PDA

View Full Version : Атеисти ли сте ?



katsar0v
07-03-2011, 11:59
Атеисти ли сте ? А ако не, в какво вярвате ?

byntar4eto
07-03-2011, 12:09
По-скоро не. Често се случва да се моля на бога, въпреки че знам, че само си въобразявам, че всъщност няма никой и нищо.... Правя го само ей така да се успокоя и да съм сигурна, че правя нужното. :D

katsar0v
07-03-2011, 12:10
Колкото да мине номера, а ? :razz:

Auriss
07-03-2011, 12:18
Честно казано не мога да дам еднозначен отговор. Мисля си (разбирай - иска ми се :D ) ,че има нещо ,но пък съм наясно ,че го няма. Т.е. чакам да получа просветление. Иначе по отношение на религиите - тотален пас съм и ги намирам за пълни глупости (поне основните 3)

mlakniwe2
07-03-2011, 12:26
Кво е тва?

katsar0v
07-03-2011, 12:28
Кво е тва?
гугъл ит

ScarlettS
07-03-2011, 12:37
Атеистка съм.. в смисъл не вярвам в бог, но вярвам, че има нещо повече от физическия свят :D

katsar0v
07-03-2011, 12:45
Атеистка съм.. в смисъл не вярвам в бог, но вярвам, че има нещо повече от физическия свят :D

+1 !

rome0
07-03-2011, 14:04
Атеистка съм.. в смисъл не вярвам в бог, но вярвам, че има нещо повече от физическия свят :D

Nam3less3
07-03-2011, 14:06
Атеисти да вярват, че има нещо повече от физическия свят?

katsar0v
07-03-2011, 14:11
Атеисти да вярват, че има нещо повече от физическия свят?
Те не вярват в нищо, но няма човек който да не вярва и затова няма атеисти :D

ScarlettS
07-03-2011, 14:45
Атеисти да вярват, че има нещо повече от физическия свят?

Ами да.. нефизическото не се изчерпва със съществуването на бог. Не вярвам в него, нито в ад или рай или някакъв такъв вид задгробен живот, или пък че хората има душа или в която и да било религия, следователно съм атеистка. И въпреки това не мога просто да кажа, че светът е само това, което можем да видим или пипнем, тоест мисля, че може да има нещо повече - нещо нематериално, което нито знам какво е, нито имам доказателства, че го има. Просто си мисля, че е възможно.

Nam3less3
07-03-2011, 15:00
Атеисти да вярват, че има нещо повече от физическия свят?

Ами да.. нефизическото не се изчерпва със съществуването на бог. Не вярвам в него, нито в ад или рай или някакъв такъв вид задгробен живот, или пък че хората има душа или в която и да било религия, следователно съм атеистка. И въпреки това не мога просто да кажа, че светът е само това, което можем да видим или пипнем, тоест мисля, че може да има нещо повече - нещо нематериално, което нито знам какво е, нито имам доказателства, че го има. Просто си мисля, че е възможно.Истинският атеист не вярва в нематериални неща и разни такива, за които няма доказателства. И какво е това нематериално, което даже не знаеш какво е, какво може да е?

ScarlettS
07-03-2011, 15:31
Атеисти да вярват, че има нещо повече от физическия свят?

Ами да.. нефизическото не се изчерпва със съществуването на бог. Не вярвам в него, нито в ад или рай или някакъв такъв вид задгробен живот, или пък че хората има душа или в която и да било религия, следователно съм атеистка. И въпреки това не мога просто да кажа, че светът е само това, което можем да видим или пипнем, тоест мисля, че може да има нещо повече - нещо нематериално, което нито знам какво е, нито имам доказателства, че го има. Просто си мисля, че е възможно.Истинският атеист не вярва в нематериални неща и разни такива, за които няма доказателства. И какво е това нематериално, което даже не знаеш какво е, какво може да е?

Не знам какво може да е и не мога да твърдя на 100%, че го има. Казвам, че не може да се отрича напълно и е възможно да съществува нещо, което не е част от физическия свят - тоест не притежава материя. Като не става въпрос за някакъв бог, който ти описваш или разни такива. Говоря за нещо, което съществува някъде във вселената и днешната наука не може да обясни поне засега. Има много неща, които още не са открити и след 100 години човечеството със сигурност ще познава. А иначе защо истински атеист да значи да не вярваш в нищо?

Atheism is, in a broad sense, the rejection of belief in the existence of deities. In a narrower sense, atheism is specifically the position that there are no deities.Most inclusively, atheism is simply the absence of belief that any deities exist. Atheism is contrasted with theism, which in its most general form is the belief that at least one deity exists.

^ Пише едно и също с 5 различни изречения и нито едното не казва това, което ти казваш.

