PDA

View Full Version : Лицемерие , защо ме дразни?



NomNomNom
07-04-2011, 09:35
Тъй, не съм много сигурна дали е подходящ раздел , но ще опитам .

До преди няколко месеца бях едно такова същество , ( всеки е лицемер чат-пат) всички преподаватели , възпитатели , дъртаци ме харесваха много , и на мен ми идваше от вътре да се държа добре, т.е. търсела съм одобрението им, тъй като не съм го получавала от връстниците си .
Но се случиха редица неща, сега освен , че не получавам това одобрение, ами не го и търся . Навлякох си много неприятности . Преди общувах с много малко хора, сега даже не чувствам угризения на съвестта , както и да се държа с майка ми ( преди тя беше таз съвест , вече я няма ) .
Та, дразня се на някои неща, които прави приятеля ми .
1. Имаше рожден ден на скоро . Във фейсбук му честитили н човека , и той на всички отговаря с как си , какво правиш , и не изпуска момент да се похвали за новата си работа и да каже нещо , което ще изкефи другите . Този негов сремеж към одобрение ме влудява .
Другото , което е - той се оправдава, че това са важни бизнес контакти , и плю на моята асоциалност като каза, че един ден , когато си купуваш банани в бг от еднственият вносител тук , имал си възможност да сте приятели , а не сте - това не е асоциалност, това е простотия .
И ? Какво мога да кажа - той е кариерист , от 2 дни е на работа и е обсебен , ревнувам , влудява ме .
Усещам и лек мотив на конкуренция+ пренебрегване . Разбират се с разни негови приятели да ходят на разни курсове, и на мен не ми беше споменал . А знае, че се развивам в същата насока.
Преподавах му в един курс, след това му позволих да показва постоянно колко повече знае от мен в тази област и как аз даже нищо не знам на фона на него . Бившата му много го е комплексирала, защото е била пълна отличничка в унито .
А знам, че с мен се чувства добре, защото просто не му набивам , че знам нещо повече от него .
Много добре върти ситуацията постоянно , хваща моите аргументи и ги бута срещу мен .

Яд ме е , че той ми говореше за ценности , и ми обяснява кое е в рамки и кое не . А аз съм много либерална , тези думи даже не ги използвам.
И рещих, окей , щом е толкова чистосърдечен , дай да видим защо и как работи , дали правилно мисля.

И снощи почнах да го разпитвам за това на какво се базират приятелствата му . Обаче, в един момент стана дума за работата му , той почна да обяснява как знае, че от нея хора остават без храна (бизнес простотии) , и че тъкмо го бил забравил това, и сега няма да спи цяла нощ заради мен , аз не го обичам , а аз съм тази , която не се радва за него и е гадна , и зла , и заради това говоря така за приятелствата му ( ех, както казах , моите аргументи ) , направо откачи , каза че няма да спи и утре ще си провали живота ( т.е. работата) , по-бесен не бил от много време.
А аз съм си окей- ако искаш се разделяме, добре . Той се ядоса и каза че се разделяме ;д След 5 минути , естествено , реши обратното .
На мен ми е все едно , в такива моменти вече не се стягам , нека той да дърпа конците .
Та, аз съм виновна, заради това , че с върпоси му разклатих позицията , и това не било подкрепа.

Ами , разкъсана съм . Може би трябва да го подкрепям да продължава с толкова явно фалшивото отношение ( от което понякога ме избива ревност) . И да приема , че аз съм егоистката , като се цепя от обществото , защото така няма шанс да се помогне . Разказах му "Приказка за стълбата " .
И общо взето снощи се идентифицира с фалшиф, гаден егоист-лицемер, след това ме обвини , че аз съм такава, не той .
Не, още не знам как да реагирам.

Ако някой има идеи как да свикна - да свирка . И аз имам , но трябва да мине малко време, че имам изпити на главата си .
Може би проблема е в мен, че съм объркана и си го изкарвам на него , като го обърквам и него .

Ама и идея си нямате как откачам от това лицемерие и т.н.
Ако имаше смисъл да се изкарват толкова пари с него , щях да съм окей . Ама то и това няма смисъл.

FuCKkK13
07-04-2011, 10:18
ох... прочетох всичко ... ами да ти кажа ти трябва да го разбереш, че един вид се радва,доволен е от себе си - все пак преди е бил подтиснат от това, че това момиче едва ли не е била повече от него .. все пак мъжете в една връзка искат винаги да са по-вече от женита, да взимат по-вече пари и т.н., но от друга страна той трябва да разбира от теб положителните неща които целиш с тези въпроси, а не само да вижда че едва ли не си зла,не се радваш на това че е на работа и т.н. все пак в една връзка се правят компромиси .. но само не можах да разбера защо ти е все тая дали ще се разделите.. това изобщо не е хубаво и ако ти е все тая няма смисъл да си с него и да си правиш труда да го разбираш .. :)

DevilWish
07-04-2011, 10:23
Според мен момчето е напълно право и ти си тази, която постъпва егоистично.Най-сетне е постигнал нещо и е щастлив иска да се похвали, нормално е, ти трябва да го подкрепяш и и ти да го хвалиш вместо да се опитваш да му спаднеш самочувствието. Това е твоя приятел, това не е някаква игра, в която се гледа кой от двама ви ще стигне по-нагоре ;) Пък и ти преди сама си била такава казваш, ок ти си се променила, но той тепърва има щастието да се радва на успех, остави го момчето какът ти е проблема.Ти си гледаш себе си като толкова те дразни и той него си.Лесно е.