PDA

View Full Version : Пушенето



HapkoMaH
07-04-2011, 18:47
Пушите ли ако Да от колко време а тези който не може да кажат защо не одобряват това :) по точно темата е ЗА или ПРОТИВ пушенето

FuCKkK13
07-04-2011, 18:50
против.. не пуша.. единственото нещо което не ми пречи т.е. за което не съм против да се пуши е наргилето.. мразя цигарите от малка (нашите пушат и знам до колко проблеми водят цигарите) ами общо взето за това не пуша.. а и не виждам никакъв смисъл в това да пушиш.. :)

flower757
07-04-2011, 20:57
Не пуша .. пробвала съм мнозина пъти, но не ми харесва и не откривам смисъл .. :) Против пушенето съм, поради мноооого причини..не знам защо толкова хора се тровят :( /някой ги успокоявало..:?//

gab4ooo
07-04-2011, 22:15
Не пуша .. пробвала съм мнозина пъти, но не ми харесва и не откривам смисъл .. :) Против пушенето съм, поради мноооого причини..не знам защо толкова хора се тровят :( /някой ги успокоявало..:?//
Не ги успокояват цигарите а психиката им . Те си мислят че ще изпушат една и ще се успокоят и така и става само защото си въобразяват че е така . тъпо е да се пуши . просто няма ама наистина няма никакъв смисъл . то само ти вреди . не знам според мен е така

aLLa
07-05-2011, 07:09
Не пуша и никога не съм опитвала да пуша :)
Не харесвам цигарите, защото.. какво дават те на организма ми? Нищо, само биха му навредили.. :wink:

RageAgainstTheMachine
07-05-2011, 07:12
Пушех - before. Успокоява , леко се замайва главата , особенно след по-силни цигари. Не съм против - всеки си решава как да си живее живота. Ако някой иска да си го проваля това не е мой проблем. Аз гледам себе си и семейството ми.

maksimal
07-05-2011, 20:09
против.. не пуша.. единственото нещо което не ми пречи т.е. за което не съм против да се пуши е наргилето.. мразя цигарите от малка (нашите пушат и знам до колко проблеми водят цигарите) ами общо взето за това не пуша.. а и не виждам никакъв смисъл в това да пушиш.. :)

наргилето също вреди

gab4ooo
07-05-2011, 21:16
^ м/у другото с едни фр-та спорехме дали наргилето вреди . аз им казвам че вреди но не знам защо . би ли обяснил ???

ubuntureload
07-05-2011, 21:27
Наргилето си е чиста ароматизирана цигара с малко по различен филтър от обикновения - в случая вода!
А аз друго не мога да разбера пушенето на цигари било вредно, а пушенето на марихуана не. Аз си думкам цигари, а разни наркоманчета се опитват да ми обяснят, колко било вредно пушенето. Та тези които не пушат цигари, от къде знаете че са толкова вредни след като не пушите, не сте пробвали и не искате да пробвате??? Кво, си мислите че краставицата от магазина е по безвредна ли... или гадния Мак Доналдс и всички разни производни!
п.п Кафе без цигара е като жена без цици!

Madi037
07-05-2011, 21:38
Ами аз съм против.. Макар, че когато съм с компания пуша ..
Почнах на 14 .. И от тогава е така когато съм с компания не
се сдържам и паля.. Знам , че е вредно и няма смисъл (кво дръпнеш натравяш си по малко по малко черния дроб и изкараш тъпия пушек) знам го но просто ми е слабост в тези моменти, когато ги гледам ии ...
Ако имам достатъчната воля мога да ги спра окончателно.. ноо...

badsector
07-06-2011, 14:31
Наргилето си е чиста ароматизирана цигара с малко по различен филтър от обикновения - в случая вода!
А аз друго не мога да разбера пушенето на цигари било вредно, а пушенето на марихуана не. Аз си думкам цигари, а разни наркоманчета се опитват да ми обяснят, колко било вредно пушенето. Та тези които не пушат цигари, от къде знаете че са толкова вредни след като не пушите, не сте пробвали и не искате да пробвате??? Кво, си мислите че краставицата от магазина е по безвредна ли... или гадния Мак Доналдс и всички разни производни!
п.п Кафе без цигара е като жена без цици!
Тютюнът в наргилето е по-малко като количество, а водата е по-добър филтър. Тоест вредно е, но в изключително по-малка степен, отколкото цигарите. В цигареният дим се съдържат много повече вредни вещества, като при голяма част от тях още не е проучено изцяло вредното им действие. Коефициентът на пристрастяване към цигарите е горе-долу колкото към хероин. Тоест цигарите са един от най-силните наркотици. Средно на година в САЩ умират около 435 хиляди души от цигари. С около 100 хиляди по-малко са тези, умрели от нездравословно хранене и липса на физическо движение. Чак след това идват алкохол (85 000), лекарства (32 000), катастрофи (26 000), убийства (20 000), аспирин (7 600), фъстъци (100) и последна е марихуаната с 0. Иначе казано, марихуаната е по-безопасна дори от фъстъците и да, от нея не можеш да умреш.
Пуших в продължение на около 14 години, като в последните 4 само по 3-4 цигари на ден, но след като ги спрях се чувствам доста по-добре. Безсмислен наркотик.