PDA

View Full Version : Относно чужбина и стипнедиите!



WesCraven
07-03-2011, 10:42
Имам въпрос.Когато кандидатстваш след 12ти клас ти гледат каква ти е дипломата,но не само в 12ти клас а 9-12ти така ли?Тоест 9-12 трябва доста да се учи.И след 12ти клас освен,че трябва да имаш 5.50+ и САТ за Америка ,какво друго трябва да имаш .. или горе долу е това?Знам също,че гледат в какви извънкласни дейности си взимал участие като училищни състезания (тенис,футбол и т.н ) както и олимпиадите и т.н .. ? Това ли е всичко,което трябва да знам ? И къде мога да започна самостоятелна подготовка за изпитите на САТ ,защото нещо нямам много вяра на тази в училище :D ..Не намерих много онлайн тестове..каквото намерих го реших,но знаете ли дали има книжка с тестове специално за САТ ?Мислих да пиша на амк933 ,защото той ги разбира доста,но реших,че още мнения няма да са ми в излишък ...

Chacho
07-03-2011, 10:47
Дипломата, която получаваш след 12 клас е съставена от усреднени оценки от 9-12 клас и оценки от матурите. Няма как да не ги гледат.

Изискванията са различни за различните висши училища. Има места, на които медали и постижения не разглеждат, тъй като има много кандидати (последно като гледах за MIT, така бяха представили нещата).

Може би ще е добре да се насочиш към специалност и университети, и да споделиш тук какви са, за та ти се дадат по-точни отговори.

WesCraven
07-03-2011, 11:05
Актьорско майсторство и филмова режисура.Така се води специалността,мен актьорското майсторство не ме интересува толкова,главното е режисурата.Имам няколко приятеля ,които искаха да учат нещо такова и отидоха в Америка,само дето те учат Актьорско майсторство в театъра ..Щеше да ги попитам какво,що , но от 1 година насам напълно изгубих връзка с тях,даже няма и как да се свържа .. И така ..Гледах в академията в Ню Йорк и в Лос Анджелис ,че на семестър е по 20 хиляди долара.. и за това исках да поразпитам как стоят нещата със стипендиите ..

slicky
07-03-2011, 11:59
Виж тази тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=412368

WesCraven
07-03-2011, 15:21
Eми не можах да намеря конкретно за стипендиите за Америка .. Просто нямам време сега да изчета всички романи в темата..

amk933
07-03-2011, 16:27
Изискванията са различни за различните висши училища. Има места, на които медали и постижения не разглеждат, тъй като има много кандидати (последно като гледах за MIT, така бяха представили нещата).


Изобщо не е така за бакалаври...
Едно от най-важните неща са извънкласните дейности не като количество, а като качество, и наградите. Колкото на по-високо ниво (school-regional-national-international) толкова по-добре...

Там не е като тук - няма класиране само по резултати, защото така ще се създаде едно студентско тяло от зубари с 4.00 GPA и 2300+ на САТ, които са супер неактивни и некомуникативни. А това никой admissions officer не иска...

Chacho
07-03-2011, 17:39
Мда, не взимайте впредвид писаното от мен, важи за по-високи степени.

directing
07-03-2011, 18:10
Амк933..извинявай,ама ще може ли да ми дадеш скайпа ти?Може би доста хора го искат,но аз просто искам малко информация да ми дадеш и после можеш да ме махнеш..много ще съм ти благодарен ,ще ти отнема 5-10 минути.

amk933
07-03-2011, 20:29
Изчистих темата от глупости...

Моля, карайте по нея. ;)