PDA

View Full Version : Дали начина на живот..



chronic
07-03-2011, 23:59
променя измеренията на любовта?Спрелия на социални контакти поражда силно влечение към отсрещния и съответно вглъбяване и разностранния,който отделя вниманието от отсрещния пак има вид любов но не толкова вглъбяваща..Вие как мислите?
Дали трябва да живеем забързано за да се влюбваме по-малко.
Примерно аз като ходех с едно момиче я обичах,създадох си контакти с други момичета по стечения на обстоятелствата и малко ми излезна от полизрението,после ги ограничих и пак почнах да мисля само за нея и нещата да се засилват..
Странно?

BurningBronx
07-04-2011, 00:02
Не е странно, съвсем нормално е. Колкото по-тесен е кръга на "близките" или не-толкова-близките ти хора - толкова повече внимание обръщаш на всеки един от тях. Представи си, че имаш определен капацитет, който се разпределя към всяка една персона от обкръжението ти. Колкото повече хора - толкова по-малко за всеки.
И да, начина на живот променя много неща, включително това.
Дали трябва да живеем забързано за да се влюбваме по-малко? Че откога целим това?

BloodRunsCold
07-04-2011, 07:20
По-добре по-малко от този "кръг на близките" и да са сигурни пред някакви си бройки, които и пръста си няма да мръднат за теб.

badsector
07-04-2011, 08:55
Можеш да ги редуваш периодично и така ще имаш повече контакти.

w0sh
07-04-2011, 08:59
8)
ПолИзрение

DevilWish
07-04-2011, 10:46
Не е странно, съвсем нормално е. Колкото по-тесен е кръга на "близките" или не-толкова-близките ти хора - толкова повече внимание обръщаш на всеки един от тях. Представи си, че имаш определен капацитет, който се разпределя към всяка една персона от обкръжението ти. Колкото повече хора - толкова по-малко за всеки.
И да, начина на живот променя много неща, включително това.
Дали трябва да живеем забързано за да се влюбваме по-малко? Че откога целим това?
Съгласна съм ;)

jghgh
07-04-2011, 11:05
И аз съм забелязала, че като се мотая в по-големи компании съм по-повърхностна и по-малко се раздавам, дори да искам да го направя, защото не може "всеки да ме има" и съответно приятелствата страдат по някакъв начин. Ощетени са, непълни и неистински.

Така че аз си оставам привърженик на тесните кръгове, дори после повече да боли от загубата на приятел/гадже.

AliceSw
07-04-2011, 11:13
Дали трябва да живеем забързано за да се влюбваме по-малко.


Това категорично смятам за невярно - колкото по-забързано живееш, толкова по-бързо ставаш близък с някого, което от своя страна води до по-дълбоко влюбване (при по-възрастните и/или неповърхностни хора)

Иначе ако приемем вниманието за константа е най-лесно. Общуваш основно с 1 момиче - получава цялото внимание - буф, влюбен си, защото си като кон с капаци и не виждаш нищо настрани. Излизаш с голяма компания - внимание обръщаш със сигурност на повече от 1 човек и започваш да сравняваш - влюбваш се доста по-бавно и трудно. Да не говорим, че по отношението на човек към околните се разбират ужасно много неща за него като личност, които често са дразнещи...