PDA

View Full Version : Смяна на език след завършен 8-ми клас в ЕГ Пловдив



busted97
07-02-2011, 19:21
Така, приет съм в ЕГ Пловдив с немски и нещо ме яде отвътре, че трябваше да пиша с английски, защото честно казано не ми понася мн немския. И въпроса ми е следния - Мога ли след завършен 8-ми клас да кандидатсвам за профил англ ? И ако кандидатствам губи ли ми се мястото от профил немски ?
Също така ако може да ме посъветвате кое е по - добре .. Немския или английския.
Да отбележа, че английския ми върви доста добре и бих го оценил 4/6
Реших, че след като го знам трябва да науча и друг език.. а пък това ЕГ мн ме привлича ;д

Двоумя се защото знам хора с Немски и ми казват, че няма да ми хареса езика и че ше ме спукат от учене.
Мерси предварително ;д

deni979
07-02-2011, 19:31
И на мен ми казват същото за немския, но аз не слушам никого.Немският е много готин език, дава много възможности.Ако си с 1-ви английски излизаш с един чист английски и доста ниско ниво на немски като 2-ри.
А като казваш, че искаш да кандидатсваш с профил англ имаш предвид от 9 клас нататък нали?Мисля, че няма как,защото все пак те цяла година са учили нон-стоп АЕ, а ти НЕ и вече нивото ти не е същото,а език се учи най-вече първата година.

busted97
07-03-2011, 04:44
Мхм, ясно. Значи казваш, че няма за какво да ме е яд :D

deni979
07-03-2011, 06:27
Мхм, ясно. Значи казваш, че няма за какво да ме е яд :D
Не няма.Излизаш с 2 езика,ако не друго.И междудругото може да сме съученици. :D

busted97
07-03-2011, 12:12
Усетих ;д