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

Ssummerjam
07-03-2011, 16:32
Не вярвам в Бог, особено в тази форма, в която го описват религиите. Нито в ада, рая и всички производни глупости. Но опрелено съм на мнение, че освен физическия, съществува и ментален свят. По-скоро вярвам във вселенските закони и в способността на хората, колкото и нищожни да са, погледнато космически, сами да изграждат живота си, въпреки че малко неща зависят от тях.

Greennight
07-03-2011, 18:48
Вярвам,че има нещо по-висшо от нас,но дали е Исус,Буда или някой друг не знам :)

TheMightyNadenica
07-03-2011, 20:22
Неймлес ти си разочерование от всякъде...Не знам...медицинската сестара ли те е изпуснала в родилната или някой доктор е играл хоро върху главата ти...?
Доста от атеистите смятат теорията за Големия взрив за вярна...в нея се прокрадва идеята за материята и антиматерията...епаааааааа антиматерията какво е....? Противоното на материята....така че защо атеистите да отричат всичко извън материята...? И това е един пример....мога да ти кажа(тоест правил съм го), че душата няма общо с бог!!!

Nam3less3
07-03-2011, 20:32
Неймлес ти си разочерование от всякъде...Не знам...медицинската сестара ли те е изпуснала в родилната или някой доктор е играл хоро върху главата ти...?
Доста от атеистите смятат теорията за Големия взрив за вярна...в нея се прокрадва идеята за материята и антиматерията...епаааааааа антиматерията какво е....? Противоното на материята....така че защо атеистите да отричат всичко извън материята...? И това е един пример....мога да ти кажа(тоест правил съм го), че душата няма общо с бог!!!Това са си разни твой измислици и някви нови модерни вярвания и измислици.

Няма такива средни положения(душа да има, ама Бог да няма и т.н.), в сериозните среди(т.е. сред авторите на духовна/окултна и т.н. литература), при хората, занимаващи се с това, колкото и различни учения/вярвания да има, няма някой, който да е казал няма Бог но има душа и т.н., всички до 1 интересуващи се от нематериалното/езотеричното/окултното/духовното вярват(т.е. знаят), че Бог съществува.

Може да си измисляте каквито си искате ваши си теории, но докато нямат нещо зад гърба си(примерно хилядолетни древни книги, история и мъдрост), нямат никаква стойност.

bazingaaaa
07-03-2011, 22:44
Атеистка съм.. в смисъл не вярвам в бог, но вярвам, че има нещо повече от физическия свят :D


^ точно така. аз примерно вярвам в тор, озирис и кришна, но съм пълен атеист.

освен това обичам да ям кюфтета, хамбургери и бекон всеки ден, това не ми пречи да съм върл и стриктен вегетарианец - понеже аз съм пълен вегетарианец.

TheMightyNadenica
07-04-2011, 11:12
Неймлес ти си разочерование от всякъде...Не знам...медицинската сестара ли те е изпуснала в родилната или някой доктор е играл хоро върху главата ти...?
Доста от атеистите смятат теорията за Големия взрив за вярна...в нея се прокрадва идеята за материята и антиматерията...епаааааааа антиматерията какво е....? Противоното на материята....така че защо атеистите да отричат всичко извън материята...? И това е един пример....мога да ти кажа(тоест правил съм го), че душата няма общо с бог!!!Това са си разни твой измислици и някви нови модерни вярвания и измислици.

Няма такива средни положения(душа да има, ама Бог да няма и т.н.), в сериозните среди(т.е. сред авторите на духовна/окултна и т.н. литература), при хората, занимаващи се с това, колкото и различни учения/вярвания да има, няма някой, който да е казал няма Бог но има душа и т.н., всички до 1 интересуващи се от нематериалното/езотеричното/окултното/духовното вярват(т.е. знаят), че Бог съществува.

Може да си измисляте каквито си искате ваши си теории, но докато нямат нещо зад гърба си(примерно хилядолетни древни книги, история и мъдрост), нямат никаква стойност.

Птичките пеят, бръмбарите жужат, вятъра вее, а Неймлес не си го иска....
Къде ги чу тия простотии....нематериалното няма общо с бог!!! Много ора знаят за съществуването на душата примерно, и знаят, че бог е измислица...това е до знания, а не до слепи вярвания и тн....

ScarlettS
07-04-2011, 12:28
Атеистка съм.. в смисъл не вярвам в бог, но вярвам, че има нещо повече от физическия свят :D


^ точно така. аз примерно вярвам в тор, озирис и кришна, но съм пълен атеист.

освен това обичам да ям кюфтета, хамбургери и бекон всеки ден, това не ми пречи да съм върл и стриктен вегетарианец - понеже аз съм пълен вегетарианец.

