PDA

View Full Version : Грижа за лице и тяло!



titinkaa
07-03-2011, 18:33
Не знам дали има такава тема,но ако има тази я заключете.

Нека тук споделяме всичко за лицето и тялото.Какви продукти ползвате,как ги ползвате,от кои неща сте най-доволни,и кое как ви се отразява на кожата.Също и грижата за подмишниците,епилацията на всяка част от тялото,солариум,стрии,целу ит,слънцезащитни продукти за лице и тяло.

Някои продукти за лице:Цилицилов спирт,крем Здраве,Тоник за лице,хидратиращи кремове,хума,мед,кисело мляко и др.

Продукти за тяло:Скраб за тяло,душ-гел,сапун,пяна за вана,масло и лосион за тяло,продукти против изпотяване,подхранващи лосиони за суха кожа.

Нека споделяме всичко,и кой какви маски си прави.

ДАНО ТЕМАТА ВИ ХАРЕСА! :)

koshtramba
07-03-2011, 19:01
На мен темата ми харесва.

За тялото си ежедневно използвам бебешки продукти. Сапуни, лосиони за тяло (все бебешки). Имам суха кожа, определено бебешките продукти са най-добрите (поне за моята кожа). Имам и адски много хидратиращи, добре ухаещи бътъри и лосиони, които също ползвам, но не всеки ден.
Имах доста суха кожа на прасците, някакви петна от сърбежите, предизвикани от сухата кожа. Всичко премахна. В момента нямам и помен от червени петна, кожата ми е гладка и хидратирана.

За къпане използвам хидратиращи душ гелове, интимни гелове, понякога скраб.

Бебешки крем слагам и на лицето, след като измия лицето си с бебешкия сапун на Клоран.От време на време слагам и спирт, за да почистя по-добре лицето си и да изсуша някой недостатъци, ако се налага. Веднъж седмично ексфолирам кожата на лицето със сода или кафе. Боклуци против черни точки от типа на Garnier не ползвам!

За обезкосмяване - епилация. На солариум не ходя. Стрии нямам по дупето, целулит също не съм забелязала (Поне засега).

Под мишниците слагам дезедорант против изпотяване, без миризми. Не обичам да се смесват миризмите от парфюма ми и дезедоранта против изпотяване.

titinkaa
07-03-2011, 19:26
Това със сухата кожа на тялото ти може да е от сапуните,пробвай с някакви други с по близко ph до твоята кожа. :)

djidji_to
07-03-2011, 19:36
koshtramba би ли ми казала марка на дезодоранта ти против изпотяване,ако може и снимка.
titinkaa извинявай ,че използвам темата ти за въпроси,а не пиша по нея

titinkaa
07-03-2011, 19:39
djidji_to
Използваш правилно темата,тук сме не само да казваме кой кво прави за себе си,а и да обсъждаме и да се питаме за нещо,което ни интерисува. :)

schhhhhhh
07-03-2011, 19:52
Лице - всеки ден си мия кожата на лицето със сапун с бяла хума, а веднъж или два пъти седмично ползвам пилинг + маска след пилинга.

Тяло - Душ-гелове, хидратиращи и пак веднъж седмично пилинг за тяло и почти всеки ден се мажа с лосиони или кремове за тяло. Обожавам миризмата им! :-)

Обезкосмяване - цялото тяло с епилатор

MaLkaTa_LaDy
07-03-2011, 20:10
За лице ползвам козметиката на La Roche-posay за ежедневна грижа. Парна баня си правя отвреме-навреме, но честно казано я мразя, защото имам чувството, че се задушавам. Маските с хума ги замених с маски с трици от кестен - повече ми харесват, а и преди това се ексфолира кожата. Също и маската със стрит аспирин и мед е хубава. Ммм хидратиращия крем за лице на Гарниер ми харесва, защото въобще не омазнява. Ползвам на Loreal минералната пудра, имам чувстото, че с нея по-малко ми се омазнява кожата, а и матира добре.

За тяло ползвам какъвто душ гел ми падне...Интимен гел ползвам Лактацид, но на мен не ми допада много. Лосион за тяло ползвам, защото ми мирише много хубаво на кокос, иначе когато ми се изсуши кожата на краката се мажа с бадемово масло. Дезодорант ползвам на Нивея синия, защото просто открай време само този се купува в къщи.

