети, които не са строги!
Според мен в тази диета която пратих има нужната храна за човек на ден!
.. ако искаш може да прочетеш това отново!!
Диетата е балансирана да получавате по 1400 калории на ден, без да гладувате.
С диетата стопявате 4 кг. за седмичния курс.
Подходяща е за мъже и жени, както и за хора, които спортуват.
Мъжете могат да повторят като десерт вечер дневната зададената следобедна закуска.
Десертът обаче не трябва да се консумира по-късно от 22.00 часа.

HolyShit
07-03-2011, 17:58
Съгласен съм.Идеята е да се научим да се храним здравословно,а не да спазваме някаква диета стриктно 2 месеца например и после да караш по старо му.

Ако почнем с някъв режим и продължиме така докато умрем?

ex7azy
07-03-2011, 18:08
Съгласен съм.Идеята е да се научим да се храним здравословно,а не да спазваме някаква диета стриктно 2 месеца например и после да караш по старо му.

Ако почнем с някъв режим и продължиме така докато умрем?
Зависи от режима, който започнем да спазваме! :D

TodorMarkov
07-03-2011, 18:11
Хаха,идентичното хранене дълго време няма да ти донесе нищо хубаво.
То за това има основен,състезателен и междинен период през годината,но това е друга тема вече :)

TodorMarkov
07-03-2011, 18:17
Ekstazy
Това колко ще свали даден човек е строго индивидуално,зависещо от много фактори,а не само от калорийте.1400ккал не са достатъчни дори и за жена,а какво остава за 90кг мъж например.Организма в състояние на покой изразходва около 2000ккал,без да бройм другите изразходвани калорий в ежедневието.

HolyShit
07-03-2011, 18:18
Хаха,идентичното хранене дълго време няма да ти донесе нищо хубаво.
То за това има основен,състезателен и междинен период през годината,но това е друга тема вече :)

Така ли бе ? :) Значи ако си изчислявам протеини/въглехидрати/мазнини/калории според целите и нуждите ми няма да ми донесе нищо хубаво ? :) Яко брат,горките натурални :(((

HolyShit
07-03-2011, 18:22
Аз съм момиче и я спазвах точно 1 седмица..
Много съм доволна от резултата, а от тогава ям като прасе, но не съм надебеляла! :D
Тренирам баскетбол и може би това е причината, но на мен тази диета ми я препоръча един приятел, който работи във фитнес!
Честно казано.. не разбрах нищо от казаното от Chacho, ни ми звучи умно! :D :D
Колкото до NqmamName ..
playboyche е написал да кажем някакви диети, които не са строги!
Според мен в тази диета която пратих има нужната храна за човек на ден!
.. ако искаш може да прочетеш това отново!!
Диетата е балансирана да получавате по 1400 калории на ден, без да гладувате.
С диетата стопявате 4 кг. за седмичния курс.
Подходяща е за мъже и жени, както и за хора, които спортуват.
Мъжете могат да повторят като десерт вечер дневната зададената следобедна закуска.
Десертът обаче не трябва да се консумира по-късно от 22.00 часа.

Гледал съм в нета подобни диети на няква др. доцент Байкова ли ква е там.. Да й пикам на знанията и на образованието..

Не ми казвай,че с 1400 калории ще съм ок,като падна от 3500 на 1400 кво ще направя? И ако мислиш да ядеш десерти в 22:00 е смешно :)

TodorMarkov
07-03-2011, 18:22
Това не важи за културистите само.Не може да караш само на ВВД,т,е можеш,но не е рационално,тъй като се получава така наречената вредна адаптация.За това е добре Април-Май месец да напрвиш РБД или НВД до края на лятото някъде.

HolyShit
07-03-2011, 18:26
Това не важи за културистите само.Не може да караш само на ВВД,т,е можеш,но не е рационално,тъй като се получава така наречената вредна адаптация.За това е добре Април-Май месец да напрвиш РБД или НВД до края на лятото някъде.

Тва някъв мит,не знам де си го чел,както другите "образовани" фенчета,дето ми викат,че лятото не може да качваш,ала бала..

Значи ако съм 1.90 и 80 кг и през цялата година съм бил на ВВД , после да сменя на НВД или ВМ-НВД и да си губя 5 месеца за глупости,да орелефя костите ? Добра логика :)

А да знаеш,че тялото ти не възприема ВВД или НВД , то разбира протеин-въглехидрати-мазнини..