Не съм казала, че вярвам в каквито и да било богове.. следователно съм атеистка. Отделно от това мога да вярвам, че има нещо нематериално във вселената, но изобщо не говоря за бог. Вярвам например в извънземни и това не пречи да съм атеистка.

Concussion
07-04-2011, 13:24
Скарлет, да си атеист не значи просто да не вярваш в някое божество, но и в нищо отвъд видимото и материалното, т. е. това което може да бъде научно доказано. Вярата в нещо невидимо и нематериално пак е някаква, твоя си вяра.

ScarlettS
07-04-2011, 13:30
Скарлет, да си атеист не значи просто да не вярваш в някое божество, но и в нищо отвъд видимото и материалното, т. е. това което може да бъде научно доказано. Вярата в нещо невидимо и нематериално пак е някаква, твоя си вяра.

Аз под атеист разбирам да не вярваш в бог..

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

виж първите редове..после има

Atheists tend to be skeptical of supernatural claims, citing a lack of empirical evidence.

но това, че повечето са склонни да не вярват в неща отвъд материалното, не значи, че е задължително, за да си атеист

bazingaaaa
07-04-2011, 14:13
Не съм казала, че вярвам в каквито и да било богове.. следователно съм атеистка. Отделно от това мога да вярвам, че има нещо нематериално във вселената, но изобщо не говоря за бог. Вярвам например в извънземни и това не пречи да съм атеистка.




^ точно така. аз примерно вярвам в тор, озирис и кришна, но съм пълен атеист.

освен това обичам да ям кюфтета, хамбургери и бекон всеки ден, това не ми пречи да съм върл и стриктен вегетарианец - понеже аз съм пълен вегетарианец.

gandalfepi4
07-04-2011, 15:23
Скарлет, да си атеист не значи просто да не вярваш в някое божество, но и в нищо отвъд видимото и материалното, т. е. това което може да бъде научно доказано. Вярата в нещо невидимо и нематериално пак е някаква, твоя си вяра.

eй, ЕЙ, ЕЙ

я по-полека. първо че и ти сбърка атеизъм с антитеизъм и второ че тази позиция няма нищо общо с рационализма.

отделен въпрос е и че атеизма и пантеизма са понякога взаимнозаместими

TheMightyNadenica
07-04-2011, 15:33
Скарлет, да си атеист не значи просто да не вярваш в някое божество, но и в нищо отвъд видимото и материалното, т. е. това което може да бъде научно доказано. Вярата в нещо невидимо и нематериално пак е някаква, твоя си вяра.

За нематериалното не стига до вяра...а до знания!!!

RagioL
07-04-2011, 16:49
Не съм атеист.Да кажем че вярвам в нещо но това не са каноните на църквата.

bazingaaaa
07-04-2011, 18:37
Един интересен факт : Доктор Хаус е Атеист :grin:

gandalfepi4
07-04-2011, 19:13
^ я се скрий с тоя хаус бе! батман е атеист!!!

DREAM95
07-11-2011, 12:48
Вярвам в себе си... 8)

bazingaaaa
07-11-2011, 20:08
Вярвам в себе си... 8)
Who Doesn't?

Nam3less3
07-12-2011, 08:46
Пази Боже да си атеист.

Иначе това, че някой вярва в себе си, няма общо с темата. Или се мислите за по-силни от Бог :D

bazingaaaa
07-12-2011, 10:35
Неймлес изгледай това клипче
http://www.vbox7.com/play:29ed4d2e
И запомни че всяка една реплика ВАЖИ ЗА ТЕБЕ!
И да. Може да го приемеш лично.

cigarettekisses
07-12-2011, 15:44
да

gandalfepi4
07-12-2011, 16:16
Неймлес изгледай това клипче
http://www.vbox7.com/play:29ed4d2e
И запомни че всяка една реплика ВАЖИ ЗА ТЕБЕ!
И да. Може да го приемеш лично.

вече съм го карал да го гледа (втора част включително)

Nam3less3
07-13-2011, 00:50
Много добро клипче :razz:

playy
07-13-2011, 19:27
освен физиката,съществуват така наречени 'духовни' закони,като например Принцип на привличане,Принцип на всмукване и т.н
Ние хората сами определяме съдбата си по простата причина,че всичко което привлечем в живота си зависи от нас самите.Сега няма да ви занимавам с подобни неща,ако сте любопитни прочетет 'Не пипай тази книга' на Ян Ван Хелзинк или гледайте филма 'Тайната'.
Към Неймлесс имам 1 въпрос:
Бог ни е създал по свой образ и подобие,от което следва че ние самите сме Бог и част от него.Тогава защо ни наказва като праща хората които не му служат в Ада,като така все едно наказва Себе си?

Чакам!