За обескосмяване - подмишници и крака ги минавам със самобрасначка. Просто нямам търпение да чакам да израснат космите. Ръцете - с епилатор или кола маска според зависи, но от коламаската направо започва да ми кърви кожата. Веднага след епилация слагам пудра за тяло и се поуспокоява, никакви лосиони след това!

Ако се сетя за още нещо ще едитвам...

pressiana
07-03-2011, 20:21
Кожата ми е суха дори и на лицето. Там ползвам всеки ден тоник на Лореал, 1 път седмично измиващ гел/маска. Просто ако е по-често, кожата ми се изсушава, а и нямам нужда толкова от тези неща. Скраб на лицето се отказах да ползвам, защото много ми прецаква кожата.

За тяло - правя си всяка седмица следната "маска" - под душа си масажирам тялото с утайка от кафе. Кожата ми става изключително мека и приятна на допир. Ползвам обичайните - интимен гел, душ гел, сапун, който не изсушава. За обезкосмяване - кола маска/самобръсначка. Зависи от мястото.

След баня ползвам лосион за тяло, всеки път различен. Е, не точно всеки път, но редовно ги сменям. Доволна съм от Гарние. За изпотяването - ползвам рол-он, а не дезодорант - по-дискретно ми е такова, дезодорантите миришат по-силно.

А, забравих да кажа. Стрии нямам, на солариум не ходя, нямам и целулит /и дано да нямам!!/ .. А за слънцезащитните продукти - доволна съм от Гарние и Каротен.

И на мен ми стана любопитно за този дезодорант без миризма, който спомена кощрамба. Ако може, би ли казала какъв е, защото и аз търся такъв.. Не обичам да мириша на повече от 1 нещо. 8-)

Infinity
07-03-2011, 20:29
И на мен темата ми харесва. 8-)

За лицето си използвам два пъти дневно почистващ гел, като предпочитам да се доверявам на медицинска козметика.
В момента съм доста доволна от la roche posay - абсолютно заслужена репутация. Използвам предимно хидратиращи продукти - крем + сурим за суха кожа. Два пъти седмично ексфолирам кожата си.
След почистване задължително тонизирам кожата си - доволна съм от тоника на Гарниер за суха и чувствителна кожа.

За тяло имам един куп продукти. 8-)
Използвам задължително душ гел и два-три пъти седмично ексфолиант за тяло. Основният критерий , по който избирам продуктите за баня е миризмата. 8-) Държа много да е свежа и силна. 8-)
Всеки ден използвам лосиони,а най-доволна съм от тези на Фрутини а Балеа. :)
Три пъти седмично използвам маслото на Икаров против стрии и целулит, за да се " застраховам " уж от евентуалната им поява .. 8-)

Относно обезкосмяването - епилирам се.
Дезодорант - напоследък останах приятно очарована от този :
http://krem-za-men.de31.com/images/3401_5100/4279.jpg
приятна миризма, а и наистина не оставя абсолютно никакви следи ! :)

koshtramba
07-03-2011, 20:44
djidji_to

http://www.bio-magazin.eu/dezodoranti/655-dezodorant-sprei-bez-aromat-50ml.html

Colombia
07-03-2011, 21:34
Хммм супер тема. :grin: :) 8)

Само да попитам някой може ли да ми препоръча друг дезодорант спрей - без аромат освен този който е даден преди мен?
:)

Minerva
07-03-2011, 21:54
Лицето си го почиствам сутрин и вечер с някакъв гел или пяна. Сега съм си взела крем за лице и почистващ гел с помпичка на Avon от Planet Spa серията. Доволна съм. Иначе ми харесва и пяната на Елеа (много ги обичам тия помпички).
За къпане обичам сапуни защото правят повече пяна, повече ми харесва. Гелове за душ си взимам само заради миризмата ако много ми хареса, но не съм намерила някой който да прави яка пяна и да ми е кеф. Мажа се с крем за тяло на Alverde с роза - много е хубав!!! Мисля да си го взимам редовно вече. Другото което харесвам са кремовете за тяло на Орифлейм, които се водят към парфюмите им. Тези миризми за парфюм не бих ги ползвала, обаче като за крем за тяло са чудесни. Дезедорант-стик на Гарниер ползвам, на по-хубав не съм попадала.
Космичките ги махам с епилатор, когато ме мързи на козметик ходя.
На солариум не ходя, не обичам да се пека и на слънце, обаче обичам да ходя на басейн и съм се запасила с крем с фактор 30 на Vichy.