TodorMarkov
07-03-2011, 18:29
НВД нали е основана на малкото въглихидрати,как да няма значение.За губенето на 5те месеца,после ти гарантирам,че по-лесно ще качваш.Помеждудругото съм лицензиран фитнес инструктор към НСА и работя като такъв.

HolyShit
07-03-2011, 18:38
НВД нали е основана на малкото въглихидрати,как да няма значение.За губенето на 5те месеца,после ти гарантирам,че по-лесно ще качваш.Помеждудругото съм лицензиран фитнес инструктор към НСА и работя като такъв.

Добре,поздравления,тогава най-добре не влизай в този форум,защото тук си обикновен потребител като мен и всички останали и не се впечатляваме от изрази , тип: "Аз съм Арнолд" , "Аз съм Рони" и тн..

Разбираш надявам се :)

TodorMarkov
07-03-2011, 18:43
Не разбирам какво искаш да ми кажеш с това?

HolyShit
07-03-2011, 18:48
Не разбирам какво искаш да ми кажеш с това?

Е бива сега,образован човек,а пък не разбира :)

Искам да кажа,че зад монитора всеки може да казва каквото си иска и да се прави на какъвто си иска.

TodorMarkov
07-03-2011, 18:51
И за това ли е най-добре да не влизам във форума? :lol:

HolyShit
07-03-2011, 18:57
И за това ли е най-добре да не влизам във форума? :lol:

Другият път като споменеш подобно нещо,давай доказателства.И между другото аз съм Колман , ама просто съм научил БЪЛГАРСКИ , защото съм умен черен напомпан и образован културист!

TodorMarkov
07-03-2011, 18:59
Хаха ще ме караш да си снимам сертификата.Ще млъкнеш ли тогава?

HolyShit
07-03-2011, 19:09
Хаха ще ме караш да си снимам сертификата.Ще млъкнеш ли тогава?

Не,лично искам..

TodorMarkov
07-03-2011, 19:13
Какво искаш лично?

HolyShit
07-03-2011, 19:18
Искам да ми покажеш лично твоят сертификат! И аз ще преценя какво знаеш и колко , като посещаваш този форум (ако го посещаваш) редовно , то личи :)

TodorMarkov
07-03-2011, 19:20
Абе момче какви ги говориш?
Ето http://www.prikachi.com/images/434/3527434y.jpg

HolyShit
07-03-2011, 19:33
Абе момче какви ги говориш?
Ето http://www.prikachi.com/images/434/3527434y.jpg

Добре бе,казах ти ще видим,защо се шашкаш и искаш толкоз много да ти повярваме ? :shock:

Chacho
07-03-2011, 19:34
"А да знаеш,че тялото ти не възприема ВВД или НВД , то разбира протеин-въглехидрати-мазнини.."

Или може би не: http://www.faqs.org/abstracts/Health/Metabolism-and-nutritional-adaptation-to-altered-intakes-of-energy-substrates.html


4-5 месеца НВД-РБД ми звучи прекалено, но със сигурност има нужда от разнообразие. През чийтърските дни пресмяташ ли си въглехидрати-мазнини-белтъчини? Винаги когато се придържаш към нещо прекалено дълго, прогресът ти върви към плато. Със периодите на чистене убиваш с един куршум два заека - чистиш и отвикваш на адаптациите. Натуралните също сменят режими.


Пикаейки на знанието и образованието на хората, понякога означава да пикаеш и на собственото си, защото благодарение на хората, които изкарват сертификати, дипломи и получават научни степени, стигат научни трудове до нас, (и то често смляни на разбираем език, който да можем трениращите и инструкторите да разберем) с които да си обясним това-онова и да получим възможността сами да преценяваме част от нещата.


Хубаво е да не приемаш нещата на готово и да ги поставяш под въпрос, но е трудно да очакваш от хора, които прекарват по няколко години изучавайки темата в дълбочина (не говоря за четене за обща култура, повечето редовни потребители имаме по няколко годинки прекарани в такава дейност), да обяснят нещата в една интернет публикация.




Съотношението на въглехидрати-белтъчини-мазнини в един хранителен режим е 1/3 (примерно) от цялостното му изготвяне. Реакциите на човешкият организъм към храната не се обясняват с 10 прости принципа.

TodorMarkov
07-03-2011, 19:38
Не се шашкам,а се дразня,защото не цените знанията и труда на някои хора,а говорите 5 за 6.

HolyShit
07-03-2011, 19:45
Айде стига сте се правили тука на образовани,пиши си тук и ще те разберем колко струваш - ЯСНО И ПРОСТО !