Transform
07-03-2011, 21:58
За лице ; ползвам продукти на Гарние,за тяло; какъвто ми падне душ гел,незнам дали не е хубаво за тялото,обаче мразя да се мажа с лосиони,имам на Ейвън,плодовите,но не обичам да се мажа,защото после немога да чакам да изсъхне? :?

kalpazanka
07-04-2011, 06:49
Мия си лицето по 2 пъти дневно с гел за лице Balea. 1-2 пъти в седмицата правя пилинг маска.
Душ геловете/кремовете ги избирам по аромат- Balea отново, хвърлила съм око и на Fruttini milky orange.
Интимен гел- Лактацид.
Лосиони- Balea и Fruttini.
Дезодоранти- Fa, Galeria.
Епилация- действам с епилатор.
Имам антицелулитен /май такъв се води/ гел на Дева- наруших си режима на хранене, невинаги имам възможност за 3 основни хранения и търся стягащия ефект на гела, за да не се отпуска кожата.

POLLINA
07-04-2011, 11:08
тук е мястото да попитам да ми препоръчате крем за лице за суха кожа. В момента ползвам на Johnson's,но не ми помага особено :)

titinkaa
07-04-2011, 11:21
^ Поли-> http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=15720 :)

POLLINA
07-04-2011, 11:57
мерсии ще го пробвам дано помогне :)

xSANYAx
07-04-2011, 13:44
djidji_to

http://www.bio-magazin.eu/dezodoranti/655-dezodorant-sprei-bez-aromat-50ml.html

искам да те попитам ефективен ли е наистина този спрей,защото стана време да си сменям моят дезодорант и се чудя какво да си взема,а парите не са малко. :)

koshtramba
07-04-2011, 15:49
Индивидуално е, нали знаеш.
Аз съм доволна, при мен действа, но аз и не се потя много попринцип. Свършва бързо, щото е и 50 мл, това е голям минус.. Като се къпя обаче усещам под самата мишница нещо като слой, така че предполагам, че и на други хора ще действа.
Пробвай веднъж, пък ако не ти харесва и мислиш, че не си заслужава парите, не повтаряй.

titinkaa
07-04-2011, 15:52
Ползвали ли сте лосионите на Aroma,и хубави ли са.Питам,защото сега нали рекламират с боровинка и т.н.,та се заинтригувах дали ще са хубави?!

LudotoDevoiche
07-04-2011, 16:30
А хубав ли е този сапун с хума ?

LoveChocolate
07-04-2011, 16:32
А хубав ли е този сапун с хума ?

и на мен ми е чудно :D

millmii
07-04-2011, 20:37
За лицето: Сутрин: почистващ гел (май) на Гарниер(розовата серия за суха кожа) , после тоник - пак на Гарниер + крем за лице - Джонсанс. Вечер: Тоалетно мляко на Евтерпа :D или ако много ми се спи набързо си минавам лицето с мокри кърпички и после си майа части от лицето с крем Здраве (пъпките или вече раните от пъпките ;д , но не съм забелязала (освен на раните) да ми помага .. )
За тяло: Всеки ден: Бебешки съпун или душ гел ( в момента ползвам на Фа - мъжки, но много ме кефи :D). От време на време лосион за тяло на Тъ боди шоп ;дд или бебешко олио
Парфюм: Сега ползвам някакъв .. и аз не знам какъв .. подарък ми е ;д , но за сега моят любим си остава на Нина Ричи
Епилация- Кола маска, самобръсначка

За сега за друго не се сещам :)