TodorMarkov
07-03-2011, 19:49
Нямам намерение да се доказвам,точно пък пред тебе.Нито си ми на годините,нито на килата,нито на стажа,нито на образованието.Така,че покажи малко уважение!

HolyShit
07-03-2011, 19:52
Нямам намерение да се доказвам,точно пък пред тебе.Нито си ми на годините,нито на килата,нито на стажа,нито на образованието.Така,че покажи малко уважение!

Жалко,че образованието ти влиза само в четенето (под съмнение) и 2 страници не можеш да разбереш за к'во ти пиша :)

TodorMarkov
07-03-2011, 19:54
Като гледам ти сам не може да се разбереш.Писна ми да се занимавaм с олигофрени като тебе.

Chacho
07-03-2011, 19:55
Нямам намерение да се доказвам,точно пък пред тебе.Нито си ми на годините,нито на килата,нито на стажа,нито на образованието.Така,че покажи малко уважение!

Жалко,че образованието ти влиза само в четенето (под съмнение) и 2 страници не можеш да разбереш за к'во ти пиша :)

Май е точно обратното.

HolyShit
07-03-2011, 20:00
Еми така ще е , като ми ревеш за уважение,трябва първо да се заслужи ;)

ПП: Чачо,поеми обратната посока и кликни на хикса горе :)

navar
07-03-2011, 20:06
ок ,колега..сертификата е на лице,явно си е актуален ..но не подвеждай хората че е от НСА..
в НСА се издават дипломи за висше образование или ,удостоверение за професионалан квалификация по вид спорт,които изглеждат малко по различно :)[/img]

TodorMarkov
07-03-2011, 20:08
Това е само сертификатa.Отделно имам диплома от НСА.
П.п И 2те се взимат след завършването на курса.

HolyShit
07-03-2011, 20:11
Това е само сертификатa.Отделно имам диплома от НСА.
П.п И 2те се взимат след завършването на курса.

И колко години си учил и какво ? Каква практика имаш ?

navar
07-03-2011, 20:18
приятелю,аз явно съм завършил друга НСА,защото имам само диплома за висше спортно образование,специалност- треньор по ....еди какво си ..
нямам сертификат от федерацията,просто защото завършвайки НСА нямаш нужда от каквито и да е сертификати ,освен дипломата си за треньор ...но както и да е ....

TodorMarkov
07-03-2011, 20:24
Предполагам значи,че ти е преподавал доц. В.Боянов,който организира курсове от федерацията по културизъм,след което издават сертификaт и доплома за завършен курс.

navar
07-03-2011, 20:34
не приятелю,доц.Боянов не ми е преподавал,пък и аз нямам нищо общо с федерацията по културизъм ;)

NqmamName
07-03-2011, 20:35
Защо на всяка тема с проблем отговаряте първо с диета.. диетата се използва в краен случаи,сигурен съм,че с малко повечко движения и без тестени/захарни изделия и газирано всичко ще се нормализира.
Ако почнеш сега да правиш диетата,ще свалиш да речем 10 килограма и другата седмица като изядеш пак 2 дюнера и 1 кола и ще качиш не 10 ами 15..
Автора - най-добре се обърни към някой фитнес инструктор или лекар,защото ако слушаш хората тук,които 80% съм обеден,че спортуват само на маса най-много да си докараш по-големи проблеми
На момичето и дали някаква измислена диета и я размята надоло-нагоре на всеки,който иска да отслабва.
Ходи бягай по 1-2 часа на ден,когато ти е приятно и сам ще видиш,че ще има ефект.. чао

Точно така,да спре да яде боклуци и да не гледа кво яде :-o

Значи да не се занимава с храненето? Прекалено навътре в материала го вкарваме , а ? :lol:

И защо другата седмица да изде 2 дюнера и да пие кола,не всички имат слаба воля (като теб вероятно) и си има 1 ден в седмицата,дето е позволен чийтинга :)

Не съм казал да не се занимава с храненето,а казвам,че няма нужда от диети. Едно разделно хранене ще има много по-голям резултат и не само физически..

А това за дюнерите го казах образно казано,явно трябва да порастнеш още малко за да разбереш какво говоря.

Ако нямаш нещо смислено да ми кажеш,по-добре недей ми писа вече. Поздрави :)

HolyShit
07-03-2011, 21:01
Точно пък разделно хранене , не ставай смешен :)

И не дей ми казва как са говоря/пиша , защото от постовете ти съм разбрал колко разбираш!

ex7azy
07-04-2011, 16:35
Хора.. спрете да спамите и да се карате! :smt012