FuCKkK13
07-04-2011, 21:03
за лице : правя си маски с хума от време на време (когато се сетя) понякога може 1 път в седмицата друг път може 1 път в месеца... имам на Avon гел-пияна за лице... Garnier pure 3in1 - всеки ден си измивам лицето с него и маска с него по 1-2 пъти в седмицата.. понякога си мажа лицето с мед и стоя около 10 мин. :) .. когато трябва много добре да си почистя кожата (примерно след като съм ползвала фон дьо тен, защото аз ползвам много рядко.. от септември до сега съм ползвала само 3 пъти) си мокря лицето и търкам със сода около 2-3 мин. цялото лице.. кремове не ползвам, защото кожата ми е много мазна, а повечето от тях омазняват.. от време на време си купувам розова вода - сега се сетих че пак трябва да си купя.. ако имам някоя пъпчица със спирт (ракия) и имам 2 на Avon много съм доволна..ами за друго не се сещам..
за тяло : ами сапун не ползвам, душ гелове , интимен гел съм ползвала, но веднъж попаднах на някакъв и ми излязоха пъпчици (минаха след точно 2 дни) но ме е страх вече и за това не ползвам..тези на Avon лосионите за след баня с плодовете ползвам..
за обезкосмяването : кола маска или епилатор зависи от мястото :) .. самобръсначка никога не ползвам !

lqlq89
07-07-2011, 09:22
Много готина тема, браво. :grin:
С мазна кожа съм, бихте ли ми препоръчали някакъв скраб за лице, също и пилинг (такъв, който се отлепя). Видях, че на Freeman има, дали ще са хубави? Някой ползвал ли е техните маски за лице?

titinkaa
07-07-2011, 09:35
^Щом си с мазна кожа си вземи на Балеа пилинг със силицилова киселина,и си прави маски с хума в седмицата 1 път,не повече,защото изсушава кожата хумата. :)

Minerva
07-07-2011, 09:41
Много готина тема, браво. :grin:
С мазна кожа съм, бихте ли ми препоръчали някакъв скраб за лице, също и пилинг (такъв, който се отлепя). Видях, че на Freeman има, дали ще са хубави? Някой ползвал ли е техните маски за лице?

На Neutrogena има едно - в оранжева опакова. Мисля, че се използваше за измиване, пилинг и маска и е супер ефективно. Една приятелка го използваше и даже и аз и го взимах, понеже много ми харесваше аромата му.

LudotoDevoiche
07-18-2011, 08:43
Момичета колко пъти в седмицата е добре да се ексфолира тялото? :)

Infinity
07-18-2011, 09:40
^ Според мен зависи от типа кожа, аз лично със със суха и не прекалявам - само два пъти седмично ексфолирам тялото си.
Не мисля, че би било добре да се прави по-често. :-o

titinkaa
07-18-2011, 10:01
Най-добре да се ексфолира 1 път в седмицата,а ако е мн мазна 2.

LudotoDevoiche
07-18-2011, 10:03
Аз също съм със суха кожа и точно затова доста се чудих... :) Взех си един много як ексфолиант на Фрутини, ползвах го вчера за първи път и кожата ми стана много мека на допир. :)

titinkaa
07-18-2011, 10:10
Щом си със суха кожа,тогава не я ексфолирай повече от 1 път в седмицата,да не стане по суха.А и за твоята кожа е добре да ползваш добре попиващи и хидратиращи лосиони.Може също и бебешко олио след баня,много худратира и омекотява.

Bebolinkaf
07-26-2011, 22:30
За лицето си ползвам тоник на The Body Shop с екстракт от краставица.Използвам често околоочен крем с витамин Е.Два или три пъти в седмицата си слагам подхранващи маски с алое или с водорасли на The Body Shop.
За тялото си ползвам душ-гел с аромат на лимон ( на The Body Shop отново). Понякога използвам най-обикновенно бебешко олио,но това се случва рядко. А за обезкосмяването използвам кола маска.

valentinadr
07-27-2011, 07:26
за лице-гарниер пюр 3 в 1 дневевен крем виши и нощен нивеа
за тяло-душ гел ейван,и лосион пак ейван
за обезкосмяане-ръцете и краката ги епилирам, мишници и триъгълник самобръсначка венус